Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (2443. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
66.591
Cevap
451
Favori
2.447.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24412442244324442445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ChadSmith

Hacı o iş biraz karışık, kitaba göre de belli değil o yani, çok fazla da bahsedilmiyor. Teori şu mad king tywin lannister in karısını kaçırıp tecavüz ediyor, doğacak çocuk tyrion. Çocuk düşsün diye çok uğraşıyorlar ama çocuk cüce doğuyor. Dizide tyrion babasını öldürürken babası you are no son of mine diyor, ama dediğim gibi ortada bir şey yok.

Jaime-Cersei'nin tywinden olmadığını düşünüyorum.

Kitapta bir bölümde Jaime ile halası konuşurken halası;

"Babana tyrion senin oğlun jaime ise sana hiç benzemiyor" dedim tarzı bir cümle söylüyor. Mad King tyrion'un değilde Jaime'nin babası çıksa daha da vurucu olur.Adam babasını öldürmüş oluyor.

Ayrıca benim kafama takılanda birşey var bilgisi olan var mı ? ; Targaryenler soylarını korumak için ensest evlilikler yapmıyor muydu. Öncekileri bilmiyorum da Rhaegar'in yine aileden biriyle evlenmesi gerekmez mi ? Kitapta bir bölümde Cersei'yi Rhaegar için düşünüyorlarmış Cersei kendisi söylemişti. Sonradan yatmış tabi mevzu.Sonra tabi Elia Martell ile evleniyor lyanna ile ilişki yaşıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

Ekşi'den Lyanna Stark hakkında yazılan entry(ciddi spoiler içerir)

rhaegar targaryen'dan doğma john snow adında bir çocuğa sahiptir.

şu sıralar dizide gece bekçilerinin lideri konumunda olan bu çocuk ise serinin sonunda aslında halası olan daenerys targaryen ile evlenip targaryenlerin akraba evliliği geleneğini devam ettirecek ve 7 krallıkta ejderhaların annesi ile hüküm sürecektir.

Biz de zamanında öyle düşünüyorduk lakin kitabın bile finali henüz belli değil. Şu anda o dediğin bi teoriden ibaret. Ki bence oldukça zayıf bir teori artık.

• Çok güzel bir bölümdü.
    Cersi'den böyle büyük bir katliam beklemiyordum

6x9 = 10/10
    6x10 = 10/10

Bu arada bir Breaking Bad fanı olarak sanırım Game Of Thrones birinciliği hakediyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: helll_599

bir kaç soru sorayım cok iyi bilmiyorum diziyi o yüzden

bu ww dedikleri ne oluyor J+L nedir birde hani bu canavar gibi adam kafasından kaskı cıkardı ya o adam kimdi adı ney benjen amca ölü ise neden gece kralının ordusunun yanında değil sakat cocugun dizideki görevi ne geçmişe mi gidiyor o bunları anlamadım ben

Komple diziyi izlemedin herhalde

ww dedikler White Walker yani ak gezenler , bazıları wunwun için kısaltma olarak kullanıyor "ww" yi , wunwun ise özgür halkla beraber savaşan dev'di
    O canavar gibi adam "Mountain denilen savaşçı , en son Martell'in beynin pekmezini akıtmıştı , Tyrell'in duruşmasında.
    Benjen bir white walker ama tam dönüşmemiş yani ww'lerden ayrı ama onlar gibi ölümsüz.3 gözlü raven'ın çağrısı ile sakat çocuğun yani Bran'in yanına geliyor ve onu ww'ler zarar vermeden duvar'a kadar taşıyor.
    Bran'in ona verilen bir görevi yoktu ta ki 3 gözlü raven olana kadar,bu da eski çağlardan gelen bir sorumluluk yüklüyor ve dizi de genel olarak gizemini koruyor.Temel olarak şaman denilebilir.Geçmişe gidebiliyor ama değiştiremiyor.

• Sadece soruyorum
    o yer altına çocuğun peşinde giden adam muma yaklaşınca mal mal bakacağına muma üflese bu kadar insan ölür müydü sadece soruyorum

• Ben mi yanlış anladım?

