Şimdi Ara

===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <=== (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
650
Cevap
5
Favori
89.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

arkadaslar 3 kismi anlamadim hangi zip dosyasini birde bende kies ne yapsamda 100% geliyor amma guncellenmiyor kiese yeniden girdigimde guncellestirme istiyor bunun cozumu nedir?

Kies Registry Patcher v.1.7.0.0.zip veya Kies Registry Patcher v.1.7.0.0.rar şeklinde olmalı...

Zaten burada yapmaya çalıştığımız şey o güncellemeyi görmeyen KIES'i güncelleme görebilir hale getirmeye çalışmak

Devam edersen adımlara. Sonunda görecektir.

simdiki kiesi silib yeniden yuklesem olurmu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

arkadaslar 3 kismi anlamadim hangi zip dosyasini birde bende kies ne yapsamda 100% geliyor amma guncellenmiyor kiese yeniden girdigimde guncellestirme istiyor bunun cozumu nedir?

Kies Registry Patcher v.1.7.0.0.zip veya Kies Registry Patcher v.1.7.0.0.rar şeklinde olmalı...

Zaten burada yapmaya çalıştığımız şey o güncellemeyi görmeyen KIES'i güncelleme görebilir hale getirmeye çalışmak

Devam edersen adımlara. Sonunda görecektir.

simdiki kiesi silib yeniden yuklesem olurmu

arkadaslar ne yapsamda kiesi guncelleyemedim bunun sebebi nedir

• quote:

arkadaslar ne yapsamda kiesi guncelleyemedim bunun sebebi nedir

Orhan sana ozel mesaj atmistim. Internette denk geldigimizde beni ekle veya varsa bana adresini ver de, sana MSN gibi bir yerden filan adim adim anlatayim bos vaktim oldugunda.
  • akadaşlar sabahtan beri forumu dolaşıyorum gözlerim bozulacak neredeyse. tcell romdam kurtulmaya karar verdim ve forumda bir yerden tcell rom ( GT-I9000_I9000JVJPF_I9000TRCJP7_I9000JXJPD_I9000JVJPF_JV_TRC) indirdim yedekte bulunsun garantiye felan gönderirsem diye odinle yükleyebilirim değil mi? 3 tuş sorunum yok , kies registry patch ile romu yükselticem jpy'ye. yalnız kafam karıştı swype ta türkçe desteği var mı ve mailerde türkçe karakterlerde sorun yaşayacak mıyım? darky's rom ve jpy tartışırlarken arkadaşlar kafam biraz karıştı bu saatte..
  • ya kur gitsin işte begenmezsen sonra digerine geçersin.
  • cevap veren arkadaşlar için şimdiden teşekkür ederim . benim sorunum şu xpy ve 2.2.1 romuna geçtikten sonra rehberdeki telefon numaraları arasına -(tire) işareti oluştu forum daki arkadaşların dediği şekilde contact clean up programını marketten indirip anlatıldığı üzere numaraları +xx yyy zzz zzzz şeklinde seçerek rehberi tekrar düzenledim fakat rehberdeki herhangi bir numarayı aramak istediğimde karşıma aradığınız numara kullanılmamaktadır ibaresi çıktı bende eski haline 053-xyy-yzzzz şekline çevirdim numaraları arayınca sıkıntı yok bunu düzenlemenin başka bildiğiniz yolu varmı ayrıca ben turkcell hat 64 kb kart kullanıyorum özellikle avea hatlarla görüşme yaparken ses kesilip geliyor ne yapmam lazım
  • igtx kardeşim allah senden bin kez razı olsun.şu turkcell den beni kurtardın ya..

başlıktaki dediklerini aynen yaptım.ingiltere sürümünü yükledim..eski turkcelli olup ve gına gelip vodafone'ye geçmiş birisi olarak bu açılış ve kapanışlardaki turkcell melodisinden kurtulmuş olmak büyük zevk anlatamam..

bu aradabende market açık.görsel olarak değişik şekiller felanda geldi.hız ve dokunmatik hassasiyeti aynı derecede güzel ,yani bazı arkadaşların karşılaştığı ana sorunlar bende gözükmüyor şu anda..henuz detaylı kurcalama şansım olmadı çünkü çoğu uygulama internet bağlantısı istiyor ve wireless bağlantımda sorun olduğundan pek yükleme yapamadım..

ama çok açıklayıcı anlatımın-emeğin ve insanlara yol gösteren tavırların için çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah.kas

igtx kardeşim allah senden bin kez razı olsun.şu turkcell den beni kurtardın ya..

