Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (2445. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
66.591
Cevap
451
Favori
2.447.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24432444244524462447
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sansa nın bir işler çevireceği çok net belli edildi. Jon'un sonunu bu kız getirecek bence. Onun dışında Varys'in Dorne da iken birden Dany'nin yanında gösterilmesi hoş olmadı bence. Hele Tyrion ile o kadar vedalaştıktan sonra.
  • Merhabalar normalde torrentten indirip izlerdim de şimdi telefonda izlemem lazım? İzleyebileceğim bir site var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antares

Targaryenler yanmaz demedim ki. Senin teorine karşı geldim. O olay olmadan önce de yanmıyordu dany. Büyüyle alakalı değil.

Haklı olabilirsin o zaman, Targaryenler sıcağa biraz dayanıklı olabilir. Muhtemelen Starklar da soğuğa biraz dayanıklı, Eddard Winterfell'de çıplak uyuyordu. (belki de Winterfell'in altındaki sıcak su kaynaklarının kaleyi ısıtmasındandır)

Ama Daenerys yanıyor, Starkların donabilmesi gibi. Khalları yakarken de yanması gerekirdi.

"Her skin was pink and tender, and a pale milky fluid was leaking from her cracked palms, but her burns were healing."

• 10/10'luk bir bölümdü. High sparrow'un öleceği belliydi ama özellikle Margaery'e çok şaşırdım. Ben daha yaşar diyordum o da gitti.

Bir de Petyr'nin bütün planlar bozuldu. Ama vazgeçmez. Ya demir tahtı alacak ya da denerken ölecek. Serinin sonunda ne olur bilemem ama bence oraya bir şekilde oturacak.

Jon konusu bence gayet açıktı o bebeğin yüzünden Jon'un yüzüne geçiş sahnesi çok güzel düşünülmüş, herhalde boşu boşuna yapmamışlardır diye umuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Syronwar

Abi Varys ne ara Dorne'dan gemiye geldi bizimkilerin yanına ??

O olay izlerken benim de kafama çok takılmıştı ama yabancı bir sitede şöyle bir açıklama gördüm mantıklı gözüküyor.

http://static4.techinsider.io/image/577113b052bcd028008cbc3d--568/the-show-skipped-ahead-by-a-few-weeks-at-least-we-know-because-you-can-see-dornish-ships-among-daenerys-fleet.jpg

Şu resimde ejderhalı donanmanın içinde Dorne bayraklı gemiler varmış. İzlerken hiç bayrak ayırt etmemiştim. Bu durumda ya Dorne'da Varys ortaya çıktığında Daenerys donanmasıyla Dorne'a gelmiş bulunmaktaydı, ve orada ittifak kurup beraber tekrar denize açıldılar. Ya da Varys tek başına ittifak kurmaya gitti ve Dorne-Tyrell donanmasını alıp Daenerys ile buluşmaya ortada bir yere gittiler. Ta Mereen'e gitmeleri gereksiz olur. Bunları gösterselerdi keşke diyeceğim ama zaman kalmadı zaten bölüm 60 dakikaydı. Bu olaylar King's Landing'deki patlamadan sonra olmalıydı, patlama zaten bölümün ortalarında oldu. Yobazların tarafına geçen Lannister oğlanının yeşil ateşi bulduğu kısmı kısa kesip bunları gösterebilirlerdi belki.

• Targaryenler yanmiyo diye bisey yok beyler. Sadece tam targaryen olanlar yanmiyo yani annesi ve babasi targaryen olan ayni dany gibi. Ams jonun sadece babasi targaryen yani jon yari targaryen oldugu icin yaniyo.

• Baelish

Jon'un kuzey kralı olması Baelish'in işine yarar. Olası bir yardım talebinde Jon geri çevirmez. Tabi Dany martell+tyrell+greyjoy desteğini almasaydı Baelish'in taht mücadelesini konuşabilirdik ama tek başına Dany'e engel olamaz onun tarafınada geçemez Varys ve Tyrion ne çakal olduğunu biliyor. Ölümünü ve sonraki bölümlerde ne yapacağını en çok merak ettiğim karakterlerden biri. Diğer karakterler tahmin edilebilir ama Baelish tam bir muamma.

