Şimdi Ara

GALAXY S3 SARJ SORUNU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
2
Favori
56.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bozo_78

quote:

Orijinalden alıntı: faith_22

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: faith_22

quote:

bende şarjdan çekiyorum çeker çekmez %99 oluyo şarj anında %100' 1 dakika anca görüyorum :) bende ilk şarjımda 25 saati gördüm %15 lerde şarja taktım bu kullanım içinde 2 saate yakın tel görüşmesi arada bir net müzik vs. yeni tel olduğunda arada kurcalıyor insan illaki.. bu şekilde anlıcağınız normal kullanımda bana kalırsa 24 saati çıkartır. bende 3g kullanıcağım zaman açıyorum sürekli mail alan biri deilim facebooktanda açtıkça bakıyorum gelen iletileri anında görücem diye bişey yok :) ekran genelde en parlakta kullanıyorum sadece gece yolculuklarında veya çok karanlık ortamlarda kısıyorum yoksa gözümü alıyo :) mesaj arka planı siyah oluyo güç tasarrufunda ki s3'lerin en büyük özelliği siyah ekranda sıfıra yakın güç tüketimi buda etkili bence.. mesela dün gece şarjdan çektim cihazı sabah kalktığımda %96 falandı gece yatarken yarım saat müzik dinlemiştim. bugün sabah 9dan beri aktif olarak kullandım tel görüşmesi + bluetooth veri transferi 200mb ta yakın video izledi arkadaşlarım kamerasına baktılar msjlaşma fln derken şuanda %70lerde. buda bana kalırsa iyi performans.. xperia 18 saati zor çıkartırken s3'le 24 saati dolu dolu kullanıyorum.. bide şunu belirteyim telefon sinyalin az olduğu yerde çok şarj yiyebilir. misal benim odamda az çeker telefon sabah kalktığımda hiç bişey yapmada %2 azalmış oluyo..

şarjdan çeker çekmez %99 a düşmesi bende de oluyor,genel bi durum sanırım

büyük ihtimalle hepsinde aynıdır.. bide şu var ics'ye yıl içersinde kim bilir kaç güncelleme gelicek ve o güncellemelerde eminimki dahada stabil çalışıcak telefonlar.. mesela ben telde uygulamaları kapatıyorum ama ram yinede sürekli dolu onuda anlamış deilim. 570mb kullanılmış 210 boşta şuanda mesela :S

Allah aşkına görev yöneticisi o cihazın neyine? İCS kullanıyor cihaz hatırlatırım. O eski sürümlerdeki gibi.rezil bir ram yönetiminin yerini gerçek zamanlı ölçeklenebilen ram yönetimine bırakmış durumda. Görev yöneticisi, uygulama kapatmak vs. ice cream sandwich için batıl inançtan ve sistemi yavaşlatmaktan başka işe yaramıyor. 780MB kullanılabilir bellek var ve boşta da olsa yükte de olsa o ram dolu olacak. Ramin dolu olması pil süresini en fazla 15dk etkiler ama kazandıracağı zaman yarım saati bulur... Ramde sık kullanılan uygulamalar tutulur, gerektiğinde anında açılır daha fazla ram gerektiğinde sistem.otomatik olarak kapatır gereken yeri açar. Siz sadece kullanın, ram full de olsa bomboş da olsa aynı performansı alacaksınız zaten ama ram ön belleklendiğinde uygulamalar daha hızlı açılır, multitasking kullanılır, uygulamalar daha hızlı çalışır. İCS'in çalışma sistemini bilen bunu dert etmez diyerek bitirmek istiyorum...

bi arkadaş böyle bir açıklama getirmiş ram olayına

yazıyı okumaya başladım dicektim celallenme arakdaşım :) baktımki sende alıntı yapmışsın başka yerden :) benimde sadece kafama takıldı işte ram sürekli dolu olunca :D sizin cihazınızdada aynımı peki ram sürekli dolumu mesela.. arakdaşın dedği gibiyse sıkıntı yok ama yarın birgün uygulamaları yüklicez hergeçen gün ve bunlar arka planda çılışıyo olucak bu sefer rami boşaltmak içinde yer aramıyalım demi..

ben de aldığımdan beri senin gibi düşünüyordum,aynı şekilde benim ram de hep dolu gibi..

