Şimdi Ara

Galax Nvidia GeForce GTX 970 EX OC 4GB (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
6.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acaluka

quote:

Orijinalden alıntı: AC Kırıklar

quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

Şu anda bu karttan almış bulunmaktayım arkadaşlar. Bugün geçti elime. az önce makineye taktım.
    Galax güzel kart yapmış. İncelemeler geliyor. Hele black pcb muhteşem duruyor. Fanı çok sessiz.

Merakla bekliyoruz.Oc potansiyeli,sıcaklıklar vs... testler...
    quote:

Orijinalden alıntı: # Ace #
    Ama onun haricinde yük altında değilken tek fan çalışma teknolojisi olsun fiyatı olsun idare eder. Fiyatı yüzünden 2 tane alıp sli yapılabilir ama ''colin white'' sorunu çıkarsa ultra combo yaşarsınız aman dikkat.

Colin White sorunu Merak ettim araştırdım.Buz hokeyi oyuncusuymuş.:D Belirttiğiniz problem Coil Whine...

Hocam tırnak içine almak Kinaye belirten kelimeler için kullanılır. Hatta zamane tiki kızların elleriyle sıkça yaptığı harekettir. Hani ava giderken de avlanmak böylesi bir şey heralde sizin için

Alıntı yaparken de kullanılır. Travestiler genelde Tigra marka araba alıyorlar diye Tigra marka arabayı beğenseniz bile binmeyecek misiniz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

quote:

quote:

Şu anda bu karttan almış bulunmaktayım arkadaşlar. Bugün geçti elime. az önce makineye taktım.
    Galax güzel kart yapmış. İncelemeler geliyor. Hele black pcb muhteşem duruyor. Fanı çok sessiz.

quote:

Ama onun haricinde yük altında değilken tek fan çalışma teknolojisi olsun fiyatı olsun idare eder. Fiyatı yüzünden 2 tane alıp sli yapılabilir ama ''colin white'' sorunu çıkarsa ultra combo yaşarsınız aman dikkat.

Colin White sorunu Merak ettim araştırdım.Buz hokeyi oyuncusuymuş.:D Belirttiğiniz problem Coil Whine...

Hocam tırnak içine almak Kinaye belirten kelimeler için kullanılır. Hatta zamane tiki kızların elleriyle sıkça yaptığı harekettir. Hani ava giderken de avlanmak böylesi bir şey heralde sizin için

Alıntı yaparken de kullanılır. Travestiler genelde Tigra marka araba alıyorlar diye Tigra marka arabayı beğenseniz bile binmeyecek misiniz?

megan cupede var

• Orada ki lafım dalga amaçlıydı ya neyse.

Kartı alan arkadaşlar yük altında kartın çıkardığı ses ve ısı derecelerini paylaşırsa sevinirim.

Oyunlarda diğer birçok Gtx 970 gibi yakın sonuçlar verecek ama esas önemli olan sessiz ve ısınmıyan bir ürün mü.
  • quote:

Orada ki lafım dalga amaçlıydı ya neyse.

Kartı alan arkadaşlar yük altında kartın çıkardığı ses ve ısı derecelerini paylaşırsa sevinirim.

Oyunlarda diğer birçok Gtx 970 gibi yakın sonuçlar verecek ama esas önemli olan sessiz ve ısınmıyan bir ürün mü.

ses değerini nasıl paylaşacak alan arkadaş oturup dB değeri ölçemeyeceğine göre nasıl olacak ben de merak ettim.

