Şimdi Ara

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY - (1972. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90.245
Cevap
109
Favori
3.240.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19701971197219731974
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yılmaz

quote:

Orijinalden alıntı: lucas10

quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz

Feghouli'de gobek var. :(

Yapma kardeşim göbek nerde adam Premier ligden geldi.

Galatasaray'in instagram hesabinda paylasilmis bu resim gobegi var bence.

Feghouli tembel bir adam değil kardeşim forma girecektir. Arda ve Ozan Tufan gibi olmaz çalışkan bir oyuncu Feghouli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Louise Attaque

quote:

Orijinalden alıntı: All Nightmare

quote:

Orijinalden alıntı: Mitokondri.

Niye Fransızca konuşuyorsun, burası Türk forumu değil mi?

Sen ne garip adamsın ya

Nesi garip bunun ?Galatasaray Fransız uşağı değil miydi

Şikayet ettim. Tatilde düşünürsün bunu.

Demek senin yüzünden şikayet edemedim. Ban yemesini bekliyorum, belki yarın görür adminler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Louise Attaque

quote:

quote:

Sen ne garip adamsın ya

Şikayet ettim. Tatilde düşünürsün bunu.

Burada şikayet edilecek hiçbir şey yok. Sizin gibi alıngan tipler yüzünden 2 günde bir uzaklaştırma yiyoruz. Bu zamana kadar kimseyi şikayet etmedim. 2 dakika adam olun

Çok konuşma hele abicim Fransız uşağı nedir hayırdır oglum? edebinizi bilin bi. Mizah yaparak gülerek felan söylersin başka türlü anlarız. Uşak felan ne oluyor adam olun sonra şakalaşalım.

• Bence sol bek konusunda kiralık bir şeyler deneyeceğiz. Devre arası veya sezon sonu Asamoah'ı getireceğiz. Asamoah takıma gelmek için elinden geleni yapmış aradan geçen 6 ay gibi bir süre fazla bir şey değiştirmez bence. Mevcut piyasada ve konuşulan isimler arasında Asamoah kalitesinde bir oyuncu bulmak çok zor, umarım böyle bir şey olur.
  • quote:

quote:

Sen ne garip adamsın ya

kendi yönecitiniz açıklama yapmadımı sizin bizi kuran galatasaray değil bizim kurucularımız SAINT JOSEPH'li diyerek
    http://www.hurriyet.com.tr/mahmut-usludan-duygun-yarsuvata-cavcavlasma-27981487
    http://1907.org/haberler/fenerbahce-destani-saint-joseph-lisesi-nde-sahnelendi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LorneMalvo

Aslında Rıza Durmisi tam bizim sisteme uygun bir sol bek. Ancak çok para istiyorlar o adama, 12 milyon euro falan konuşuluyordu.

6 M Euro transfermarkt öyle diyor. 12 M Euro 2 katı çok istiyorlar.

En fazla 8 M Euro eder. Örnek Belhanda piyasa değeri 9 M Euro görünüyor bizde bu fiyata bitirdik Belhanda yı.

Transfermarkt ile bonservis ücretlerinin hiçbir alakası yok. Lille Luis Araujo diye piyasa değeri 500 bin Euro olan bir futbolcuyu 10,5 milyon Euro'ya transfer etmiş. Loic Remy'nin ise bonservisi 9 milyon Euro gözüküyor ama Las Palmas'a bonservissiz transfer oldu.

Remy nin sözleşmesi bitmiştir ondan bonservissiz gitmiştir. Nasri de öyle geldi Antalya ya sanırım. Luis Araujo dan haberim yok.

Remy'nin sözleşmesi devam ediyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bizim formanın rengi neden tam sarı değil ? Turuncuya yakın bir sarı renk şuanki forma. 3 yıl önceki forma tam sarı olarak dizayn edilmiş

haftalık formadaki sarı renk mesajı hayırlı olsun geçen hafta konuşuldu. Internette arama yaparsanız kapsamlı tanımı var.

Ben her hangi mesaj vermek için sormuyorum. Her cümleden bir olay çıkmak zorunda mı ? 3 yıl önceki forma renklerine bak birde bu yıl tasarlanan formadaki renklere.

Bunun taraftarlıkla ne ilgisi var. Ben her koşulda takımımı destekliyorum skor taraftarı değilim

ben taraftarlığın için birşey demedim. Kırmızı ve sarı renk, renk kodlarıyla belirtilmiştir. O paylaştığın fotoğraftaki sarı renk tonu da şu an olanla aynı.

