Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (643. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
66.591
Cevap
451
Favori
2.447.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pomocu

quote:

Orijinalden alıntı: Santiago Munez

quote:

quote:

kitapları bende okudum spoiler içinde yazdıklarınız pek umrumda deil ama neden kitap konusuna tek mesaj bile atmayıp dizi konusunda kitaptan şeyler yazıyosunuz.

cins misiniz yoksa korsanı 5 lira olan kitapları okuduğunuz ve dizinin ilerleyen bölümlerini bildiğiniz için cool oldğunuzu felan mı sanıyorsnuz

Sen kitabın değerini fiyatıylamı ölçtün şimdi ?

bu mesajdan bunu mu anladın ?

orda demek istediğim kitapları okuyupta, sadece diziyi izleyen insanlara şurda şu olcak burda bu olcak diyenlere anlam verememem. kitap konusuna günlerce mesaj atılmadıgı oluyo,ama dizi konusuna kitabı okuyup diziyi değil kitabı konuşmaya geliyor bir çoğu.
    sanırım insanların dizi zevkini baltalamak hoşlarına gidiyor ve bişey yaptıklarını sanıyolar. bende diyorum ki 5-10 liralık kitabı okumak çok zor ve imkansız bişey değil o kitabı okudukları için insanların zevkine engel olmaları çok saçma. burda 5 -10 lira kitabın maddi değeri yazınsal sanatsal değeri değil.

Ben sadece " korsanı 5 lira kitapları okuduğunuz için " kısmına laf ettim , diğer yerlerde haklısın değilsin ilgimi çekmiyor , ama 5 lira olmasından sanane , 70 lira olsa bu cümleyi kurmaz mıydın mesela ? Sen onlara anlam veremiyorsun , bende sana mesela.

çok farklı yerden bakıyosun.

ben kitabın maddi değerinden bahsediyorum 70 olsa ,500 lira olsa yine aynı msesajı yazardım. ama sen içerik olayından bahsediyosun yazınsan sanatsal değerinden bahsediyosun ben o konuda bişey dedim mi ?

kitap 5 olsun 70 olsun 500 lira olsun sonuçta her insanın alıp okuyabilececği bi kitap, buraya gelipte ben kitapları okudum şurda şu burda bu olcak diyerek hava atmaya , insanların dizi zevkini bozmaya gerek yok.

hala maddi değerle yazınsal değeri karıştırıyosan demek istediğimi anlamdıysan lütfen alıntı yapma ve cevap yazma.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kitapları bende okudum spoiler içinde yazdıklarınız pek umrumda deil ama neden kitap konusuna tek mesaj bile atmayıp dizi konusunda kitaptan şeyler yazıyosunuz.

cins misiniz yoksa korsanı 5 lira olan kitapları okuduğunuz ve dizinin ilerleyen bölümlerini bildiğiniz için cool oldğunuzu felan mı sanıyorsnuz

orda demek istediğim kitapları okuyupta, sadece diziyi izleyen insanlara şurda şu olcak burda bu olcak diyenlere anlam verememem. kitap konusuna günlerce mesaj atılmadıgı oluyo,ama dizi konusuna kitabı okuyup diziyi değil kitabı konuşmaya geliyor bir çoğu.
    sanırım insanların dizi zevkini baltalamak hoşlarına gidiyor ve bişey yaptıklarını sanıyolar. bende diyorum ki 5-10 liralık kitabı okumak çok zor ve imkansız bişey değil o kitabı okudukları için insanların zevkine engel olmaları çok saçma. burda 5 -10 lira kitabın maddi değeri yazınsal sanatsal değeri değil.

Ben sadece " korsanı 5 lira kitapları okuduğunuz için " kısmına laf ettim , diğer yerlerde haklısın değilsin ilgimi çekmiyor , ama 5 lira olmasından sanane , 70 lira olsa bu cümleyi kurmaz mıydın mesela ? Sen onlara anlam veremiyorsun , bende sana mesela.

