Şimdi Ara

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY - (1974. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
90.246
Cevap
109
Favori
3.240.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19721973197419751976
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LorneMalvo

Belirlenen renk kodları bunlar:

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY -

Yine aynı noktaya dönüyoruz, sözle renk kodu belirlenmez. 100.yıl komisyonunun da tek savı Ali Sami Yen'in sözleri, bunu ben demiyorum bizzat Galatasaray tarihçisi Melih Şabanoğlu söylüyor.

Ayrıca mesela renk kodlarını olarak bunları kabul edeceksek, şu anki formalarda kullanılan renk bunlardan daha koyu. Yani bu işin somut bir ölçüsü olması lazım, bu ölçüt de kulübün ilk dönemlerinde kullandığı arma olur, dökümanlar olur, formalar olur. Sonuç olarak bir renk belirlenecek ve bundan sonra hep o renkle devam edilecek.

Şu an olduğu gibi rengin neredeyse her sezon değişmesi oldukça saçma bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

Orijinalden alıntı: Louise Attaque

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lucas10

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bizim formanın rengi neden tam sarı değil ? Turuncuya yakın bir sarı renk şuanki forma. 3 yıl önceki forma tam sarı olarak dizayn edilmiş

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY -

haftalık formadaki sarı renk mesajı hayırlı olsun geçen hafta konuşuldu. Internette arama yaparsanız kapsamlı tanımı var.

Ben her hangi mesaj vermek için sormuyorum. Her cümleden bir olay çıkmak zorunda mı ? 3 yıl önceki forma renklerine bak birde bu yıl tasarlanan formadaki renklere.

Bunun taraftarlıkla ne ilgisi var. Ben her koşulda takımımı destekliyorum skor taraftarı değilim

ben taraftarlığın için birşey demedim. Kırmızı ve sarı renk, renk kodlarıyla belirtilmiştir. O paylaştığın fotoğraftaki sarı renk tonu da şu an olanla aynı.

Felipe Melo 10 numara giydiği zamanki forma rengine bak. Birde şimdiki sarı renge bak.

Bahsettiğim olay bu ?

aslında tartışmaya açık bir konu değil. Renk kodu neyse kırmızı ve sarı o renk. Bu paylaştığın fotoğraflardaki forma renklerinden hangisi yazılı renk koduna uyuyorsa doğru olan o. Yani drogba ve podolski nin üstündeki forma daha yakın gibi.

Metin Oktay efsanemizin üzerindeki forma ve şuanki forma

Ali sami yen formamız da ki sarı ve kırmızıyı nasıl tarif etmiş bir araştır. Hala o forma bu forma diyorsun. Buyur resmi site renkleri nasıl anlatmış.http://www.galatasaray.org/s/renklerin-oykusu/15

Bu nasıl bir mantık cidden çözemiyorum, inatla da herkes aynı şeyi yazmaya devam ediyor.

Kardeşim doğada ''Turuncudan iz taşıyan tok bir sarı'' diye bir renk mi var ? Varsa bu rengin kodu kaç, biri izah etsin de bilgilenelim. Betimlemeyle renk bulunmaz, betimleme sadece aşağı yukarı bir fikir verir. Kaldı ki daha önce de söylediğim gibi, adam ''turuncudan iz taşıyan tok bir sarı'' demiş, turuncu dememiş. Şu anda üretilen formalarda kullanılan renk neredeyse turuncudur, hatalıdır.

Kulüp 100.yılından beri forma renklerinde güncellemeye gidiyor ama ortada net bir renk yok. 100.yıl formasında kullanılan renkler farklı, Nike'ın ilk sezon formasındaki renkler farklı. Sarı renk giderek turuncuya doğru gidiyor her sezon, nasıl şu ankinin doğru olduğundan emin olabiliyorsunuz?

Ali Sami Yen renklerle alakalı olarak sizin yazdığınız ifadenin akabinde şunu söylemiş ''Bir saka kuşunun başı ile kanadındaki renk güzelliğine benzer bir parlaklık hasıl oldu. '' İnternetten saka kuşlarının renklerine bakabilirsiniz.

