Şimdi Ara

Galericilere Neden Güvenilmez, Ciddi Suistimal İçerir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
7.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben hondacı değilim, Honda iyi fiyata güzel araba veriyor.

Honda hrv, crv alınacak araba değil, kimseye tavsiye etmem. Yani hondacı değil, f/p'ciyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Ben hondacı değilim, Honda iyi fiyata güzel araba veriyor.

Honda hrv, crv alınacak araba değil, kimseye tavsiye etmem. Yani hondacı değil, f/p'ciyim.
    Helal olsun abim benim alemin kralı sensin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Sağol canım benim

• quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

her arabaya 500 tl masraf yapacan hocam 100 de 1 iyi cıkma ıhtımalı var yanı arabanın 10 katı parayı ekspere ustaya harcarsın

Alıntıları Göster
    Baştan anlaşıyorsun dedikleri harici çıkarsa expertiz ücreti ödersin die. Olmadı arabayı bırakır giderim ödüyomu napıyosa yapar. Galericiler çok dürüstler demiyorum da biz de keriz değiliz. İki kere galeriden aldım. Sorun yaşamadım. Piyasaya göre düşük fiyat almaya çalışırsak tokatlanmayı göze almışız demektir.

• Galerici esnafına suç buluyoruz lakin üçkağıdı yapan sahiplerde aynı haltı yemeye başladı. Bizim insanımızın bir kısmının bu konuda mayası bozuk..

• Al satçı olup bayadır biniyormuş gibi satmaya çalışan çoğaldı. Bu tipler zaten baştan yalan söylüyolar. Galeriden daha tehlikeliler. Dükkanı olann en azından yeri belli ii kötü vergi aidat vs. ödüyo. Zamanla daha kurumsal firmaların çoğalacağını tahmin ediyorum. Birçok kayıt daha ulaşılabilir oldukça artık iş zamanlamaya, sermayeyi uygun araca uygun zamanda yatırmaya kalacak. Belki birkaç tuşlamayla tüm bilgilere ulaşılcak.
    Gerçi biz onun da açığını buluruz

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Kafası biraz çalışan insanın galericiden araba almaması gerekir.

Galericinin amacı para kazanmak ölü araçları alırlar ölü fiyatına güzel aklar paklarlar 10 sorunu varsa 5 tanesini yazarlar temiz fiyatına çakarlar.

Hele tam dolandırıcısına gelirsen KM düşürme , Boya değişen gizleme tadı tuzu olur üstüne

2 el alacaksanız eğer 5-6 yaşındaysa kesinlikle ben olsam ilk sahibinden alırım daha eskileri ise 2-3 sahibinden alırım 4-5 el değiştirmiş arabayı ben almam şahsen

İşini temiz yapan galerici varsa kusura bakmasın aranızdaki çürük elmalar temizlenmediği sürece ki temizlenmeyecek genelleme yapmaya devam edeceğiz.
    kardeşim yaşın kaç bilmiyorum ama belli ki hayat vizyonunu hep ayak takımından almışsın.

benim çok yakın savcı hakım tanıdıklarım var. bu adamlar halkla pek muhattap olmazlar ve vakitleri degerlidir.

gecen bir arkadaşım "arabadan memnun degilim" dedi. gittik arabayı iyi fiyata sayıp 1 yaşında garantili araba aldık.

2 saat içinde herşey oldu bitti.

oysa internete ilan koysaydı bu adam günde 20 kişinin telefonuyla uğraşacaktı.

sinirleri bozulacak iş yerinde performansı düşecekti.

gelip görüp arabayı deneyip pazarlık eden vatandaşlarla uğraşacaktı.

oysa akıllı adam 3 5 lira için ayakçılık yapmaz.galeriye gider hepsini dener içine sineni alır.

hiç kimseye "abi son 25.500 param var, helal para gel ver satışı" mesajı içeren mesajlar atmaz.

gider tertemiz arabasına biner.

kimseyi birşeyle itham ettiğim yok. mantalıteden bahsediyorum.