başlıktaki dediklerini aynen yaptım.ingiltere sürümünü yükledim..eski turkcelli olup ve gına gelip vodafone'ye geçmiş birisi olarak bu açılış ve kapanışlardaki turkcell melodisinden kurtulmuş olmak büyük zevk anlatamam..

bu aradabende market açık.görsel olarak değişik şekiller felanda geldi.hız ve dokunmatik hassasiyeti aynı derecede güzel ,yani bazı arkadaşların karşılaştığı ana sorunlar bende gözükmüyor şu anda..henuz detaylı kurcalama şansım olmadı çünkü çoğu uygulama internet bağlantısı istiyor ve wireless bağlantımda sorun olduğundan pek yükleme yapamadım..

ama çok açıklayıcı anlatımın-emeğin ve insanlara yol gösteren tavırların için çok teşekkür ederim

güle güle kullanın

• iyi geceler ben teli ıraktan getirttim. tel ispanyol teli sanırım geldiğinde dilide kılavuzuda ispanyoldu . ne market sorunu nede 3 tuş sorunu var. kiese bağladığımda aşağıdaki resim deki sürümü buluyor. direk ükle desem ne olur bu froyo sürümü mü bide türkçe sürümlerin kodları ayrımı....

• quote:

Orijinalden alıntı: daimbey

iyi geceler ben teli ıraktan getirttim. tel ispanyol teli sanırım geldiğinde dilide kılavuzuda ispanyoldu . ne market sorunu nede 3 tuş sorunu var. kiese bağladığımda aşağıdaki resim deki sürümü buluyor. direk ükle desem ne olur bu froyo sürümü mü bide türkçe sürümlerin kodları ayrımı....

Bu froyo ama 2.2 sürümüne ait. En son 2.2.1 çıktı. JPX ve JPY kodlarıyla. İçlerinde Türkçe desteği de var. Son çıkanı JPY.

Direkt yükle derseniz 2.2 yüklemiş olursunuz.

2.2.1 isterseniz buradaki ilk sayfada anlatılanları uygulayabilirsiniz.
  • selam kardeşler okudugum konuda bayağı bir yardım etmişsiniz birde benim soruna etseniz :D

şimdi bende 2.1 eclair var yeni aldım ben ne yapacaığımı bilemedim her knuda başka yontemler gosteriyolar.update.zip , kies falan kafam karıstı.telefona bişey olursa diye.pek uzman değilimde bu konularda bi açıklayabilrmisiniz sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit489

selam kardeşler okudugum konuda bayağı bir yardım etmişsiniz birde benim soruna etseniz :D

şimdi bende 2.1 eclair var yeni aldım ben ne yapacaığımı bilemedim her knuda başka yontemler gosteriyolar.update.zip , kies falan kafam karıstı.telefona bişey olursa diye.pek uzman değilimde bu konularda bi açıklayabilrmisiniz sağolun

Hayırlı olsun

http://forum.donanimhaber.com/m_45360131/tm.htm şu konuda gurol çok güzel bir içerik hazırladı. Temel anlamda ürünü yeni alanların sorduğu soruları içeriyor. Orada pek çok soruya cevap bulabilirsiniz. Eğer herhangi bir konuda daha detaylı bir soru olursa yine yardımcı olmaya çalışalım.

• Sağol yüzbaşım bu arada telefon cok güzell önceki modelim N78 di oda iyidi ama rami azdı. 2 Saate gelcem sona yaparsam bilgi veririm iyi akşamlar.

Arkadaşlar şu linkte bulunan Sonforumun modladıgı firmware i önerirmisiniz? LİNK:http://forum.donanimhaber.com/m_44933578/tm.htm

Edit:Soru eklemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Interv3nti0n -- 1 Ocak 2011; 19:21:01 >
  • Arkadaşlar ben bu yolla güncelleme yaptım 2.2.1 JPY oldu ancak kies sürekli JF3 yükseltme uyarısı veriyor son versiyon halen JPY mi? bilgisi olan cevap verebilirse çok sevinirim
  • Arkadaşlar şu linkte bulunan Sonforumun modladıgı firmware i önerirmisiniz? LİNK:http://forum.donanimhaber.com/m_44933578/tm.htm

