Şimdi Ara

GALAXY S3 SARJ SORUNU (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
2
Favori
56.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bugün galaxy s3 aldım daha yeni kullanıcıyım..yurtdısından geldiği için 0 değildi onun için s3 ün orjinal şarj aletini vermediler ama samsunga uyumlu baska bie şarj aleti aldım..

Benim endişem acaba orjinal şarj aletinde oldugu gibi şarjını saglam doldururmu

(çünkü orjinal sarj aleti ile sarj edilirse daha uzun gider diyenler var bana sacma geliyor çünkü her iki şarj aletiylede aynı elektriği alıyor sonucta..)

ve kullanıcıları varsa acaba orjinal sarj aleti ile kaç saate full sarj oluyor tamamen bitmiş haldeyken merak ettim?

(bendeki şarj aleti ile 2.5 saatte full sarj oluyor belki 3 saat)

cevaplarınızı bekliyorum arkadaslar acilen kolay gelsin..
  • Arkadaslar cevap verecek kimse yokmu beni bi bilgilendirseniz bu konuda ?

not:Bendeki şarj aleti s3 ün kutusundan cıkan orjinal şarj aleti değil ama samsungun orjinal şarj aletidir.
  • lg optimus sol e730 kullanıyordum telefon elimden hiç düşmüyordu facebook mail mesajlaşma 2 gün dolu dolu gidiyordu iphone 4 kullanıyorum şu an taş çatlasın 1 gün gidiyor bu şarj işine çözüm bulunması lazım.adamın tadını kaçırıor en sonunda şarj kılıfı alıcam en azından 2 gün gider.:)
  • Arkadaşlar aynı sorun benimde başıma gelmişti daha önce s2 kullanıyordum böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Telefon hiçbir işlem yapmadığım halde su gibi sarj gidiyordu bende çaresizce izliyordum. Fakat biraz araştırma yaptım vede sorunu çözdüm telefon 2. güne yaklaştı vede sarjı %40 hala umarım sizdece yardımcı olur bu söylediklerim.
    Sorunun nedeni telefonun deep sleep ( derin uyku ) moduna geçmemesinden kaynaklanıyor.
    Öncelikle marketten CPU Spy uygulamasını bulup indirin ve telefonunuzu gözlemleyin cihazınız hangi sıklıkta kaç mhz ile çalıştığını. Eğer cihaz hiç derin uyku moduna geçmiyorsa bu dediklerimi uyguladıktan sonra geçicektir ve sarjınızın süresi inanılmaz derecede uzayacaktır.
    Ayarlar > Geliştirici seçenekleri giriyoruz en altta Uygulamalar bölümünde Etkinlikleri saklamayı işaretliyoruz. Sonra altında Arkaplan İşlemlerini sınırla bölümüne girerek arkaplan işlemi yoku seçiyoruz.
    Eğer sarjınızın dahada uzun gitmesini istiyorsanız. Ayalarlar bölümünden Kablosuz ve ağ bölününden Diğer ayarlara giriyoruz Mobil ağlara girip Şebeke modunu Yanlızca GSM yapıyoruz. Bunun sayesinde internete 2g ile girmiş olacaksınız eğer mobilden bağlandığınızda hızınız yavaşsa 3g modunu aktif etmek istiyorsanız tekrardan buraya girip
    Sadece WCDMA modunu veya Otomatik modu işaretlemeniz yeterli olucaktır. Bu işlemi kısayolla halledebileceğimiz bi widget bulamadım eğer bildiğiniz varsa işimiz dahada kolay olucaktır. Benimlede paylaşırsanız sevinirim :)
    - Cihaz bundan sonra arkaplanda işlem yapmayı durdurucak ve sarjınız gözle görülür bir şekilde artış olucağına eminim.
    Kullandığım Room : Cihazın içinde gelen orjinal Ice Cream Sandwich hiçbir güncelleme yapmadım henüz.
  • Merhaba arkadaşlar, 2 sayfa yazılanların hepsini okudum, herkes farklı düşüncelere girmiş.Bende sağlam olsun diye araştırıyım dedim. Fiyat farkıyla Telpa garantili aldım, o kadar para verip 200 tl farkı gözardı etmek gerek diye düşündüm.sorum şu telefonu ilk sarjda ne kadar tutmak gerekir?

