Şimdi Ara

fx6300 icin anakart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar amd fx6300 (ılerde 8xxx serisi takıcam onada uyumlu olmalı) inventustan bir anakart seçmenizi istiyorum,fiyati 200-250 aralığında olmalı , ılerde x8 serisi alacağım icin pek oc yapmam heralde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up down up down 3

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • UD3P VEYA M5A97 R2.0
  • Asus m5a97 evo - msi 990fxa gd65 - asus sabertooth 990fxa en dusuk butceden en yuksegine onerilerim bunlardir gigabyte onermiyorum

• cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Fikrim değişti 75 tl daha verip 8320 alacağım,bu anakartlar 8320 de sorun çıkarırmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: SessizCral

Fikrim değişti 75 tl daha verip 8320 alacağım,bu anakartlar 8320 de sorun çıkarırmı?

Amd kullanacaksan baska anakartlara yonelme derim :) her anakarti kullanmisimdir emin ol en az sorun yasadigim anakartlar bu ucu :) duz m5a97nin faz yapisi yetmiyor ud3p ler yazilimsal olarak cok kotu bide satalarinda bi sorun var g43-46 zaten fp anakartlar bisey beklemeden kullanirsn bu 3 anakart disina cikma butcen hangisine yetiyosa onu al o kadar memnun kalirsin :)

• cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Evoysa koy sepete diyorsun yani

• quote:

Orijinalden alıntı: SessizCral

Evoysa koy sepete diyorsun yani

E biraz oyle oluyor ^^ evo seker anakarttir diger boardlarw gorede daha az isinir :) nedeniyse kuzey koprusu mosfetlerin yaninda bulunuyor kasa arkasindaki fan direk onune geliyo tum sicak havayi atiyo disari 30-35 derecelerde takilan bir anakart ud3p ler 45 den basliyor ud3 kullanicisiydim cok cektim oyun esnasinda kaptirirdi d3,ud3 ikiside ayniydi dedim faz yetmiyo 8+2 alayim yok tek artisi overclock 5.3ghz e kadar cikartmistm fx6200u 1.53v vermistim o ayri ama cikiyomu cikiyodu yani m5a97 4+2 faz 1.5v ile 4.7 de tikaniyo :)

• Diğer 2 kartı kullanmadım fakat m5a97 le ud3p arasındaki fark sadece faz yapısı bana göre.Kalite olarak aynı seviyedeler(çip mip o dizilimlerden bahsetmiyorum).Asus un amd kartlarında sorun olma ihtimali olduğundan f/p da 1. Olan kart ud3p dir bana göre.Tavsiyem Gigabyte UD3P den yana olacaktır.Gigabyte ve sapphire amd tarafında yükselişe geçen markalar.Asus tökezledi mesela(intel-nvidia da en iyilerden ona lafım yok ki bencede msi evga ve asus ilklerde.Kartları çokda güzel duruyor albenili baya.Kötülediğimi iddia etmeyin sonra ben iyi olanı tercih eder ve öneririm.)

• 970a g46

• Biraz daha bekleyebilirsen bekle derim FX işlemcilerde indirim olacakmış yakın zamanda ayrıca belki o zamana kadar MSI gaming anakartıda gelebilir beklemem dersen ud3p ideal hangi işlemciyi alırsan al
  • gta v çıkana kadar zamanım var
  • tam konu açacaktım aynı başlıkla şansa bak :D

260 liraya sıfır fx 6300 aldım daha bugün. bana fiyat performans bir anakart lazım arkadaşlar öneriniz var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmetY58

970a g46

hocam grafik girişi 2.0 bu anakartın ben genelde 3.0 alıyorum bir problem olur mu acaba? elimdeki ekran kartı 7950hd
  • Zaris kullanıcısına yanıt
    Olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: AhmetY58

Olmaz

teşekkürler bu anakartı alıyorum o halde ben 3.0 olmazsa oyunlarda performans kaybı yaşarım diye korkuyordum.

180tl civarı kuponla buldum normalde 2.ellerini 130-150 civarı satıyorlar diye gördüm konularda. çok yardımcı oldunuz teşekkürler hocam.
  • Zaris kullanıcısına yanıt
    Bende böyle kullanıyorum anakartın 990xa ud3 ekran kartın r9 280 (hd 7950)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.