Felipe Melo 10 numara giydiği zamanki forma rengine bak. Birde şimdiki sarı renge bak.

Bahsettiğim olay bu ?

aslında tartışmaya açık bir konu değil. Renk kodu neyse kırmızı ve sarı o renk. Bu paylaştığın fotoğraflardaki forma renklerinden hangisi yazılı renk koduna uyuyorsa doğru olan o. Yani drogba ve podolski nin üstündeki forma daha yakın gibi.

Metin Oktay efsanemizin üzerindeki forma ve şuanki forma

Ali sami yen formamız da ki sarı ve kırmızıyı nasıl tarif etmiş bir araştır. Hala o forma bu forma diyorsun. Buyur resmi site renkleri nasıl anlatmış.http://www.galatasaray.org/s/renklerin-oykusu/15

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Sen ne garip adamsın ya

Şu mesaja bak ya.Şimdi gelelim hayatın gerçeklerine. Şu arkadaşa bir bakın. İnceleyin. Beynini çıkarın. Yav adam fransızca yazmış BARCELONA sayfasına, bu da demiş ki Galatasaray Fransız uşağı değil mi? Abi çıldırıcam ya. Ya böyle bir mesaj olabilir mi ? Siz sabah kahvaltısında yürek mi yiyorsunuz napıyorsunuz ben anlamıyorum ki .

Üyelik tarihi 2015. Çocuksun belki lan daha çocuk. Git ders çalış, memlekete faydalı adam ol. Yemin ederim çıldırdım arkadaş. 19 yaşındaki çocuğun gelip burada söz förönsöz öşöğö döğöl mösönöz yazması beni çıldırtıyor. Belki de ondan da küçük. Lise öğrencisi falan da olabilir. Sen boş ver kimin ne uşağı olduğuna, ders çalış abisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erkka -- 4 Eylül 2017; 10:51:44 >

• Biz bu sene için sol beki kiralık alalım..

Ocak ayında Asamoah ve Acerbi'ye de sözleşme imzalatalım. Geriye bir tek üst düzey sol açık kalıyor.
  • quote:

quote:

Sen ne garip adamsın ya

Sizin Fransız uşağı dediğin o Mekteb-i Sultani öğrencileri bitlendik diye okuldan kaçıp savaşa katılıyordu. Siz kimsinizki onlara uşak diyorsunuz?

• Sol bek için Arjantin independiente de oynayan Tagliafico ismi geçiyor izleyen var mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Erkka

quote:

quote:

Sen ne garip adamsın ya

Şu mesaja bak ya.Şimdi gelelim hayatın gerçeklerine. Şu arkadaşa bir bakın. İnceleyin. Beynini çıkarın. Yav adam fransızca yazmış BARCELONA sayfasına, bu da demiş ki Galatasaray Fransız uşağı değil mi? Abi çıldırıcam ya. Ya böyle bir mesaj olabilir mi ? Siz sabah kahvaltısında yürek mi yiyorsunuz napıyorsunuz ben anlamıyorum ki .

Üyelik tarihi 2015. Çocuksun belki lan daha çocuk. Git ders çalış, memlekete faydalı adam ol. Yemin ederim çıldırdım arkadaş. 19 yaşındaki çocuğun gelip burada söz förönsöz öşöğö döğöl mösönöz yazması beni çıldırtıyor. Belki de ondan da küçük. Lise öğrencisi falan da olabilir. Sen boş ver kimin ne uşağı olduğuna, ders çalış abisi.

Dostum bu kadar sinirlenmene gerek yoktu.Ciddiye alınacak bir mesaj değil.

Her şeye ağlamayın.

Mesaj attim ozelden. Bakalim cevap verecek misin. Bekliyorum.

• Galata Sarayı Ocağı ve Medresesi 1481-1868
    II. Bayezıd Dönemi'nin ilk yıllarında kurulan Galata Sarayı Ocağı, Topkapı Sarayı içindeki Enderun öğrencilerinin ilk ve orta öğrenim eğitimlerini aldıkları bir kurumdur. Bilindiği üzere Enderun öğrencileri "acemioğlanlar" adı altında Edirne Saray Okulu, İbrahim Paşa Ocağı, İskender Çelebi Sarayları ve Galata Sarayı Ocağı 'nda eğitilen devşirme öğrenciler arasından seçilirlerdi.

