Şimdi Ara

Galaxy S wifi 5.0 İnceleme Geldiiii (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.222
Cevap
4
Favori
89.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baki hocam yeni konuyu açıp orada paylaşsan bunları . Birkaçgün sonra kaybolup gidecek
    Orada sadece paylaşım yapılır muhabbet kısmını gerekirse burada devam ederiz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 17 Ocak 2012; 10:26:13 >
  • Arkadaşlar,

Cihaz dün geldi. Açıkçası Ipod Touch'ımdan bunun için vazgeçtiğime hiç de pişman değilim.

Şimdi tek sorunum, cihazı Joikuspot@N8 ile internete bağlayabilmek. Forumda muhtelif bağlamlarda değinilmiş ancak tam olarak açıklayan bir ileti bulamadım.

Acaba daha önce hiç android kullanmamış bir arkadaşınıza, cihazı root yapıp Ad Hoc bağlantı imkanı sağlamak için bir özet bilgi verebilir misiniz? (Dummies Guide tadında, hiç anlamayanlara yönelik olsun):)

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit

quote:

Orijinalden alıntı: DeathDance

Ben 2.3.5 yükledim cihaza çok güzel çalışıyor normalde çalışması gerekiyor acaba yaw çözemedim :(

/sdcard/Android/data/com.rockstar.gta3/ kısmına girip oyunu komple sil , tekrar kurulum yap ,eksik indirme yaptı sanırım. yoksa sorunsuz açılması lazım.

ben indrime yaparken kesmiştim sonra devam etmiştim o yüzden olmuyomuş gece tekrar yükledim oldu setide attım oldu biraz kasılma oluyo ama sesi kapatınca tabletten hızlı oynuyorum çok güzel teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathDance -- 17 Ocak 2012; 14:36:12 >
  • quote:

Şuan paylaşacağım uygulama çok önemli ;

Dahili Bellek Nasıl Artırılır? onu öğreneceğiz.

Galaxy S wifi 5.0 İnceleme Geldiiii

Bilindiği gibi Cihazın :

Sistem belleği : 1.85 GB

Dahili SD Kart (bellek) ise : 5,01 GB dır.

şimdi anlatacağım uygulamayla 32 GB'a kadar Harici Sd Kart (cihaza taktığımız micro sd kart) nasıl dahili (5,01 GB) kartın yerini alır. onu ögrenecegiz.

Kısaca cihaza sonradan taktığınız harici micro sd kartlar (Bu maximum 32 gb'a kadar oluyor) 5,01 lik dahili sd kartla yer degiştirecek ve yüklediğiniz oyunlar için fazlasıyla yer açılmış olacak , en basitinden bir gps programı yükleseniz 600 mb yer gidiyor buna oyunları da katınca çogunuza 5 GBl'lık dahili hafıza yetmeyecektir.

Bunun haricinde bu işlemle yüksek hızlarda çalışan micro sd kart alırsanız cihazın performansınızda oyun vb.. uygulamalarda olumlu etkileyecektir.

Benim elimde cihazla beraber kullandığım ;

Team 16GB Class 10 Ultra Micro Secure Digital Hafıza Kartı var

http://www.hepsiburada.com/Liste/team-16gb-class-10-ultra-micro-secure-digital-hafiza-karti-sd-adaptor-tmmsd16gc10/productDetails.aspx?productId=bd100943&categoryId=111161&SKU=BD100943

Satın almak isteyenler için üstte linkide ekledim. 16 gblık bu micro sd kartı , dahili hale getirerek , 5 gb lık dahili sd kartıda harici hale getirecegiz. isteyen bu sayede 32 gblık dahili hafızaya sahip olacak.

Android Gingerbread 2.3.5 yüklü sistemimizde cihazımızı önce rootlamamız gerekmektedir. Rootlanan cihazda sistem içinde vold.fstab adındaki dosyanın yerini değiştirmemiz gerekiyor.

Tabii bunun içinde rootlanan cihaza herkesin öncelikle Root Explorer yüklemesi gerekiyor. Root explorer sistem bellegine yüklenmeli bu arada sd karta yükleme yapmayınız. Taşıma yapmayın kısaca :)

Root Explorer Download linki:

http://www.multiupload.com/SHB1AE19Z0

Bu uygulamayı cihaza indirip kurduktan sonra ;

vold.fstab dosyasını da indiriyoruz :

Download:

http://www.multiupload.com/4W93NKI834

Bunuda indirip cihaza uygun bir alana kopyalayın.

