Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (2856. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
66.591
Cevap
451
Favori
2.447.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28542855285628572858
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fress06

8.sezon senaryosunu okuyanlar bakabilir mi

bu sızan senaryo doğrumu orda yazana göre night kingin fln amaçlarını öğrenmeden bitmiş olcak bide night king ölünce tüm wightlar ölmüyormuydu bran nasıl ww oluyor

yeni sezonun 2019'da yayınlanacağı söylendi. bunun sebeplerinden biri dizide kışın anlatılması dolayısıyla çekimlerin kışın yapılması, ikincisi ise senaryonun henüz yazılmamış olması. son sezonda böyle bi serinin muhteşem ve kusursuz bi final yapması gerektiğinin farkındalar. her karakterin olayının tek tek mantıklı ve tutarlı bi şekilde kapanması gerekiyor. yani kısacası senaryo henüz yazılmadı.

sızan senaryo diye bi şey yok, aslında var ama gerçekleri yansıtmıyor

• Güzel sezon finali yaptı ama :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni bölüme 322 gün var. O sürede Westeros ele geçiririm ben bu nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 28 Ağustos 2017; 20:2:30 >
  • 28ky28 2 kullanıcısına yanıt
    İnşallah. Yalnız Bethesda oyunlarının tadı PC'de çıkar mod desteği malum
  • quote:

Orijinalden alıntı: MessiTugi

Milliyet "Efsane dizi Game of Thrones'un sevilen karakterlerinden Gregor Clegane ya da diğer adıyla 'The Mountain' da festivalin önemli konuklarından biri olacak"

Güzel karakter ama sevilen demek garip

• adolf1 kullanıcısına yanıt
    Elder Scrolls tarzı yapsın tadından oynanmaz valla.
  • adolf1 kullanıcısına yanıt
    Dediklerinizde olabilir o ayrinti kafama takilmisti sagolun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Final çok iyiydi.

Benim için asıl sıkıntı nefsime dayanamayıp 8.sezon senaryosunu okumamdı.
    Kendimi sadece bir şekilde teselli ediyorum.Eğer sızan senaryo doğru çıkarsa olacakları önceden bilmem daha iyi olur.
    Çünkü bahsedilen olayları bilmeden izlersem sanırım şoktan çıkamazdım.Öyle bir senaryo yazmışlar yada uydurmuşlar diyelim.
    Umarım fanlar tarafından uydurulan bir senaryodur.Okumayanlar da sakın okumasın şiddetle tavsiyemdir.
  • E bu sahneleri ne o zaman, sözde böyle sahnelere karsıymış,yoksa oda Lena headey gibi vücut dublörü falan mı kullandı

• quote:

Orijinalden alıntı: Ugurhasgul1903

E bu sahneleri ne o zaman, sözde böyle sahnelere karsıymış,yoksa oda Lena headey gibi vücut dublörü falan mı kullandı

aynen çok büyük ihtimal vücut dublörü kullanmıştır.

• Got 7x7 Spoiler

• Yeni sezon ne kadar sürerse sürsün yeter ki iyi bi olay örgüsü ve tutarlı ilişkiler izleyelim.
    Özellikle greyjoylar komple rezalet.
    Resmen yazmaya zamanları kalmamış yada diziye sığdıramamışlar.
    Özellikle euron greyjoy diziye dışarıdan monte gibi duruyor.

Şimdi bu cerseigil jonların wight getireceğini bilmiyordu gördüğüm kadarıyla.
    Eğer elleri boş gelselerdi euron sıkılıp üf sıkıldım sizden gidiyorum mu diyecekti.
    Bu sezon bu adamın yaptığı herşey tutarsız ve diziye uygun değil.Dizinin ritmini de bu adama yazılan rol bozdu bence.
    Son sezon ramsay veya joffrey gibi bi nefret objesi oluşturup sonra öldürmeyi planlıyorlar heralde ama 0 mantık 0 tutarlılık.

• Şuana kadar izlediğim en cringe bölümdü.

Bir kere Westeros'un hangi köşesinde ana-baba izni verilmeden yapılan evlilikler geçerli oluyor? Aile ve haneye çok önem verilen bir evren burası. Bütün evliliklerin altında yatan temel sebep iki hane arasında ittifak kurmaktır. iki kişi kaçıp evlenecek ve insanlar da bunu kabul edecek ha? Jon hala bir bastard. Neyse bu kısım çok mühim değil zaten geçiyorum (sinirlendi).

