Şimdi Ara

===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <=== (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
650
Cevap
5
Favori
89.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: orhan4@yahoo.com

Merhaba igtx,
    Sorumu kaale alıp cevapladığın için teşekkür ederim. Yalnız bir sorum daha olacak. Benim şu anki versiyonum 2.1 Eclair. JPY dediğimiz şey 2.2.1 oluyor sanırım. 2.1'den doğrudan 2.2.1'e geçilebiliyor mu? Yoksa önce 2.2'ye geçip sonra mı 2.2.1'e mi geçmek gerekiyor?
    Verdiğinizhttp://forum.donanimhaber.com/m_45101860/mpage_1/key_/tm.htm sayfasında, 2.1'den doğrudan 2.2.1'e geçmemekle ilgili bazı yazışmalar olmuş. Sizin bu konu hakkında bir bilginiz var mı?
    Eğer şu anki durumda doğrudan JPY'ye geçmem uygun değilse, önce Kies ile orjinal turkcell 2.2'ye (JPF oluyor sanırım) geçip ondan sonra Kies Kandırmaca ile (Kies patch'i kurup oradan örneğin XEU (ingiltere) seçince Kies artık yeni güncelleme için JPY'yi gösteriyor) JPY'ye geçebilir miyim?
    Yoksa şu anki haliyle yani 2.1 Eclair'den JPY'ye geçmenin bir sakıncası yok mu?

Tekrar teşekkürler

Geçilebiliyor herhangi bir sorun olmaz. Doğrudan 2.2.1 kurabilirsiniz.

Rica ederim

• Merhaba igtx,
    Bu konunun 1. sayfasında anlatıldığı şekilde upgrade yapmayı denedim. Sanırım şu an başım dertte. Durum şu:
    - Daha önce de dediğim gibi, cihaz 2.1 Eclair orjinal Turkcell firmware idi.
    - Kied Registry Patcher ile XEU yani İngiltere seçimi yaptım. Write to registry dedim. Kies'i tekrar çalıştırdığımda upgrade edilebilecek versiyon olarak JPY görüyordu.
    - Bu versiyon ile upgrade işlemini yapmaya başladım. Yaklaşık 1.5 saat sürdü download işlemi.
    - Telefon, sarı üçgen içinde android yaratığın elinde kürekle iş yaptığı "Downloading.... Do not turn off Target!!" yazdığı moda geçti.
    - 8-10 dakika kadar bekledim. Bu sürenin sonunda PC'de Kies'in upgrade penceresinde en son şöyle yazdı: "Failed to convert to upgrade mode. Please try later." Bu pencerede OK butonu aktif sadece. Ona bile basmadım henüz. (Basarsam ne olacak???)
    - Şu anda telefon "Downloading.... Do not turn off Target!!" yazan haliyle duruyor.

Ne yapmam gerekli? Acil yardım rica ediyorum!!!!

quote:

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

Merhaba igtx,
    Sorumu kaale alıp cevapladığın için teşekkür ederim. Yalnız bir sorum daha olacak. Benim şu anki versiyonum 2.1 Eclair. JPY dediğimiz şey 2.2.1 oluyor sanırım. 2.1'den doğrudan 2.2.1'e geçilebiliyor mu? Yoksa önce 2.2'ye geçip sonra mı 2.2.1'e mi geçmek gerekiyor?
    Verdiğinizhttp://forum.donanimhaber.com/m_45101860/mpage_1/key_/tm.htm sayfasında, 2.1'den doğrudan 2.2.1'e geçmemekle ilgili bazı yazışmalar olmuş. Sizin bu konu hakkında bir bilginiz var mı?
    Eğer şu anki durumda doğrudan JPY'ye geçmem uygun değilse, önce Kies ile orjinal turkcell 2.2'ye (JPF oluyor sanırım) geçip ondan sonra Kies Kandırmaca ile (Kies patch'i kurup oradan örneğin XEU (ingiltere) seçince Kies artık yeni güncelleme için JPY'yi gösteriyor) JPY'ye geçebilir miyim?
    Yoksa şu anki haliyle yani 2.1 Eclair'den JPY'ye geçmenin bir sakıncası yok mu?

Tekrar teşekkürler

Geçilebiliyor herhangi bir sorun olmaz. Doğrudan 2.2.1 kurabilirsiniz.