Bu okulların yetiştirdiği çocukların her alanda Osmanlı Devleti'ne uyum sağlayabilmeleri için, adı geçen okullarda; Türkçe, Arapça ve Farsça başta olmak üzere, öğrencilerin yeteneklerine göre musıki, güzel yazı dersleri ile ata binmek, cirit, ok atma gibi geleneksel oyunların da dahil olduğu spor dersleri verilmekteydi. Bu eğitimi başarıyla tamamlayanlar arasında yapılan seçimle de öğrencilerin bir kısmı Enderun'a giderken bir kısmı ise kapıkulu olarak görev alırlardı. Osmanlı Devleti'nin bu açıdan uzun süreli en önemli kaynağı olan Galata Sarayı Ocağı, başarısını kuşkusuz iç düzeninde oluşturduğu disipline borçluydu. İki yüzer kişilik üç koğuşu, bir camii, bir hamamı ve bir darülşifayı bünyesinde bulunduran ocak, biri "başağa" olmak üzere 22 ağa ile idare ediliyordu.
    Bunların dışında ocakta bir cerrah, bir hekim, bir eczacı, bir katip, bir imam, bir ekmekçi, bir tellak ve bir çamaşırcı bulunuyordu. Okulun eğitim kadrosu ise ödenekleri saray tarafından verilen hocalardan oluşuyordu. Hocalar günde 7 akçe maaş alırlardı. Her öğleden sonra düzenli yapılan yarışlar ve spor çalışmaları dışında, okulda yaşanan en canlı günler her salı yapılan öğrenci - veli buluşma günleriydi. 17. yüzyılda başgösteren imparatorluk içi karışıklıklar ve ödenek yetersizliğinden, öğrencilerin bir kısmı kapıkulu ayaklanmasına katılırlar ve böylelikle ocak, İbrahim Paşa Sarayı Ocağı ile birlikte tasfiye edilir.
    III. Ahmet döneminde (1703 - 1730) 1715 yılında yeniden açılan ocak, doğrudan Silahtarağa'nın kontrolüne verilir. Ocak; büyük, orta ve küçük olarak üç sınıfa ayrılır. Okul tekrar eski önemini kazanırken, padişahlar da ocağı ödüllendirmeye başlarlar. Bu doğrultuda I. Mahmut döneminde (1730 - 1754) saraydan gönderilen yüzlerce kitapla zengin bir kütüphane kurulur. Ne varki, 1820'de çıkan Tophane Yangını'na kadar sorunsuz giden eğitim kısa bir kesintiye uğrar.
    II. Mahmut döneminde (1808 - 1839) kagir olarak yenilenen bina, Osmanlı sisteminde enderunun kaldırılmış olması nedeniyle, 1834 yılında dağıtılır. Binaların bir bölümü Mekteb-i Tıbbıye'ye verilirken, bir kısmı da kışla olarak kullanıma açılır. 1865'e gelindiğinde İstanbul'daki tüm askeri okulların (Bahriye, Harbiye, Tıbbıye ve Mühendishane) hazırlık sınıfları bu çatı altında toplanmıştır.

