Şimdi Ara

FX8350 mi? Yoksa i7 3770K+Anakart mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun yıllardır amd kullanıcısıyım... Geçenlerde yine benim gibi amd kullanıcısı bir arkadaşımın İ7 li bir dizüstü almasıyla başladı herşey. Onun iştah kabartıcı yorumlarından sonra içimden bir ses intele geç demeye başladı Evdeki phenom 965BE@3,8Ghz işlemcili masaüstü bilgisayarını satmayı bile düşünüyor şu anda.

Render falan yaptığım yok, oyun oynarım, elimin altında bir canavar olması kendimi iyi hissettiriyor ayrıca

Sizler ne dersiniz?
    -Başlıkta da belirttiğim gibi FX8350 alıp fazla açılmadan yoluma devam mı edeyim, yoksa i7 3770K + Z77 çipsetli bir anakart alıp yeni bir sayfa mı açmalıyım?
    -SSD performansı intelde daha iyi diyorlar bu ne derece doğru?

Mevcut işlemcim X4 955BE. Bununla kıyaslayarak yorum yaparsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feel.The.Heart -- 14 Aralık 2012; 0:56:05 >

• 955 be yı 4 ghz de 1.5 sene kadar kullandım. sonra x6 190 t ye gectım 4 ghz de onuda 6 ay kullandım.
    1 kusur aydırda z77 anakart ile 3370 k kullanmaktayım.
    955 den x6 ya gecıste cok buyuk fark yasadım ve hısettım bunu.
    fakat 1090 t den 3770 k ya gectıgımde gene ustun olarak fark gozlemledım. fakat umdugum kadarda olmadı.
    mevcut anakartınıza 8350 alıp kullnmanız sızın yararınıza olucaktır.
    yok param var elımın altında canavar olsun intel olsun diyorsanız orasını bılemem.

bu arada su anki ekran kartınız nedir ?
    eger orta segment bır ekran kartınız var ıse onun yerine cok daha ıyı bır en ust sevıye ekran kartı alırsanız oyun performansı olarak sızın acınızdan daha ıyı olucaktır görüşündeyim.
  • amd kullanıcısı bir arkadaşımın İ7 li bir dizüstü almasıyla başladı herşey.

notebook işlemcisiyle kıyaslamanız bence yanlış 955 gideri olan bir işlemci yetmediği zaman değiştirirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 14 Aralık 2012; 9:57:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X2

Uzun yıllardır amd kullanıcısıyım... Geçenlerde yine benim gibi amd kullanıcısı bir arkadaşımın İ7 li bir dizüstü almasıyla başladı herşey. Onun iştah kabartıcı yorumlarından sonra içimden bir ses intele geç demeye başladı Evdeki phenom 965BE@3,8Ghz işlemcili masaüstü bilgisayarını satmayı bile düşünüyor şu anda.

Render falan yaptığım yok, oyun oynarım, elimin altında bir canavar olması kendimi iyi hissettiriyor ayrıca

Sizler ne dersiniz?
    -Başlıkta da belirttiğim gibi FX8350 alıp fazla açılmadan yoluma devam mı edeyim, yoksa i7 3770K + Z77 çipsetli bir anakart alıp yeni bir sayfa mı açmalıyım?

Eğer illaki intele geçmek istiyorsanız ve oyun amaçlı kulanılacaksa bence 3770k değil 3570k yeterlidir.
    Aradaki farkı ekran kartına ekleyip ekran kartını güncelleyebilirsiniz.

• illa değiştirecem diyorsanız ve oyun oynuyorsanız 2600k gayet yeter ki 3770 ile fiyat farkı iyi bir ekran kartı için ek bütçe oluşturmanızı sağlar...
  • quote:

Uzun yıllardır amd kullanıcısıyım... Geçenlerde yine benim gibi amd kullanıcısı bir arkadaşımın İ7 li bir dizüstü almasıyla başladı herşey. Onun iştah kabartıcı yorumlarından sonra içimden bir ses intele geç demeye başladı Evdeki phenom 965BE@3,8Ghz işlemcili masaüstü bilgisayarını satmayı bile düşünüyor şu anda.

Sizler ne dersiniz?

Hocam selamlar. Her şey arkadaşımın i7 3770K'lı bir notebook almasıyla başladı demişsin. Bence notebook ile masaüstünü karşılaştırman pek doğru değil. En azından bana göre. Çünkü ikiside aynı performansı gösteremez. Notebooklar masaüstü kadar iyi soğutamaz vs. gibi etkenler vardır.

Ben daha önce bir akrabamda AMD Phenom x4'lü bir masaüstü kullanmıştım. Performansından gayet memnun kalmıştım. Ama kendi evimde Dual Core E5200 kullanıyorum masaüstümde. Laptop ise i5 480M işlemci. Genel olarak memnunum.