Rica ederim

• quote:

Merhaba igtx,
    Bu konunun 1. sayfasında anlatıldığı şekilde upgrade yapmayı denedim. Sanırım şu an başım dertte. Durum şu:
    - Kied Registry Patcher ile XEU yani İngiltere seçimi yaptım. Write to registry dedim. Kies'i tekrar çalıştırdığımda upgrade edilebilecek versiyon olarak JPY görüyordu.
    - Bu versiyon ile upgrade işlemini yapmaya başladım. Yaklaşık 1.5 saat sürdü download işlemi.
    - Telefon, sarı üçgen içinde android yaratığın elinde kürekle iş yaptığı "Downloading.... Do not turn off Target!!" yazdığı moda geçti.
    - 8-10 dakika kadar bekledim. Bu sürenin sonunda PC'de Kies'in upgrade penceresinde en son şöyle yazdı: "Failed to convert to upgrade mode. Please try later." Bu pencerede OK butonu aktif sadece. Ona bile basmadım henüz. (Basarsam ne olacak???)
    - Şu anda telefon "Downloading.... Do not turn off Target!!" yazan haliyle duruyor.

Güncelleme işini yeniden yapmak gerek.

Veya telefonun 3 tuşu çalışıyorsa eğer, download modda kalsın. ODIN programıyla yükleme yapmak daha kolay olacaktır.

• Telefonun 3 tuşu çalışıyor.
    Şu an hala "Donwloading" diye yazıyor telefon.
    Bu haldeyken tam olarak ne yapmam gerektiğini rica etsem adım adım tarif edebilir misiniz?
    Şu an bayağı umutsuz bir şekilde telefonla bakışmaktayım :(

quote:

quote:

Merhaba igtx,

Veya telefonun 3 tuşu çalışıyorsa eğer, download modda kalsın. ODIN programıyla yükleme yapmak daha kolay olacaktır.

• quote:

Telefonun 3 tuşu çalışıyor.
    Şu an hala "Donwloading" diye yazıyor telefon.
    Bu haldeyken tam olarak ne yapmam gerektiğini rica etsem adım adım tarif edebilir misiniz?
    Şu an bayağı umutsuz bir şekilde telefonla bakışmaktayım :(

quote:

quote:

Merhaba igtx,

Bana bir 15-20dk izin verirseniz önemli bir işim var geleceğim tekrar buraya...

• An itibariyle bende JPP sürümünden JPY sürümüne geçmiş oluyorum.
    PDA I9000XXJPY
    PHONE I9000XXJPY
    CSC I9000XAJPY

ÜRÜN BİLGİSİ SÜRÜMÜ 2.2.1 FROYO

Peki bunlar dışında ne değişti diye soracaksınız ?

Önceki sürümde Local and text menüsünde Türkiye (Türkçe) dil desteği yoktu.
    Bu sürümle beraber Türkçe dili geldi.
    G.Maps ve Markette hiçbir problem yaşamıyordum. Şimdi de problem yok.
    İşin garip tarafı telefon rehberim,mesajlarım, uygulamalarım, WI-FI ayarlarım, eskisinde ne varsa olduğu gibi duruyor.
    Yaptığım iki güncellemede de bu konuda hiç sıkıntı yaşamadım.
    Yeni sürümde dikkatimi çeken Ş,Ğ gibi harfler klavye de yer alıyor.

Sadece Ayarlar, hakkında kısmında sürüm ismi dışında değişen bi durum yok.

Bu güncellemeden sonra boyum da uzamadı. :)
    Telefonunuz kararlı bir makine ise fazla bırkalamaya luzüm yok.

• Merhaba,
    Dün uzun uğraşlar sonucunda ve forumdaki igtx kullanıcısının da yardımlarıyla 2.1'den JPY (2.2.1) versiyonuna geçtim. Geçiş yapmadan önce Titanium ile tüm uygulamaların backup'ını almıştım. Geçişten sonra root yaptım, titanium'u kurdum ve Titanium'dan "Restore missing apps + all system data" yaptım. Bu ana kadar telefonda farkedilebilir bir sorun yoktu. Sonra cihazı kapatıp açtım ve açtığım andan itibaren telefona bir haller oldu. Şöyle ki: back tuşu (sağ alt köşedeki) veya soldaki menü tuşuna bastığımda telefon titriyor ve tuşlar işlevini yerine getirmiyordu. Ekranda hangi uygulamaya tıklarsam tıklayayım telefon hiçbir hareketime tepki vermiyor, uygulamalar force close veriyordu. Sonra bunun ilginç bir şekilde keyboard input type olarak Swype seçili olmasından kaynaklandığını, input type olarak Samsung keypad seçtiğimde bu titremelerin ve kitlenmelerin olmadığını gördüm. Swype seçili olduğunda zaten keyboard'da bazı tuşlar boş görünüyor, yani tuşların kendileri var ama üzerinde hiçbirşey yazmıyor. Swype keyboard'da harf tuşlarına tıkladığımda da hiçbir hareket olmuyor, harfler yazılmıyordu.

