Şimdi Ara

Galaxy S wifi 5.0 İnceleme Geldiiii (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.222
Cevap
4
Favori
89.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: istanbul05

Bu alete 3.0 honeycomb guncellemesi var mi
    yabanci sitede guncellenebilir yazmakta

Güncelleme çıkarsa geçilebilir. şuan için en güncel yazılım 2.3.5 gingerbread sürümüdür ki resmi olarak henüz kendileri Türkiye - Brezilya gibi çogu ülkede henüz çıkmamışken isveç gibi ilginç bir ülkede kies programıyla güncelleyenler de mevcut :) , yine şuan Amerikada direk 2.3.5 sürümü üzerinden satış yapılırken bizim ülkemizde satışını 2.2 froyo sürümüyle yapmaktadırlar. (3. dünya ülkesi muamelesi) Odin programıyla uygun romu yükleyerek 5 dakika cihazınızı 2.3.5 sürümüne rahatlıkla yükseltebilirsiniz. Şimdilik bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 16 Ocak 2012; 14:45:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurel

quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit

usb bellek ve usb disk bağlamak iin gerekli orjinal kablo

Samsung Distribitörü C5 Elektronik Tarafından Garantilidir.

Özellikleri:

* Cihazınıza USB Bellek bağlanızı sağlar

* Cihazınızı USB Disklere bağlamanızı sağlar

* Cihazınızı USB Klavyelere bağlamanızı sağlar

* 10 cm uzunluğundadır

* Herhangi bir sürücü, driver istemez

http://www.pdateknoloji.com/Samsung-N7000-Galaxy-Note-Orjinal-OTG-Kablo-ET-R205UBE_7170.html#0

ve:

Samsung N7000 Galaxy Note HDMI Çevirici Adaptör (Orjinal)

Samsung Distribitörü tarafından garantili orjinal üründür.

Özellikleri:
    * Telefonunuzu HDMI girişi olan televizyona bağlanızı sağlar.
    * Yüksek çözünürlükde video ve fotograf izlemenizi saglar.
    * 17 cm uzunluğundadır.
    * Herhangi bir sürücü, driver istemez.
    * Herhangi bir arıza ve problem ile karşılaştığınızda yetkili Samsung Teknik Servisleri ile irtibata geçiniz.

http://www.pdateknoloji.com/Samsung-N7000-Galaxy-Note-HDMI-Kablosu_6231.html#0

samsung note için ama sanırım bizim cihazlarda da bu aparatlar çalışır alıp deneyen var mı?

Hocam bu samsung note icin verilen 30 liralik otg kablo bizim swifi 5 de calisir miki acaba ? Daha once de baska bir arkadas orjinal olmayan 5liralik otg kablo baglamis ama basarili olamamisti. Bu kabloyu deneme cesareti gosteren bir arkadas var mi aramizda?

Alıntıları Göster
    quote:

Hocam bu samsung note icin verilen 30 liralik otg kablo bizim swifi 5 de calisir miki acaba ? Daha once de baska bir arkadas orjinal olmayan 5liralik otg kablo baglamis ama basarili olamamisti. Bu kabloyu deneme cesareti gosteren bir arkadas var mi aramizda?

Çalıştırabilir de çalıştırmayabilir de , çalıştırırsa hangi çözünürlüğü destekler :) bunların hepsi şimdilik denenmediği için soru işareti. 2.3.5 sürümde çalışır diye düşünüyorum ama denemek lazım , henüz alıp deneyen yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 16 Ocak 2012; 14:50:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DeathDance

Gecenin Bi vaktine kadar uğraşmışsın sağolasın :) cihaz bi saate elimde bunu 2.2demi yaptın 2.3demi ben hemen 2.3 geçmeyi düşünüyorum ama :)

Sorunlu birşeye denk geldim mi çözmeden bırakamıyorum , deneyelim diye kurmuşken sorunu çözmeden oyunu bırakamadım , biraz geç saatlere kaldı o yüzden :)

bu arada 2.3.5 gingerbread sürümünü kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 16 Ocak 2012; 15:04:58 >
  • GTA 3 Android İncelemesi

oyun normade niye kasıyor cevabı burda yazanlarsa :)

HTC Sensation XL başta olmak üzere, tek çekirdeli Android telefonlarda kasma yaşatan oyun, iyi bir grafik işlemci ve RAM istiyor. Oyun açıkken görev yöneticisinia açtığınızda, oyunun 120 MB civarlarında RAM kullandığını görüyorsunuz. Bu yüzden Widget ile doldurulmuş bir telefonunuz varsa GTA 3 için 1 GB - 768 MB seviyesinde RAM'e sahip olmalı.