Mekteb-i Sultani 1868 - 1923
    1 Eylül 1868 yılında Sultan Abdülaziz tarafından kurulan Mekteb-i Sultani, ilk kuruluş sebebine yakın bir sebeple, yine devletin önemli kademelerindeki eğitimli eleman açığını kapamak amacıyla hizmete başlar. 1800'ler Osmanlı'nın Batı karşısında güç kaybetmeye başladığı yıllardır. Bunun neticesinde devleti yenilemek üzere önce Tanzimat Fermanı (1839), ardından Islahat Fermanı (1856) ilan edilir. Ancak, istenen kapsamda geliştirilecek, batılılaşma hareketinin esaslarını uygulayacak kadrolara gereksinim vardır. Bu kadroların kaynağı ise yeni düzenlemesiyle, Türkçe ve Fransızca eğitim veren Mekteb-i Sultani'dir. Fakat bu kez okul önceki dönemlerinden farklı olarak her dinden öğrenci kabul etmektedir. Bu durum ise, her dinin ruhani liderlerinin tepkisini çekmektedir. Nitekim, Papa IX. Pius Osmanlı uyruğundaki katoliklerden çocuğunu Mekteb-İ Sultani'ye gönderenleri aforoz edeceğini açıklar. Ardından, Rum Patriği Yunanca eğitim verilmediği gerekçesiyle okulu yasaklarken, Hahambaşı da okul müdürünün Fransız olması bahanesiyle musevilerin okula gitmesini onaylamadığını açıklar. Bütün bunlar peş peşe gelişirken Şeyhülislam da hıristiyanlar ile müslümanların bir arada bulunmasının sakıncalı olduğunu ve okulun derhal kapatılması gerektiğini söyler. Tüm bu tepkilerin yanı sıra, Osmanlı İmparatorluğu'nun Fransa ile yakınlaşmasından rahatsız olan Rusya da gönderdiği elçi ile Rusça eğitim veren bir okul açılmaması halinde Mekteb-i Sultani'nin kapatılması konusunda nota verir. Ne var ki bunca tepkiye rağmen okul açılır ve o dönemde henüz Fransa'da bile uygulamaya geçmemiş olan, dini eğitimin esas alınmadığı laik sistemde eğitim başlar. Böylece Osmanlılık anlayışını yansıtan, herkesin kendi dinini bir başkasına kabul ettirme çabası taşımadan kendi ibadetini özgürce yapabileceği bir kurum oluşturulmuş olur. 600 öğrenci ile ilk eğitim yılına başlayan Sultani'de yatılı öğrencilerden yıllık 45 altın, gündüzlülerden ise 10 altın alınıyordu. Fakat ücretlerin bu denli yüksek olması müslüman aileleri zora sokar ve devlet 150 öğrenciye burs vermeyi kabul eder. En erken 9, en geç 12 yaşındaki çocukların kabul edildiği okulda, dil durumlarına göre Türkçe ya da Fransızca hazırlık sınıfı açılır. Bunun dışında öğrencilerin iyi Osmanlıca öğrenmeleri için Arapça ve Farsça, seçmeli olarak da Ermenice, Rumca, Bulgarca, İngilizce, İtalyanca, Almanca dil dersleri programa eklenir. İlk müdür Mösyö De Salve'nin de çabalarıyla okula ders araç ve gereçlerinden, karyolalara kadar birçok eşya Fransa'dan getirtilerek öğrencilere seçkin bir ortam sunulmuş oluyordu. Ancak 1871 Beyoğlu yangını sonrasında okul başta gördüğü ilgiyi kaybetmişti. Bunun yanı sıra okulun koruyucularından Ali Paşa ve Fuad Paşa'nın ölümü, Abdülaziz'in Rusya ile yakınlaşmaları da okulu olumsuz etkiliyordu. Nitekim ani bir kararla okul Gülhane'deki Tıbbiye ile yer değiştirir. Okulun tekrar toparlanması 1880'e, Abdurrahman Şeref Bey'in müdürlüğü dönemine kadar sürecektir.

II. Meşrutiyet ilan edildiğinde okul bu kez de 1907 yangını sarsıntısını yaşamaktadır. Yangının yarı yıl tatili sırasında olması can kaybını önlemiş ancak, okulun arşiv ve kütüphanesi de dahil olmak üzere birçok yer yanmıştır. İki yıl süren onarımın ardından tekrar eğitime başlayan Sultani, Tevfik Fikret Bey'in müdürlüğü döneminde yeni düzenleme ile üçer yıllık Türkçe ve Fransızca programlara ayrılır. Böylece eğitim 9 yıla çıkar. Piyano ve keman dersleri sanat eğitimi kapsamında seçmeli olarak verilmeye başlar. Tevfik Fikret Bey'in yenilikçi kişiliği kuşkusuz okul tarihinde önemli bir döneme işaret etmektedir. Bugünkü binada yer alan Büyük Amfi, Tevfik Fikret Salonu, Biyoloji, Fizik ve Kimya laboratuvarları, Resim, Müzik atölyeleri bu dönemde eklenen birimlerdir. Ancak sonraki yıllarda okulu zorlu günler beklemektedir. Öğrencilerin ve öğretmenlerin Balkan Savaşları'nda silah altına alınması, 1917'de sadece 5 öğrencinin mezun olması bu gerçeği açıkça ortaya koymaktadır. Öte yandan, okul İstanbul'a gelen işgalci kuvvetlerin büyük binalara el koymaları tehditi altındadır. Ne var ki, müdür Salih Arif Bey İngilizlerin okula el koyacağı haberini alınca Fransızlarla anlaşarak okulun Fransızlar tarafından işgal edildiğini duyurur. Neticede İstiklal Caddesi üzerinde Galatasaray Karakolu ve postaneden başka tek Türk bayrağı çekebilen bina Mekteb-i Sultani olur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LorneMalvo

Aslında Rıza Durmisi tam bizim sisteme uygun bir sol bek. Ancak çok para istiyorlar o adama, 12 milyon euro falan konuşuluyordu.