Daha sonra root explorerla /system/etc yoluna gelerek sağ üstteki (mount R/W) tuşuna basınız. bunu yapmazsanız dosyayı değiştirmenize izin vermez , sadece okuma izniniz var diyecektir. burda explorerla alta inerek orjinal vold.fstab dosyasını kopyalıyıp bilgisayarınızda yada harici belleginizde herhangi bir alana kopyalıyın. kaybolmaması için ben /data/app/ içine kopyaladım. Bu işlemi yaptıktan sonra benim size verdiğim vold.fstab dosyasını root explorerda tekrar /system/etc klasörüne gelerek kopyala -yapıştır yapın. orjinalı ister silip kopyalayın isterseniz üstüne (overwrite) yazın. Bu işlemi yaptıktan sonra tableti kapama tuşuna basarak reboot edin yani tekrar başlatın. işlem tamamdır.

Harici micro sd kartınız sistemde artık dahili bir şekilde görülecektir. güle güle kullanın.. Bu arada en üstte kendi sistemime ait 3 resim ekledim burdan micro sd kartı dahili hale getirdiğimi görebilirsiniz.

Bunu eminim merak edip uygulamak isteyen çok kişi vardır. Artık herşey elinizin altında.

Tamda şimdi yazıcaktım kingston 32 gb class 4 hafıza kartım geldi bi baktım geceden paylaşmıssın minnettarız ... :)

Edit : Yaptım Çok güzel oldu ben test yapmıştım kuzende team 16gb class 10 vardı telden pcye atarken felan 4 mbyle atıyodu o yüzden bende class 4 aldım hız bence incelerimde gördüğüm kadarıyla telefonun hafıza kartıyla aynı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathDance -- 17 Ocak 2012; 12:18:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Baki hocam yeni konuyu açıp orada paylaşsan bunları . Birkaçgün sonra kaybolup gidecek
    Orada sadece paylaşım yapılır muhabbet kısmını gerekirse burada devam ederiz .

Yöneticiyle görüştüm ana konuyu inceleme yapıp üstüme geçirecek
  • selam beyler.bende wifi5'in kardeşi wifi4 almayı düşünüyorum.
    internetten wifi5 ile wifi4ü karşılaştırdım.

wifi5'te artı özellik olarak:kamerasının flaşı var,ve bataryası 2500mah
    wifi4'te artı özellik olarak:superclear lcd ekran fakat bataryası 1200mah :(

ben biraz daha küçük tablet istediğim için wifi4 düşünüyorum,ama siz ne dersiniz,
    wifi 4 kullananlar var mı?şarj ömrünün düşük olması fazla sorun çıkarır mı?

wifi 4'te sadece electroworlde var.O da 399 tl.sizde wifi4 için bu fiyat fazla mı?

wifi 4 ,wifi5 kullanan,bilen arkadaşlar cevap verirlerse çok sevinirim.

• -where's my water
    -gta III
    -doodle jump
    -fruit ninja
    -asphalt 6
    -nfs shift
    -modern combat 3
    -n.o.v.a 2
    -dead space
    -assassin's creed
    gibi oyunlari sgs wifi 5 ile oynaya biliyomuz
  • -where's my water
    -gta III
    -doodle jump
    -fruit ninja
    -asphalt 6
    -nfs shift
    -modern combat 3
    -n.o.v.a 2
    -dead space
    -assassin's creed

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathDance

Tamda şimdi yazıcaktım kingston 32 gb class 4 hafıza kartım geldi bi baktım geceden paylaşmıssın minnettarız ... :)

Edit : Yaptım Çok güzel oldu ben test yapmıştım kuzende team 16gb class 10 vardı telden pcye atarken felan 4 mbyle atıyodu o yüzden bende class 4 aldım hız bence incelerimde gördüğüm kadarıyla telefonun hafıza kartıyla aynı...