• 4 sene önce İstanbul bayrampaşadan bir galeriden araç buldum. 18500 e anlaştık. Adanadan kalkıp istanbula gittim. araç 99 binde yazıyordu. vardım aracı incelemeye gittim bi baktım araç 134 binde

Abi çocuk yanlış yazmış falan(çocuk dediği 25 yaşında) neyse anlaşırız abi al götür baktır falan neyse en yakın sanayiye götürdük kaportacı baktı falan abi nerden buldunuz aracı falanca galeriden dedik. Abi araba temiz ufak önemsiz boyalar var. motor iyi sanruf(cam tavan) çalışıyor begendik 17500 liraya anlaştık. aracı aldık adanay götürdük. Bir süre sonra sanrof bozuldu sonra aracın katolizerini iptal etmişler. paraya sıkıştım o aralar satılıga çıkardım. 18500 e biri alıcı oldu. expere geldik adam baktı boyaya abi tavan hariç boyalı dedi(tavan zaten cam)

Sonra bir daha galericiden araba alınmayacagına karar verdim. Megerse bayrampaşa sıkıntılı yermiş

• genelleme yapmak gibi olmasın ama alayının köküne kibrit suyu.
    bizim millet de gerçek sahibi ya da kurumsal 2. el firmalarından araç almayı ne zaman öğrenir bilmem.
  • Arkadaşlar kafanızmı iyi ? Galeriden araç alınmaz diye söyleniyorsunuz. Ahmet mehmet galieriden araç alsa size satsa o araba sahibindenmi oluyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cezdim34

Baştan anlaşıyorsun dedikleri harici çıkarsa expertiz ücreti ödersin die. Olmadı arabayı bırakır giderim ödüyomu napıyosa yapar. Galericiler çok dürüstler demiyorum da biz de keriz değiliz. İki kere galeriden aldım. Sorun yaşamadım. Piyasaya göre düşük fiyat almaya çalışırsak tokatlanmayı göze almışız demektir.

Alıntıları Göster
    hocam şansa kalıyor adam yga haznesınden ıcerıye bır cıvata atsa 100 km sonra motor elınde kalır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

galeriden, hele hele gaziantep şehitkamil, konya karatay gibi yerlerdeki galerilerden araba alınmaz
    Gaziantep Şehitkamilde galeriden araba aldım. Pişmanım hala. Ders oldu. Bir daha galerilere zerre güvenmem. Eskiden beri bana güven vermezlerdi de kazık yiyince aklım başıma geldi. Bu ülkede galericiler, emlakçılar, taksiciler, sanayicilere ben güvenemiyorum. Hepsi öyledir demiyorum ama bu saydığım gruplara işim düşerse "inşallah mümkün olan en az kazığı yerim." diyerek gidiyorum. Eskiden otobüs firmalarında çalışanlara da güvenmezdim ama onlar bence kendilerini düzelttiler. Bu konuda da sorun yaşamıştım eskiden. Adam bilet vermiyordu. Hallederiz abi sen otobüse atla diyordu. Sonra otobüste gelip niye bilet yok diyorlardı. Şimdi direk bileti veriyorlar ve sıkıntı çıkmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-92A2F8722

Arkadaşlar kafanızmı iyi ? Galeriden araç alınmaz diye söyleniyorsunuz. Ahmet mehmet galieriden araç alsa size satsa o araba sahibindenmi oluyor ?
    aracın gecmısıne bakarsın son sahıbı 3 yıldır kullanıyorsa ıllakı bakımlarını yaptırmıstır ve bınıcıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: acipinsan

Gaziantep Şehitkamilde galeriden araba aldım. Pişmanım hala. Ders oldu. Bir daha galerilere zerre güvenmem. Eskiden beri bana güven vermezlerdi de kazık yiyince aklım başıma geldi. Bu ülkede galericiler, emlakçılar, taksiciler, sanayicilere ben güvenemiyorum. Hepsi öyledir demiyorum ama bu saydığım gruplara işim düşerse "inşallah mümkün olan en az kazığı yerim." diyerek gidiyorum. Eskiden otobüs firmalarında çalışanlara da güvenmezdim ama onlar bence kendilerini düzelttiler. Bu konuda da sorun yaşamıştım eskiden. Adam bilet vermiyordu. Hallederiz abi sen otobüse atla diyordu. Sonra otobüste gelip niye bilet yok diyorlardı. Şimdi direk bileti veriyorlar ve sıkıntı çıkmıyor.

Alıntıları Göster
    nasıl sıkıntı cıktı hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

kardeşim yaşın kaç bilmiyorum ama belli ki hayat vizyonunu hep ayak takımından almışsın.

benim çok yakın savcı hakım tanıdıklarım var. bu adamlar halkla pek muhattap olmazlar ve vakitleri degerlidir.

gecen bir arkadaşım "arabadan memnun degilim" dedi. gittik arabayı iyi fiyata sayıp 1 yaşında garantili araba aldık.