Dün saat 11:00 da aldım telefonu hattı taktım kullandım gece 12 ye kadar gitti içindeki sarjla, karıştırdım nete girdim maillimi senkonize ettim, foto çektim, arama yaptım içindeki sarj 12 saat gitti. gece 01:00 de kapalı halde sarja taktım, hala duruyor yani 12 saat 56 dakikadır sarjda.

Avea bayisinden aldım sormadım da, erkek arkadaşım 13-15 saat dursun diyor.Kullanıcılar siz ne yaptınız ilk etapta?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aagüler

quote:

Orijinalden alıntı: crazyturkme

Eski bir s2 kullanicisi olarak soyluyorum arkadaslar , ekrandaki o canli resimleri kapatmak pili baya rahatlatiyo ornek; o dokununca su damlayan resimler , yok yagmur damlarari gibi resimleri kullanmazsaniz pilde baya degisiklik olur... Sadece tavsiye :)

Eski Bir S2 kullanıcısına bir sorum varAlarmı kurdum gece yatmadan ve telefonu kapttım sabah alarmın çalmadığını farkettim.Nedeni nedir acaba?

android ve ios ların hiçbirinde telefon kapalı iken alarm çalmaz yani anlayacanız teknoloji bir yerden ileri giderken bir yerden de geri gidiyor
  • maalesef çok sık şarj gerektiren bir cihaz. yedek pil almak çok işe yarar bu cihazda. ama Güç tasarrufu ile 2-3gün gidiyor.
  • Merhaba ben telefonu yeni aldım, ama şarj bir günü zor görüyor o kadar da kurcalamıyorum her şey tasarruf modunda.
    Birde 3g simgesi çok nadir çıkıyor sürekli H var ki bulunduum yerde rahatlıkla 36 şebekesi alınabiliyor.
  • peki arkadaşlar arkadaşımın s3 ü nün son 4 günden beri 10 saat şarzda tutmasına rağmen,telinin %100 şarz olmamısına ne diyeceksiniz(maksimum %97 doluyor).şarzdan çıkarıncada 3-4 saatte %10 lara düşüyor.
    ben galaxy note kullanıyorum ama benzer bir sorun yaşamadım.s3 te ki bu duruma bir öneriniz varmı,tel 1 aylık...
  • Merhaba,

Telefonu alalı henüz 1 ay oldu. Herşey güzel giderken son 3 şarjda tam şarj olmadığnı farkettim. %89a gelip orada kalıyor. Ne kadar şarjda tutarsam da farketmiyor. Sorun ne olabilir? Var mı fikri olan arkadaş?
  • Pil ömrü ekran görüntüleri cidden iyi ama hepsinde de eksik olan bir sey var, o da mail :)

Bende telefona ekli 8 tane mail var, 3 gmail, 4 hotmail 1 adet de sirket mail i, 4-5 saatte neredeyse pil full ken %10 lara düşüp kendiliğinden kapanıyor... Telefonu 6 gun once aldım bu arada... Pil ömrüne baktığımda, exchange hizmetinin %36 şarj götürdüğünü gordum, yaptigim araştırmada sirket mail lerinin s3 un pilini içtiğini gordum..

Touchdown diye bir programdan bahsediyorlar kullanan var mı?

Bu arada pil kullanım süresi yazıyor ya pil seçeneğini secince, o ne zaman sıfirlaniyor? Telefona az once reset atmama rağmen 6 saat 15 dakika diyor... Sarji %100 iken dun aksam 22.15 de çıkartmıştım, yani 14 saatin sonunda %18 e geldi alet...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

Pil ömrü ekran görüntüleri cidden iyi ama hepsinde de eksik olan bir sey var, o da mail :)

Bende telefona ekli 8 tane mail var, 3 gmail, 4 hotmail 1 adet de sirket mail i, 4-5 saatte neredeyse pil full ken %10 lara düşüp kendiliğinden kapanıyor... Telefonu 6 gun once aldım bu arada... Pil ömrüne baktığımda, exchange hizmetinin %36 şarj götürdüğünü gordum, yaptigim araştırmada sirket mail lerinin s3 un pilini içtiğini gordum..

Bu arada pil kullanım süresi yazıyor ya pil seçeneğini secince, o ne zaman sıfirlaniyor? Telefona az once reset atmama rağmen 6 saat 15 dakika diyor... Sarji %100 iken dun aksam 22.15 de çıkartmıştım, yani 14 saatin sonunda %18 e geldi alet...