Dany ve Jon (ya da aegon işte herneyse) "aşk" sahnesi zaten bütün stark/targaryen fanlarının istediği bir şeydi. Dizi de zaten fanlara göre şekilleniyor artık. Kimse de Cersei ve Jaime'ye iğrenmesin o zaman. Hatta Jorah mormont ile lyanna mormont sahnesini dört gözle bekliyorum.

Robert'ın isyanı da hala haksız bir sebebe dayalı değil bölümde yine hata var. Bran hatalı. Robert ve Lyanna nişanlanmıştı ki zaten??? Sen adamın nişanlanacağı kadını kaçırırsan ve hamile bırakırsan tek yersin yani bu kadar :D

Koskoca Lord Baelish cidden bu kadar basit bir yolla mı öldü şaka mı bu? Üç Stark kardeşi elele verdik ve lord baelish'i kandırdık hadi eyvallah. Güzel yazılmış bir senaryo 10/10

Bu arada Bran, Jon için "demir tahtın gerçek varisi" diyor. Hadi Jon bastard değil orasını kabul ettim. Zamanında targaryen'ler nasıl "fetih" hakkını kullanarak ,ejderhalarla, 7 krallığa zorla diz çöktürdülerse aynısını Robert da yaptı? Neden onunki sayılmıyor? Cersei de yaptı? Tahtı gitsin alsın ama gerçek varis değildir. Gerçek varisin bir lannister erkek evladı olduğunu unutmasınlar. Ayrıntılı bilgi için ---> Westeros_hukuku.pdf

Bu arada dizide The Riverlands diye bir yer yok. Tully mully diye bir şey yok. Edmure Tully aslında bir tuzluk. Orada kimse yaşamıyor bakmayın 7 krallığa dahil olduğuna. Boş oralar. Map'in ortası boş.

Bak surun yıkılma sahnesini beğendim. Yiğidi öldür hakkını yeme. Son 5 dakika zevkli geçti.

• bir gün baştan sona izleyeceğim bu diziyi, bir ben kaldım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler şimdi Jon/Aegon halasına mı kaydı? Gerçi bu Targaryen tayfasında kardeşler birbirine kayıyor, Jon halasına kaymış çok mu Ulan ne dizi ya, her türlü çarpık ilişki var anasını satayım.

Bölüm sezonun geneli gibi vasattı.

King's Landing sahneleri çok kötüydü. Yani o kadar birbirinden nefret eden karakteri bir araya topluyorsun, sıfır gerilim. Hiç gerilen oldu mu aranızda? Sunum tadında geçti zaten. "Gördüğünüz üzere bu bir ölü, isterseniz ateş ile dilerseniz ejderha camı ile öldürebilirsiniz, şimdi diğer slayta geçiyoruz..." Bu ne lan?

Bir de Dany görgüsüzü cümbür cemaat gelmiş buluşmaya. 2 ejderha götürüyorsunuz adama demezler mi diğeri nerede diye? Grip oldu, yatıyor mu diyeceksin? Ben sadece Drogon ile gelir zannetmiştim.

Jamie ensest ilişkiyi bırakıp, ahlaklı bir yaşam sürmek amacıyla Kuzey'e doğru sürdü atını. Jaime en iyi işlenen karakterlerden biri, başka birine dönüşüyor gözlerimizin önünde.

Petyr Baelish'in infazına ise şaşırmadım. Orada Bran var, Arya var nereye plan yapıyorsun Baelish? Sadece Sansa salağı olsa manipülasyon yapabilirdi, Bran ile Arya'ya sökmez.

Gerçi her b.ku gören Bran'in, Jon'un piç olmadığını Sam şişkosundan öğrenmesi de ironik.

Night King de aldı ejderhasını geldi, duvarı yıktı yürüyor. Ölü ejderhanın ağzından ne çıktığını anlamadım. Ateş mi, bir tür ses dalgası mı nedir olayı bilmiyorum. Ancak diğer ölüler gibi daha hızlı hareket ediyor bu da. Bence bu Rhaegal'ı yiyecek de Drogon karşısında çaresiz kalacak. Belki ikisini de alır, belli olmaz.

İş yine Targaryen sülalesine bağlandı. Ben sevmiyorum abi bu sülaleyi. Jon/Aegon da bundan sonra Dany ile birlikte sevmediğim karakterler arasında yer alacak.