• @faith_22 valla kardeşim bakıcaz görücez.. inş. arkadaşın dediği gibi sorun olmazda ramdeki bu yoğunluk sıkıntı yapmadan kullanırız :)
  • Sorunlar ve çözümler için soran ve cevaplayan ilgili arkadaşlarhttp://forum.donanimhaber.com/m_61780118/tm.htm başlığına taşıyabilir mi lütfen? Herkes yararlansın.
  • Şarj full kullanimda 37 saati devirdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar sizce ilk şarjda uzun süre tutmak gerekiyor mu telefonu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WpTürkiye

Şarj full kullanimda 37 saati devirdi

Her modelde senin gibi extra olanlar var dostum. Seninki olumlu yönde anormal. :-)
    Yoksa bizlerin o değerleri görmesi zor.
    Nette gezerken şarj birer birer eriyor resmen.

Extra bir batarya denk gelmiş sana.
    Gule gule kullan. Aman nazar değmesin.

• bende one x kullanıyorum sabah 8 de evden çık aksam 10 da sarjım bitiyor demekki marka fark etmiyor motoroloyu beklemek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

quote:

Şarj full kullanimda 37 saati devirdi

Her modelde senin gibi extra olanlar var dostum. Seninki olumlu yönde anormal. :-)
    Yoksa bizlerin o değerleri görmesi zor.
    Nette gezerken şarj birer birer eriyor resmen.

Extra bir batarya denk gelmiş sana.
    Gule gule kullan. Aman nazar değmesin.

Şarjın benim için çok da önemi yok aslında, dolu dolu bir günü tamamlaması yeterli. Neticede akşam dönüp dolaşıp eve gidiyorum, bütün gece masanın üzerinde duracağına şarjda durur, telefonun ucuna bir kablo takmayı her gün şarj yapma eziyeti olarak görmezsiniz olur biter

• bende kullanıyorum 1 haftadır benide ekleyin kulübe bir zahmet
  • ben galaxy r kullanıyorum ilk aldığımda şarj 1 gün gidiyordu ve hiçbir şey yapmıyordum nerede ise,sonra Kernel ve rom olaylarına girdim ne yaparsam yapayım toplam 6 saat konuşma 1 saat wifi 1 saat oyun telefon 2g de şarjım en az 2 gün gidiyor galaxy r başlığında ilgili fotoğrafları görürsünüz şarj kullanımı ile ilgili.

Şarjınızın uzun gitmesini istiyorsanız ROOT edip kernel ve rom yüklemelisiniz.

rootla gereksiz hubları silebilirsiniz social hub game hub gibi

kernelle daha uzun şarj ve stabil kullanım

rom ilede daha kolay kullanım güzel tema ve görüntüler elde edebilirsiniz.

ANDROİD TELEFONDA UZUN GİDEN ŞARJ İÇİN KERNEL VE ROM ŞARTTTTTT.ORJİNAL STOCK ROM ŞARJINIZ AZ GİDER.

İŞTE SİZE ROM SİTESİ

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1567

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1566

• quote:

s3 telefonumada, maximum ekran parlaklığında 3g wifi vs. açık, sürekli konuşma + mesajlaşma, video resim vs... şu an 30 saati devirdim ve hala %50 şarjım mevcut.

yapma yüzbaşım yaa :) kaç gün oldu telefonu kullanmaya başlayalı?? o dediklerin ve 30 saat.. bizim batarya kaç günde varacak o seviyeye diye merak ettim..ben iki gündür kullanıyorum yakşalık 8 saatte %10'a iniyor batarya. şimdilik normal gözüyle bakıyorum, önceki n900 'üm de ilk günler böyleydi zira. aksi halde bu piller arasında bir standart yok demektir. senin verdiğin rakam biraz iddialı.. hani donanimhaberdeki rütben yüzbaşı olmasa atma diyecektim :) sonran gördüm yukarıda bir arkadaşta demiş, demekki ekstra bir batarya denk gelmiş sana güle güle kullan..

