Şimdi Ara

G35 Kulaklık - Tamir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • G35 kulaklığımın kablosundaki sleve sıkıntılarını makaronla düzeltmiştim.
    Ardından pc ye taktığımda geri devre kartının üstündeki r28 direnci yada sigortaydı bilemiyorum smd olunca yandı. (Kabloda eski bir kopuk kısmı eğip bükmüştüm kısa devre olmuş)

Bu direncin/parçanın değeri hakkında fikri olan kimse varmı acaba kısa devre koruması olduğunu düşünüyorum yerine denemekten zarar gelmiyecek başka kaç ohmluk direnç alıp değiştirsem yerinde olur.

Birde eğer varsa g35 sahibi arkadaşlar açıp kablo girişinin arkasındaki işaretli parçanın numarasına bakabilirlerse sevinirim.

Yardımlarınız ve düşünceleriniz için çok teşekkür ediyorum(devrenin başka kısmında arıza gözlenmemekte bunu değiştikten sonra anlayabilirim ancak daha öncesinde çalışmaktaydı )G35 Kulaklık - Tamir

Edit: Plotech 6 94v-0 E169497 2008 üretimi daha sonradan kartta ufak tasarımsal değişiklikler olmuş sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkmon -- 31 Ocak 2017; 6:57:48 >

• bence oraya düz lehim at flash belleğimde yanmışdı öyle bi direnç düz lehim attım çalıştı
  • muhammet26 M kullanıcısına yanıt
    Sigorta olduğu kanısındayım elektronikciye uğrayıp bir sigorta ekliyeceğim oraya. Güvenlik önlemiydi sonuçta bu ve iyi çalıştı bunu iptal etmek ileride bir sorun teşkil edebilir diye düşünüyorum ;)

Çok sağolun cevabınız için.

Eğer elinde arızalı kırık hurdaya çıkmış g35 i olan varsa iletişime geçebilir benimle. Tamir anlamında yada satın almam için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.