• Kartı alan arkadaşlar ürün hakkında yorumlarını bekliyoruz.
  • quote:

quote:

quote:

Born December 12, 1977 (age 36)
    New Glasgow, NS, CAN
    Height 6 ft 4 in (193 cm)
    Weight 215 lb (98 kg; 15 st 5 lb)
    Position Defence
    Shot Left
    Played for NHL
    New Jersey Devils
    San Jose Sharks
    AHL
    Albany River Rats
    NHL Draft 49th overall, 1996
    New Jersey Devils
    Playing career 1997–2012

Sen beni güldürdün Allah ta seni güldürsün hocam.Üşenmemiş bilgileri de eklemişsin sayfaya

• Dün müsait değildim . Pek ilgilenemedim kartla. Makineye taktm. Gayet sessiz. Hatta şu ana kadar kullandığım sapphire asus ve msi dan sessiz diyebilirim.
    Tek fan çalışıyor masaüstünde. Kartın pcb si siyah. 6+8 pin güç girişi ile geliyor. Asus strix te tek 8 pin güç girişi var. Backplate li çok şık duruyor.
    Uniqe heaven bench yaptım 20 dk. En fazla 69 dereceyi gördüm. Onda bile sessiz diyebilirim.
    Ss leri akşama paylaşırım. Cool whine sorunu yok. EN ufak bir ses bile duymadım. Muhtemelen kartta kullandıkları katı kapasitörlerden olsa gerek.
    Not: Hepsiburadadaki kullanılan görsel galax ex oc modeline ait. Pcb si mavi olan : GeForce GTX 970 EXOC 4GB
    Linki:http://www.galax.net/US/970exoc.html
    Ama gönderdikleri başlıkta yazan black edition modeli. Bu model diğerinden saat hızı yönünden farklı. İkisi de 5+2 güç dizaynı kullanıyor.
    Ancak black olan model 225 tdp ye kadar izin verebiliyor. Yani daha iyi oc oluyor.
    http://www.galax.net/US/970exoc_black.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berdush42 -- 7 Kasım 2014; 12:53:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: llllxefsanexllll

Kartı alan arkadaşlar ürün hakkında yorumlarını bekliyoruz.

Kısaca cevap vermek gerekirse;
    kart def max boost hızı 1417mhz cıkıyor(gpuz render ile)
    Overclock ile max 1560 stabil deger yakaladım 2mhz cıksa artifact veriyor..Ramler +500 stabil ama herhangi bir sogutma bulunmadıgı için +400e kullanıyorum,Asıl mesele olarak coilwhine sorunu şansıma yok denecek kadar az.Yani duymak içni fps1000+ cıkması rahatsız etmesi içinde 4000+ cıkması gerekiyor onun haricinde denedigim oyunlarda kesinlikle coilwhine yok olmuyor diyebilirim.
    Bu coilwhine bende yok diyen arkadaslar mumkunse valley bech yada Heaven Benchmark 4.0 test yapmasına gerek yok cıkarken ara bir ekran gosteriyor orda yaklasık 4500fps cıvarı oluyor yani olan kartlarda duyulmaması imkansız.Deneyebilirler..
    Stabiliteden emin olmak için bugun maxwell destekli folding@home kurup sabah kadar calıstırmayı planlıyorum.
    Fan sesi kendi profil ayarlarında cok dusuk ayarlanmıs 70C gelen kadar mumkun değil duyulmuyor, ısıyı genelde 75C sabitliyor ama ben kendim profil olusturdum.Aklıma gelenler şimdilik bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Psikobat

quote:

Overclock ile max 1560 stabil deger yakaladım 2mhz cıksa artifact veriyor..Ramler +500 stabil ama herhangi bir sogutma bulunmadıgı için +400e kullanıyorum,Asıl mesele olarak coilwhine sorunu şansıma yok denecek kadar az.Yani duymak içni fps1000+ cıkması rahatsız etmesi içinde 4000+ cıkması gerekiyor onun haricinde denedigim oyunlarda kesinlikle coilwhine yok olmuyor diyebilirim.
    Bu coilwhine bende yok diyen arkadaslar mumkunse valley bech yada Heaven Benchmark 4.0 test yapmasına gerek yok cıkarken ara bir ekran gosteriyor orda yaklasık 4500fps cıvarı oluyor yani olan kartlarda duyulmaması imkansız.Deneyebilirler..
    Stabiliteden emin olmak için bugun maxwell destekli folding@home kurup sabah kadar calıstırmayı planlıyorum.
    Fan sesi kendi profil ayarlarında cok dusuk ayarlanmıs 70C gelen kadar mumkun değil duyulmuyor, ısıyı genelde 75C sabitliyor ama ben kendim profil olusturdum.Aklıma gelenler şimdilik bu kadar.

