Şimdi Ara

Fx 6300 ile gt 1050ti, gtx1650 rx6400-6500xt ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, fx 6300 işlemci ile birlikte darboğaz yapmayacak en iyi ekran kartı hangisi uyar acaba ? başlıktaki modeller arasından hangisi en uygunudur. Fiyat olarak 4-5 bin bandında hepside ve kartı sıfır almayı düşünüyorum büyük ihtimalle vatandan olur, rx 570 lerin satışı yok sanırım eski oldukları içinmidir bilmiyorum o yüzden yazmadım. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim herkese iyi günler...

• parana yazık etme ikinci el 1050ti al 1300-1600 lira arası. elindeki hd 7850 de 700-800 lira eder baya ucuza gelmiş olur 1050ti.

• elindeki sistemi komple değişmeyeceksen sadece ekran kartıyla adam olmaz o sistem boşa harcama yapmış olursun karar senin ben olsam ryzen sisteme geçerdim r3 1200 bile olsa

• türkerrr kullanıcısına yanıt

Dediğiniz gibi 1 sene için sıfıra vermeye değmez 2. el bir kart alayım fakat izmirde 2. el satan mağazalarda bir kaç yer çıkıyor seçenek olarak ;

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-sapphire-rx470-gddr5-4gb-256bit-amd-radeon-dx12-1072300695/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-msi-rx-470-gaming-4gb-ekran-karti-1055865719/detay

bunlar rx470 ler ve rx570lerle arada %10 kadar bir fps farkı var birde benim işlemci ile bu kartta bile biraz darboğaz olabilirmiş ki rx570 ilanı da var şöyle;

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-garanti-etiketi-ustunde-sapphire-nitro-plus-rx-570-4-gb-256-bit-1072382144/detay

bunlar dışında 1 tane 1050ti ilan var onunda fiyatı yanlız baya fak var bunlara göre;

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-asus-gtx1050ti-4gb-ekran-karti-cerberus-saglam-sorunsuz-1072952545/detay

bu fiyat farkına rağmen yinede 1050ti yi al dermisiniz, aklımdan rx470 lerden birini almak geçiyor ama...

ram 4 gb şu anda pc de diyorum 2 tane daha ekleme yapıp ramleri 12gb ye çıkarsam ve bu rx470 yada rx570 alsam 1-2 sene beni idare etsin yeter.

Oynayacağım oyunlar zaten battlefield 1, batlefield bad com 2, rome total war 2, S.T.A.L.K.E.R serisi, metro 2033 serisi , Skyrim gibi oyunlar ve bu oyunları da zaten 7850 ile oynuyordum (battlefield 1 i denemedim hiç) grafik olarak da öyle illa yüksek olsun şartım yok akıcı 50-60 fps lerde en düşük ayarlarda bile olsa sorun olmaz benim için.

• dokuzkuyruklu-_- kullanıcısına yanıt

şu anda gemide çalışıyorum 1-2 ay daha karada olacağım için can sıkıntısını gidersin niyeti ile düşünüyorum böyle geçici bir çözüm yoksa 1-2 sene içinde denizcilik mesleğini bırakacağım için indiğimde güncel bir revizyondan geçirmeyi düşünüyorum pc yi komple olarak rtx3060-3070 ler intel i7 ler yada amd karşılığı olan bir sistem. Fakat şimdilik en uygun çözüm olarak bu geliyor aklıma çünkü pc deki 7850 2 gb kart bozuk diyeyim şu an sadece pc de takılı driver kurmaya kalktımmı görüntü gidiyor rebailling gibi işlem gerekiyormuş oda astarı yüzünden pahalı diyorlar, e bu şekilde de ancak günlük kullanım işine yarıyor kart o yüzden şöyle 2 bin tl ye kadar geçici bir kart ve ram takviyesiyle eski oyunları oynayayım niyetindeyim.