2 saat içinde herşey oldu bitti.

oysa internete ilan koysaydı bu adam günde 20 kişinin telefonuyla uğraşacaktı.

sinirleri bozulacak iş yerinde performansı düşecekti.

gelip görüp arabayı deneyip pazarlık eden vatandaşlarla uğraşacaktı.

oysa akıllı adam 3 5 lira için ayakçılık yapmaz.galeriye gider hepsini dener içine sineni alır.

hiç kimseye "abi son 25.500 param var, helal para gel ver satışı" mesajı içeren mesajlar atmaz.

gider tertemiz arabasına biner.

kimseyi birşeyle itham ettiğim yok. mantalıteden bahsediyorum.

Alıntıları Göster
    Haha tam klasik Galerici lafları.
    Ben de geçen hafta 6 yıldır bindiğim aracı sattım.
    İlanı girmek yarım saatimi aldı ne biliyorsam aracımla ilgili onları yazdım.
    Sonra bir galerici aradı galerici olduğunu söylemiyor ama tam kurnaz lafları açık arıyor fiyat kırmak için neyse olmayacak bir fiyat teklif etti son bıraktığım fiyatın 5 bin aşağısına o fiyata veremem deyince istediğin fiyata satamazsın o arabayı dedi.
    Ertesi gün bir arkadaş aradı ona da son olacağını söyledim geldi araca baktırdı aldı ve gitti. bu da 2 saatimi aldı.
    Yani sinirim bozulmadı iş yerinde performansım düşmedi aksine arttı adamın verdiği fiyatın 5 bin tl üzerinde verdim arabamı.
    Kimseyle uğraşmadım.
    Siz 5 bin lirayı 3 5 lira olarak görüyorsanız ayrı mesele.
    Galericiler ölücüdür karşısındakini mümkün olduğunca psikolojik olarak bastırmaya çalışır ki aracın fiyatını daha rahat kırabilsin.
    Temiz arabayı alırken öldürür şurası şöyle diye, satarken nokta hatasız diye satar.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Hem galeriden alacağım, hem kapora vereceğim. oldu canım :)
    Şu piyasada ev araba alırken hala kaparo veren var ise zaten bir sıkıntı vardır ama bu hikaye csb gibi sanki. 5 bine çizik atacak ne eksperiymiş o? hele 700 bine araç alacak adama o kazığı atacaksın, o adam da ertesi gün kapına 20 kişiyle dayanıp o 5 bini 50 bin olarak almayacak öyle mi?
  • hknorl kullanıcısına yanıt
    hikaye anlatıyorsun.
    yarım saatte tam olarak kaliteli bir ilan hazırlamak mümkün degil.
    fotograflar cekilecek
    üyelik alınacak
    bilgiler girilecek aracın öncesini bilmiyorsan expertiz raporu alıp ilana ekleyeceksin
    bakım tadılat vs faturaları girilecek.
    boyalı değişen parçalar belirtilecek vs vs.

3-4 saat bekle ilan onaylansın. uyanık galericisi çakalı çukalı arasın dolandırıcı arasın gaspcısı arasın.

kekosuyla suriyelisiyle sapığıyla uğraş dur.

300 aşagı 500 yukarı pazarlık bitti. bankaya parayı çek notere git eft yolla ve bu güven bunalımını yaşa.

kimseyle uğraşmaya luzum yok.
    efendi gibi gir galeriye bayiye vs. beğen aracını al çık.
    aklı başında parası olan adam vakti değerli adam bu boş adamlarla boş işlerle uğraşmaz.
    kimseyle çingene pazarlığı yapmaz. bayiden galeriden arabasını alır çıkar.
    dediğiniz gibi bunlar hep maddi imkanla alakalı.
    herkesin hayatı kendi tercih meselesi.

• 25 yıldır hem müteahhitlik yapıyoruz hem de bir ayağımız galericilikte. her iki esnaf kesimini de o kadar yakından tanıyoruz ki kesinlikle galeriden araba alırken 10 defa düşünmek gerekir, müteahhitlere güven olmaz. bu vakte kadar 1 kişiyi dahi bilgimiz dışında olmadan mağdur etmememize rağmen içimizdeki vicdansız hainler yüzünden aynı yafta bize de yapışıyor. asıl işin özü milletimiz hangi sektörde olursa olsun insanlıktan, medeniyetten, namustan pay almamış, almıyor, almayacak..

• Kendi damadına pert ve sorunlu araba iteleyen galerici biliyorum. Tabii kayboldu gitti piyasada.
  • atrix1212 kullanıcısına yanıt
    hayaller ve hayatlar...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.