Gigabyte ile bu marka arasında kaldım bide bunun ünlü hof modeli var o daha sağlam sanırım bide bunun sevdiğim bir özelliği Belli bi dereceye kadar sadece tek fan çalışıyor birde merak ettiğim fanların boyutu nedir ?

• quote:

Diğer firmalara göre çıkardıkları ürün her bakımdan daha kötü ve daha sesli.

Girin bakın yük altında bu kart ile biraz rahatsız olma garanti.

Şuan için Gtx 970 içinde en mantıklı seçim Gigabyte GTX 970 G1 olmalı veya Asus modeli.

Burdaki videoya göre en sessiz zotac amp extreme, hiç ses yok, şekli karizması zaten tartışılmaz, kesin karar verdim parayı toparlayınca zotac alacam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Psikobat

quote:

Gigabyte ile bu marka arasında kaldım bide bunun ünlü hof modeli var o daha sağlam sanırım bide bunun sevdiğim bir özelliği Belli bi dereceye kadar sadece tek fan çalışıyor birde merak ettiğim fanların boyutu nedir ?

Ölçmedim ama 8cm gibi duruyordu,Birde bu kartın +sı diger modellere gore %125 power limiti var goturusu de +87mv değil +37mv verebiliyoruz en fazla.Hos gpuz dan baktıgımda vcore değişmiyor ama bilemedim...
    Eski kartım olan gtx680( bu arada satılıktır kendsi) ile ozellikle kartı sokmeden bir kac bench almıstım aynılarını gtx970 ilede aldım farkı net gormek için.Yarın onların ekran goruntulerini yuklerim(fikir vermesi acısından)
    Maxwel içinde bios editor ile boost iptal edilebiliyor hafta sonuda onu denerim buyuk ihtimal.Once tabi suanki kullandıgım degerlerin stabil oldugundan emin olmam gerekiyor.
    G1 de guzel ama fiyat farkını hak ediyormu göreceli...

• xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 19 Haziran 2020; 11:6:19 >
  • alan varsa düşüncelerini duymak isterim
  • Bu ekran kartı için, yine bu forumda açıklanan test sonuçlarına göre çok olumsuz yorumlar gördüm. Bir ekran kartına 1.000 TL civarında para (Ki 300 tl falan daha konulup ortalama bir laptop alınabilir bu parayla) vereceksem iyi bir performans (en az 3 yıl stabilite daha sonrası için de ideal bir bilgisayar ayarında gitmesi) beklemek hakkım. Kıyaslamak belki abes olacak ama eğer ciddi bir fark olmayacaksa oyunlarda neden 650 tl civarında bir paraya R9 280X almayayım ki. Çok rica ederek işinin ehli bir uzmanın bu kart ile ilgili tarafsız bir yorum yapmasını diliyorum. 2 haftadır araştırma yapmaktan kafam patladı. Daha ekran kartına karar veremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodica

Bu ekran kartı için, yine bu forumda açıklanan test sonuçlarına göre çok olumsuz yorumlar gördüm. Bir ekran kartına 1.000 TL civarında para (Ki 300 tl falan daha konulup ortalama bir laptop alınabilir bu parayla) vereceksem iyi bir performans (en az 3 yıl stabilite daha sonrası için de ideal bir bilgisayar ayarında gitmesi) beklemek hakkım. Kıyaslamak belki abes olacak ama eğer ciddi bir fark olmayacaksa oyunlarda neden 650 tl civarında bir paraya R9 280X almayayım ki. Çok rica ederek işinin ehli bir uzmanın bu kart ile ilgili tarafsız bir yorum yapmasını diliyorum. 2 haftadır araştırma yapmaktan kafam patladı. Daha ekran kartına karar veremedim.