• bir miktar para biriktirip sonra elindeki kasayı komple sat. forumdan ikinci el komple sistem topla ryzen 2600 a320 anakart filan alırsın. ram 4gb dedin boşver para harcama o sisteme.

bir süre daha denizci olarak çalışmak zorundayım kontrat bitimlerinde birkaç ay dinlenme sürecinde beni idare etmesi için alayım diyorum. Şimdi böyle bir rx470 ile ikinci el ram takviyesi yaparak 1 sene daha götürsün beni yeterli diyorum yoksa şu gün insem temelli karaya kafamda komple baştan pc toplardım i7 yada karşılığı olan amd işlemcidir işte rtx3060-3070 gibi yeni güncel bir sistem. Fakat şu an için benim 7850 2gb lik kartın yerine bir süre idare etsin diye alayım diyorum. Şu gün baştan pc toplasam 1.5 ay sonra gemiye çıktımmı en az 5-8 ay gelmeyeceğim boşuna durmasın kullanılmayan sistem

• YetkinArpat kullanıcısına yanıt

o zaman sen haklısın kafandaki parçaları al. ram ve ekran kartı rx 470 mininge bulaşmamış olsun 1050ti da olabilir 1600 lirayı geçmesin yeter ekran kartı.

msi rx470 satan yerde bir sürü rx570 de satılıyor az bir fiyat farkıyla, anlam verememiştim nerden buldu bu kadar aynı kartı da 2. el olarak satıyor diye meğer mining de kullanılmış başka yerde tesadüfen öğrendim :). Yorumlarınız, önerileriniz için çok teşekkür ederim bu gün arayıp gidicem birine, parçaları taktıktan sonra tekrar bir yorum yazarım performans hakkında, iyi günler dilerim esenlikle kalın :).

Tekrar merhaba, geçtiğimiz cuma günü rx470 4gb saphire nitro model bi pc tamircisinde buldum oraya götürdüm pc yi dedim ekran kartı sıcaklık için test yaparmısın, kartı pc ye taktık furmark testini açtı ekran kartı 74 derecelerde kaldı daha fazla ısınmadı. Adrenalin 22.11.2 Recommended (WHQL) son görünen sürüm driveri kurduk amd siteden, sonrasında gitmişken hava tutup kasayı temizledik, işlemcinin soğutucuyu söküp termal macun sürdü, ayrıca ekstra olarak farklı marka 8gb 1600mhz cl11 ram ekledik pc ye, sonrasında pc yi kontrol amaçlı kapatıp açınca pc daha yavaş açılıyordu, şöyleki ben normalde hd7850 kart arızalı diye herhangi bir driver ile kullanamıyordum pc 10 saniyede açılıyorsa normalde bu güncellemelerden sonra 20 saniyede açılır oldu mesela masa üstü gelirken ki windows sesini duyuyorum fakat bende 2-3 saniye hala siyah ekran da duruyor öyle açılıyor, sonrasında masaüstünde arka planda çalışan programlar sanki daha uzun sürede açılıyor( utorrent, steam vs gibi.). Oyunlarda deneyeyim dedim, STALKER Chadow of chernobyl, STALKER clear sky, SKyrim oyunlarını kurdum, her iki stalker oyununda da anlık fps düşüşleri oluyor lag oluyor sonra düzeliyor ayrıca gpu kullanımı da anlık olarak devamlı değişiyor bir bakıyorum 0 sonra yüzde 20 sonra yüzde 100 gibi çok değişiyor, 0 lara düşünce sanırım o noktalarda takılma oluyor fps düşüşü oluyor. Skyrim oyununda ise oyuna girerken 4-5 dk siyah ekranda bekliyor öyle oyunun arayüzünü açıyor, oyunu başlattığmda jenerik kısmı başlıyor arabanın tekerlek sesi geliyor mesela sonra ses takılıyor ayrıca bunlar olurken hep siyah ekran. Ram lerden mi diye düşünerek 8gb lik yeni olanı çıkardım ama değişen birşey olmadı ramler sorunsuz çalışıyor sanırım. Acaba sorun mu vardır ekran kartında yada driver mi iyi gelmedi başka sürümmü daha iyi olur sizce?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.