Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (3171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66.592
Cevap
452
Favori
2.447.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31693170317131723173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok boş bölümdü. Yapımcıyı anlamak güç cidden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gotfamily

iki sorum var.

1.melisandre neden öldü? night king'in ölmesiyle onun ne alakası vardı?
    2. jaime neden gitti?

1. Işığın tanrısı yüzünden öldü hocam görevini yerine getirdi kendisi de söyledi bölüm başında zaten sir davos'a. 2. Bunu anlamadım ne demek istediğini ama jamie ile alakası yok
  • Birşey soracağım

Targeryanlar ateşde yanmıyor diye biliyorum. Sadece ben mi merak ediyorum acaba Jon niye hiç kendinde denemedi bu olayı hep bekledim dany'e söylediği zamanda da samin söylediği kısımda da test etcekmi diye cok merak etmiştim hala gerçekleşmedi bilmiyorum beklentim yanlışmı acaba.
  • erenfb1907 kullanıcısına yanıt

Oldu bittiye getirmeye çalışmışlar işte diğer ejderha o kadar oktan kaçarken biri anında oklar isabet edip düşüyor... Jon birde yorgun diyor ama ne hikmetse savaşa gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ICromwelleI -- 7 Mayıs 2019; 0:21:9 >
  • Özgü® kullanıcısına yanıt

Bildiğim kadarıyla her targaryende bu özellik yok, safkanlarda sadece bu özellik var.
  • Senaryo boş, bölüm çöp. Mantık hatası aramak yerine mantıklı sahneler arar hale geldik. En temizi Jon hariç herkez gebersin. Drogon'da Jon'u tamamen sahiplensin. Demir tahtı Drogon'a yüklesin, sürsün kuzeye yabanilerin yanına. Jon+Drogon+Ghost+Demir taht mutlu mesut yaşasınlar. Demir tahtı almaya kimse kuzeye gelmez :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• beni etkileyen tek sahne daha doğrusu söz buydu, çok hoş bir telaffuz ve mimikle söylendiği için.

we won the great war now we will win the last war
  • Team NINJA kullanıcısına yanıt
    Sonuçta kütüphane hocam sessiz bir ortam olması normaldir
  • Özgü® kullanıcısına yanıt

Dany'e özel bir durum bu. Kardeşi Viserys ermiş altınla öldü. Jon ise ilk yürüyen ölü gördüğünde üzerine ateş atmak için gaz lambası gibi bir şeyi eline almıştı. Eli yandığı için çığlık atmıştı. Yani Jon yanmıyor diye bir şey yok.
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Dumb and Dumber
  • Bu kadar sığ ve saçma bir senaryo asla beklemezdim son sezondan. Sanki 7 sezondur diziyi yapanlar gitmiş yerine stajyer senaristler gelmiş gibi bir hava var. Bir de kahve kupası tam rezillik milyar dolarlık dizisin o reklama ne ihtiyacın var şaka gibi gerçekten..

• Bu bölümdede aksiyona ayrılan zaman 25 saniye kalan 1 saat 15 dakika sıkıcı diyalog. muhteşem yüzyılda daha çok aksiyon sahnesi vardı o derece. koskaca ejderhanın ölümüne 3 saniye ayrılıyor daha ne diyim. tamam bölüm komple savaş olacak diye bir şey yok ama ejderha ölecekse 5 dakika savaşsın öyle ölsün, gemiler yok ediliyorsa 5-6 dakika deniz savaşı göster bu ne yahu 10 saniyede geçiştir bütçeniz mi yok.. hep vikingsle dalga geçerdim bu ne 5-6 kişiyle savaş yapıyorlar az gottan örnek alın diye bunlar daha beter oldu boş yürüyen asker gösteriyor savaşı vermiyor. önümüzdeki trailerden anladığım kadarıyla yine 20 saniye aksiyon geri kalan diyalog olacak gelecek bölüm. bu sezonda çöpe gitti 7.sezon gibi. ben 7.sezonu çok kötü diye eleştirdiğimde millet dalga geçiyordu şimdi neyin ne olduğunu gördüler aynı tas aynı hamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Angry Toad

1. Işığın tanrısı yüzünden öldü hocam görevini yerine getirdi kendisi de söyledi bölüm başında zaten sir davos'a. 2. Bunu anlamadım ne demek istediğini ama jamie ile alakası yok

Alıntıları Göster
    ahahah. pardon 2. soruda bir karışıklık olmuş. orada "jaime neden gitti" yazacaktım ama birinci soruyu düşünüp saçma birşey yazmışım :D

jaime cercei'ye yardım etmeyemi gitti?