Edit:Soru eklemesi
  • Merhaba arkadaşlar,
    Bende Turkcell romlu 2.1 galaxy s var. Telefonu aldığımda 3 tuş sorunu vardı, onu hallettim.
    Şimdi Froyo'ya geçmek istiyorum ama bunu Kies'ten yapıp yine Turkcell'in 2.2'sine geçmek istemiyorum. Orjinal Market'i kullanabilmek istediğim için ve kies'den yapılan orjinal Turkcell 2.2 güncellemesinde yine Market'in gelmediğini, yine telefonun Turkcell logosuyla ve sesiyle açılıp kapanacağını bildiğimden Turkcell olmayan bir 2.2'ye geçmek istiyorum.
    donanimhaber'deki versiyon upgrade yapma işlemleriyle ilgili o kadar çok yazıya baktım ki sonunda iyice allak bullak oldum.
    Türkçe swype desteği olan JPO yüklemeyi düşünüyordum. Bununla ilgili olarak şu iki linki buldum:

http://samsunggalaxysforums.com/showthread.php/2921-How-to-use-Odin-to-upgrade-to-Froyo-from-Eclair

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-use-odin-to-upgrade-samsung-galaxy-s-gt-i9000-to-android-2-2-froyo-download/

Bunlardan birini uygulamayı düşünüyordum.
    Sonra, JPO'dan sonra JPY versiyonu çıktığını öğrendim. Ama sanıyorum JPY'de türkçe swype yapılamıyormuş. Açıkçası ben swype'a pek alıştım, o yüzden kullanmak istiyorum. Zaten JPY'nin tam olarak nasıl kurulacağını adım adım anlatan birşey bulamadım.
    Bir de bazı arkadaşlar her yeni versiyondan sonra, GPS çalışmıyor ya da kötü çalışıyor, Wi-Fi bağlantısı kopuyor, cihaz hızlanacağına yavaşladı gibi birtakım problemler bildiriyor. Ben de o yorumları gördükten sonra ne yapsam, hangi versiyona güncellesem diye kararsız kalıyorum.

Bu işlerden çok çok da anlamayan ve mümkün olduğunca her adımın detaylı anlatıldığı bir yöntemle mümkün olan en stabil versiyona geçmek isteyen biri olarak, bana nasıl ilerlemem gerektiği konusunda yol göstebilecek ve yardımcı olabilecek birisi var mıdır?

Burada bu tip konularda zaten bir yerlerde cevabı olan soruların tekrar sorulmasına bazı arkadaşlar çok kızıyorlar. Ama 500 sayfa forum sayfasını okumak da o kadar kolay olmuyor haliyle. O nedenle cevap vermek isteyen arkadaşlar cevap verirse, cevap vermeyecek olanlar da boşu boşuna "kardeşim soru sorma, oku" diye gereksiz yorum yazmazlarsa sevinirim.

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: dicle

Arkadaşlar ben bu yolla güncelleme yaptım 2.2.1 JPY oldu ancak kies sürekli JF3 yükseltme uyarısı veriyor son versiyon halen JPY mi? bilgisi olan cevap verebilirse çok sevinirim

evet jpy son versiyondur
  • quote:

Orijinalden alıntı: dicle

Arkadaşlar ben bu yolla güncelleme yaptım 2.2.1 JPY oldu ancak kies sürekli JF3 yükseltme uyarısı veriyor son versiyon halen JPY mi? bilgisi olan cevap verebilirse çok sevinirim

KIES'in güncelleme var demesi normal. Bu anlatılan yöntemde siz Windows'un registry kayıtlarını kandırıyorsunuz. Programda write registry dediğiniz anda o bilgi PC'nizde tutuluyor. KIES de her seferinde gidip o dosyaya bakınca sanki yeni yazılım çıkmış gibi gösteriyor size. Gözardı edebilirsiniz. KIES'ten güncelleme takip etmenize çok da gerek yok aslında. Yeni yazılım çıktığında zaten forumda epey bir hareketlenme oluyor farketmemek imkansız.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan4@yahoo.com

