Şimdi Ara

Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ] (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
868
Cevap
24
Favori
62.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar warcry kasa aldım ayrıca skadi 360 sıvı soğutma aldım fanların hepsini soğutucunun kontrolcüsüne bağlıyorum ama kasa fanlarından üçü çalışmıyor duruyor. Fanları max hıza aldığım zaman hepsi çalışmaya başlıyor ama hızları düşürdüğümde üç tane fan kendini kapatıyor. Bu sizde de aynı mı ayrıca kasanın kontrolcüsünde de 3. ademede aynı 3 fan kapanıyor.
    Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ozgurpala kullanıcısına yanıt

plastik altındaki vidaları ne ile cıkarıcam acaba yardımcı

olurmusunuz

• MustafaBarlas M kullanıcısına yanıt

Hocam slm hayırlı olsun kasanız https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/147168724 pense veya kargaburun gibi birşeyle zarar vermeden sökebilirsiniz hani ben öyle yapmıştım Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ] 

• peki toz veya sıcaklık artısı yaptımı

bu arada hazır konu hortlamışken bi eskilere gittim de, gitmez olaydım Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ]  neredennnnnnnnn nereye gelmişiz Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ] Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ] 

Küçük vidanın üstündeki plastiği aldım ama sökemiyorum nasıl söktünüz hocam ?

powerın kendi kablolarını taksam problem yokta strimer plusları takınca kasanın dışına taşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoguzhan55 -- 30 Nisan 2023; 17:59:20 >

• djoguzhan55 kullanıcısına yanıt

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/147168724 şurada da bahsettiğim gibi kargaburun veya pense gibi bir alet ile (vidanın kafasına zarar vermeden) sökmüştüm , görsellerde de gördüğünüz gibi

https://forum.donanimhaber.com/store/d9/31/e3/d931e34c3b9badd2159228bbc60ccef6.jpeg

https://forum.donanimhaber.com/store/0c/8a/f7/0c8af7769c4f86ab47e69c22e896fef2.jpeg

hocam çoğu şeyi denedim ama sökemedim o zaman,bende direk olanın üzerinde yükseltme vidalarını taktım üstüne camı taktım kısasını taksam yine kapanmazmış ondan böyle yapmam daha iyi oldu :)

• djoguzhan55 kullanıcısına yanıt

e süper ya , hani belki de doğrusu sizin yaptığınızdır ben yanlış yapmışımdır sökülmemesi gerekiyordur , sağlam olduysa sıkıntı yok Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ] 

hahaha belkide hiç sökülmemesi lazımdı dediğiniz gibi :)) bu ekran kartından önce 2070 super vardı aynı strimer pluslar ile kullanıyordum,hafif bi baskı yaptığımda takılıyordu sıkıntısız,ama bu ekran kartında baskı yapayım dedim pinlerin yamulduğunu görünce zararlı geleceğini anladım ondan çözüm aramaya koyuldum,daha önceden kasayı ilk aldığım zamanlar bu konuda dolaşıyordum,bana fikir olabilecek şeyler için, sizin o mesajınızı o zaman okumuştum aklımda kalmıştınız,böyle bir problem yaşayınca o mesajınız geldi aklıma direk :)

• SaLVaToRe_V kullanıcısına yanıt

On panel flexi için elinizde hazır çizim mevcut mu ? Egzoz fan olarak hangi marka kullandınız. Sesiz çalışıyorsa bende benzer şekilde takmak istiyorum

• mardonius kullanıcısına yanıt

Hazır cızım mevcut degıl. n11 den dusuk profıl 8 c m lık 4 adet alıp takmıtım. Zaten uzun zaman önce hepsini forum 2 ci elden sattım.

• Selamlar konuda kimseler var mi? Birkaç sorum olacak kasa hakkında.

• Merhaba.

Uzun süredir bu kasayı kullanıyorum hocam. Yardımcı olmaya çalışırım.

• Kasadan bendede var fakat elime deep cool ak400 sogutucu geldi takayim bosa durmasin dedim ama kasaya sigmadi cam panel kapanmiyor ne yapmaliyim ? Eski kasamai doneyim yoksa kapak icin bir cozum varmidir ?

Mayıs ayından beri severek kullanıyorum, fiyatlara bak... yazık günah.

• SturmpioneeR kullanıcısına yanıt
    Sohbetin geçmişine baktım da 1500₺ dan gelmişiz buralara binbaşım...Warcry ile devam valla ötesi hayal bana :/

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • std350 S kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam.

RX 6800 lü bir hazır sistem aldım. Kasam Warcry ve şuan işlemci soğutucu, M2 ssd, Ram, egzoz fanı gibi çeşitli yükseltmeler için fiyat kovalıyorum.

Kasa gerçekten görsel anlamda çok güzeldi ve hazır sistemi alırken bu kasayı özellikle seçtim. Ama işlemci soğutucu için kule tipi thermalright peerless assassin 120 aldığımda hayal kırıklığı yaşadım. Çünkü kasa 14 cm destekliyormuş, aldığım soğutucu 15,5 cm. 14cm ve altı hava soğutucular Led'li ve hoş gelmedi gözüme ben de sıvı soğutucu bakmaya başladım şu aralar.

