Şimdi Ara

Galaxy S24 serisi Galaxy S23’ten yüzde 50 daha hızlı olabilir!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy S24 serisi belirli pazarlarda Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy yongasıyla birlikte gelirken serinin Ultra modelinin tüm pazarlarda bu daha hızlı yonga ile çıkacağı söyleniyor. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3'ü resmi olarak piyasaya sürmedi, bu yüzden hakkında fazla bir şey bilmiyoruz, ancak yeni bir sızıntı Qualcomm'un Samsung için hazırladığı yonga setinin son derece güçlü olabileceğini gösteriyor.

Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy yüzde 50 hız artışı sağlayabilir

Daha önceki sızıntılarıyla bilinen Revegnus’a göre Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy yongası, Geekbench 6'daki çoklu çekirdek testinde 7.400 puan almayı başarıyor. iPhone 15 Pro serisinde bulunan A17 Bionic’in de benzer puanlar aldığı iddia edilmişti. Şimdi, bunun bu kadar etkileyici olmasının nedeni, Galaxy S23 serisinde bulunan Snapdragon 8 Gen 2'nin Geekbench 6'da 4.975 puan alabilmesi. Dolayısıyla neredeyse yüzde 50’lik bir artıştan söz ediliyor.

Öte yandan bu bilgi doğruysa Qualcomm için de haberler iyi diyebiliriz. Snapdragon 8 Gen 3 ile böylesi bir artış Apple ile rekabette firma için gerekliydi. Zira Qualcomm, saf güç açısından CPU düzeyinde Apple’ın yongalarının gerisinde kalıyordu. GPU tarafındaysa durum tam tersi. Bununla birlikte Samsung özelinde değinilmesi gereken bir diğer şey de Galaxy S24 ve Galaxy S24+’da olacağı söylenen Exynos 2400 ve performansı. Eğer talihsiz bir nedenden ötürü bu yonga seti Qualcomm varyantını performans ve verimlilikte yakalayamazsa Samsung’un başı ağrıyabilir.

Kaynak:https://wccftech.com/snapdragon-8-gen-3-for-galaxy-is-really-powerful/

• S2 den s10+ a kadar samsung kullandım (note serisi vaz geçilmezimdi ) geçen yıl bir çılgınlık yapıp 14pm aldım. Genel olarak memnunda değilim zaten ios da sevmem apple dan da haz etmem. O zaman deli misin niye aldın dersen öve öve bitiremedikleri cihazı birde ben bakayım dedim.Bir de öncesinde ipad pro 12.9 almıştım m1 li model ve aşık oldum cihaza. Telefondan da beklentim tablette yaptığı etkiyi yapar mı acep ti yapmadı.

Gelelim genel kullanıma oyun oynamıyorum ama telefon gene de ısınıyor. Kafasına göre parlaklık kısma olayı özellikle genshin impact gibi oyunlarda çok bariz.Sürekli oyun oynasam herhalde şimdiye değiştirirdim. Benim iphone a geçiş hikayem aslında batarya problemleriydi samsung dan asla memnun olmadım tek şey de bataryaydı. 14pm Nin öyle ağım şahım bir batarya hikayesi de yok günü çıkartıyor. 3. parti uygulamalarda o çok övdükleri desteği de göremedim . Örnek bankacılık uygulamalarında kamera geçişi yapmadığı için tarama yapmıyor yaşayan mutlaka vardır. Bir dosya yükleyeceksiniz kamera ile çekmeye direk yönlendirirse uygulama geniş açıda çekiyor yakınlaşınca otomatik geçiş yapmıyor hala da böyle.

Sırf merakımdan babama s23 ultra aldım aradığım cihaz buymuş diyebilirim. S24 de beklentim çok umarım istediğim gibi çıkar da bende ona geçiş yaparım.Apple ürünlerinin tek iyi yanı sanırım değer kaybetmemesi ve istediğin zaman satılıyor olması olabilir. Sokağa çıksam 3-5 lira altına selam verdiğime satarım.

Sentetik testler bir yere kadar. İphone 14 Pro'da kağıt üstünde çok iyi idi. Ancak ısınma sorunu baltalıyordu çoğu şeyi. Dubai'de S23 Ultra ile 90 dakika kesintisiz 4K 60fps video çektim teklemedi telefon. iPhone boştayken şarj almadı ısınma yüzünden. Video çekiminde de ısınıyordu. Samsung soğutma bloğu işini S23'teki gibi kurtarırsa performans artışı gayet yeterli olur. Zaten Erdi Özüağ paylaştı ön testlerde A17 Pro 14W'a kadar enerji çekiyormuş. Apple tarafında işler o kadar da iyi değil.https://twitter.com/fx57/status/1704144048993268190?s=20
  • Samsung kullanıcılarının Exynos işlemciyi sevdiğini hiç görmedim. Ama Samsung hala Exynos'ta direniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A92252A90 -- 20 Eylül 2023; 21:52:08 >
  • Sentetik testler bir yere kadar. İphone 14 Pro'da kağıt üstünde çok iyi idi. Ancak ısınma sorunu baltalıyordu çoğu şeyi. Dubai'de S23 Ultra ile 90 dakika kesintisiz 4K 60fps video çektim teklemedi telefon. iPhone boştayken şarj almadı ısınma yüzünden. Video çekiminde de ısınıyordu. Samsung soğutma bloğu işini S23'teki gibi kurtarırsa performans artışı gayet yeterli olur. Zaten Erdi Özüağ paylaştı ön testlerde A17 Pro 14W'a kadar enerji çekiyormuş. Apple tarafında işler o kadar da iyi değil.https://twitter.com/fx57/status/1704144048993268190?s=20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstiklalFMK -- 20 Eylül 2023; 22:07:11 >
  • İstiklalFMK kullanıcısına yanıt
    Evet, pek iç açıcı değil ancak Erdi Özüağ'ın de belirttiği gibi daha kapsamlı testler için biraz zaman lazım. Bir iki haftaya net sonuçlar çıkacaktır. TSMC'ye de değinmek gerekecek elbette sonuçlar bu şekilde çıkarsa.