Elimde bir 16 gb class 4 vardı daha önceden, Exper easypad tabletimde kullanıyorum onu zaten içinden çıkıyordu onda bile sorun yok :) , class 4 olması kullanımda sorun yapmaz , team marka class 10'a gelirsek android cihazda sd kartları test etmek için programlar mevcut , bu işlemi yapmadan önce önerecegim programla bir işlem yapın , birde hafızaları degiştirdikten sonra işlem yapın bakalım hızlar ne çıkacak.

sd kard hız testlerini bir sonraki mesajda düzenleyip ekleyeceğim.

• selam beyler.bende wifi5'in kardeşi wifi4 almayı düşünüyorum.

ben biraz daha küçük tablet istediğim için wifi4 düşünüyorum,ama siz ne dersiniz,

wifi 4'te sadece electroworlde var.O da 399 tl.sizde wifi4 için bu fiyat fazla mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemir5

selam beyler.bende wifi5'in kardeşi wifi4 almayı düşünüyorum.

bende bu ikisi arasinda kalmistim ama 5.0 almaya karar verdim
    electroworld de sadece sitesinde var

• Team marka 10 numara 16 GB Micro Sd Kart ile , Dahili 5.01 GB samsung SD Kartı (hafıza) tablolu bir şekilde test ederek karşılaştırdım.

Harici bir sd karttan alacağınız olası performans artışını hemde her 2 kartında cihazı kullanım açısından sıkıntı da bırakmayacağını hep birlikte görecegiz.
    Öncelikle şunu söylemek istiyorum , dahili sd kartın performansınıda fena bulmadım , ortalamanın üstünde değerler sunuyor.

1. olarak kullanacağımız program :

SD Card Tester

Market linki : SD Kart Tester

ilk resim Team Micro Sd 10 numara kartın writing ( yazma) , reading (okuma) hızlarıdır.

ikinci olan bu yazının altındaki resim ise samsung dahili 5.01 Gb lık SD Kart hızlarıdır.

Bu program önce yazma hızını test ediyor , ardından sd kartın gerçek olup olmadıgını sınamak için ayrı bir teste tabii tutuyor , son olarakta reading yani okuma hızını test ederek işlemi sonlandırıyor. Bu programda gerçeklere en yakın sonuçları alabilmek adına 2525 MB alan ayrılarak test gerçekleştirilmiştir ki düşük boyutlarda yapılan testler tam sonuçları bize vermeyecektir. Bu testi yaparsanız 2.5 Gb ortalama alarak veri testini gerçekleştirmesinş sağlayınız. Bu programın altta vereceğim testlere oranla daha iyi sonuçlar verdiğini düşünüyorum.

2. olarak kullanacağımız program :

SD Tools

Market linki : SD Tools

ilk resim Team Micro Sd 10 numara kartın writing ( yazma) , reading (okuma) hızlarıdır.

ikinci olan bu yazının altındaki resim ise samsung dahili 5.01 Gb lık SD Kart hızlarıdır.

Bu program test ettiği mb alanını düşük tutuyor ve test işlemi çabuk bitiyor. MB biraz beklediğimden düşük oldugundan , testi tam veriler budur şeklinde onaylıyamıyorum ama karşılaştırma için iyi olacaktır. Samsung dahili kartın okuma hızında biraz abartı bir hız görüyoruz bana göre mesela :)

3. olarak kullanacağımız program :

AnTuTu Benchmark

Bu programla bencmark testi de yapabilirsiniz. cpu , ram , oyun performası gibi ayarların yanı sıra ;
    costum ayarlardan istediğiniz testi de gerçekleştirmenize izin veriyor.Öncelikli olarak Sd kart performans
    testinin grafiklerini göreceksiniz.

Market linki : AnTuTu Benchmark

resimlerde görüldüğü üzere 2 kartın performasıda yeterli seviyededir. tekrarlanan testlerde 1-2 mblık farklılıklar olabilir. genel itibari bellek testlerini yeteri kadar gösterdiğini düşünüyorum.

Daha önce sisteme programla overclock yaparak oyunlarda daha yüksek performans alınabileceğini söylemiştim. Normal CPu hızı bilindiği gibi 1000 MHZ , overclocklama işlemi yaparak bu hızı 1300 MHZ olarak sitabil kullanabiliyorum , bu anlatım da basit aslında nasıl yapacagını bir sonraki seferde gösterecegim , biraz yoruldum bu işlemleri yaparken idare edin artık :)

Şimdi ilk olarak Overclocklu cpu hızı artırılmış Benchmark testinin sonucuna bakıyoruz.