İlk sorum Ryzen 5600 için kasaya uygun kule tipi soğutucu var mı acaba?

Ikinci olarak kasada costum olarak gelen 6 tane fan mevcut, fakat hava akışı biraz kötü geldi. Arka kısımda 8cm lik 4 tane fan desteği olduğunu duydum. Fakat o ölçüde argb li fan bulamadım İnternette.

Son olarak konuyu gezerken arkadaşlar gerçekten güzel modifiye etmiş kasalarını. Ekran kartı üzerindeki RX 6900 yazısının ışıklı olanını gördüm. Acaba bu ekran kartının bir özelliğimi yoksa konudaki arkadaşlar böyle bir modifiye mi yapmışlar?

• Merhaba.

Bildiğim ve tecrübe ettiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım.

1. Ryzen 5600 çok fazla ısınan bir işlemci değil. Hava soğutma için AMD Wraith Prism soğutucu düşünülebilir. Performansı oldukça iyidir ve bu kasaya rahatlıkla sığıyor. Bir süre kullanmıştım.

Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ]gencergaming.com
    Amd Wraith Prism LED Rgb Işlemci Soğutucu
    https://www.gencergaming.com/amd-wraith-prism-led-rgb-islemci-sogutucu

Ben uzun süredir Raijintek EOS 360 RBW kullanıyorum. Hem performansından hem de görsel uyumundan çok memnunum. Bende Ryzen 5 5600X var. Aynı soğutucuyu daha önce Ryzen 9 3900X ile de kullanmıştım.

Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ]akortek.com
    Raijintek  EOS 360 RBW ARGB Sıvı Soğutma
    https://akortek.com/raijintek-eos-360-rbw-argb-sivi-sogutma.html

Bu arada bir şeye özellikle dikkat çekeyim. İncelemede de belirtildiği gibi üst kısma 360 mm sıvı soğutma sığmıyor. Eğer üst kısımda sıvı soğutma kullanacaksanız 240 yada 2800 mm almanız uygun olur.

2- Kasa fanları orjinalinde havayı dışarı üfleyecek şekilde geliyor. Bu nedenle ben alttaki fanları ters çevirerek havayı dışarıdan içeri alacak şekilde ayarladım. Bunu kesinlikle siz de yapmalısınız. Çünkü böyle yapmazsanız içeri yeterince soğuk hava girmediği için sıcaklıklar yüksek kalıyor.

Ben de zamanında 8 cm'lik fan aramıştım ama sizin de dediğiniz gibi bu ölçüde fan seçenekleri çok kısıtlı. Bu nedenle ben o kısma fan koymaktan vazgeçtim. Videoda görünen fanı oraya öylesine koymuştum.

3- Ekran kartı üzerindeki ışıklı 6900 yazısı kartın özelliği bildiğim kadarıyla. Ben Sapphire Radeon Rx 6900XT Nitro SE ekran kartını dikey olarak kullanıyorum. Kart üzerinde ARGB girişi var. Anakartın ARGB çıkışını çoklayıcı kablo vasıtasıyla ekran kartına, sıvı soğutmaya ve kasa fanlarına bağlıyorum. Böylece hepsi senkronize olarak çalışıyor.

Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ]trendyol.com
    SAPPHIRE Nitro+ Amd Radeon Rx 6900 Xt Se 16gb 256 Bit Ekran Kartı Fiyatı, Yorumları - Trendyol
    https://www.trendyol.com/sapphire/nitro-amd-radeon-rx-6900-xt-se-16gb-256-bit-ekran-karti-p-106907552

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi std350 -- 19 Ekim 2023; 14:58:28 >

• std350 S kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam.

AMD Stok soğutucu yerine aşağıdaki id cooling se 903-xt nın soğutma performansı nasıldır acaba? 800-900 ₺ arası bir fiyatı var ve 92mm Fan boyutu ile yüksekliği de kasaya sığıyor.

https://www.epey.com/islemci-sogutucu/id-cooling-se-903-xt.html

Egzoz fanı olarak 8cm çapında şunları buldum. Sizce nasıldır? Kasadaki sıcak havayı arka taraftan 4 tane 8'lik fanlar dışarı versem kasanın içi bayağı bi serinler herhalde.

RGB li bulamadım 8cm fanlardan.

Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ]gelbura.com
    ID-COOLING NO-8025-SD 8cm Bilgisayar Kasası Fanı Fiyat
    https://www.gelbura.com/id-cooling-no-8025-sd-8cm-bilgisayar-kasasi-fani-pd-TET86139117693

Bir sorum daha olacak, kasada 6'li gamepower in argb fanları mevcut. 3 tane daha 12 cm'lik gamepower Fan alıp üste takmış olsam, bu adreslenebilir 9 adet fanın rgb kontrolünü yapmak çok mu zor olur? Çünkü daha önce hiç yapmadım bilgim yok bu konuda.

Üstteki işlemci soğutucu Ryzen 5 5600 için yeterli ise bahsettiğim gibi fanları da alıp soğutma faslını kapatmak istiyorum.

2x32gb ram sipariş ettim Amazon'dan. Yurt dışından 3184₺ ye. Şimdi bir de yüksek okuma/yazma hızı olan 2tb bir m2 SSD kalacak geriye.

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.