diğer arkadaşlar, ilk aldığınızda WpTürkiye'ninki gibi hemen 30-40 saat performans beklemeyin. WpTürkiye'nin bataryası belli ki standart dışı, verdiği rakamlara bakıp üzülmeyin :) ilk günler bir gün bile gitmemesi normal olan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drlevent -- 9 Haziran 2012; 21:03:51 >

• Telefondan Allaha Sükür memnunum da vodfne kullanıcısıyım *456#1116# tuslayınca bağlantı sorunu veya gecersız MMI kodu diyor :S.Birkac yeri arastırdım fakat bi yolunu bulamadım.Aynı operatör kullanıpta bu sorunu yaşayan var mı?.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aagüler

Telefondan Allaha Sükür memnunum da vodfne kullanıcısıyım *456#1116# tuslayınca bağlantı sorunu veya gecersız MMI kodu diyor :S.Birkac yeri arastırdım fakat bi yolunu bulamadım.Aynı operatör kullanıpta bu sorunu yaşayan var mı?.

aynı sorun bendede mevcut

vodafone kullanıyorum

one xte denedim sorunsuz fakat s3te hata veriyor mmi felan.

ayrica benim s3 sarji su gibi iciyor 2.30 saat araliksiz internet kullanimiyla yuzde 50 sarj gidiyor sizdede boyle mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emiLL -- 11 Haziran 2012; 5:56:21 >
  • Eski bir s2 kullanicisi olarak soyluyorum arkadaslar , ekrandaki o canli resimleri kapatmak pili baya rahatlatiyo ornek; o dokununca su damlayan resimler , yok yagmur damlarari gibi resimleri kullanmazsaniz pilde baya degisiklik olur... Sadece tavsiye :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok Önemli Bir Soru Ben daha önce iphone 4 kullanırken, şeytan kanıma girdi GALAXY S2 aldım ancak ŞARJ DOLUM SÜRESİ 4 saate yakındı.. Hemen telefonu ertesi gün sattım. İphona devam... Galaxy S3 te aynı ise yine almak istemem.. Çünkü şarjın çabuk boşalması önemli değil bana.. Benim için önemli olan kısa sürede dolması.. Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: AIainPROST

quote:

Telefondan Allaha Sükür memnunum da vodfne kullanıcısıyım *456#1116# tuslayınca bağlantı sorunu veya gecersız MMI kodu diyor :S.Birkac yeri arastırdım fakat bi yolunu bulamadım.Aynı operatör kullanıpta bu sorunu yaşayan var mı?.

vodafone kullanıyorum

ayrica benim s3 sarji su gibi iciyor 2.30 saat araliksiz internet kullanimiyla yuzde 50 sarj gidiyor sizdede boyle mi acaba?

GALAXY S3 SARJ SORUNU

Aralıksız nette gezinme 5.17 saat en fazla.

• quote:

Orijinalden alıntı: AIainPROST

quote:

vodafone kullanıyorum

vodafone şarjı turkcell den daha çabuk bitiriyor arkadaşlar .
    tecrübeyle sabittir . farklı sistem kullanıyor olabilirler .

• Evet malesef benim şarj değerleride oyle bi kullanımda sizinkine yakın:).Nasıl bir yöntem uygulayacagız bilmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyturkme

Eski bir s2 kullanicisi olarak soyluyorum arkadaslar , ekrandaki o canli resimleri kapatmak pili baya rahatlatiyo ornek; o dokununca su damlayan resimler , yok yagmur damlarari gibi resimleri kullanmazsaniz pilde baya degisiklik olur... Sadece tavsiye :)

Eski Bir S2 kullanıcısına bir sorum varAlarmı kurdum gece yatmadan ve telefonu kapttım sabah alarmın çalmadığını farkettim.Nedeni nedir acaba?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crazyturkme

Eski bir s2 kullanicisi olarak soyluyorum arkadaslar , ekrandaki o canli resimleri kapatmak pili baya rahatlatiyo ornek; o dokununca su damlayan resimler , yok yagmur damlarari gibi resimleri kullanmazsaniz pilde baya degisiklik olur... Sadece tavsiye :)

Eski Bir S2 kullanıcısına bir sorum varAlarmı kurdum gece yatmadan ve telefonu kapttım sabah alarmın çalmadığını farkettim.Nedeni nedir acaba?

S3 de kapalıyken çalmıyor :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.