Şimdi Ara

Galericilere Neden Güvenilmez, Ciddi Suistimal İçerir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
7.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galeri dediğiniz yer bir dükkan en azından iyi bir esnaf olma ihtimali var adamın. Asıl sıkıntı sahibinden alışlarda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

hikaye anlatıyorsun.
    yarım saatte tam olarak kaliteli bir ilan hazırlamak mümkün degil.
    fotograflar cekilecek
    üyelik alınacak
    bilgiler girilecek aracın öncesini bilmiyorsan expertiz raporu alıp ilana ekleyeceksin
    bakım tadılat vs faturaları girilecek.
    boyalı değişen parçalar belirtilecek vs vs.

3-4 saat bekle ilan onaylansın. uyanık galericisi çakalı çukalı arasın dolandırıcı arasın gaspcısı arasın.

kekosuyla suriyelisiyle sapığıyla uğraş dur.

300 aşagı 500 yukarı pazarlık bitti. bankaya parayı çek notere git eft yolla ve bu güven bunalımını yaşa.

kimseyle uğraşmaya luzum yok.
    efendi gibi gir galeriye bayiye vs. beğen aracını al çık.
    aklı başında parası olan adam vakti değerli adam bu boş adamlarla boş işlerle uğraşmaz.
    kimseyle çingene pazarlığı yapmaz. bayiden galeriden arabasını alır çıkar.
    dediğiniz gibi bunlar hep maddi imkanla alakalı.
    herkesin hayatı kendi tercih meselesi.
    Adama bak sanki uzay mekiğinin özelliklerini yazacak. Yarım saatte fazlasıyla girdim fotoğrafları zaten vardı özenmediğim halde hem de.
    Temiz kullanıcıdan temiz araba olunca satılıyor araba.
    Nihayetinde iki gün içinde satıldı zaten arabam.
    Galericilere para kaptırmam. Arkadaşım ankarada otonomiden araç almak istemiş expertiz için şaşmazda baktırmasına izin vermemişler demişler burada var. Niye çünkü adamlar dolandırıcı arabanın heryeri ışıl ışıl ama işlem görmemiş yeri yok tanıdık expertize götürüp sağlam raporu aldırtacak.
    Çok şükür aklımız başımız yerinde asıl akılsız galericide gider. dolandırılmak isteyen gider araç alırken galerilere bakar. Tecrübeyle sabit.

• Herkes bayiden mi alıyor araçları nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknorl

Adama bak sanki uzay mekiğinin özelliklerini yazacak. Yarım saatte fazlasıyla girdim fotoğrafları zaten vardı özenmediğim halde hem de.
    Temiz kullanıcıdan temiz araba olunca satılıyor araba.
    Nihayetinde iki gün içinde satıldı zaten arabam.
    Galericilere para kaptırmam. Arkadaşım ankarada otonomiden araç almak istemiş expertiz için şaşmazda baktırmasına izin vermemişler demişler burada var. Niye çünkü adamlar dolandırıcı arabanın heryeri ışıl ışıl ama işlem görmemiş yeri yok tanıdık expertize götürüp sağlam raporu aldırtacak.
    Çok şükür aklımız başımız yerinde asıl akılsız galericide gider. dolandırılmak isteyen gider araç alırken galerilere bakar. Tecrübeyle sabit.

Alıntıları Göster
    neyi tartışıyoruz arkadaşım seninle ?
    bir kere senin attığın iftiralar kul hakkına girer şu ramazan ayında.
    galericiler dolandırıcıdır. iftiraya bakarmısın?
    bende emlakcılar dolandırıcıdır diyeyim.meydanı boş buldum yazdım gitti.
    adamın dukkanı var vergi veriyor.adam çalıştıyor.
    yeni yasayla expertiz zorunlu ayrıca garanti vermek zorunda.
    bütün dünyada bu işin standartları vardır. ikinci elin %90 ını bu işin ticaretini kurumlar yapar.

bende bütün doktorlar organ taciridir dedim gitti. kaynımın kayıncosunun organlarını çalmış doktorlar.

ben de hayatını belli bir kalitenin üzerinde yaşayan insanların internet köşelerinde "abuu diyarbakırdan arıyorum, senin arabanda düp var mı son ne olur hemşeri sayılırız" diyen adamlarla uğraştıgını görmedimm.

diyarbakır farazidir. başıma geldiği için yazdım.kimse alınmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

neyi tartışıyoruz arkadaşım seninle ?
    bir kere senin attığın iftiralar kul hakkına girer şu ramazan ayında.
    galericiler dolandırıcıdır. iftiraya bakarmısın?
    bende emlakcılar dolandırıcıdır diyeyim.meydanı boş buldum yazdım gitti.
    adamın dukkanı var vergi veriyor.adam çalıştıyor.
    yeni yasayla expertiz zorunlu ayrıca garanti vermek zorunda.
    bütün dünyada bu işin standartları vardır. ikinci elin %90 ını bu işin ticaretini kurumlar yapar.

bende bütün doktorlar organ taciridir dedim gitti. kaynımın kayıncosunun organlarını çalmış doktorlar.

ben de hayatını belli bir kalitenin üzerinde yaşayan insanların internet köşelerinde "abuu diyarbakırdan arıyorum, senin arabanda düp var mı son ne olur hemşeri sayılırız" diyen adamlarla uğraştıgını görmedimm.

diyarbakır farazidir. başıma geldiği için yazdım.kimse alınmasın.

