Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (1593. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
66.591
Cevap
451
Favori
2.447.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15911592159315941595
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son kitabın ikinci kısmının başlarındayım, anladığım kadarıyla öldü Tazı ama %100 değil.

Jorah ile de
    Kerhanelerin birindeyken Jorah Tytrion'u buluyor, onu paket yapıp Dany'e götürüyor ve Dany onu affediyor yine Jorah onun yanında oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreezeTimes

quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Evvvettt, senaristler resmi olarak Greyjoylar'ı diziden çıkarmışlar. Kingsmoot muhabbeti dizide olmayacak. Hatta ve hatta direkt Dorne'u bile tamamen diziden çıkaracaklarmış ancak, sonradan hadi koyalım bari demişler.

Kış belirtileri de Kuzey bölgelerde kendini gösterecekmiş. Bir sonraki sezon Kral'ın Şehri'ne filan yağdırırlar herhalde.

Son sezonla birlikte cidden kitapla bağlarını koparıyor adamlar. O kadar önemli karakteri nasıl bir çırpıda kenara atabiliyorlar, anlaşılabilir şey değil.

Kitabı benim gibi sonradan takip edecekler için bence iyi oldu bu. Sanırım yazarın da fikrini alarak senaryo üzerinde değişiklik yaptılar. Ortaya kötü bir şey çıkacağını sanmam.

Kitabı okuduktan sonra bu fikrinin değişeceğinden eminim. Ortaya patlamalı çatlamalı şeyler koyup izleyene sevdirecekler orası kesin ama, kurgu ve hikaye açısından dizi dibe vuracak. Çünkü George Martin artık dizide görev almıyor. Altıncı kitap için elini eteğini çekti herşeyden, Comic Con davetini bile geri çevirmiş kitabı bitirebilmek için. Önceden dizi ile yakından ilgiliydi, bir bölümü de o yazıyordu hatta. Bölümleri kontrol edip düzeltilmesi gereken yerlere müdahale ediyordu.

Şimdi Martin de yok. İstedikleri gibi at koşturabilecek Weiss ile Benioff. Hikayede gittikçe önem kazanan Greyjoylar ile Dorne'u diziden çıkartmayı düşünebilen senaristler, bakalım diziyi nasıl bağlayacaklar.

Artık burda kendini beğenmiş ;

5.Kitabı bitirdim sorularınzıı sorabilirsiniz
    Diye artistler olmucak
    Tüm kitabı boşuna okumuş oldular

• quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

Kitaptan
    Son kitabın ikinci kısmının başlarındayım, anladığım kadarıyla öldü Tazı ama %100 değil.

Jorah ile de
    Kerhanelerin birindeyken Jorah Tytrion'u buluyor, onu paket yapıp Dany'e götürüyor ve Dany onu affediyor yine Jorah onun yanında oluyor.

Jorah sağlam adamdı inşallah geri döner.

Kitapla dizi konusuna gelirsek ben kitabı okumadım kitapların film ve dizilere göre derinliği, konusu, kurgusu tabii ki tartışılmaz ama onun verdiği zevk ile bir dizinin verebileceği zevk vardır. Diziyi yaratan iki senarist kendi dizilerine balta vuracaklarını sanmıyorum illa ki izleyenlere iyi birşeyler sunacaktır. Çok fazla karakter izleyiciyi sıkabilir diye de düşünebilirler. Diziyi yaratan adamlar biziz kitap yazarına uymamız şart değil deyip ağırlığını koymakta gayet haklılar.

• Şu sahne bana biraz saçma gibi geldi ama

O kadar yara vermisken+sanırım sampiyondu böyle amatör hatalar yapması cok mumkun gibi gelmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: burakko9

Şu sahne bana biraz saçma gibi geldi ama

O kadar yara vermisken+sanırım sampiyondu böyle amatör hatalar yapması cok mumkun gibi gelmedi

İsteseydi öldürürdü ama amacı tywin'i itiraf ettirmesiydi.

• Umarım
    Tazı ölmez en sevdiğim bir kaç karakterden biri
  • Gel artık burnumda tutuyorsun yarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Djawadi bu işi biliyor.

• 5. Sezon çekimlerinden, çok ağır spoiler

Game of Thrones (2011 - 2019)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darklord Sauron

5. Sezon çekimlerinden, çok ağır spoiler

Jorah değil mi o? Tyrion orda ne işi var ?

• Ağır demiştim
  • quote:

Ağır demiştim

Jorah'ın dönmesi iyi olmuşta tyrion'a yakıştıramadım. En sevdiğim adam en sevmediğim karının yanında. Tek ümit kalıyor oda tyrion'un khaleesi'nin boğazını kesmesi.
  • Martin'den her şey beklenir, gıcık bir tarzı var ihtiyarın. En sevilen karakterler bir anda ya ölüyor ya mala bağlıyor.

İleriki sezonlarda yükselişe geçecek bir karakterle ilgili ekşi sözlükte yapılan yorum: "Westeros'a varamadan Martin bunu attan düşürüp öldürür"
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

quote:

Ağır demiştim

Jorah'ın dönmesi iyi olmuşta tyrion'a yakıştıramadım. En sevdiğim adam en sevmediğim karının yanında. Tek ümit kalıyor oda tyrion'un khaleesi'nin boğazını kesmesi.

Dizinin başrolüne 7 Krallığın asıl hükümdarına en sevmediğim karı mı dedin
    Tyrion ve khalesinin bir araya geleceği fragmanda söyleniyordu zaten.

Daha bunlara bir de John Snow katılıcak sakin olun :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pasalarinpasasi -- 20 Mart 2015; 4:20:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Teecem

Ben, Jon Snow ile Robb Stark'ı çok karıştırıyordum. Tabii 3. Sezondan sonra çözdüm.

Haha Ben aynı kişi sanıyordum hatta.
    Biri ölünce noluyor lana döndüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

quote:

Jorah değil mi o? Tyrion orda ne işi var ?

Bunun spoilerini vermiştim ben sana, niye şaşırdın anlamadım.

• quote:

İşte tam beklediğim şeyde bu.
    Ned stark rob stark ve yaşlı lannister hatta jofrey ölmeden Dany'nin (tam adını unuttum ) ordusu ve Ejderhalarıyla king landing'e gelmesini veya bu saydığım kişilerle istiyordum özellikle.
    Ama nasip tyrion'aymış.

• şöhret yaramamış bu yaşta alkol ve sigara

• quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

şöhret yaramamış bu yaşta alkol ve sigara

Anasını, babasını, gardaşını doğradılar napsın gariban.

Şaka bir yana tipik ingiliz işte ne olacak. sex, alkol, uyuşturucu, sigara hepsi var.

• Az kaldı gelmesine azcık daha sabırlı olun
  • 
Sayfa: önceki 15911592159315941595
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.