1.ortalama laptopta ki ekran kartıyla bu kartın yanından bile geçemezsin.

2.ekran kartı için olumsuz yorumlar varsa başka modele yönel sonuçta az para değil.

3.280xle 970 arasında benchmarklarda vs. oldukça belirgin bi fark var.Bütçen hangisine uygunsa ona yönel.

• exclbr kullanıcısına yanıt
    1) Ortalama laptop derken bir kıyaslamaya sokmak istemedim aslında fiyatın çokluğundan bahsetmek istedim.

2) Olumsuz yorumların doğruluğunu da teyit edemiyoruz ki

3) Bütceyi değil kaliteyi düşünüyorum açıkcası. Eğer birisi beni daha fazla idare edip daha fazla tatmin edecekse onu tercih ederim.

Son olarak Galaxy'nin ürettiği GTX 970 nasıl bilgisi olan var mıdır?
  • quote:

1) Ortalama laptop derken bir kıyaslamaya sokmak istemedim aslında fiyatın çokluğundan bahsetmek istedim.

2) Olumsuz yorumların doğruluğunu da teyit edemiyoruz ki

3) Bütceyi değil kaliteyi düşünüyorum açıkcası. Eğer birisi beni daha fazla idare edip daha fazla tatmin edecekse onu tercih ederim.

Son olarak Galaxy'nin ürettiği GTX 970 nasıl bilgisi olan var mıdır?

ülkemizde yeni marka gibi olduğu için incelemeler az bekleyebiliyosan bekle hocam.
  • quote:

Bu ekran kartı için, yine bu forumda açıklanan test sonuçlarına göre çok olumsuz yorumlar gördüm. Bir ekran kartına 1.000 TL civarında para (Ki 300 tl falan daha konulup ortalama bir laptop alınabilir bu parayla) vereceksem iyi bir performans (en az 3 yıl stabilite daha sonrası için de ideal bir bilgisayar ayarında gitmesi) beklemek hakkım. Kıyaslamak belki abes olacak ama eğer ciddi bir fark olmayacaksa oyunlarda neden 650 tl civarında bir paraya R9 280X almayayım ki. Çok rica ederek işinin ehli bir uzmanın bu kart ile ilgili tarafsız bir yorum yapmasını diliyorum. 2 haftadır araştırma yapmaktan kafam patladı. Daha ekran kartına karar veremedim.

1300'e alacağın laptopla anca nette gezersin yani, biraz saçma bir kıyaslama olmuş.
    650 liraya da kart alabilirsin tabii ki bütçeye ve amaca bağlı.
    1920x1080 ve 60 Hertz(veya daha düşük) monitör kullanıyorsan GTX970 gereksiz olur.

Sistemini ve ne amaçla kullanacaksan(oyunsa ne tür oyunlar vs.) güzel öneriler gelecektir.

• Yardımcı oldunuz teşekkür ediyorum.

İnceleme olarak şunu izledim.
    http://www.youtube.com/watch?v=VMeNvaYtvuc
    https://www.youtube.com/watch?v=2c9baeKTgJk
    http://www.guru3d.com/articles_pages/galax_geforce_gtx_970_exoc_review,15.html

Yeri gelmişken şunları sorayım.
    Ben şu an oynasam oynasam CoD serisi oyunları, 1920x1080 Full Hd Vestel performance serisi 60 Hz 24 inc monitör de oynuyorum.

Bundan sonra da oynayacağım oyunlar Yeni Fps oyun çıkarsa o olur. Bunun Yanında NBA 2K 18 Pes 2018 ye kadar da idare edebileyim

Yani şu an oyun dünyasına dalamıyorum çok, malum 525M ekran kartı var

Yanıtlarınız için teşekkür ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.