Bana kalırsa AMD 8350'ye bile gerek yok. 6100 alıp, aradaki fark ile de daha üst seviye bir ekran kartı alman mantıklı gibi geldi.

Kolay gelsin,

Mert Aramaz

• Masaüstü ve dizüstü işlemcilerini karşılaştırmadım zaten. Masaüstü işlemcileri dizüstündeki emsallerine göre daha iyi değilmidir? Dizüstündeki bile arkadaşımda fark hissettirdiyse masaüstü olan her halükarda fark hissettirmez mi?...

Ekran kartım yeni sayılır; 7870 PCS+. Profil kısmında sistemim gözükmüyor mu bu arada, hep bileşenlerimi soruyorlarda, sistem paneli işe yaramıyorsa imza kısmına yazalım bari.

Genel kanı değiştirmemem yönünde gibi geldi bana. Kafamı kurcalayanlardan bir tanesi de intelin zırt pırt soket değiştirmesi. Bir de max TDP değeri daha makul bir işlemci olsa daha mı iyi olurdu diye de düşünüyorum.

Kafam allak bullak, bizden geçmiş bu işler galiba

SSD performansıyla da ilgili yorumlar bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feel.The.Heart -- 14 Aralık 2012; 10:33:15 >

• quote:

Masaüstü ve dizüstü işlemcilerini karşılaştırmadım zaten. Masaüstü işlemcileri dizüstündeki emsallerine göre daha iyi değilmidir? Dizüstündeki bile arkadaşımda fark hissettirdiyse masaüstü olan her halükarda fark hissettirmez mi?...

Ekran kartım yeni sayılır; 7870 PCS+. Profil kısmında sistemim gözükmüyor mu bu arada, hep bileşenlerimi soruyorlarda, sistem paneli işe yaramıyorsa imza kısmına yazalım bari.

Genel kanı değiştirmemem yönünde gibi geldi bana. Kafamı kurcalayanlardan bir tanesi de intelin zırt pırt soket değiştirmesi. Bir de max TDP değeri daha makul bir işlemci olsa daha mı iyi olurdu diye de düşünüyorum.

Kafam allak bullak, bizden geçmiş bu işler galiba

SSD performansıyla da ilgili yorumlar bekliyorum.

Haklısın elbette farkettirir. Zaten kimse sana atarlanmadı . Sadece öyle düşünüyorsan düşünme dedik hocam..

Ekran kartın iyi bence. Sistemin gözüküyorda. Girip baktım şimdi ben, ama sen imzanada yaz bence.

Bencede değiştirme. Intel soket değiştiriyor ama Z77 en yenilerinden biri. Biraz durabilirler şimdilik. Ama projeleri mutlaka vardır.

SSD performansının bir şey farketmediğini (amd vs intel işlemci) okumuştum. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem.

Kolay gelsin

• neye karar verıcen gercekten merak edıyorum.
  • Fx8350 al bak keyfine, z77 anakart + 3770k ile aradaki fiyat farkı kadar performans alamazsın ki zaten oyunlarda neredeyse fark yok iki işlemci arasında.
  • Bence arkadaşın ya bu işten anlamıyor yada çok abartmış.
    965 şuan için fazla fazla yetiyor oyunlarda.
    üstelik laptopta masaüstü performnansını geçmesi biraz zor.
    kaliteli birde ekran kartı var heralde
  • 960 t var bence fazlla fazla yetiyor saçmala sakın
  • Şu andaki anakartınız am3+ ise fx8350 ve h100 alın bence.1000tl masraf çıkar intele geçmeyi düşünürseniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer bütçe imkanınız varsa niçin olmasın ki i7 ye geçiş yapılabilir bence, sonuçta önemli olan o işleme bütçeniz varsa şimdiden yapın derim
  • Merhaba arkadaşlar konu olan notebook işlemcisi i7 3630qm'in bir kaç testini içeren ss ekliyorum.En azından elimizde veriler olursa daha iyi karşılaştırma imkanımız olur.dostum x2'ye selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afsin07 -- 15 Aralık 2012; 20:21:00 >

• işletim sistemi win8.intel fanatiği falan değilim sadece bir notebook işlemcisinin bile benchlerde bu değerleri alması beni şaşırttı.İsterseniz aida64 testleride eklerim.Amacım polemik yaratmak değil zaten kendi masaüstü işlemcim x4 965 3.8ghz ile karşılaştırmıştım testlerde %50'ye yakın fark oluştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afsin07 -- 15 Aralık 2012; 20:47:03 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.