Şimdi Ara

G1W-C Dünyanın en iyi F/P Araç Kamerası 29 $ Hemde Kapasitörlü (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.295
Cevap
110
Favori
98.728
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @OlguErhan

Olgu bey,

G1WC-B modelini (sayenizde) almıştım. 1 Ayı geçti kullanıyorum. Araç çalışmazken çakmaktan çekip gücü kesiyorum. Ama bu seferde Tarih-Saat sıfırlanıyor. Çakmak takılı kalsa bu sefer de sürekli kayıt yapıyor. (Belki bir ayar ile kayıt engellenir de, aküyü bitirir mi diye endişe ediyorum)

Bir de konuda özellikle son mesajlarda şişme sorunu sıkça yaşanmaya başlamış. Havaların ısınmasına da bağlı sanırım. Aracım nerdeyse günün 4-5 saatini güneş altında geçiriyor, şu durumda park halindeyken kamerayı camdan sökmek nasıl bir fikir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

@OlguErhan

Olgu bey,

G1WC-B modelini (sayenizde) almıştım. 1 Ayı geçti kullanıyorum. Araç çalışmazken çakmaktan çekip gücü kesiyorum. Ama bu seferde Tarih-Saat sıfırlanıyor. Çakmak takılı kalsa bu sefer de sürekli kayıt yapıyor. (Belki bir ayar ile kayıt engellenir de, aküyü bitirir mi diye endişe ediyorum)

Bir de konuda özellikle son mesajlarda şişme sorunu sıkça yaşanmaya başlamış. Havaların ısınmasına da bağlı sanırım. Aracım nerdeyse günün 4-5 saatini güneş altında geçiriyor, şu durumda park halindeyken kamerayı camdan sökmek nasıl bir fikir?

Plastik biraz şişiyor ama sorun değil sökmek ile uğraşmayın derim. Tarih konusunda mlsf çözüm yok gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar, linkini verdiğim ürün a118 b40 diyor ama diğerlerinden 10$ kadar daha ucuz. tavsiye eder misiniz? kaçırdığım bişey olmasın.

https://tr.aliexpress.com/item/Original-Novatek-Samrt-Dash-Car-DVR-Full-HD-1080P-1-5-Inch-TFT-Car-Camera-Video/32745281142.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: mad_rock

arkadaşlar, linkini verdiğim ürün a118 b40 diyor ama diğerlerinden 10$ kadar daha ucuz. tavsiye eder misiniz? kaçırdığım bişey olmasın.

https://tr.aliexpress.com/item/Original-Novatek-Samrt-Dash-Car-DVR-Full-HD-1080P-1-5-Inch-TFT-Car-Camera-Video/32745281142.html

Markasız olanı tercih etmeyin, 7 $ fazla ödeyin adam gibi Viofo olanı alın.

Satın alma linki youtube açıklamasında mevcut. Buyrun:

• ilk mesajdaki video kesme programının linki uçmuş
  • son sıcaklıklarda plastiği iyice şişti. Düğmeleri falan basmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adeministrator

son sıcaklıklarda plastiği iyice şişti. Düğmeleri falan basmıyor.

Evet kasa kalitesi kötü ama kaydetmeye devam ediyordur, benim babanın araçtada aynı sıkıntı ama 3 seneyi geçti sıkıntısız kayıtları alıyor.

G1W-C Dünyanın en iyi F/P Araç Kamerası 29 $ Hemde Kapasitörlü

• OlguErhan beyin vermiş olduğu bilgilerle dün siparişimi geçtim,28.99 dolara, birde kargo için takipli ücreti var ufak bi miktar tabikide, elime ulaşınca bende bir video koyarım çekimle ilgili, teşekkürler emeği geçenlere, ilerde daha kalitelisini GPS lisini almak dileğiyle.
  • Teşekkürler bende aldım 1 adet gelince kontağa bağlatıp öyle kullanmayı düşünüyorum. Acaba açıkta kalan kısımlarına ısı yantıcı bir malzeme ile kaplasak faydası olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MistyFuture

OlguErhan beyin vermiş olduğu bilgilerle dün siparişimi geçtim,28.99 dolara, birde kargo için takipli ücreti var ufak bi miktar tabikide, elime ulaşınca bende bir video koyarım çekimle ilgili, teşekkürler emeği geçenlere, ilerde daha kalitelisini GPS lisini almak dileğiyle.

Ben 3 yıldır hem kendi aracımda hem de eşimin aracında G1W-C kullanıyorum, 1 tanesi 3 yılın sonunda bozuldu yine G1W-C aldım.

Çünkü daha kaliteli rakip ürünlerin 1/3'ü fiyatına, bozulsa bile üzülmeyeceğiniz bir ürün. Garantili Türkiye satışı olsa ben de kaliteli bir cihaz tercih ederdim ama bu şartlarda en akıllıca kamera bu. Video görüntüleri zaten delil olarak kabul edilmiyor, yardımcı delil oluyor. Delil olması için MOBESE vb bir sistemle kayıt edilmiş olması gerekiyor; bu yüzden GPS'e de çok gerek yok diye düşünüyorum. Zaten mahkeme durumunda hız belirleme ihtiyacı doğarsa 50 dolarlık Çin malı kameranın GPS'îni kimse kaale almaz, bilirkişi video görüntüsünden tespit yapabilir. Yine bazı arkadaşlar "ceza yediğinizde başka bir yerde olduğunuzu GPS kayıtları sayesinde kanıtlayabilirsiniz" diyorlar ama aynı işi video ile de yapabilirsiniz. Zaten böyle bir durumu kanıtlamanız için geçmişe dönük tüm kayıtları saklamanız gerekir.