• KOEMAN32 K kullanıcısına yanıt
    Tam targaryen olanlar yanmiyor diye de bir şey yok Dany'nin abisi Viserys yanarak öldü.
  • 9. bölüme nazaran biraz zayıf kaldı.
    Cercei ne kadar yobaz topluluk varsa yok etti. Margaery'ye yazık oldu. Ulan gül gibi hatun gitti ya la hem de yobazlar yüzünden. Gerçi çok geç fark etti durumu yine de ölürdü. Patlamanın şiddeti çok büyüktü. Dizide ne kadar ölmesini istemediğim karakter varsa öldürüp durdular. Hay yazacağınız senaryoya da kitaba da... Margaery intikam için başkasıyla anlaşma yapıyor ancak bence anlaşma yaptıkları krallıktan bir cacık çıkmaz. Lannisterlar ile kapışacak seviyede değiller. Septa Unella'yı da yakalamış. Acaba o ızbandut o karıya ne yaptı? Soyup tecavüz mü etti yoksa sadece soydu mu ne yaptı acaba? Aklıma değişik iğrençlikler de geliyor da en iyisi düşünmemek. Ama intihar yerine birileri tarafından -Mesela Arya- öldürülmesi hoşuma giderdi. Bu arada Cercei'nin oğlunu kaybetmesinin verdiği acıyı sevdim. Arya demişken sonunda bir numarasını gördük. Şerefsiz ihtiyarı tutup kesti. Oğullarını da kesmiş ama "kesmek biraz zahmetli" olmuş. Arya'nın suikastlerine devam etmesi dileğiyle. Yalnız yüzünü aldığı kızı öldürmeseymiş keşke, olaylarla alakasız suçsuz birini öldürmüş. Kızıl uyuz karıdan da kurtulduk, bence ölüp gitse fena olmazdı.

• Leydi Mormont adamdır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

9. bölüme nazaran biraz zayıf kaldı.
    Cercei ne kadar yobaz topluluk varsa yok etti. Margaery'ye yazık oldu. Ulan gül gibi hatun gitti ya la hem de yobazlar yüzünden. Gerçi çok geç fark etti durumu yine de ölürdü. Patlamanın şiddeti çok büyüktü. Dizide ne kadar ölmesini istemediğim karakter varsa öldürüp durdular. Hay yazacağınız senaryoya da kitaba da... Margaery intikam için başkasıyla anlaşma yapıyor ancak bence anlaşma yaptıkları krallıktan bir cacık çıkmaz. Lannisterlar ile kapışacak seviyede değiller. Septa Unella'yı da yakalamış. Acaba o ızbandut o karıya ne yaptı? Soyup tecavüz mü etti yoksa sadece soydu mu ne yaptı acaba? Aklıma değişik iğrençlikler de geliyor da en iyisi düşünmemek. Ama intihar yerine birileri tarafından -Mesela Arya- öldürülmesi hoşuma giderdi. Bu arada Cercei'nin oğlunu kaybetmesinin verdiği acıyı sevdim. Arya demişken sonunda bir numarasını gördük. Şerefsiz ihtiyarı tutup kesti. Oğullarını da kesmiş ama "kesmek biraz zahmetli" olmuş. Arya'nın suikastlerine devam etmesi dileğiyle. Yalnız yüzünü aldığı kızı öldürmeseymiş keşke, olaylarla alakasız suçsuz birini öldürmüş. Kızıl uyuz karıdan da kurtulduk, bence ölüp gitse fena olmazdı.

Canlı Zooken yaptı.

• Bölümü beğenmeyenleri anlamıyorum. Daha ne olması gerekiyordu? Müzikler bile harikaydı.

Bence teoriler yüzünden her olay millete sıradan gelir olmuş. Bir şey bulamayan da Varys'e takmış. Yav adam gitti geldi işte anlamak zor olmamalı. Gidip gelmesini gösterseler bu sefer de vakit kaybediliyor boş sahneler var diye eleştirirdiniz

• adRenaliN57 kullanıcısına yanıt

Margaery'nin ölmesini hiç beklemiyordum, onun da planları vardı, annesini gönderdi, babasını susturdu. Sağ çıkmasını bekliyordum. Belki sağ çıkmıştır High Sparrow'un yandığını gösterdiler ama onu göstermediler. Bir dahaki sezon ortaya çıkabilir.

Jon Snow da aldı yürüdü, azor-ahai, bastard, targaryen, king in the north olmasının yanı sıra White Wolf lakabını alarak Geralt of Rivia olmaya da bir adım yaklaştı. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nén-El

Margaery'nin ölmesini hiç beklemiyordum, onun da planları vardı, annesini gönderdi, babasını susturdu. Sağ çıkmasını bekliyordum. Belki sağ çıkmıştır High Sparrow'un yandığını gösterdiler ama onu göstermediler. Bir dahaki sezon ortaya çıkabilir.