çok farklı yerden bakıyosun.

ben kitabın maddi değerinden bahsediyorum 70 olsa ,500 lira olsa yine aynı msesajı yazardım. ama sen içerik olayından bahsediyosun yazınsan sanatsal değerinden bahsediyosun ben o konuda bişey dedim mi ?

kitap 5 olsun 70 olsun 500 lira olsun sonuçta her insanın alıp okuyabilececği bi kitap, buraya gelipte ben kitapları okudum şurda şu burda bu olcak diyerek hava atmaya , insanların dizi zevkini bozmaya gerek yok.

hala maddi değerle yazınsal değeri karıştırıyosan demek istediğimi anlamdıysan lütfen alıntı yapma ve cevap yazma.

O zaman her insanın okuyabileceği kitap de , Korsanı 5 Liralık diyerek küçümsemen yanlış uzatmaya gerek yok.

• bişeyleri fiyatına göre küçümseyecek yaşı geçeli çok oldu.
  • durgun olmasına rağman güzel bölümdü.
  • Oldukça iyi bir giriş yaptılar,herşey bıraktıkları gibi tam kıvamında devam ediyor.4-5 bölüm sonra dizi rayına oturacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rhaegar Targaryen

quote:

Orijinalden alıntı: halo92

bu diziye başlamayı düşünüyorum. ne diyorsunuz beyler bayanlar?

başla başla.Az dizi izleyip beğenen birisi olarak ben bile beğendim kitaplarını aldım okudum okuyorum.

20 bölüm izleyeceksin zaten hepi topu.

başlayacam. ere welle...
  • quote:

quote:

quote:

Dizi ve Kitap Arasında Azda olsa Farklılık var. Bazı Şeyler Çok erken yaşanmış

Selmy Bu Kadar Erken gelmemeliydi

5-10 Liralik bir Kitapda değil fakat Bu kadar Maddi olarak SOYLEMENIZ BENI Deli etdi Belirteyim

• Dany'yi niye bu kadar hızlı yardırdılar ki.
  • Şu durgun bölümdü, rezil bölümdü diyenlere sövüyorum. Lan bu dizinin zaten kurgusu bu başlatmayın zevkinize, adamı sinir ediyorlar izlemeyin anasını satıyım, bir şeyden çaktığınız yok izlemeyin!
  • Diziyi şu an dizimag'te 20 binin üzerinde kişi izliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 1 Nisan 2013; 18:28:37 >

• Çok güzel bir başlangıç oldu diyebilirim,2. bölümü merakla bekliyorum.

Tormund Giantsbane..
  • quote:

Orijinalden alıntı: janejonce

quote:

Orijinalden alıntı: goncerivoo

kitapları okuyanlar acaba zevk alıyor mu diziden ben bu yüzden okumuyorum mesela dizi nedir bir seridir dimi merak edersin kendince yorumlarsın değil mi

bence çok daha zevkli kitabı okuyupta izlemek,
    çünkü kitap okurken sen hayal ediyorsun, bütün o sahneleri gözünde canlandırıyorsun.
    Hayal ettiğin o sahnelerin cana kana büründüğünü görmek o kadar güzel birşeyki!
    Ben sadece diziyi izlesem seriden bu kadar keyif almazdım. Kitap, seriden alacağın keyfi defalarca katlıyor.

aynen hocam kitabı okuyup izlemek çok daha zevkli bence de. ilk iki sezonu kitabı okumadan izlemiştim 2. sezondan sonra 4 kitabı da okudum şimdi 10 kat daha fazla zevk aldım diyebilirim. İzlerken konuşulanları, arka planları vs çok daha iyi anlıyorsun farklı bir gözle bakıyorsun bildiğin. Ama bir yandan da kime ne olduğunu ne bittiğini bildiğin için heyecanlandırmıyor fazla. Gerçi kitabı okurken o heyecanı da fazlasıyla tattık da

• Ntv'de sibel alaşla dizinin bir hayranıyla sohbet ediyorlar. Programı sunan adam da jim carrey'nin dublajcısı değil mi yav?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rodin

Şu durgun bölümdü, rezil bölümdü diyenlere sövüyorum. Lan bu dizinin zaten kurgusu bu başlatmayın zevkinize, adamı sinir ediyorlar izlemeyin anasını satıyım, bir şeyden çaktığınız yok izlemeyin!