HTC Sensation XE'de bile anlık donmalar yaşadık. Özellikle ekran çözünürlüğünün yüksek olması, telefonu bayağı zorladı.

• şu ana kadar yazılanları okudum kısaca toplayım ki benim gibi yeni alacak olan/almayı düşünen arkadaşlara da yardım etmiş olayım:

1) Bu bir telefon değil, sim kart girişi yok.
    2) Internet'e bağlanmak için kendi telefonunuzu tethering yapmanız lazım (kendi notum: 5800 ile joikuspot ile bağlanılmıyor, android işletim sisteminin genel olarak ad-hoc bağlantılarla sorunu var, eğer windows mobile işletim sistemli veya android işletim sistemli wifi sahibi bir telefonunuz varsa tethering olabiliyor)
    (benim sorum şu, en ucuz wifi hotspot yapılabilen android 3G cep telefonu hangisi, aktif olarak kullanmayacağım, sadece internet bağlantısı için 2. el bile alabilirim, çin malı bile/dahi olabilir, teşekkürler şimdiden)
    3) Kılıf sorunu var, ebay'den alabiliyorsunuz sanırım.
    4) Ekran korumak için sticker kullanacaksanız paranıza kıymanız gerekiyor sanırım, ama eninde sonunda ön kameranın orada kabarcık kalıyor.
    5) GTA 3 çalışıyor.
    6) USB ve HDMI kablo bağlantılarında sıkıntı var, şu an birinin kablolar konusunda açıklama yapması bekleniyor.
    7) Güncelleme veya rom vs için biraz beklemek gerekiyor.
    8) Bu bir telefon değil. (Çok fazla kişi sormuş da :))

• oyunla pek işim olmadığından sorun yok :)
    Bu arada cuma sipariş ettiğim ürün bugün geldi arkadaşa yolladım .
    398+3.5 TL kargo
  • Biraz boyut olarak büyük ama bunu sipariş ettim ben.
    Büyük ihtimalle yarın elimde olur yorumlarımı yazarım.

http://www.vatanbilgisayar.com/belkin-f8n158ea001-belkin-25-harddisk-cantasi/productdetails.aspx?I_ID=41859

En kötü harddiski içine koyarım dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: l0stc0ntr0l

2) Internet'e bağlanmak için kendi telefonunuzu tethering yapmanız lazım (kendi notum: 5800 ile joikuspot ile bağlanılmıyor, android işletim sisteminin genel olarak ad-hoc bağlantılarla sorunu var, eğer windows mobile işletim sistemli veya android işletim sistemli wifi sahibi bir telefonunuz varsa tethering olabiliyor)
    (benim sorum şu, en ucuz wifi hotspot yapılabilen android 3G cep telefonu hangisi, aktif olarak kullanmayacağım, sadece internet bağlantısı için 2. el bile alabilirim, çin malı bile/dahi olabilir, teşekkürler şimdiden)

Gingerbread 2.3.5 cihazlarda WPA Supplicant ile ad hoc network baglantısı yapılabiliyor. Cihazın rootlanarak (superuser) kullanılması gerekiyor.

symbian (joikuspot) programıyla kullanabilirsiniz kısaca , kişisel olarak denemedim henüz ama deneyip Nokia C6 da çalıştıran yabancı üyeler mevcut;

Detaylı inceleme:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1377321

Wpa supplicant dosyası :

http://www.multiupload.com/1XU5H5XOY3

Root explorer kullanarak üstte vermiş oldugum dosyayı /system/bin klasörüne kopyalacaksınız. Orjinal dosyayı degiştirmeden yedekleyin , daha sonra lazım olabilir.

root explorer'da daha sonra (select R/W read and write) okuma ve yazma izinlerini vereceksiniz bu kadar :)

yabancı üyenin yaptıgı yorumu direk kopyalıyorum , zaten normalde de çalıştırması gerekir.

"great!
    It works very well with (G70 - 2.3.5 - root) and (C6 Nokia - JoikuSpot)."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 16 Ocak 2012; 17:41:41 >

• Ben denedim .
    Nokia E-52 joikuspot ve
    Dell aero (android 2.1) wifi tether programlarıyla bağlandım (Bu arada dell aeroyu 300 liraya almıştım . İlgili konuya gidip satmak isteyen var mı diye sorarsanız 250 ye bile veren çıkabilir . QHD gorillaglass ekran , 5mp otofokus kamera, full özellikte türünün son örneği bir telefondur)

Galaxy de 2.3.5 yüklü ve root lu cihaz .