Bu durumla daha önce karşılaşan oldu mu? Bu durumun sebebi, JPY'ye geçiş sonrasında Titanium ile yaptığım restore işlemi olabilir mi? Ben orada "Restore missing apps + all system data" yapmıştım. "System data" restore işlemi yapmayıp sadece kendi uygulamalarımı restore etseydim bu durum oluşmaz mıydı? Yani acaba benim Swype keypad'imi Titanium "system data" restore işlemi sırasında bozmuş olabilir mi?
    Bu sorunu gidermek için factory reset (recovery mode--> wipe data ve cache) yapsam işe yarar mı? Yoksa komple JPY firmware'ini tekrar mı yüklemek gerekir?
    Teşekkürler

• quote:

Merhaba,
    Dün uzun uğraşlar sonucunda ve forumdaki igtx kullanıcısının da yardımlarıyla 2.1'den JPY (2.2.1) versiyonuna geçtim. Geçiş yapmadan önce Titanium ile tüm uygulamaların backup'ını almıştım. Geçişten sonra root yaptım, titanium'u kurdum ve Titanium'dan "Restore missing apps + all system data" yaptım. Bu ana kadar telefonda farkedilebilir bir sorun yoktu. Sonra cihazı kapatıp açtım ve açtığım andan itibaren telefona bir haller oldu. Şöyle ki: back tuşu (sağ alt köşedeki) veya soldaki menü tuşuna bastığımda telefon titriyor ve tuşlar işlevini yerine getirmiyordu. Ekranda hangi uygulamaya tıklarsam tıklayayım telefon hiçbir hareketime tepki vermiyor, uygulamalar force close veriyordu. Sonra bunun ilginç bir şekilde keyboard input type olarak Swype seçili olmasından kaynaklandığını, input type olarak Samsung keypad seçtiğimde bu titremelerin ve kitlenmelerin olmadığını gördüm. Swype seçili olduğunda zaten keyboard'da bazı tuşlar boş görünüyor, yani tuşların kendileri var ama üzerinde hiçbirşey yazmıyor. Swype keyboard'da harf tuşlarına tıkladığımda da hiçbir hareket olmuyor, harfler yazılmıyordu.

Bu durumla daha önce karşılaşan oldu mu? Bu durumun sebebi, JPY'ye geçiş sonrasında Titanium ile yaptığım restore işlemi olabilir mi? Ben orada "Restore missing apps + all system data" yapmıştım. "System data" restore işlemi yapmayıp sadece kendi uygulamalarımı restore etseydim bu durum oluşmaz mıydı? Yani acaba benim Swype keypad'imi Titanium "system data" restore işlemi sırasında bozmuş olabilir mi?
    Bu sorunu gidermek için factory reset (recovery mode--> wipe data ve cache) yapsam işe yarar mı? Yoksa komple JPY firmware'ini tekrar mı yüklemek gerekir?
    Teşekkürler

Böyle büyük değişimlerde Titanyumu kullanmanız problemlere neden oluyor. 2.1'de olan herhangi bir Rom'a geçiş yaptığınızda Titanyum bir problem çıkarmazdı, yada 2.2 de aldığınız bir backup'ı 2.2 olan başka bir Rom'da geri yüklediğinizde. 2.1 ile özellikle zaten 2.2 arasında çok önemli farklar var. Bunun sorumlusu da Titanium değil. Hatta 2.2'deki backup'lar da 2.2.1'de çalışmıyordu. Kalvik'in yardımlarıyla Titanium'da yapılan bir güncelleştirme ile sorun giderildi. En güzeli fabrika ayarlarına dönerek, recovery'den wipe işlemlerini de yaparak temiz bir 2.2.1'i sıfırlayın. Sonra da uygulamalarınızı yeniden yükleyin. Daha sonra Titanium ile yeni bir backup alarak ilerdeki muhtemel 2.2.1 yüklemelerinizde kullanın.