Özetle ben bu kameradan daha iyisine gerek olduğunu düşünmüyorum. Ne zaman ki Türkiye'de Philips gibi markalar araç kamerası satışına başlar, o zaman daha fazla para verip kaliteli bir ürün alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Teşekkürler bende aldım 1 adet gelince kontağa bağlatıp öyle kullanmayı düşünüyorum. Acaba açıkta kalan kısımlarına ısı yantıcı bir malzeme ile kaplasak faydası olurmu?

Belki üst tarafına direkt güneş almaması için aliexpresste ucuza satılan ve cama yapıştırılan siyah delikli gölgelik yapan sticker alınabilir.

Look what I found on AliExpress
    http://s.aliexpress.com/7jIRZnMb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 25 Temmuz 2017; 8:36:39 >
  • GB3rddhe geçersiz hocam varmı yeni kod
  • 18 temmuz 2017 tarihinde vermiş olduğum sipariş 12 günde elime ulaştı, baya hızlı bir gönderi oldu bence :D,

kamera ile ilgili olarak bikaç paylaşımda bulunayım. öncelikle gelen kutuda %100 high quality yazısı ters basılmış ilginç bir şekilde ama sapasağlam elime ulaştı ürün. malzeme kalitesi olarak eski kameramdan daha kaliteli olduğu ortadaydı, fakat tabikide Olgu beyin araştırmalarındaki ilk sırada yer alan kameralar gibi bir malzeme kalitesi olmayabilir, çekim kaltesi ile ilgili olarakda yorumlarım aşağıda.

öncelikle karşılaştırma olması için eski full hd çekim yaptığını iddaa eden fakat çekemeyen kameramdan bir görüntüyü yüklüyorum,

eski dandik full hd kamera görüntüm :https://yadi.sk/i/ctBhmUaa3Lahcy

buda Olgu beyin önerisi üzerine yeni aldığım G1WC kameramın görüntüleri :

ilk görüntü normal çekim :https://yadi.sk/i/k3lyv4Qn3Lbqox

ikinci görüntü güneşi karşıma alıp çektim denemek için :https://yadi.sk/i/r3iZmhvm3Lbqp3

bu iki kamera arasındaki farkı çok net bir şekilde görebilirsiniz, internette satış sitesinde ikiside full hd çekim yapıyorum yazıyor yani görmeden inanmamak lazım. incelenmiş araştırılmış kamera almak herzaman daha karlı bir alışveriş olduğu görülebilir, öbürüne verilen para çöpe gitti çünkü :D

bunlarda kutu açma resimleri :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MistyFuture -- 1 Ağustos 2017; 14:19:50 >
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler . Camın üst kısmında kendinden renkli bölüm var oraya denk getirmeye çalışıcam olmadı alternatif arıcam.

Fakat ürünü 21.07.2017 tarihinde şipariş verdim takip kodlu olarak aldım ama ürün hala Processing bölümünde daha paketlenip kargoya dahi verilmedi bilginiz varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Misafir Çocuğu

GB3rddhe geçersiz hocam varmı yeni kod

bu kodla 35 dolara düşüyor CAR18OFF
  • wolfien in yaptığı yorum dan sonra almaya karar verdim normal fiyatı : 155.46 TL
    redoano nun verdiği CAR18OFF nolu indirim kodu ile alım yaptım,
    kargo ücreti dahil hollanda üzerinden 136.70 TL ye bana geldi...
    şimdi beklmedeyim bakalım kaç günde gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metropolis8886

wolfien in yaptığı yorum dan sonra almaya karar verdim normal fiyatı : 155.46 TL
    redoano nun verdiği CAR18OFF nolu indirim kodu ile alım yaptım,
    kargo ücreti dahil hollanda üzerinden 136.70 TL ye bana geldi...
    şimdi beklmedeyim bakalım kaç günde gelecek.

bende beklemedeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarthWorm -- 4 Ağustos 2017; 0:10:2 >
  • Merhaba, ben de 2-3 yıldır bu kamerayı kullanıyorum ancak son zamanlarda ne olduysa kamera açıldığında bazen otomatik video kaydetmeye başlıyor bazen de başlamıyor, benim ok tuşuna basmam gerekiyor. Bazen unutuyorum, kamera açık oldugu halde kaydetmiyor. Birkaç defa fabrika ayarlarına geri döndüm belki yanlış bir ayara yapmışımdır diye ama yine de çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: newborn

Merhaba, ben de 2-3 yıldır bu kamerayı kullanıyorum ancak son zamanlarda ne olduysa kamera açıldığında bazen otomatik video kaydetmeye başlıyor bazen de başlamıyor, benim ok tuşuna basmam gerekiyor. Bazen unutuyorum, kamera açık oldugu halde kaydetmiyor. Birkaç defa fabrika ayarlarına geri döndüm belki yanlış bir ayara yapmışımdır diye ama yine de çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler

Bu sürümü yükleyip deneyin,

https://drive.google.com/open?id=0B8NUfg_jckCdZjVoT1dXbVY0MnM

Alternatif

https://www.dropbox.com/s/i1bu0mkccfq5hp2/FW96650A.bin?dl=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 8 Ağustos 2017; 8:46:21 >
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.