2.2 de ne yaptımsa olmadı nedense .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 16 Ocak 2012; 18:06:28 >

• bluetooth ile internete bagliyamazmiyiz ipod da ki gìbi
  • quote:

quote:

Gecenin Bi vaktine kadar uğraşmışsın sağolasın :) cihaz bi saate elimde bunu 2.2demi yaptın 2.3demi ben hemen 2.3 geçmeyi düşünüyorum ama :)

Sorunlu birşeye denk geldim mi çözmeden bırakamıyorum , deneyelim diye kurmuşken sorunu çözmeden oyunu bırakamadım , biraz geç saatlere kaldı o yüzden :)

gercekten cok guzel bir çalişma, tekrardan teşekkur ediyor ve paylşimlarinin devamini bekliyorumm...

şu oyunlari root olup sd karta tip çalistirmayida incelersen çok sevinirimm...

hatta zamanin oldugunda bir rehber olusturursan ilk sayfanin mesajini devralip sana ayirbiliiz:))

hatta overclock vs. yapiyorsan stabil kullndigin ayarlar varsa, sikinti yasamiyorsan onlarida paylaşirsan sevinirim:))

• Denemeleri paylaşacagım , overclock anlatımınıda uygun bir zamanda yapacagım.

Ana konu sahibi ortalıklarda yok ve siteden biri 1. mesajı devralabilirse iyi olacak , bende yapabilirim tabii , daha önce yetkili birisine bu tarz talepde bulunmadım. Herhangi biriniz başvurursa yada nasıl yapılacaksa yapalım.
  • Dropbox Türkçe İndirme, Kurulum ve Anlatımı

Dropbox Kullanimi Ve Link Olusturma

Şu üstteki videoları izleyerek , alttan paylaştıgım linkten referans olursanız sevinirim. Her üye olan ve programını bilgisayarına indirip kuran kişi 250 mb alan artırımına yardımcı oluyor. İndirme linklerinide bu alandan paylaşırız herkes yararlanmış olur. Direk dosyaları indirmeye yarıyor bu sistem cloud denilen olaydır. Her üye olan için 2 Gb alan sunuyor ücretsiz. Kendi programlarınızı buraya upload ederek istediginiz zaman istediğiniz bilgisayara yada direk android cihazınıza indirebilirsiniz.

Referans üye olma linki :

http://db.tt/enpJSfgd

Android cihazlar üzerinden yaptıgınız paylaşımlara ve uygulamalara erişmek için:

https://www.dropbox.com/anywhere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 16 Ocak 2012; 20:25:15 >

• quote:

quote:

Bugun cihaz elime geçti 398Tl+3.5la :) cihazı 2.3.5e yükselttim root yaptım gtayi dediğiniz gibi yaptım attım wifiden indirdim sonra siyah ekran geldi baya bekledim ama geçmedi yeniden başlattım yine olmadı sorun nerde acaba çıldırcam ?

• power tuşuna basılı tutup uzun süre bekle . sonra tekrar aç . tam kapanmamış gözüküyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

power tuşuna basılı tutup uzun süre bekle . sonra tekrar aç . tam kapanmamış gözüküyor .

nasıl ? tam olarak anlayamadım biraz daha açık anlatırmısınız ?
  • http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/galaxy-s-wifi-5-0-sline-silikon-tpu-case-3x-film-51125202
    bu bende mevcut ama sadece arkasını ve yanlarını koruyor ön tarafta da film mevcut zaten.
    Sadece çanta tarzı birşey aradım elimde taşıyabileceğim veya çantaya çizilmesinden korkmadan bunun içine koyup atabileceğim.
    İlginiz için teşekkürler
  • quote:

quote:

power tuşuna basılı tutup uzun süre bekle . sonra tekrar aç . tam kapanmamış gözüküyor .

Açma kapama tuşuna uzun süre basılı tutun .
  • quote:

quote:

quote:

Açma kapama tuşuna uzun süre basılı tutun .

oyundayken uzun süre bastım kapandı tekrar açıldı sonra tekrar oyuna girdğimde aynı sorunla karşılaştım biraz acemiymde yapamadım galiba :S
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.