Jon Snow King Robert'ın oğlu muymuş? Ned bunu neden saklamış Jon'un annesi ölürken söz ver dediği için mi?
  • Knisath kullanıcısına yanıt

hocam ölüler wight oluyor arada cidden büyük farklar var yani benjende wight'a dönüşmek üzereyken kurtarılıyor
    bide mountain trion'un duruşmasında ölümcül yara alıyordu tyrell değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek suçu kopya çekmek

Sadece soruyorum
    o yer altına çocuğun peşinde giden adam muma yaklaşınca mal mal bakacağına muma üflese bu kadar insan ölür müydü sadece soruyorum

Umarım Mal mal baktığı iyi oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Mastermind33

Ben mi yanlış anladım?

Jon Snow King Robert'ın oğlu muymuş? Ned bunu neden saklamış Jon'un annesi ölürken söz ver dediği için mi?

Sen yanlış anlamışsın.

Jon,Lyanna Stark ile Rhaegar Targaryen'in oğlu. O sıralar Robert ile Lyanna nişanlı ve kadın,Rhaegar ile yasak aşk yaşıyor. Robert isyanının sebebi de buradan çıkıyor ve savaş alanında Robert,Rhaegar ile dillere destan bire bir kapışmadan galip geliyor,savaşı da Baratheon hanesi kazanıyor ve tahta Robert geçiyor. Google da araştırırsan cidden keyifli şeyler var. Bu arada da Rhaegar bizin ejderhaların anası Dany'nin abisi. Dizide ilk sezondaki değil ama,o Viserys idi. Rhaegar'ın bu vakte kadar dizide sadece ismi geçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pantherus IV -- 27 Haziran 2016; 21:13:51 >

• O değilde Tommen'in ölümü dizinin en iyi ölümüydü.Ağlama sızlama yok tak kendini attı çocuk [:'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myhexx175 -- 27 Haziran 2016; 21:13:49 >
  • 3 gözlü raven
    in özelliği nedir? Hep ondan bi atraksiyon bekliyordum ama

• sonlari benzemez umarimbu arada Sansa nin Baelish in oyununa gelmeyip krallığı Jon a bırakmasına çok sevindim Baelish kudurdu

Bu mesaja eklenen görseller:

Game of Thrones (2011 - 2019)

• quote:

Orijinalden alıntı: 742793

quote:

Orijinalden alıntı: ChadSmith

Hacı o iş biraz karışık, kitaba göre de belli değil o yani, çok fazla da bahsedilmiyor. Teori şu mad king tywin lannister in karısını kaçırıp tecavüz ediyor, doğacak çocuk tyrion. Çocuk düşsün diye çok uğraşıyorlar ama çocuk cüce doğuyor. Dizide tyrion babasını öldürürken babası you are no son of mine diyor, ama dediğim gibi ortada bir şey yok.

Jaime-Cersei'nin tywinden olmadığını düşünüyorum.

Kitapta bir bölümde Jaime ile halası konuşurken halası;

"Babana tyrion senin oğlun jaime ise sana hiç benzemiyor" dedim tarzı bir cümle söylüyor. Mad King tyrion'un değilde Jaime'nin babası çıksa daha da vurucu olur.Adam babasını öldürmüş oluyor.

Ayrıca benim kafama takılanda birşey var bilgisi olan var mı ? ; Targaryenler soylarını korumak için ensest evlilikler yapmıyor muydu. Öncekileri bilmiyorum da Rhaegar'in yine aileden biriyle evlenmesi gerekmez mi ? Kitapta bir bölümde Cersei'yi Rhaegar için düşünüyorlarmış Cersei kendisi söylemişti. Sonradan yatmış tabi mevzu.Sonra tabi Elia Martell ile evleniyor lyanna ile ilişki yaşıyor.