• quote:

Orijinalden alıntı: Özgü®

Birşey soracağım

Targeryanlar ateşde yanmıyor diye biliyorum. Sadece ben mi merak ediyorum acaba Jon niye hiç kendinde denemedi bu olayı hep bekledim dany'e söylediği zamanda da samin söylediği kısımda da test etcekmi diye cok merak etmiştim hala gerçekleşmedi bilmiyorum beklentim yanlışmı acaba.
    Radarlı ballistalar ne kadar dizi uydurmasıysa yanmayan Targaryenler de o kadar uydurma ve hikayeyi bozan, tutarsız bir unsur. Viserys kaynayan altın kafasına dökülünce öldü ve bunu dizide gördük, sonra Dany'nin yanmadığına inanmamız istendi çünkü Targaryendi. Bu ne saçmalıktır? Kitapları katacaksak Targaryenler Summerhall'da cayır cayır yandılar. Ki Targaryenler yüzlerce Valyria ailesinden sadece biriydi, seçilmiş topluluk gibi özellikleri yok.

Valyria yanardağlar yüzünden havaya uçtuğunda ejderhalar ateşte öldü.

@RoyalRoar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 7 Mayıs 2019; 0:58:53 >

• Winterfell Starbucks şubesi
    Açılışa özel indirimler. Ejderya ateşinde Caramel Macchiato...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gotfamily

ahahah. pardon 2. soruda bir karışıklık olmuş. orada "jaime neden gitti" yazacaktım ama birinci soruyu düşünüp saçma birşey yazmışım :D

jaime cercei'ye yardım etmeyemi gitti?

Alıntıları Göster

Ya yardim edecek ya da öldürecek başka bir sey beklemiyorum sahsen.

• Ben bu ejderhaların tv yapımlarında, oyunlarda falan şamar oğlanına dönmesine uyuz oluyorum. Hobbit filminde de tek yiyordu Smaug. O kadar kadim yaratıklar ama hiç... Önüne gelen dragon slayer.

• 8.SEZON 4.BÖLÜM YORUMUM

Evet ilk kez bir dizi yorumlayacağım,inceleyeceğim.

Bunlar mal neden? Varys kızıl kalede her gizli geçiti bildiğini söylemişti daha önce elinizde arya gibi bir suikastçi var arya varys ve tazıyı al gönder mk arya qynbrn ü öldür yüzünü al cerseiye bıçağı sapla dağ her zaman yanında onu da tazıyla dövüştür bitti gitti
    Dany surlara dayanmış elinde hayvan gibi ok yağdırsana mal karı tyrionu öldürmesi için adam gönderiyor tyrion ayağına geliyor öldürmüyor ulan bu nasıl iş senaristler allah belanızı versin

rhegal ı öldüren donanmayı bran nasıl farketmedi neden söylemedi bi işe yarasana

GOT 2 senarist tarafından katledilmiştir.
    GRRMartin bile son sezonu izlemiyor :D Daha da açıklaması olmaz sanırım
  • Dikkat final teorisidir. Geçen gün yazmıştım kaynak yeni detaylar eklemiş.

Kesin değil tabii isteyen okuyabilir. Son teoriler bunlar.

Tyrion Jon'u dolduruşa getiriyor ve Jon ile Dany yıkılmış halde olan taht odasında kavga ediyorlar. Jon delirmiş olduğuna inandığı Dany'i öldürüyor. Bran, Tyrion'un yalan söylediğini ortaya çıkartıyor. Jon, Bran'e Dany'i nasıl hayata döndüreceğini soruyor.(cevabı gösterilmiyor). Ve Jon ölü bedeni ejderhaya koyup şehirden ayrılıyor.

Konsey tarafından tahta oturtulan Bran yeniden inşa etmekten bahsediyor. Yardımcıları şehir ile ilgili konuşurken Bran duvarı yeniden inşa etmeliyiz diyor.

Finalde NK ve bebek sahnesinin olduğu yerde Jon ve Dany'nin ölü bedeni gösteriliyor. Jon'un elinde Dragonglass Dagger vardır.

• 
Sayfa: önceki 31693170317131723173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.