Şimdi Ara

fx8320 / gtx 760 darboğaz (MMORG/MULTIPLAYER/TEKLİ ÇEKİRDEK PERFORMANSI)[ÇÖZÜLDÜ] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
3
Favori
3.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    forumdaki şu epey uzun olan konuyu (http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/9792849406?page=1 ) değerlendirmeye çalışıcam
  • zaten mantıklı bakarsak doğru düzgün tek çekirdek kullandığı zaman ekran kartına yeterli gelmeyeceği bariz bu tarz oyunlar oynayacaksanız keşke i3 alsaydınız

ama tabi fiyat / performans olsun diye kullanıcının yapacağı işlemler es geçilerek sistemler öneriliyor genelde

bende fx 8320 kullanıyorum arada bir knight online giriyorum pc kasıyor resmen(yoğun bölgelerde) playclaw ile baktığım zaman yük 2 çekirdekte ekran kartı %30 kullanımlarda haliyle bu çalışan 2 çekirdekte ekran kartına yetmiyor

yani aslında darboğaz yok ama var diyebiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GlueN -- 12 Mayıs 2014; 17:53:09 >
  • GlueN G kullanıcısına yanıt
    işte deneyimleyen arkadaş anlayabiliyor ne demek istediğimi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: shagunz

işlemci 4.3 ghz iken yaptığım yeni testler sonucunda diablo ve metro: last light' da bi problem varmış gibi gözüküyor.
     fx8320 / gtx 760 darboğaz (MMORG/MULTIPLAYER/TEKLİ ÇEKİRDEK PERFORMANSI)[ÇÖZÜLDÜ]

diablo' da karmaşa içersinde gpu %55:
     fx8320 / gtx 760 darboğaz (MMORG/MULTIPLAYER/TEKLİ ÇEKİRDEK PERFORMANSI)[ÇÖZÜLDÜ]

diablo' da kıyıda köşede %99:
    http://i.hizliresim.com/DXdbo6.jpg

metro: last light cpu %100 gpu %18 fps 10
    http://i.hizliresim.com/DXdad3.jpg

merhabalar.
    yaklaşık 2-3 hafta önce burdan aldığım tavsiyeler üzerine sistem toplamıştım.
    anakart: gigabyte 970a-ud3p
    işlemci: amd fx8320
    ekran kartı: asus gtx760 directcu II O.C
    ram: 4gb corsair cl9 1600mhz
    psu: corsair vs650
    soğutucu: seidon 120v sıvı soğutma
    kasa: cooler master storm sniper
    ssd: samsung evo 840 120gb
    hdd: WD caviar blue 1tb

sıkıntı şöyle ki: screenshotlarda görüldüğü üzere, işlemci bf3 tarzı oyunlarda 8 çekirdeğide orantılı bi şekilde kullanırken, diablo 3 tarzı oyunlarda 1 çekirdeği %90 oranında diğerini %40 oranında bir diğerini ise %9 oranında kullanıyor. diğer çekirdekleri kullanmıyor bile. durum böyle olunca diabloda yoğun sahnelerde cpu tavan gpu taban yapıyor ve fps sürünüyor. darboğaz dememin sebebi tekli çekirdek kullanımında amd nin gtx760 a karşı yetersiz kalması.

sebebi şu bazı oyunlar tek çekirdek üzerine kurulmuşken bazıları ise çoklu çekirdek üzerine kurulmuştur çoklu çekirdek üzerine kurulan oyunlar tüm çekirdeklerin tamamını kullanır özelliklede battlefield serisi ve özeeliklede battlefield 4 çekirdeklerin tümünü kullanmaz sömürür tabiri caizse bu yüzden bazı oyunlarda tek çekirdek kullanır sistem bazı oyunlarda t,m çekirdekleri ayrıca o kart 8320 ile darboğaza girmez 8320 nin taşıyabileceği bir kart ani fps düşüşleri yaşamıyorsanız yada ekranda takılmalar içiniz rahat olsun hiç bir sorun yok demektir

• ojhora O kullanıcısına yanıt
    ne yazıkki tekli çekirdek kullanımında ani fps düşüşleri yaşıyorum. bu yüzden zaten sıkıntım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shagunz

ne yazıkki tekli çekirdek kullanımında ani fps düşüşleri yaşıyorum. bu yüzden zaten sıkıntım.

benim kartımla senin kartının metro ve diablo bench lerine baktım battlefield 4 e hiç bakmaya gerek yok amd eziyor zaten manntle yüzünden neden baktığıma gelince bende amd 8350 kullanıyorum ama oc suz yani senin işlemcin benimkinden daha yüksek frekansa sahip ben r9 270x kullanıyorum senin kartla diablo ve metro bench leri neredeyse eşit yani o kart la o işlemci iyi anlaşabilecek bileşenler sorunun darboğaz olduğunu bu yüzden düşünmüyorum yazılımsal bi sorun olabilir ama işlemci yada kartla alakalı olduğunu kesinlikle düşünmüyorum
  • ojhora O kullanıcısına yanıt
    baba benchlerle olacak iş değil. misal örnek vereyim 200 küsür fps almış burda diablo ile. bende 250 fps alıyorum nerdeyse. fakat single oynarken veya kalabalık içinde değilken. multide aynı kareye 4 kişi ve 50-60 tane yaratık girince fps yerlerde sürünüyor. 8 core dan 1 tanesinin değeri %100 e çıkıp gpu yu %25 lere çekiyor. bu şartlar altında değerlendirmek gerekir. yoksa durum aaa oyuna girdim 200 fps yaşasın on numara falan değil yani.

