Şimdi Ara

Galatasaray renkleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Galatasaray renkleri

Yeni logo:
    Galatasaray renkleri

Yeni logoda renkler koyulaşmış. Sarı rengi turuncuya çok daha yakın duruyor. Formalarda da aynı şekilde. Neden böyle bir değişiklik yapıldı bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AİGUN -- 26 Temmuz 2019; 3:43:4 >

• Orijinal renklerimiz olduğu için.

Ali Sami Yen'den alıntı.
    "Birçok yerleri dolaştıktan sonra, nihayet Bahçekapı'daki Şişman Yanko'nun dükkanına gidilerek orada zarif iki yünlü kumaşa tesadüf ettik. Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı. Tezgahtar, mahirane bir el hareketi ile kumaşların dalgalarını birleştirdi. Bir saka kuşunun başı ile kanadının yarattığı renk güzelliğine benzer bir parlaklık hasıl oldu. Ateşin içindeki renk oyunlarını görür gibi olmuştuk. Sarı-Kırmızı alevinin takımımız üstünde parıldamasını tasavvur ediyor ve bizi derhal galibiyetten galibiyete götüreceğini tahayyül ediyorduk. Nitekim de öyle oldu."

100. yılımızda yanılmıyorsam Canaydın döneminde orijinal "tok" renklerimize döndük. 100. yıl öncesi dönemde zamanla öz renklerimiz kaybolduğu için Fenerbahçe gibi cırtlak renkler kullanıyorduk. Yanlış hatırlamıyorsam Canaydın renklerin araştırılması için bir ekip kuruyor ve öz renklerimize geri dönüyoruz ve bu şekilde kabul ediliyor.

Ben anlamıyorum bu tatlı kırmızı ve turuncuya kaçan güzel sarı neden insanları rahatsız ediyor. Cırtlak sarıdan ise bu renkleri defalarca tercih ederim. Keşke biraz daha koyu olsa. Roma tarzı.
  • Orijinal renklerimiz olduğu için.

Ali Sami Yen'den alıntı.
    "Birçok yerleri dolaştıktan sonra, nihayet Bahçekapı'daki Şişman Yanko'nun dükkanına gidilerek orada zarif iki yünlü kumaşa tesadüf ettik. Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı. Tezgahtar, mahirane bir el hareketi ile kumaşların dalgalarını birleştirdi. Bir saka kuşunun başı ile kanadının yarattığı renk güzelliğine benzer bir parlaklık hasıl oldu. Ateşin içindeki renk oyunlarını görür gibi olmuştuk. Sarı-Kırmızı alevinin takımımız üstünde parıldamasını tasavvur ediyor ve bizi derhal galibiyetten galibiyete götüreceğini tahayyül ediyorduk. Nitekim de öyle oldu."

100. yılımızda yanılmıyorsam Canaydın döneminde orijinal "tok" renklerimize döndük. 100. yıl öncesi dönemde zamanla öz renklerimiz kaybolduğu için Fenerbahçe gibi cırtlak renkler kullanıyorduk. Yanlış hatırlamıyorsam Canaydın renklerin araştırılması için bir ekip kuruyor ve öz renklerimize geri dönüyoruz ve bu şekilde kabul ediliyor.

Ben anlamıyorum bu tatlı kırmızı ve turuncuya kaçan güzel sarı neden insanları rahatsız ediyor. Cırtlak sarıdan ise bu renkleri defalarca tercih ederim. Keşke biraz daha koyu olsa. Roma tarzı.

• Galatasaray renkleri

Galatasaray renkleri

Formalarınız zamanla sarı-kırmızıdan turuncu-bordo ya dönmüş

• sarı rengi çöp renk olduğu içindir, keşke bizimkiler de yapsa böyle
  • geleneksel gsnin renkleri konusu açılmış
  • Bu facebooktaki dua zinciri bana çok yapay gelir ama Özhan Canaydın’a hepimiz bir dua edelim.Galatasarayla özdeşleşmiş simgelerden biridir kanımca.Metin Oktay kadar saygıyı hakediyor(Metin Oktay diyorum).
  • Eski logo diye paylaştığın 3 yıldız alındığında kullanılan logo. Asıl gerçek logo şuan kullanılan. Cırtlak sarı kırmızı olacağına böyle daha iyi. Bkz. A.S.Roma...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.