Bizim referans alacağımız nokta, Galatasaray'ın armasının ilk çizimidir. Sonuç olarak bu arma Ali Sami Yen dahil kulübün tüm önemli kurucuları hayattayken çizilmiştir. Orijinali de Galatasaray Müzesi'nde durmaktadır. Fotoğraf yanıltıcıdır, müzeye gidip renkleri görün. Kullanılan mürekkep türünden dolayı sapasağlam duruyor Ayetullah beyin çizimi ve kullandığı renkler.

sıkıntı şu; neden sarı değil sorusu? Zaten renk tam olarak sarı değil. Ali sami yen rengi tanımlamış. Bu tanıma uyan renk tonu da kodlanarak belirlenmiş. Bunu ben söylemiyorum ki. Renk kodunu da ben belirlemedim. Burada yanlış olan saf bir sarı renk beklemek. Rengimiz saf sarı değil. Var olanı neden kabul edemiyoruz da hala arayış halindeyiz? Yok o yok bu diyoruz.

Tamam da Galatasaray'ın formasındaki renk turuncudan izler taşıyan tok bir sarı değil. Bildiğin turuncu. Donanımhaber'in turuncusundan daha baba bir turuncu. Roma formasındaki turuncu gibi. Yani burada hata yapılmış.
    2010-2011 sezonundaki parçalı formanın sarı rengi anlatılana daha iyi uyuyor. O da cırtlak bir sarı değil. Turuncudan iz taşıyan sarı. Tanımlamaya daha yakın renk o.
    Yabancılara şimdiki kullandığımız rengi sorsak hepsi orange der.

• Tinercileri çağırmayın buraya lütfen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExtrameBOY27

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bizim formanın rengi neden tam sarı değil ? Turuncuya yakın bir sarı renk şuanki forma. 3 yıl önceki forma tam sarı olarak dizayn edilmiş

haftalık formadaki sarı renk mesajı hayırlı olsun geçen hafta konuşuldu. Internette arama yaparsanız kapsamlı tanımı var.

Ben her hangi mesaj vermek için sormuyorum. Her cümleden bir olay çıkmak zorunda mı ? 3 yıl önceki forma renklerine bak birde bu yıl tasarlanan formadaki renklere.

Bunun taraftarlıkla ne ilgisi var. Ben her koşulda takımımı destekliyorum skor taraftarı değilim

ben taraftarlığın için birşey demedim. Kırmızı ve sarı renk, renk kodlarıyla belirtilmiştir. O paylaştığın fotoğraftaki sarı renk tonu da şu an olanla aynı.

Felipe Melo 10 numara giydiği zamanki forma rengine bak. Birde şimdiki sarı renge bak.

Bahsettiğim olay bu ?

aslında tartışmaya açık bir konu değil. Renk kodu neyse kırmızı ve sarı o renk. Bu paylaştığın fotoğraflardaki forma renklerinden hangisi yazılı renk koduna uyuyorsa doğru olan o. Yani drogba ve podolski nin üstündeki forma daha yakın gibi.

Ali sami yen formamız da ki sarı ve kırmızıyı nasıl tarif etmiş bir araştır. Hala o forma bu forma diyorsun. Buyur resmi site renkleri nasıl anlatmış.http://www.galatasaray.org/s/renklerin-oykusu/15

Bu nasıl bir mantık cidden çözemiyorum, inatla da herkes aynı şeyi yazmaya devam ediyor.

Kardeşim doğada ''Turuncudan iz taşıyan tok bir sarı'' diye bir renk mi var ? Varsa bu rengin kodu kaç, biri izah etsin de bilgilenelim. Betimlemeyle renk bulunmaz, betimleme sadece aşağı yukarı bir fikir verir. Kaldı ki daha önce de söylediğim gibi, adam ''turuncudan iz taşıyan tok bir sarı'' demiş, turuncu dememiş. Şu anda üretilen formalarda kullanılan renk neredeyse turuncudur, hatalıdır.

Kulüp 100.yılından beri forma renklerinde güncellemeye gidiyor ama ortada net bir renk yok. 100.yıl formasında kullanılan renkler farklı, Nike'ın ilk sezon formasındaki renkler farklı. Sarı renk giderek turuncuya doğru gidiyor her sezon, nasıl şu ankinin doğru olduğundan emin olabiliyorsunuz?

Ali Sami Yen renklerle alakalı olarak sizin yazdığınız ifadenin akabinde şunu söylemiş ''Bir saka kuşunun başı ile kanadındaki renk güzelliğine benzer bir parlaklık hasıl oldu. '' İnternetten saka kuşlarının renklerine bakabilirsiniz.