Jon Snow da aldı yürüdü, azor-ahai, bastard, targaryen, king in the north olmasının yanı sıra White Wolf lakabını alarak Geralt of Rivia olmaya da bir adım yaklaştı. :)

Çoğunluğun aksine "King in the North"dan ziyade "White Wolf" tüylerimi diken diken etti benim.

• Margaery öldüNe güzel karıydı be

• quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

quote:

Evet her Targaryen yanmaz diye birşey yok ama yanmayan biri varsa kesin Targaryen'dir diyebiliriz. Jon'un Targaryenliğini kanıtlamanın tek yolu bu bu durumda. Ya da Bran olduğunu iddia eden ergen çocuğun sözleri. :)

quote:

Orijinalden alıntı: tru****

Bran işaretli diye surdaki büyü bozulursa ben öyle işe söverim umarım başka bir sebepten dolayı sur yıkılır.

Büyük ihtimalle öyle olacak, yolunu baya yaptılar. Bran suru geçtikten sonra Night King b
    ir büyü falan yapıp surun yıkılması olayını gerçekleştirir. Kitaplarda nasıl bilmiyorum da Bran dizide çok eğreti duruyor, Sanki sonradan eklenmiş gibi.

Yanmamak diye bir şey yok. Daenerys'in yanmamasının sebebi Mirri Maz Duur'un büyüsüydü, bence çağırdığı gölgeler onu değil Daenerys'i korumayı seçti.

İkinci defa yanmaması ise dizi senaristlerinin mok yemesiydi. Hiçbir alt yapısı, akıl alır bir yanı yok. Yanmayan bir Targaryenden bahsedilmiyor.

hocam dizinin ilk bölümlerini hatırla daenerys kendini kynar suya sokup hic etkilenmiyordu sonra ki bolumlerde ejderha yumurtasını eline aldığında sıcak olmasına rağmen etki etmiyordu vesaire vesaire

• izledim diziyi hocam ama bu kısaltmaları bilmiyordum şimdi her şey yerli yerine oturdu cok sağol

• Bölüm çok güzeldi sept spoilerini yemediğim için kendimi şanslı hissediyorum. Seneye GoT hakkında hiçbir şey okumamayı düşünüyorum. Yoksa diziye yazık oluyor.

Petyr fena bozuldu. Ama bir önceki sahneyi düşünürsek bunu da düşünüp plan yapmış olabilir. Yine de Jon'u manipüle edemez Jon da Akgezenler ile davasını bırakıp ona destek olmaz. Ama bir şekilde yolunu bulacaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: huku lekeme

quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

quote:

Evet her Targaryen yanmaz diye birşey yok ama yanmayan biri varsa kesin Targaryen'dir diyebiliriz. Jon'un Targaryenliğini kanıtlamanın tek yolu bu bu durumda. Ya da Bran olduğunu iddia eden ergen çocuğun sözleri. :)

quote:

Orijinalden alıntı: tru****

Bran işaretli diye surdaki büyü bozulursa ben öyle işe söverim umarım başka bir sebepten dolayı sur yıkılır.

Büyük ihtimalle öyle olacak, yolunu baya yaptılar. Bran suru geçtikten sonra Night King b
    ir büyü falan yapıp surun yıkılması olayını gerçekleştirir. Kitaplarda nasıl bilmiyorum da Bran dizide çok eğreti duruyor, Sanki sonradan eklenmiş gibi.

Yanmamak diye bir şey yok. Daenerys'in yanmamasının sebebi Mirri Maz Duur'un büyüsüydü, bence çağırdığı gölgeler onu değil Daenerys'i korumayı seçti.

İkinci defa yanmaması ise dizi senaristlerinin mok yemesiydi. Hiçbir alt yapısı, akıl alır bir yanı yok. Yanmayan bir Targaryenden bahsedilmiyor.

hocam dizinin ilk bölümlerini hatırla daenerys kendini kynar suya sokup hic etkilenmiyordu sonra ki bolumlerde ejderha yumurtasını eline aldığında sıcak olmasına rağmen etki etmiyordu vesaire vesaire

Sıcağa biraz dayanıklılık olabilir ama çok sıcağa dayanıklılık yok. Abisi yanarak öldü.

• doğuştan kral reis,ters köşe falan yok bildiğin kralın oğlu Jon,kulağına Jon derken Bran dumur oldu zaten

Bu mesaja eklenen görseller:

Game of Thrones (2011 - 2019)

• 
Sayfa: önceki 24432444244524462447
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.