Aynen
  • Yeni bölümü izledim hoşuma gitti özlemişim
    Dany geliyor gümbür gümbür, kitaplarla henüz tanışmadım ancak 3 5 bölüm sonra ejdarhalar duyulur diyorum çok hızlı büyüyorlar, görmek için sabırsızlanıyorum.
    Ayrıca Margaery ile Cercei kapışacak gibi duruyor, güzel kızımız alır diyorum

• Bu bölüm ile kitap arasındaki ufak tefek farklılıkları bilmek isteyenler için

Barristan Selmy kitapta Daenerys'i öldürmek isteyen bir adamı sopasıyla döverek kurtarıyor, herkes bu kadar yaşlı bir adamın böyle iyi dövüşebilmesine şaşırırken Sör Jorah Mormont adamı tanıyor ( Sakalları kesilmiş olduğu için başlarda tanıyamamış )

Mance Ryder'in Jon'a " Bize neden katılmak istiyorsun " sorusuna Jon bu kadar basit bir yanıt vermiyor. Kendisinin p.ç olduğunu Winterfell de kendisine iyi gözle bakılmadığını, Catelyn Stark'ın kendisinden nefret ettiğini, babası Ned Stark'ın Sur'un durumunu bile bile kendisini oraya yollamak istemesini falan anlatarak inandırıyor.

Bölümün başında hatta geçen sezon finalinde ki olay ise komple farklı gibi bir şey. Sam ekibinden ayrı kalmıyor bu şekilde, savaşta yanlarında oluyor vs vs. buraları pek anlatmayayım dizi de ilerleyen zamanlarda buraya değinebilirler.

• quote:

Ntv'de sibel alaşla dizinin bir hayranıyla sohbet ediyorlar. Programı sunan adam da jim carrey'nin dublajcısı değil mi yav?

Sibel Alaş, kitap 10 yaşındaki çocuklara kadar satılıp para bassın diye değil de Türk romancılığında küfürün yeri olmadığı için küfürleri yumuşaratarak çeviriyormuş Beni bile şaşırtan küfürler oluyor bazen diyor. Ey Allahım. Kitap zaten yetişkinlere yönelik bir kitap. Sen yetişkin olarak kitap içinde geçen sövmelerden ve küfürlerden utanıyorsan bu işi yapma o zaman.

Kitapla ilgili de tarih vermeden eli kulağında yakında çıkacak dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

Ntv'de sibel alaşla dizinin bir hayranıyla sohbet ediyorlar. Programı sunan adam da jim carrey'nin dublajcısı değil mi yav?

Sibel Alaş, kitap 10 yaşındaki çocuklara kadar satılıp para bassın diye değil de Türk romancılığında küfürün yeri olmadığı için küfürleri yumuşaratarak çeviriyormuş Beni bile şaşırtan küfürler oluyor bazen diyor. Ey Allahım. Kitap zaten yetişkinlere yönelik bir kitap. Sen yetişkin olarak kitap içinde geçen sövmelerden ve küfürlerden utanıyorsan bu işi yapma o zaman.

Kitapla ilgili de tarih vermeden eli kulağında yakında çıkacak dedi.

o küfürleri merak ettim şimdi...

Bu arada gerçekten çok az kalmış çevirinin, ağzından da kaçırdı bi ara müzikle uğraştım falan diye fanlar ne sövmüştür..

• 
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.