Bizim referans alacağımız nokta, Galatasaray'ın armasının ilk çizimidir. Sonuç olarak bu arma Ali Sami Yen dahil kulübün tüm önemli kurucuları hayattayken çizilmiştir. Orijinali de Galatasaray Müzesi'nde durmaktadır. Fotoğraf yanıltıcıdır, müzeye gidip renkleri görün. Kullanılan mürekkep türünden dolayı sapasağlam duruyor Ayetullah beyin çizimi ve kullandığı renkler.

sıkıntı şu; neden sarı değil sorusu? Zaten renk tam olarak sarı değil. Ali sami yen rengi tanımlamış. Bu tanıma uyan renk tonu da kodlanarak belirlenmiş. Bunu ben söylemiyorum ki. Renk kodunu da ben belirlemedim. Burada yanlış olan saf bir sarı renk beklemek. Rengimiz saf sarı değil. Var olanı neden kabul edemiyoruz da hala arayış halindeyiz? Yok o yok bu diyoruz.

Bunlar bizim sarı ve kırmızıya benzemiyor. Hele hele verilen pantone kodlarını olanlara hiç benzemiyor

saka kuşunun rengi demiyor ki? "Bir saka kuşunun başı ile kanadının yarattığı renk güzelliğine benzer bir parlaklık hasıl oldu" denmiş. Rengi tanımlarken de "Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı" denmiş. Renk olayına hakim değilim ama sarının belki yüzlerce tonu vardır. Bakarsın bu sarı mi dersin. Ama o renk sarıdir. Bazı arkadaşlar herkesin bildiği sarı rengi arıyorlar forma da. Zaten rengimiz turuncuya dönük bir sarı. Birkaç haftadır futbol bölümündeyim. bu konu daha yeni detaylica anlatıldı Şimdi yeniden gündem de. Yazılı, kayıtlı olan birşeyi tartışmanın bir faydasi var mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: GANN1CUS

quote:

Orijinalden alıntı: Rai-gy

Yabancı kuralı için toplanacakmış federasyon. O kural gelsin direkt premier lig. Allah'ın çöplerini izlemeye para verecek halim yok.

Aynen öyle. Yeni tarık'lara 5 milyon bayılırız artık napalım.

Şu Y.D. denen şahıstan bir kurtulsak, ülke futbolu nerelere geldi.

YD i kimse istemiyor ancak yerine aday olan kişiyi düşününce kötünün iyisi deyip sabrediyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çokrenkli

Enes'i gitmeden önce birkaç defa izlemiştim.Hiçbirinde ışık göremedim ama gidince şaşırtıcı bir performans sergiledi.Ben hala ona güvenemiyorum ama Cengiz Ünder özel bir futbolcu.Mutlaka iyi bir takımda oynamalı.

Hocam ben cengizin salih gibi olacagini dusunuyorum.. cengizin ve enesin roportajini izledim mental olarak yerli bir topcudan cok daha olgunlar zaten buyuk transferler bu nedenle yapildi..oyun gorusleri de ust duzey ama yetenek kisminda 2si de yetersiz geliyor.. basaksehirin cok macini izledim o takimin 1 numarali yildizi mossorodur benim icin 2 de visca.. cengiz ancak 3 olabilir.. tabi digerlerinden avataji 20 yasinda olmasi .. insallah dedigin gibi uzt duzey bir oyuncu olur ama ben o isigi goremedim maalesef..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • [Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY -

Bu tabloya Umarım sol bek ve sol açık eklenir

• Louise Attaque kullanıcısına yanıt
    Artık renklerin her sezon değişeceğini sanmıyorum.
    Pantone değerleri eğer belirlenmişse (ki öyle) bu değerleri kulüp yeniden değiştirmeden forma basanlar keyfi değiştiremezler.

Ali Sami bey bu renkleri tarif ettiğinde henüz pantone standartları belirlenmemişti. Şahsen ben şimdiki doygun ve sıcak tonları çok beğeniyorum.Hatta 2000 lerdeki Hagi'nin ve Jardel'in giydiği formaların tonundan çok rahatsızdım.Cırtlak renkleri kulübüme yakıştıramıyordum.Formanın üzerindeki Marshall reklamının tonları bile formadaki tonlardan daha güzeldi.