Hocam hepsi tywin lannisterın çocukları o bahsettiğiniz konuşmada Genna lannister (halası) söylemek istediği tyrionun zeka bakımından daha çok benzediği.ensest konusunda ise II.Aerys'ın hiç kız evladı yok bu yüzden Steffon baratheon (robert'ın babası) karısıyla beraber saf vlyria kanına sahip olan bi kız bulması için valyria gönderiyor ama sonuç alamadan geri gelirken gemileri batıyor(eğer kız bulabilse kral eli olacak diye söylentiler var.geminin batmasını o zamanki kral eli olan tywine bağlıyor)daha sonra hem ittifak hem de aşk sonucu elia ile evleniyor.

• johnda ates gecirmez olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan1758

O değilde Tommen'in ölümü dizinin en iyi ölümüydü.Ağlama sızlama yok tak kendini attı çocuk [:'

Tommen resmen geldiği gibi gitti, atamızın dediği gibi.

Yalnız dizi güzeldi hoştu da birisi önemli birşeyi söylerken söyleyene fısıldattırıp izleyiciden 'güya' saklamak nedir, yıl 2016. Bu kalitedeki diziye yakışmayan ucuz bir hareketti.

Bu arada bu olayın kritiği yapıldı mı, Bran Jon Snow'un taht hakkını öğrense ne olacak, kime inandırabilir ki? Zaten başta kimse o çocuğun Bran olduğuna inanmaz ilk sezondaki Bran dışında herkese benziyor oğlan. Jon'un Targaryen olarak tescil edilmesi, Daenerys'e halacığım diyebilmesi için tek yol alevlere girip yanmadan çıkması olur herhalde. Yoksa kimse kabul etmez, zaten tipi de benzemiyor, Stark oğlu Stark gibi simsiyah herif.

• arkadaslar izlemek için link verir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nén-El

quote:

O değilde Tommen'in ölümü dizinin en iyi ölümüydü.Ağlama sızlama yok tak kendini attı çocuk [:'

Yalnız dizi güzeldi hoştu da birisi önemli birşeyi söylerken söyleyene fısıldattırıp izleyiciden 'güya' saklamak nedir, yıl 2016. Bu kalitedeki diziye yakışmayan ucuz bir hareketti.

Bu arada bu olayın kritiği yapıldı mı, Bran Jon Snow'un taht hakkını öğrense ne olacak, kime inandırabilir ki? Zaten başta kimse o çocuğun Bran olduğuna inanmaz ilk sezondaki Bran dışında herkese benziyor oğlan. Jon'un Targaryen olarak tescil edilmesi, Daenerys'e halacığım diyebilmesi için tek yol alevlere girip yanmadan çıkması olur herhalde. Yoksa kimse kabul etmez, zaten tipi de benzemiyor, Stark oğlu Stark gibi simsiyah herif.

Her Targaryen yanmaz diye bir şey yok. Bkz. ilk sezonda Dany'nin abisi Viserys. Ve de Jon'un Jeor Mormont'un odasında ilk öldürdüğü akgezen sahnesini hatırla,ateşe karşı bir bağışıklık söz konusu değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

arkadaslar izlemek için link verir misiniz ?

dizist

• quote:

Orijinalden alıntı: Pantherus IV

quote:

Orijinalden alıntı: Nén-El

quote:

Her Targaryen yanmaz diye bir şey yok. Bkz. ilk sezonda Dany'nin abisi Viserys. Ve de Jon'un Jeor Mormont'un odasında ilk öldürdüğü akgezen sahnesini hatırla,ateşe karşı bir bağışıklık söz konusu değil.

gerçek Targaryen soyu yanmıyor , abisi muhtemelen ensest olmayan bir ilişkiden olduğu için saf targaryen değildi.

Targaryenler de Lannister'lar gibi ensest ilişkilerle içine kapanık genişleyen bir aile.

• ulan diziye heyecan katan adamları teker teker öldürüyorlar bu şişko sam hala laga luga yapıyor valla ekrana yumruk atasım geliyor o suratını görünce

O değil dizi zzaten 55 dakika 10 bölüm için 1 sene bekliyoruz bu şişko zamanı çalıyor
  • 
Sayfa: önceki 24412442244324442445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.