Merhaba arkadaşlar,
    Bende Turkcell romlu 2.1 galaxy s var. Telefonu aldığımda 3 tuş sorunu vardı, onu hallettim.
    Şimdi Froyo'ya geçmek istiyorum ama bunu Kies'ten yapıp yine Turkcell'in 2.2'sine geçmek istemiyorum. Orjinal Market'i kullanabilmek istediğim için ve kies'den yapılan orjinal Turkcell 2.2 güncellemesinde yine Market'in gelmediğini, yine telefonun Turkcell logosuyla ve sesiyle açılıp kapanacağını bildiğimden Turkcell olmayan bir 2.2'ye geçmek istiyorum.
    donanimhaber'deki versiyon upgrade yapma işlemleriyle ilgili o kadar çok yazıya baktım ki sonunda iyice allak bullak oldum.
    Türkçe swype desteği olan JPO yüklemeyi düşünüyordum. Bununla ilgili olarak şu iki linki buldum:

http://samsunggalaxysforums.com/showthread.php/2921-How-to-use-Odin-to-upgrade-to-Froyo-from-Eclair

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-use-odin-to-upgrade-samsung-galaxy-s-gt-i9000-to-android-2-2-froyo-download/

Bunlardan birini uygulamayı düşünüyordum.
    Sonra, JPO'dan sonra JPY versiyonu çıktığını öğrendim. Ama sanıyorum JPY'de türkçe swype yapılamıyormuş. Açıkçası ben swype'a pek alıştım, o yüzden kullanmak istiyorum. Zaten JPY'nin tam olarak nasıl kurulacağını adım adım anlatan birşey bulamadım.
    Bir de bazı arkadaşlar her yeni versiyondan sonra, GPS çalışmıyor ya da kötü çalışıyor, Wi-Fi bağlantısı kopuyor, cihaz hızlanacağına yavaşladı gibi birtakım problemler bildiriyor. Ben de o yorumları gördükten sonra ne yapsam, hangi versiyona güncellesem diye kararsız kalıyorum.

Bu işlerden çok çok da anlamayan ve mümkün olduğunca her adımın detaylı anlatıldığı bir yöntemle mümkün olan en stabil versiyona geçmek isteyen biri olarak, bana nasıl ilerlemem gerektiği konusunda yol göstebilecek ve yardımcı olabilecek birisi var mıdır?

Burada bu tip konularda zaten bir yerlerde cevabı olan soruların tekrar sorulmasına bazı arkadaşlar çok kızıyorlar. Ama 500 sayfa forum sayfasını okumak da o kadar kolay olmuyor haliyle. O nedenle cevap vermek isteyen arkadaşlar cevap verirse, cevap vermeyecek olanlar da boşu boşuna "kardeşim soru sorma, oku" diye gereksiz yorum yazmazlarsa sevinirim.

Teşekkürler

Selamlar,

En son çıkan iki tane 2.2.1 versiyonu var JPX ve JPY. Her ikisinde de Türkçe desteği ve Swype desteği var. İkisi de gayet iyi çalışıyor. Son çıkan sürüm JPY. Tercih size kalmış.

- Bu konuda birinci sayfada anlatılan yöntem KIES üzerinden yazılım güncellemesi.

- Bir de şu linktehttp://forum.donanimhaber.com/m_45101860/tm.htm Hemre'nin anlattığı ODIN ile yükleme var. O da basit bir uygulama. JPX için anlatmış ve onun için download linki vermiş. JPY yüklemek isterseniz onda da yöntem aynı. Sadece dosya JPY dosyası oluyor o kadar. JPY indirmek için de şu link mevcuthttp://www.multiupload.com/4GD6P8ZR53

İki yöntemden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

• Merhaba igtx,
    Sorumu kaale alıp cevapladığın için teşekkür ederim. Yalnız bir sorum daha olacak. Benim şu anki versiyonum 2.1 Eclair. JPY dediğimiz şey 2.2.1 oluyor sanırım. 2.1'den doğrudan 2.2.1'e geçilebiliyor mu? Yoksa önce 2.2'ye geçip sonra mı 2.2.1'e mi geçmek gerekiyor?
    Verdiğinizhttp://forum.donanimhaber.com/m_45101860/mpage_1/key_/tm.htm sayfasında, 2.1'den doğrudan 2.2.1'e geçmemekle ilgili bazı yazışmalar olmuş. Sizin bu konu hakkında bir bilginiz var mı?
    Eğer şu anki durumda doğrudan JPY'ye geçmem uygun değilse, önce Kies ile orjinal turkcell 2.2'ye (JPF oluyor sanırım) geçip ondan sonra Kies Kandırmaca ile (Kies patch'i kurup oradan örneğin XEU (ingiltere) seçince Kies artık yeni güncelleme için JPY'yi gösteriyor) JPY'ye geçebilir miyim?
    Yoksa şu anki haliyle yani 2.1 Eclair'den JPY'ye geçmenin bir sakıncası yok mu?

Tekrar teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.