Telefon tam şarj olduğunda sıfırlanır.Senin gene iyiymiş eski bi S3 kullanıcısı olarak bende de sorun vardı.Meselada şarj 3g açıkken %80'den %70'e 10 dakika içinde kolaylıkla düşüyordu.Bir iki saatlik kullanım %50 şarjı yiyordu.Telefonu yeğenime verip iPhone 5'e geçtim.Yeğenim telefonu servise göndermiş ve sonuç pil bozukmuş.Yeni pille değiştirdiklerinde şarj düzelmiş.
  • Jb ye gextigimden beri telwfon sarji somuruyor maalesef . 4.1.2 den umutluyum biyerde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaxCavalera

quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

Pil ömrü ekran görüntüleri cidden iyi ama hepsinde de eksik olan bir sey var, o da mail :)

Telefon tam şarj olduğunda sıfırlanır.Senin gene iyiymiş eski bi S3 kullanıcısı olarak bende de sorun vardı.Meselada şarj 3g açıkken %80'den %70'e 10 dakika içinde kolaylıkla düşüyordu.Bir iki saatlik kullanım %50 şarjı yiyordu.Telefonu yeğenime verip iPhone 5'e geçtim.Yeğenim telefonu servise göndermiş ve sonuç pil bozukmuş.Yeni pille değiştirdiklerinde şarj düzelmiş.

Valla anlamadım, 5 senelik blackberry bold um cok daha iyi durumdaydı :)

Şarj cidden sıkıntı, pilde sorun olup olmadıgını test etmenin yolu var mıdır acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefondan ofis mail imi çıkarttım, exchange hizmeti' nin bu mail nedeni ile %36 kadar devasa pil harcaması yaptığını gördüm,

kapalıyken tam şarj yaptım telefonu, 37 saattir açık telefon , şarjı %3 e geldi. mail lerin pil tüketimine etkisi %3 olarak görünüyor
  • Bu cihazlarda ilk açıldığında GPS açık oluyor.
    Batarya programı kullananlar iyi bilir. Örneğin cihaz %100 şarj ile 8 saat konuşma yapıyorsa GPS açıkken sadece 1 saat dayanabiliyor.
  • telefonu aldığım günden beri bu forumu takip ediyorum. başta androide acemiyim diye yorum yazmadım. bana yazdıklarınızın neredeyse giçbiri inandırıcı fgelmiyor. benim telefon yaklaşık 8 saat kuşlanım 2 saar beklemede %75 pil yiyor. üstelik pil göatergesi aadece ekranın %70 yediğini gösteriyo ve ekran parlaklığı en düşükte kullanıyorum. her yolu denedim maksimum 18 saat dayandı pil. ya benim pil bozuk ya siz telefona çok nazik davranıyosunuz ya da reklam yapıyosnuz. bundan önceki sony erşcson relefonum beğenmiyordum 2,5 gün gisiyordu. lanet olsun s3 aldığım güne.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu sarja takiyorum 1 saat sonra bakiyorum anca %3-5 dolmus. Kabloyu cikartip yeniden takiyorum (bi faydasi oluyor mu bilmiyorum ama toz falan girmis olabilir diye ufluyorum yuvaya ve kablo ucuna) ikinci takista bir saatte %30 civari dolduruyor bi sefer.

Ayni sorunu yasayan var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caerium

Telefonu sarja takiyorum 1 saat sonra bakiyorum anca %3-5 dolmus. Kabloyu cikartip yeniden takiyorum (bi faydasi oluyor mu bilmiyorum ama toz falan girmis olabilir diye ufluyorum yuvaya ve kablo ucuna) ikinci takista bir saatte %30 civari dolduruyor bi sefer.

usb'den mi şarj ediyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre544

quote:

Orijinalden alıntı: caerium

Telefonu sarja takiyorum 1 saat sonra bakiyorum anca %3-5 dolmus. Kabloyu cikartip yeniden takiyorum (bi faydasi oluyor mu bilmiyorum ama toz falan girmis olabilir diye ufluyorum yuvaya ve kablo ucuna) ikinci takista bir saatte %30 civari dolduruyor bi sefer.

usb'den mi şarj ediyorsun?

Kendi orijinal adaptor ve kablosundan.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.