Alıntıları Göster
    İftira değil arkadaşım genelleme. yüzde 90 ı böyledir bu adamların. Ağızlarında klasik galerici lafları satarken standart cümleler, alırken standart cümleler onların olsa olsa böyle bir standardı vardır😀
    Hali vakti yerinde olan zaten gider yetkili bayiye bir fiyattan saydırır sonra alır sıfırını galericinin pis ağız kokusunu mu çekecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

4 sene önce İstanbul bayrampaşadan bir galeriden araç buldum. 18500 e anlaştık. Adanadan kalkıp istanbula gittim. araç 99 binde yazıyordu. vardım aracı incelemeye gittim bi baktım araç 134 binde

Abi çocuk yanlış yazmış falan(çocuk dediği 25 yaşında) neyse anlaşırız abi al götür baktır falan neyse en yakın sanayiye götürdük kaportacı baktı falan abi nerden buldunuz aracı falanca galeriden dedik. Abi araba temiz ufak önemsiz boyalar var. motor iyi sanruf(cam tavan) çalışıyor begendik 17500 liraya anlaştık. aracı aldık adanay götürdük. Bir süre sonra sanrof bozuldu sonra aracın katolizerini iptal etmişler. paraya sıkıştım o aralar satılıga çıkardım. 18500 e biri alıcı oldu. expere geldik adam baktı boyaya abi tavan hariç boyalı dedi(tavan zaten cam)

Sonra bir daha galericiden araba alınmayacagına karar verdim. Megerse bayrampaşa sıkıntılı yermiş
    Katalizör iptalinin sana ne gibi zararı oldu hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yapayzeka037

Katalizör iptalinin sana ne gibi zararı oldu hocam ?

Alıntıları Göster
    2 ay sonra sattım. o yüzden bişey diyemem ama normalden fazla yakıyordu araba.
  • Hocam zaten herhangi bir aracı açın bakın en ucuzu şehitkamilden başlıyor, insan ister istemez bir bokluk mu var diye düşünüyor. Demek ki boşa düşünmüyormuşum

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

2 ay sonra sattım. o yüzden bişey diyemem ama normalden fazla yakıyordu araba.

Alıntıları Göster
    Fazla yakması katalizör iptalinden dolayı miydi yoksa başka bir sebepten zaten çok yakıyor satayım diye mi sattiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yapayzeka037

Fazla yakması katalizör iptalinden dolayı miydi yoksa başka bir sebepten zaten çok yakıyor satayım diye mi sattiniz ?

Alıntıları Göster
    Bu arabada katolizer yok hemen sat dediler zaten paraya ihtiyacım vardı. Çok yakması ondan mi bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

Aslında galeriden değil bizim ülkeden araba alınmaz da işte...
    Aynen öyle avrupa ikinci el ithalatına izin vermeleri lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galeriden alınan araç uygun oluyor çünkü aracı kısa sürede satması lazım,binici diye aldığımız Araçlar hep alıcı satıcı insanlar yani extra para kazanmak isteyen insanlar
    Artık Expertiz firmaları var galeri araç satarken Expertiz firması onayı ile satıyor
    10 kuruşluk malı 5 liraya almaya çalışırsan kusura bakma herkesten kazık yersin
    Ben malum siteden araç ararken ucuzuna bakmam piyasa değerinde olan Araçlar ile ilgilenirim

• AMCAMINOĞLU A kullanıcısına yanıt
    Bu olayı hatırlıyorum, diğer bölgeleri şimdi öğrendim ama silivride güzel tokatlamışlardı...
  • Galeriden ucuz olsa dahi almam.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Kafası biraz çalışan insanın galericiden araba almaması gerekir.

Galericinin amacı para kazanmak ölü araçları alırlar ölü fiyatına güzel aklar paklarlar 10 sorunu varsa 5 tanesini yazarlar temiz fiyatına çakarlar.

Hele tam dolandırıcısına gelirsen KM düşürme , Boya değişen gizleme tadı tuzu olur üstüne

2 el alacaksanız eğer 5-6 yaşındaysa kesinlikle ben olsam ilk sahibinden alırım daha eskileri ise 2-3 sahibinden alırım 4-5 el değiştirmiş arabayı ben almam şahsen

İşini temiz yapan galerici varsa kusura bakmasın aranızdaki çürük elmalar temizlenmediği sürece ki temizlenmeyecek genelleme yapmaya devam edeceğiz.
    Ben arabamı galericiden aldım.

Arabaya 1 yıla yakın süredir biniyorum ayrıca ekspertiz de yaptırdım

Adamın dediği haricinde arabada başka bir şey çıkmadı. Şu anda da sorunsuz gidiyor şükür

Oturduğum şehirden istanbula gittim gece yolculuğuyla, sağolsun ağırladı, yemek ısmarladı, her türlü ilgilendi

Fiyatta yardımcı oldu piyasaya göre uygun da bir fiyata aldım.

Numarası hala durur telefonumda, temiz araba sattığı için hala minnettarım adama. Diyeceğim böyle galericiler de var ve böyle galericiden bal gibi de araba alınır.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.