• Merhaba,
    Sanırım telefon brick oldu!
    aşağıdaki mesajda anlattığım sorunla ilgili olarak, telefonu recovery moda getirip oradan wipe data, factory reset yaptım.
    Telefonu tekrar açmak istediğimde, telefon sürekli titriyor ve aşağıdaki şekilde mesaj verip duruyordu.

The Application Logs Provider (process com.sec.android.provider.logsprovider) has stopped unexpectedly. Please Try again
    The process android.process.media has stopped unexpectedly. Please try again.

Ben de bunun üzerine oldu olacak tekrardan firmware yüklemesi yapayım dedim. Odin'den JPY_JPY_JPY.tar dosyasını tekrardan telefona yükledim. yükleme sırasında herhangi bir hata vermedi, yükleme sonrasında telefon açıldığında ise durum yine aynıydı. Şu an yine yukarıdaki şekilde hata mesajları veriyor. İlk kurulum sonrası keyboard settinglerini yapma ekranında öylece kalıyor, telefon sürekli titriyor. Power tuşundan kapatmaya çalışıyorum kapanmıyor. Ancak pilini çıkartınca susuyor.

JPX firmware'ini indirip onu yüklemeyi denesem herhangi birşey değişir mi?

Ne yapacağım ben şimdi???? Acil yardım rica ediyorum :(

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Merhaba,

Teşekkürler

Böyle büyük değişimlerde Titanyumu kullanmanız problemlere neden oluyor. 2.1'de olan herhangi bir Rom'a geçiş yaptığınızda Titanyum bir problem çıkarmazdı, yada 2.2 de aldığınız bir backup'ı 2.2 olan başka bir Rom'da geri yüklediğinizde. 2.1 ile özellikle zaten 2.2 arasında çok önemli farklar var. Bunun sorumlusu da Titanium değil. Hatta 2.2'deki backup'lar da 2.2.1'de çalışmıyordu. Kalvik'in yardımlarıyla Titanium'da yapılan bir güncelleştirme ile sorun giderildi. En güzeli fabrika ayarlarına dönerek, recovery'den wipe işlemlerini de yaparak temiz bir 2.2.1'i sıfırlayın. Sonra da uygulamalarınızı yeniden yükleyin. Daha sonra Titanium ile yeni bir backup alarak ilerdeki muhtemel 2.2.1 yüklemelerinizde kullanın.

• quote:

Merhaba,
    Sanırım telefon brick oldu!
    aşağıdaki mesajda anlattığım sorunla ilgili olarak, telefonu recovery moda getirip oradan wipe data, factory reset yaptım.
    Telefonu tekrar açmak istediğimde, telefon sürekli titriyor ve aşağıdaki şekilde mesaj verip duruyordu.

The Application Logs Provider (process com.sec.android.provider.logsprovider) has stopped unexpectedly. Please Try again
    The process android.process.media has stopped unexpectedly. Please try again.

Ben de bunun üzerine oldu olacak tekrardan firmware yüklemesi yapayım dedim. Odin'den JPY_JPY_JPY.tar dosyasını tekrardan telefona yükledim. yükleme sırasında herhangi bir hata vermedi, yükleme sonrasında telefon açıldığında ise durum yine aynıydı. Şu an yine yukarıdaki şekilde hata mesajları veriyor. İlk kurulum sonrası keyboard settinglerini yapma ekranında öylece kalıyor, telefon sürekli titriyor. Power tuşundan kapatmaya çalışıyorum kapanmıyor. Ancak pilini çıkartınca susuyor.

JPX firmware'ini indirip onu yüklemeyi denesem herhangi birşey değişir mi?

Ne yapacağım ben şimdi???? Acil yardım rica ediyorum :(

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Merhaba,

Teşekkürler

Bu telefonun en sevdiğim yanı bu işte. Download moda alıp ODIN ile JPY'yi yeniden yükleyin. Wipe işlemlerini unutmayın.

• Ben halen JPX kullanıyorum pek sorunu yok. O yüzden Y sürümüne geçmedim.