Her şey değişebilir yeter ki daha güzel olsun...Umarım yakında logomuza da el atma sırası gelir.
  • Allah'ini seven renk tonu tartismasi yapmasin.

• Louise Attaque kullanıcısına yanıt
    Komitenin belirlediği kodlar bir standart oluşsun diye yapılmış muhtemelen. Bizim renklerimiz tam olarak şunlardır diyemeyiz. Ancak Melih Şabanoğlu da renklerin hafif koyu kırmızı ve tok bir sarı olduğunu söyler.

Formaların renkleri sürekli değişiyor çünkü bu üreticinin kontrolünde. Barcelona'nın da renkleri değişiyor, Manu'nun da kırmızısı değişiyor, Chelsea'nin mavisi de değişiyor.

Hadi renklerde hafif oynama yapılabilir de bizim standart formamız da yok. Parçalı her yıl değişiyor ve her yıl "bu tam parçalı" değil diyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çokrenkli

Artık renklerin her sezon değişeceğini sanmıyorum.
    Pantone değerleri eğer belirlenmişse (ki öyle) bu değerleri kulüp yeniden değiştirmeden forma basanlar keyfi değiştiremezler.

Ali Sami bey bu renkleri tarif ettiğinde henüz pantone standartları belirlenmemişti. Şahsen ben şimdiki doygun ve sıcak tonları çok beğeniyorum.Hatta 2000 lerdeki Hagi'nin ve Jardel'in giydiği formaların tonundan çok rahatsızdım.Cırtlak renkleri kulübüme yakıştıramıyordum.Formanın üzerindeki Marshall reklamının tonları bile formadaki tonlardan daha güzeldi.

Her şey değişebilir yeter ki daha güzel olsun...Umarım yakında logomuza da el atma sırası gelir.

Şöyle söyleyeyim, koyulan görselin kaynağı Galatasaray formaları ile alakalı açılan, resmi olmayan bir blog.
    http://galatasarayformalari.blogspot.com.tr/2010/08/resmi-renkler-kullanalim.html

Adam o görseli 2010'da yerleştirmiş, 2010'dan sonra herhalde bir 4-5 kez formalardaki renkler değişmiştir. Yani formalar belli bir koda göre üretilmiyor, ya Nike ya da yönetimin göz zevkine göre üretiliyor. Bu yüzden arka arkaya iki sezon arasında bile renk tonu farkı oldu.

Zaten Galatasaray'ın rengi cırtlak bir sarı değil, tok bir sarı, turuncudan izler taşıyor olması demek turuncuya yakınsıyor olması demek. Şu anki gibi neredeyse turuncu olması apayrı bir şey.

Bana sorarsan şu anki renkler göze hoş geliyor, sahaya Gryffindor gibi yayılıyoruz, bu konuda sana katılıyorum ama tarihe uygunluktan giderek uzaklaşıyor.

Logo konusuna gelecek olursak, armayı taşıyan oval beyaz iç katman değiştirilebilir. Zaten 1 yıldız daha taktığımız takdirde ciddi sorun olacak, 5 yıldıza göre bir şey tasarlanır. Ama armaya dokunulmamalıdır. Juventus'un yaptığı gibi bir değişikliği istemem şahsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Louise Attaque -- 4 Eylül 2017; 14:28:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Awendel

quote:

Orijinalden alıntı: tomthejeer

quote:

DİYEGO MARADONA " EĞER ŞAMPİYPON OLCAKSANIZ İYİ BİR 11 KADAR İYİ YEDEKELREDE İHTİYACINIZ VARDIR !"

BAKIYORUZ GS DE BU YOK. BASAKSEHIR BU SENE TARİHİNİN İLK SAMPİYONLUGUNU YAŞAR

başakşehir'in son maçında yedeklerde kimler vardı biliyor musun?

mehmet batdal, alparslan erdem filan vardı. bu oyuncularla mı güçlü yedek kulübeleri olmuş oluyor.

Gs de kim var ? Adamlar sevillayı dize getirdi konuşulmadı f.saray osmanlıyı yendi olay oldu be kardeşimm

f.saray nedir , neyin kısaltması?