• Sizin sorununuz felan yok, siz açıkça burda amdyi kötülemek için yer kollamışsınız..

Metro last nighttada aynı sorun var diyosunuz, bi alt işlemciyle ben bitirdim tek çekridek felanda kullanmadı..

Çabalarımızıda umursamıyosunuz, size müstahak olmuş, (Bundan sonrada olsun)

Şu yukarıdaki tüm mesajları okudum, dikkat ederseniz üslubumu hiç bozmamıştım, ama tavrımı değişmesine neden oldunuz..

Konuya attığım son mesaj olsun, sizin gibi bir arkadaşta darboğaz felan dedi allahtan aynı sistemi ve oyunu oynayan arkadaşlar ona güzel bir ssleri atmışlardı..

Eminim bu sorunu çözen bilen birileri vardır ama atmasınlar bu saatten sonra, gidin sistem toplayın hak etmiyosunuz çünkü..

Hayırlı Günler..
  • GamTeli kullanıcısına yanıt
    YAV HE HE
  • shagunz kullanıcısına yanıt
    Bu sorunun cevabı Fx serisinin MMORPG oyunlarda toslamasıdır.

Ama Metro Last Light'da %18 gpu kullanımı gerçekten şaşırttı.

Oyununuz güncelmi?
  • sanmıyorum güncel olduğunu. zamundadan alelacele indirip denemiştim metroyu. bende oyun sürümüyle alakalı bi problem olduğunu düşünüyorum metroda. daha stabil bi sürüm indirip denemeye çalışacağım.
  • shagunz kullanıcısına yanıt
    Güncelleyip tekrar deneyin.

Amd işlemci ve ekran kartlarının performansları yama ile düzelmişti yanlış hatırlamıyorsam.
  • Arkadaş bilgisayar toplamıştı işlemci.modelini bilmiyorum ama.amd ydi ben pentium 4 ile crysis 2 yi bitirmiştim arkadaş.ne yaptıysa bilgisayar oyunda kasıyordu amd yi kötülemek için söylemiyorun bu duyduğun 2. Aynı olay ve sorunun kaynağı yine işlemci ama nedeni belli değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • speedyrazor kullanıcısına yanıt
    biz nedeni gayet iyi anladık ve belirttik. amd yi kötülemek olmaz. fakat kullanıcıların mutlaka oyun tercihlerine göre bileşenlerini seçmelerini öneriyorum. battlefield/crysis tarzı oyunlarda amd fiyat performans olarak gerçekten hakkını veriyor.
  • begamermc kullanıcısına yanıt
    ucuz etin yahnisi yenmez :D İNTEL AKAR :D
  • 1724950 kullanıcısına yanıt
    okadarda değil şimdi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fx6300 O.C ile besliyor GTX760'ı. Kesinlikle bir sorun olmalı ... Metin Abi size bu konuda yardımcı olur @metin_abi_52

Ama oynadığınız oyun bile bu konuda etkili olur. Multi Core u kullanan oyunlarda AMD önde çıkıyor. Tek çekirdek ağırlıklı oyunlarda ise Intel ... Ana kartınız iyi bir anakart. İyi bi O.C yapın derim ben ... LoL Knight Online tarzı bir oyunu en son ayarlarda açmanızı öneririm. Bu oyunlar çok çekirdek kullanmıyorlar çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozeceze -- 13 Mayıs 2014; 6:57:54 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Ne kadar amd düşmanı varsa gelmiş yine.Üstte zaten İntel akar filan yazmışlar.Eğer ücretini verecekseniz bizde intel alalım.
    Tamam intel tek çekirdek performansı iyi.Ancak eğer amd işlemciden cekilirse bu fiyatlar %70 artacaktır.başka alternatif yok cunki basacak fiyatı ayrıca fx6300 ile(hd4850)diablo3te 60 fps altına hiç düşmedim.Bilgisayarımın hard disk sorunlu duzelttıgım zaman fotoğraflarını atacahım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozeceze kullanıcısına yanıt
    4.3 ün üzerine çıkmak demek, sıvı soğutucunun pompasını ve radyatör fanlarını tam devirde çalıştırmam demek. bu da sessiz ortamda beni rahatsız edebilir. lol ve knight ı oyundan saymıyorum ben. onlar için böyle sistemlerin lüzumu bile yok. benim derdim diablo ile :)
  • Penanggalan kullanıcısına yanıt
    diabloyu hangi çözünürlükte, hangi mapte, hangi oyun türünde oynadığına bağlı o 60fps altına düşmeme. 1920x1080 de 4 kişi ile yoğun ayrıntısı olan bi rift mapında aynı karede 30mob+4 kişi skill efektleri ile amd işlemcide kesinlikle 60 fps alamazsınız. bi kere o konuda anlaşalım :) ha ben solo rift yada bounty yapıyorum diyosan alırsın 60 ı. ben 100 den aşşağı almıyorum ona bakarsan :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.