Arya forever.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Casablanca -- 28 Ağustos 2017; 20:46:20 >

• 8 sezon olan bölümler hangi kitap a acaba geliyor beklemektense alip okuyalim bari ?
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt

Daenerys Jon'un halası oluyor. Ned Stark da Jon'un dayısı oluyor

Birde bu olayı Cersei ve Jaime arasındaki ilişki ile karşılaştırmayın bu ikisi göz göre göre yapıyor.
    Jon ve Daenerys'in birbirlerinin durumundan haberleri yok, sadece Bran ve Sam biliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feriox -- 28 Ağustos 2017; 20:50:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spache

Aegon'un fethinden sonrası diye yazdım zaten. Bugüne kadar gelen yönetim kısmından bahsediyorum. Aegon'dan önce taht diye bir şey olmadığından ondan önceki binlerce yıl taht mücadelesi anlamında bir şey ifade etmiyor.

Dorne dışında da alınmayan yer yok, o da diplomasiyle bağlanmış sonradan.

Westeros tarihi = Targeryanlar ifadesinden ister istemez bu anlam çıkıyor, Targeryanlardan önce Westeros için mücadele yok demek de çok saçma en basitinden Kara Harren var. Yani tüm Westerosa hükmetmek sadece Aegonun aklına gelmiyor, 3 ejderhası olduğu için bunu başarabiliyor. Ayrıca demir taht senin bahsettiğin "öncesine" göre diyara hükmediyor, sonuçta vadi menzil kuzey dorne gibi sınırlar demir tahttan "önce" de vardı, oradaki haneler kültürler "önce" dende vardı mesela yedi inancı "önce" de vardı hatta Targeryanlarda o inancı seçti veya seçmek zorunda kaldı.

Kısacası Aegondan öncesi taht mücadelesi için herşeyi ifade ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King Stannis -- 28 Ağustos 2017; 20:53:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kummbara

Şuana kadar izlediğim en cringe bölümdü.

Bir kere Westeros'un hangi köşesinde ana-baba izni verilmeden yapılan evlilikler geçerli oluyor? Aile ve haneye çok önem verilen bir evren burası. Bütün evliliklerin altında yatan temel sebep iki hane arasında ittifak kurmaktır. iki kişi kaçıp evlenecek ve insanlar da bunu kabul edecek ha? Jon hala bir bastard. Neyse bu kısım çok mühim değil zaten geçiyorum (sinirlendi).

Dany ve Jon (ya da aegon işte herneyse) "aşk" sahnesi zaten bütün stark/targaryen fanlarının istediği bir şeydi. Dizi de zaten fanlara göre şekilleniyor artık. Kimse de Cersei ve Jaime'ye iğrenmesin o zaman. Hatta Jorah mormont ile lyanna mormont sahnesini dört gözle bekliyorum.

Robert'ın isyanı da hala haksız bir sebebe dayalı değil bölümde yine hata var. Bran hatalı. Robert ve Lyanna nişanlanmıştı ki zaten??? Sen adamın nişanlanacağı kadını kaçırırsan ve hamile bırakırsan tek yersin yani bu kadar :D

Koskoca Lord Baelish cidden bu kadar basit bir yolla mı öldü şaka mı bu? Üç Stark kardeşi elele verdik ve lord baelish'i kandırdık hadi eyvallah. Güzel yazılmış bir senaryo 10/10

Bu arada Bran, Jon için "demir tahtın gerçek varisi" diyor. Hadi Jon bastard değil orasını kabul ettim. Zamanında targaryen'ler nasıl "fetih" hakkını kullanarak ,ejderhalarla, 7 krallığa zorla diz çöktürdülerse aynısını Robert da yaptı? Neden onunki sayılmıyor? Cersei de yaptı? Tahtı gitsin alsın ama gerçek varis değildir. Gerçek varisin bir lannister erkek evladı olduğunu unutmasınlar. Ayrıntılı bilgi için ---> Westeros_hukuku.pdf

Bu arada dizide The Riverlands diye bir yer yok. Tully mully diye bir şey yok. Edmure Tully aslında bir tuzluk. Orada kimse yaşamıyor bakmayın 7 krallığa dahil olduğuna. Boş oralar. Map'in ortası boş.

Bak surun yıkılma sahnesini beğendim. Yiğidi öldür hakkını yeme. Son 5 dakika zevkli geçti.

jon nasıl hala bastard oluyor ? rhaegar eski eşinden ayrılıp lyannayla evlendi aynı zamanda babasından da izin aldığı ve babasının aslında bu yüzden nedin babasını ve kardeşinin öldürdüğü söyleniyor. zayen targaryenlerde çok eşlilikde vardı aynı zamanda.

• quote:

Orijinalden alıntı: thelmessos

Dublör kullanıyor diye biliyorum.

http://m.sabah.com.tr/galeri/kultursanat/dubloru-ondan-daha-guzel

haydaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. :(

Bölüm de çok güzeldi. Night king'ciyiz..
  • 
Sayfa: önceki 28542855285628572858
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.