Bir aciklasana.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• AkifKarabulut A kullanıcısına yanıt
    Ona bakarken kimle karşılaştırdığımız da çok önemli.Yabancılarla değil de yerli oyuncularla mukayese edince farkı rahat görebilirsiniz.Yaşı da genç olunca eğer iyi oyuncularla beraber iyi bir takımda sürekli forma şansı bulursa kısa zamanda herkesle kıyaslanabilecek duruma gelebilir.
    Umarım Enes konusunda da yanılıyorumdur.Beni yanıltıp kendisini daha da geliştirirse mutlu oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LorneMalvo

Komitenin belirlediği kodlar bir standart oluşsun diye yapılmış muhtemelen. Bizim renklerimiz tam olarak şunlardır diyemeyiz. Ancak Melih Şabanoğlu da renklerin hafif koyu kırmızı ve tok bir sarı olduğunu söyler.

Formaların renkleri sürekli değişiyor çünkü bu üreticinin kontrolünde. Barcelona'nın da renkleri değişiyor, Manu'nun da kırmızısı değişiyor, Chelsea'nin mavisi de değişiyor.

Hadi renklerde hafif oynama yapılabilir de bizim standart formamız da yok. Parçalı her yıl değişiyor ve her yıl "bu tam parçalı" değil diyoruz.

Forma ticari kaygılardan dolayı her sene değişiyor. Standart formamız parçalı işte. Bazen çizgi koyuyorlar. Bazen parçalarını değiştiriyorlar. Bazen 3 parça yapıyorlar. Bazen yakasını değiştiriyorlar. Bunda bir sakınca görmüyorum. Değişim güzel bir şey.

• Yabancı kuralı sadece konusulur . Faaliyete geçeceğini sanmıyorum . Çünkü gerçekten mantıksız ayrıca ligimize zarar vereceğini de düşünüyorum . Daha önce de vardı gördük sonuçları.
    Ayrıca kulüpler birliği başkanı Dursun Özbek buna ızın vermez tabıkı de :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tomthejeer

quote:

DİYEGO MARADONA " EĞER ŞAMPİYPON OLCAKSANIZ İYİ BİR 11 KADAR İYİ YEDEKELREDE İHTİYACINIZ VARDIR !"

BAKIYORUZ GS DE BU YOK. BASAKSEHIR BU SENE TARİHİNİN İLK SAMPİYONLUGUNU YAŞAR

başakşehir'in son maçında yedeklerde kimler vardı biliyor musun?

mehmet batdal, alparslan erdem filan vardı. bu oyuncularla mı güçlü yedek kulübeleri olmuş oluyor.

Gs de kim var ? Adamlar sevillayı dize getirdi konuşulmadı f.saray osmanlıyı yendi olay oldu be kardeşimm

iyi tatiller.

yönetim birazdan seni çöplüğüne gönderir.

• Galatasaray ne zaman iyiye gitmeye başlasa önünü kesmek için hepsi el birliği ile çalışıyor ama ne yaparlarsa yapsınlar gs bu yıl ibreti alem için namağlup şampiyon olacak inş

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ExtrameBOY27

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bahsettiğim olay bu ?

Bunlar bizim sarı ve kırmızıya benzemiyor. Hele hele verilen pantone kodlarını olanlara hiç benzemiyor

saka kuşunun rengi demiyor ki? "Bir saka kuşunun başı ile kanadının yarattığı renk güzelliğine benzer bir parlaklık hasıl oldu" denmiş. Rengi tanımlarken de "Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı" denmiş. Renk olayına hakim değilim ama sarının belki yüzlerce tonu vardır. Bakarsın bu sarı mi dersin. Ama o renk sarıdir. Bazı arkadaşlar herkesin bildiği sarı rengi arıyorlar forma da. Zaten rengimiz turuncuya dönük bir sarı. Birkaç haftadır futbol bölümündeyim. bu konu daha yeni detaylica anlatıldı Şimdi yeniden gündem de. Yazılı, kayıtlı olan birşeyi tartışmanın bir faydasi var mi?

yalnız saka kuşunun kırmızı ve sarısı çok güzel.. bu renklerden forma yapılabilir bir sene.. hoş olur bence

• Bu yıl getirmezler ama seneye getirirler birde biz şampiyon olursak

• quote:

Orijinalden alıntı: punkemre

Bu yıl getirmezler ama seneye getirirler birde biz şampiyon olursak

yabancı sınırlamasına karşı olanlar birlik olmalı.. TFF de iş delegeye bakar.. tüpçüyü delege sayısı ile korkutursun.
  • 
Sayfa: önceki 19721973197419751976
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.