6 M Euro transfermarkt öyle diyor. 12 M Euro 2 katı çok istiyorlar.

En fazla 8 M Euro eder. Örnek Belhanda piyasa değeri 9 M Euro görünüyor bizde bu fiyata bitirdik Belhanda yı.

Transfermarkt ile bonservis ücretlerinin hiçbir alakası yok. Lille Luis Araujo diye piyasa değeri 500 bin Euro olan bir futbolcuyu 10,5 milyon Euro'ya transfer etmiş. Loic Remy'nin ise bonservisi 9 milyon Euro gözüküyor ama Las Palmas'a bonservissiz transfer oldu.

Remy nin sözleşmesi bitmiştir ondan bonservissiz gitmiştir. Nasri de öyle geldi Antalya ya sanırım. Luis Araujo dan haberim yok.

Remy'nin sözleşmesi devam ediyordu.

1 senesi kalmıştı Kariyeri çok kötü gitti Chelsea'de oynamayacaktı. Chelsea'nin de 3-5 milyon euro bonservise ihtiyacı yok. Git oyna dedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: obiwanpazzini

Sol bek için Arjantin independiente de oynayan Tagliafico ismi geçiyor izleyen var mı

Videolarda vasat görünüyor.Alex Telles'in geldiği seviyede olsa yeter diyorum ama daha düşük gibi.Videolardan belli olmaz ama.
  • Galatasaray'da Arda Turan konusu kapandı. Oyuncunun yaptığı açıklama sonrası teklif yapılmama kararı çıktı. (Habertürk)

Transfer döneminin başından sonuna kadar pek çok kulüple görüşmesine rağmen kimseyle anlaşmayan Sinan Gümüş, yönetimi bıktırdı.
    Kulüp, gurbetçi futbolcuyla yeni sözleşme imzalamama kararı aldı. 2019’a kadar mukavelesi bulunan 23 yaşındaki hücum oyuncusunun ücretine de zam yapılmayacak.
    Feghouli iyileştikten sonra Sinan’ın forma şansı iyice azalırken, Tudor da gurbetçi ismi fazla düşünmüyor. (Fanatik)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uwais -- 4 Eylül 2017; 12:39:59 >
  • obiwanpazzini kullanıcısına yanıt
    Defansif yönü fena değil. Ofansif olarak ise yeterli değil.

Emiliano İnsua vardı Galatasaray'da bir zamanlar. Oyun stili ona benziyor defansif açıdan. Sadece hücum yönünden daha zayıf.

Devamlı ileri çıkabilen,senede en az 7-8 asist yapan, adam eksiltebilen, hem defansif yönü hem ofansif yönü iyi olan bir bek bekliyorsanız büyük hayal kırıklığına uğrarsınız.

Şuan için 1.000.000 € dan fazla para verilecek bir oyuncu değil. Galatasaray'ın solbek listesinde olduğu iddaa edilen oyuncuların çoğu da vasat ve vasat altı isimler. (Özellikle Güney Amerikalı gneçler)

Kwadwo Asamoah yılın en iyi transferi olabilecek kadar iyi bir solbekti. Onu alamdıysanız, listedeki diğer isimler bu kadar yetersiz olmamalı bence. En kötü ihtimalle Gibbs,Jaume,Fuchs,Durmisi gibi oyuncular olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uwais

Galatasaray'da Arda Turan konusu kapandı. Oyuncunun yaptığı açıklama sonrası teklif yapılmama kararı çıktı. (Habertürk)

Transfer döneminin başından sonuna kadar pek çok kulüple görüşmesine rağmen kimseyle anlaşmayan Sinan Gümüş, yönetimi bıktırdı.
    Kulüp, gurbetçi futbolcuyla yeni sözleşme imzalamama kararı aldı. 2019’a kadar mukavelesi bulunan 23 yaşındaki hücum oyuncusunun ücretine de zam yapılmayacak.
    Feghouli iyileştikten sonra Sinan’ın forma şansı iyice azalırken, Tudor da gurbetçi ismi fazla düşünmüyor. (Fanatik)

Yerinde bir karar.. Eskiye ragbet olsa bit pazarina nur yagardi.. Bizim altyapidan, turkiye icinden ve gurbetciler arasindan genc 5-6 yetenegi bulup takima monte etmemiz daha iyi olur..

• All Nightmare kullanıcısına yanıt
    Sen hafiften yol al hadi.
  • Soru şu : kesin olarak galatasaray takımı bir sol bek alacak mı?
  • 
Sayfa: önceki 19701971197219731974
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.