Şimdi Ara

Game of thrones amerikan dizisi mi ingiliz dizisi mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
10.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar her yerde game of thronesun Amerikan dizisi olduğu yazıyor.ama dizideki oyuncuların neredeyse hepsi İngiliz.benim kafam karıştı.game of thrones Amerikan dizisi mi İngiliz dizisi mi?

• Oyuncuların geneli ingiliz.

İngiliz menşeiyli ama amerikan öyle diyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo DiCaprio.

Oyuncuların geneli ingiliz.

İngiliz menşeiyli ama amerikan öyle diyim

dizi amerikansa oyuncular neden İngiliz? oyuncuların Amerikalı olması gerekmiyor mu? diziyi Amerika yapıyorsa niye İngilizleri oynatıyor?
  • Amerikan dizisi. Bu tarz orta çağ dönemi geçen kaliteli film ve dizilerde genelde aksan için ingiliz oyuncular oynatılıyor. Amerikan ingilizcesi daha yeni ve modern duruyor ve yakışmıyor o döneme o yüzden ingiliz ingilizcesini tercih ediyorlar.
  • Bazı yapımlarda özellikle oyuncuları İngiliz seçiyorlar mesela Harry Potter da hollywood filmi ama bütün oyuncular İngiliz. Bunu da kitabın yazarı J.K. Rowling istemişti mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K0BE_24

Bazı yapımlarda özellikle oyuncuları İngiliz seçiyorlar mesela Harry Potter da hollywood filmi ama bütün oyuncular İngiliz. Bunu da kitabın yazarı J.K. Rowling istemişti mesela.

Harry Potter serisi zaten ingilterede çekildi.yukarıdaki bir arkadaş aksan için İngilizleri seçiyorlar demiş.bence mantıklı bir sebep.
  • Dizi amerikan yapımı ama oyuncuları ingiliz bunu da nedenini yukarıda birisi açıklamış.Ben de bilmiyordum neden sürekli ingiliz oyuncuların oynanmasının nedenini ama dizi amerikan yapımı ve HBO'da Amerika'nın ücretli kaliteli kanallarından biri ve dizileri bu yüzden hem kaliteli,hemde yüksek bütçe ile çekilen diziler.Artık koskoca Hollywood yıldızları bile dizilerde rol almaya başlıyorlar.Örneğin Westworld bunun en iyi örneği diyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powersmachine54

Dizi amerikan yapımı ama oyuncuları ingiliz bunu da nedenini yukarıda birisi açıklamış.Ben de bilmiyordum neden sürekli ingiliz oyuncuların oynanmasının nedenini ama dizi amerikan yapımı ve HBO'da Amerika'nın ücretli kaliteli kanallarından biri ve dizileri bu yüzden hem kaliteli,hemde yüksek bütçe ile çekilen diziler.Artık koskoca Hollywood yıldızları bile dizilerde rol almaya başlıyorlar.Örneğin Westworld bunun en iyi örneği diyebiliriz.

dizi orta çağda geçtiği için orta çağdada Amerika ve Amerikan İngilizcesi olmadığı için İngiliz aksanı konuşulsun diye İngilizleri oynatıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sword Master

quote:

Orijinalden alıntı: powersmachine54

Dizi amerikan yapımı ama oyuncuları ingiliz bunu da nedenini yukarıda birisi açıklamış.Ben de bilmiyordum neden sürekli ingiliz oyuncuların oynanmasının nedenini ama dizi amerikan yapımı ve HBO'da Amerika'nın ücretli kaliteli kanallarından biri ve dizileri bu yüzden hem kaliteli,hemde yüksek bütçe ile çekilen diziler.Artık koskoca Hollywood yıldızları bile dizilerde rol almaya başlıyorlar.Örneğin Westworld bunun en iyi örneği diyebiliriz.

dizi orta çağda geçtiği için orta çağdada Amerika ve Amerikan İngilizcesi olmadığı için İngiliz aksanı konuşulsun diye İngilizleri oynatıyorlar.

Evet yukarıdaki yorumlarda bunu birisi açıklamış zaten bende bunu önceden bilmiyordum.

• İngiliz ama amerika ekmeğini yiyor galiba
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.