Bu testi gerçekleştirdiğimizde sistemin toplam olarak 3623 puan aldığı görülüyor.

ikinci olarak overclock yapmadan 1000 MHZ da kullandığımız normal hızda çalışam sistemin test (Benchmark) sonuçlarına bakıyoruz.

Sistemimiz toplamda 3081 puan alıyor. Overclocklu makinanın gözle görülür bir fark yarattığı anlaşılabiliyor. Bu programlardaki testleri gerçekleştirmek için bazı programlar cihazda root isteyebilir. Rootlamadan kullanmayınız.

Sonuç olarak görüldüğü üzere :) harici micro sd kartı (32 gb maximum) dahili hale getirerek kullandığımızda cihazda herhangi bir performans düşüşü yaşamacaksınız aksine aldıgınız performans sonuçlarını artırma ve Samsung Galaxy S Wifi 5.0 cihazını daha yüksek hızlarda kullanabileksiniz bunun yanında dahili hafızanızda büyük oranda artmış olacak.

Diyelimki elinizdeki kart size daha düşük hızlar sundu korkmanıza gerek yok. Piyasadaki 4 numara kartlarda sizin cihazınızı sorunsuz kullanmanızı sağlayacaktır. Ortalama ihtiyacı olan okuma hızlarını bu cihazlarda karşılamaktadır. Ben 10 numara Sd kartı bilerek almıştım ki belki 720p video halindeki filmleri izlerken bitrate sorunu yaşarsam yüksek okuma yazma hızlarıyla bunu aşarım diye düşünmüştüm. Cihazın kendi okuma hızınında normalın üstünde oldugunu düşünürsek bu tarz işlemlerde cihazın hafızasını da kullanabilirsiniz.

Uzun bir yazı oldu bende yoruldum bu arada ama değdiğini düşünüyorum. Donanimhaber editörleri böyle bir testi size yapamaz onuda söylemeden geçmeyelim
    Herkese iyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 17 Ocak 2012; 17:12:01 >

• quote:

Dropbox Türkçe İndirme, Kurulum ve Anlatımı

Dropbox Kullanimi Ve Link Olusturma

Şu üstteki videoları izleyerek , alttan paylaştıgım linkten referans olursanız sevinirim. Her üye olan ve programını bilgisayarına indirip kuran kişi 250 mb alan artırımına yardımcı oluyor. İndirme linklerinide bu alandan paylaşırız herkes yararlanmış olur. Direk dosyaları indirmeye yarıyor bu sistem cloud denilen olaydır. Her üye olan için 2 Gb alan sunuyor ücretsiz. Kendi programlarınızı buraya upload ederek istediginiz zaman istediğiniz bilgisayara yada direk android cihazınıza indirebilirsiniz.

Referans üye olma linki :

http://db.tt/enpJSfgd

Android cihazlar üzerinden yaptıgınız paylaşımlara ve uygulamalara erişmek için:

https://www.dropbox.com/anywhere

bunuda es geçeyelim 2 arkadaş üye oldu sadece , siteye üye olup programı bilgisayarınıza kurup giriş yaparsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbul05

-where's my water
    -gta III
    -doodle jump
    -fruit ninja
    -asphalt 6
    -nfs shift
    -modern combat 3
    -n.o.v.a 2
    -dead space
    -assassin's creed

.?.
  • quote:

usb bellek ve usb disk bağlamak iin gerekli orjinal kablo

Samsung Distribitörü C5 Elektronik Tarafından Garantilidir.

Özellikleri:

* Cihazınıza USB Bellek bağlanızı sağlar

* Cihazınızı USB Disklere bağlamanızı sağlar

* Cihazınızı USB Klavyelere bağlamanızı sağlar

* 10 cm uzunluğundadır

* Herhangi bir sürücü, driver istemez

http://www.pdateknoloji.com/Samsung-N7000-Galaxy-Note-Orjinal-OTG-Kablo-ET-R205UBE_7170.html#0

ve:

Samsung N7000 Galaxy Note HDMI Çevirici Adaptör (Orjinal)

Samsung Distribitörü tarafından garantili orjinal üründür.