• Metin Yasir Akpınar kullanıcısına yanıt
    Evet detaylı testler geldiğinde göreceğiz. Tabi yine tecrübe etmek de mühim. 14 Pro'yu iki hafta kullanma şansım olmuştu o yüzden rahat konuştum. Bizzat deneyimlemek önemli. 15 Pro kullanıcı deneyiminde neler sunacak bakalım.

• Batarya performansı ne kadar yükselir acaba?

• Hızda süreklilik önemli. 1 yıl sonra hızı %50 düşüyor.

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt

En son Galaxy S serisi bir telefon gördüğünde yanında İsa vs vardı herhalde telefon yavaşlıyor dediğine göre.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 yıldır poco f2 pro kullanıyorum hiç sıfırlamadım ve ilk günkü kadar hızlı tabi aldığım gün botloader kilidini açıp custom rom attım koskoca firmalar bir gelştirici veya geliştirici gurubu kadar bu işi yapamıyor veya yapmak istemiyorlar

• GryAsl G kullanıcısına yanıt

İşte kendilerini böyle rezil ediyorlar muhtemelen iPhone 6 flan kullanıyordur arkadaş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GryAsl G kullanıcısına yanıt
    Note 9 var. Güncelleme ile yavaşlıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • galaxy s25 galaxy s24 den galaxy s 26 galaxy s25 den %50 hızlı olacağı da iddia ediliyor :D

• olabilir!!!

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Hangi güncelleme :D

• CWaRRioR kullanıcısına yanıt
    Çıkmaz ayın sonundaki güncelleme

• 1 sene sonra ise "s25, s24 den %50 daha hızlı olabilir" diye başlık görürüz

• sentetik test ile sd8gen2 geri olsa da genel kullanımda gerçek deneyimde s23u 14pmax baya iyi vuruyordu eğer 15pmax ısınmaya devam ederse o dandik kasasıyla s24u nun arkasını toplar bakalım samsung ne çıkaracak

• crashris kullanıcısına yanıt

S2 den s10+ a kadar samsung kullandım (note serisi vaz geçilmezimdi ) geçen yıl bir çılgınlık yapıp 14pm aldım. Genel olarak memnunda değilim zaten ios da sevmem apple dan da haz etmem. O zaman deli misin niye aldın dersen öve öve bitiremedikleri cihazı birde ben bakayım dedim.Bir de öncesinde ipad pro 12.9 almıştım m1 li model ve aşık oldum cihaza. Telefondan da beklentim tablette yaptığı etkiyi yapar mı acep ti yapmadı.

Gelelim genel kullanıma oyun oynamıyorum ama telefon gene de ısınıyor. Kafasına göre parlaklık kısma olayı özellikle genshin impact gibi oyunlarda çok bariz.Sürekli oyun oynasam herhalde şimdiye değiştirirdim. Benim iphone a geçiş hikayem aslında batarya problemleriydi samsung dan asla memnun olmadım tek şey de bataryaydı. 14pm Nin öyle ağım şahım bir batarya hikayesi de yok günü çıkartıyor. 3. parti uygulamalarda o çok övdükleri desteği de göremedim . Örnek bankacılık uygulamalarında kamera geçişi yapmadığı için tarama yapmıyor yaşayan mutlaka vardır. Bir dosya yükleyeceksiniz kamera ile çekmeye direk yönlendirirse uygulama geniş açıda çekiyor yakınlaşınca otomatik geçiş yapmıyor hala da böyle.

Sırf merakımdan babama s23 ultra aldım aradığım cihaz buymuş diyebilirim. S24 de beklentim çok umarım istediğim gibi çıkar da bende ona geçiş yaparım.Apple ürünlerinin tek iyi yanı sanırım değer kaybetmemesi ve istediğin zaman satılıyor olması olabilir. Sokağa çıksam 3-5 lira altına selam verdiğime satarım.

• Olabilir de olmayabilir de.

• Alkımm kullanıcısına yanıt
    Dostum ben de s2'den beri samsung kullanıyorum ve 1 senedir seninle aynı nedenlerden dolayı iphone'a geçmeyi düşünüyordum. Lakin bu mesajın çok kafamı karıştırdı ya. Bataryası ve değer kaybetmeme durumu yüzünden tercih edecektim 15 promax'i.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.