Sizin problemi gidermenin tek yolu da yeniden kurmak chatin'in dediği gibi. İlla düzelecek de nazlanıyor
  • şu ana kadar en kararlı sürüm RSJP5 froyo 2.2, kernel sürümü 2.6.35.7.594 italya sürümü çok memnunum titremelrde yok donma yok zaten gingerbread güncellemesi de yakındır çünkü nexus one için yayınlanmış bile
  • arkadaslar gecen gün telime Darkys_v7.7_Gingerbread_Edition_no_Wipe yukledim sürümüm 2.2.1 xxjpy.bende bu söylenenleri uyguluayıp samsungun orjin yazılımına gecebilirmiyim?artı telimi ilk aldıgımda root yapmıştım vede lagfix şu an teliminde lagfix ve rootlu olgunu nasıl anlayabilirim.yapmadan önce lagfix kaldırın demişsiniz varmı yok u bilmiyorm nasıl anlıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: essoesso

arkadaslar gecen gün telime Darkys_v7.7_Gingerbread_Edition_no_Wipe yukledim sürümüm 2.2.1 xxjpy.bende bu söylenenleri uyguluayıp samsungun orjin yazılımına gecebilirmiyim?artı telimi ilk aldıgımda root yapmıştım vede lagfix şu an teliminde lagfix ve rootlu olgunu nasıl anlayabilirim.yapmadan önce lagfix kaldırın demişsiniz varmı yok u bilmiyorm nasıl anlıcam.

Hangi lagfix'i kurdunuz? OCLF ise ayrı, Voodoo ise ayrı yöntemleri var kaldırmanın.

Eğer lagfix kaldırmazsanız telefon kilitlenebiliyor. O yüzden kaldırdıktan sonra yazılım yüklemesi yapmakta fayda var.
  • az önce telefonumu kies üzerinden 2.2 froyo'ya update ettim.veri kaybı yaşamadım
    yalnız güncelleme sonrasında günlük brifing kısayolunu kaybettim.ekran üzerine uzun dokunulduğunda çıkan samsung widgets seçeneği kaybolmuş.
    sonradan yüklediğim android market uygulamasıda kaldırılmış.
    kamera seçeneğinde artık ön kameraya geçişte yapılabiliyor.
    menüdeki bazı ikonların görselleri değişmiş
    google maps arayüzü değişmiş
    ekran koruyucu eklenmiş
    şimdilik ilk farkettiğim farklar bunlar
    günlük brifing ekranını nasıl geri getirebilirim bilen varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opdr

az önce telefonumu kies üzerinden 2.2 froyo'ya update ettim.veri kaybı yaşamadım
    yalnız güncelleme sonrasında günlük brifing kısayolunu kaybettim.ekran üzerine uzun dokunulduğunda çıkan samsung widgets seçeneği kaybolmuş.
    sonradan yüklediğim android market uygulamasıda kaldırılmış.
    kamera seçeneğinde artık ön kameraya geçişte yapılabiliyor.
    menüdeki bazı ikonların görselleri değişmiş
    google maps arayüzü değişmiş
    ekran koruyucu eklenmiş
    şimdilik ilk farkettiğim farklar bunlar
    günlük brifing ekranını nasıl geri getirebilirim bilen varmı?

Hangi versiyona geçtiniz?
  • quote:

quote:

arkadaslar gecen gün telime Darkys_v7.7_Gingerbread_Edition_no_Wipe yukledim sürümüm 2.2.1 xxjpy.bende bu söylenenleri uyguluayıp samsungun orjin yazılımına gecebilirmiyim?artı telimi ilk aldıgımda root yapmıştım vede lagfix şu an teliminde lagfix ve rootlu olgunu nasıl anlayabilirim.yapmadan önce lagfix kaldırın demişsiniz varmı yok u bilmiyorm nasıl anlıcam.

Hangi lagfix'i kurdunuz? OCLF ise ayrı, Voodoo ise ayrı yöntemleri var kaldırmanın.

Eğer lagfix kaldırmazsanız telefon kilitlenebiliyor. O yüzden kaldırdıktan sonra yazılım yüklemesi yapmakta fayda var.

oclf sanırım.bende günclleme yapabilirmiyim yoksa kullandıgım sürüm iyimi

• quote:

quote:

quote:

oclf sanırım.bende günclleme yapabilirmiyim yoksa kullandıgım sürüm iyimi

Zaten JPY şu an çıkan en son versiyon. Sizin kurduğunuz bu versiyonun biraz daha iyileştirmeler içeren özelleştirilmiş hali (custom rom). Bir problemi yoksa değiştirmeye de gerek yok aslında.

• yo sadece meraktan sordum olabilirmi die?bu yazılım üstüne yani orjinale gecmek istiyorum
  • quote:

yo sadece meraktan sordum olabilirmi die?bu yazılım üstüne yani orjinale gecmek istiyorum

Olur elbette teknik olarak mümkün.

Root kalsa da sorun değil de Lagfix kesin kalkmalı. Sonrasında anlatıldığı gibi geçilebilir.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.