Özellikleri:
    * Telefonunuzu HDMI girişi olan televizyona bağlanızı sağlar.
    * Yüksek çözünürlükde video ve fotograf izlemenizi saglar.
    * 17 cm uzunluğundadır.
    * Herhangi bir sürücü, driver istemez.
    * Herhangi bir arıza ve problem ile karşılaştığınızda yetkili Samsung Teknik Servisleri ile irtibata geçiniz.

http://www.pdateknoloji.com/Samsung-N7000-Galaxy-Note-HDMI-Kablosu_6231.html#0

samsung note için ama sanırım bizim cihazlarda da bu aparatlar çalışır alıp deneyen var mı?

Galaxy Note ve Galaxy S2 'de çalışıyor, ve aynı gün gönderim yapılmaktadır, tavsiye ederim

• quote:

quote:

Dropbox Türkçe İndirme, Kurulum ve Anlatımı

Dropbox Kullanimi Ve Link Olusturma

Şu üstteki videoları izleyerek , alttan paylaştıgım linkten referans olursanız sevinirim. Her üye olan ve programını bilgisayarına indirip kuran kişi 250 mb alan artırımına yardımcı oluyor. İndirme linklerinide bu alandan paylaşırız herkes yararlanmış olur. Direk dosyaları indirmeye yarıyor bu sistem cloud denilen olaydır. Her üye olan için 2 Gb alan sunuyor ücretsiz. Kendi programlarınızı buraya upload ederek istediginiz zaman istediğiniz bilgisayara yada direk android cihazınıza indirebilirsiniz.

Referans üye olma linki :

http://db.tt/enpJSfgd

Android cihazlar üzerinden yaptıgınız paylaşımlara ve uygulamalara erişmek için:

https://www.dropbox.com/anywhere

bunuda es geçeyelim 2 arkadaş üye oldu sadece , siteye üye olup programı bilgisayarınıza kurup giriş yaparsanız sevinirim.

Sesin çok az çıkıyor hocam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 17 Ocak 2012; 18:45:37 >

• quote:

Sesin çok az çıkıyor hocam :)

sanırım öyle :)
  • Benim cihazım tam şarj ettikten sonra, hiç kullanmasam bile stand by konumunda iken, şarjı 1 gün içinde tamamen bitiyor. Arka planda çalışan program da yok, sizin stand by süreleriniz nedir ? Servise götürdüm, bir sorun yok dediler, ama 5 sene önce aldığım ipod touch şarjı stand by da 1 hafta dayanırken, bunda bir gariplik var sanırım. Ne yapmalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: extendcut

Benim cihazım tam şarj ettikten sonra, hiç kullanmasam bile stand by konumunda iken, şarjı 1 gün içinde tamamen bitiyor. Arka planda çalışan program da yok, sizin stand by süreleriniz nedir ? Servise götürdüm, bir sorun yok dediler, ama 5 sene önce aldığım ipod touch şarjı stand by da 1 hafta dayanırken, bunda bir gariplik var sanırım. Ne yapmalıyım ?

Çok önemli bilgilerin yoksa cihazı fabrika ayarlarına geri döndür öyle dene .
    veya kurduğun programları tek tek kaldırarak dene .
    stand by 1 gün mümkün değil .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: extendcut

Benim cihazım tam şarj ettikten sonra, hiç kullanmasam bile stand by konumunda iken, şarjı 1 gün içinde tamamen bitiyor. Arka planda çalışan program da yok, sizin stand by süreleriniz nedir ? Servise götürdüm, bir sorun yok dediler, ama 5 sene önce aldığım ipod touch şarjı stand by da 1 hafta dayanırken, bunda bir gariplik var sanırım. Ne yapmalıyım ?

Çok önemli bilgilerin yoksa cihazı fabrika ayarlarına geri döndür öyle dene .
    veya kurduğun programları tek tek kaldırarak dene .
    stand by 1 gün mümkün değil .

Servise götürdüğümde zaten cihaza format atıp sıfırlamışlar, bu şekliyle hiç program yüklemeden tam şarj edip denedim, sonuç yine aynı 1 günde bitiyor. Fakat servis bu bir sorun değildir diye geri verdi. Açıkçası saçmasapan bir durum. Hep samsung kullanırım, çok da memnunum, ilk defa başıma böyle birşey geldi.

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.