Şimdi Ara

FX 6300 ,4816 mhz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aida 64 'te sorun yok,Prime 95 te sıcaklıktan dolayı ,1 dk dolmadan kapatmak zorunda kaldım.
    Cinebench 15 testi aşağıda.

FX 6300 ,4816 mhz.

• abi helal olsun iyi cesaret
  • CPU nun 42 olduğuna aldanmayın, O ,test bitimi,ekran görüntüsü alırken soğumuş hali .Testte 55' i vurdu.
  • Metin hocam 5570i hiç yakıştıramadım vallahi
  • 6300 uçmuş yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeavyClocker

Metin hocam 5570i hiç yakıştıramadım vallahi

Kader utansın.
  • 8350'mi satıp 6300 alıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • internette contac 30 la birlikte 4.8 ghz e çıkarıldığını görmüştüm bu işlemcinin bizde de böyle birşey görmek güzel
  • Metin abi soğutucu nedir ? Yaparsa bizde alıp bir ara kökleyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armo_ -- 11 Ekim 2013; 21:33:00 >
  • bendeki 8350 düz kullanıyorum şuan anakart sorunlarıyla uğraşıyorum bu kadarına cesaret ister açıkcası
  • hocam mümkünse testin altında bios ayarlarınıda paylaşır mısınız? anakart modelinide
  • oo kanatlandırmışsın hacı abi :))) valla iyi cesaret
  • Soğutucu Xigmatek HDT-S1283 . 120 mm fanlı ,orta şeker bi soğutucu. 3 ısı borulu.
    Asus boardda;

DGI+VRM , de;
    Cpu load line calibration ,ultra high. Extreme yapmadım. Sıcaklıkları daha bi hızlı arttırıyor.
    cpu/nb load line calibration ,hıgh.
    cpu power phase control,extreme.

cpu/nb voltaj 1.3. nb volt 1,16.

Dİğer ayarlar sanırım,çoğu kişinin bildikleri.

Daha çıkarım ben bu işlemci ile ,ama hava soğutma ile prime testi yapmak , bu voltajlar ile mümkün değil.

Anakart Asus M5A99X EVO R2.0. Manyak bi board.

• prime 95 te dayanmıyosa zaten stabil değildir uçmuş filan demişlerde. benim fx 8350 5.3 ghz de açılıyo ama prime 95 te 4.7 ghz üstünde çakılıyor ;=)
  • max sıcaklık nedir? sen buna testmi diyorsun onu anlamadım? test dediğin intelburn test den 5 sonuçtan sonra alınan değerlerdir. Olmadı prime95 de olabilir ama intelburn test en babası.bu tip işe yaramaz konular açıp komik duruma düşmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

max sıcaklık nedir? sen buna testmi diyorsun onu anlamadım? test dediğin intelburn test den 5 sonuçtan sonra alınan değerlerdir. Olmadı prime95 de olabilir ama intelburn test en babası.bu tip işe yaramaz konular açıp komik duruma düşmeyin.

Yazdığınla sen komik olmuşsun ,genç çocuk.
    Uslubunuza dikkat edin,bi şeyi eleştirecekseniz, karşınızdaki kişiyi rencide etmeden,doğru olduğuna inandınız şeyi bilimsel bir şekilde açıklayın.

Gelelim konuya, prime testinde 50 .sn civarı sıcaklık 73 oldu. Hemen durdurdum.
    Aslında işlemcinin stabil olduğuna tabi ki garanti veremem,ama cinebench ve aida da sorun çıkarmaması belki tartışılabilir. Tabi ki prime esas test ,fakat sıvı soğutma olmadan bu testi yapmak mmkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 12 Ekim 2013; 17:54:22 >
  • Konuyu buraya yazayım dedim,overclock konusunda ,naçizane bişeyler bildiğimden.

FX 6300 'ü şimdilik emekliye ayırdım. Phenom II X4 945 3.0 ile biraz oynıyayım dedim.

Sonuçlar aşağıda. 4016 Mhz. Çok mükemmel bi işlemci.

Prime testi 16 dk.

FX 6300 ,4816 mhz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 14 Ekim 2013; 0:39:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

FX 6300 , hava soğutma ile bu kadar.

Aida 64 'te sorun yok,Prime 95 te sıcaklıktan dolayı ,1 dk dolmadan kapatmak zorunda kaldım.

FX 6300 ,4816 mhz.

Metinabi yalniz dikkat ettim de sadece carpanla oynamamissin. Cinebenchr15 konusunda ayni sayfada ben de paylastim gormussundur belki. Brn benim islemciyle en cok 5.20 ye ciktim ve 80 dereceyi görunce vazgectim iptal ettim cinebench i. Aslinda islrmci yemedi 4.80 den sonrasini ht link kopru hizini ve dram voltaji artirdim islemci carpani ve voltajiyla birlikte sonra cidden tutamadim islemciyi ahh dedim sivinsogutma olacakti:-)

Sozun kisasi bazi oc ciler fsp yi artirarak bazilari ise mhz yi artirarak oc yapar. Sence hangisi sentetiklerde daha iyi. Yoksa ikisi birden mi bnim en son yaptigim gibi?? Gunluk kullanimi en iyi hangisi karsilar sicaklik yönünden??

• quote:

Orijinalden alıntı: THEKNIGHT

prime 95 te dayanmıyosa zaten stabil değildir uçmuş filan demişlerde. benim fx 8350 5.3 ghz de açılıyo ama prime 95 te 4.7 ghz üstünde çakılıyor ;=)

Ben benim fx 8350 de @4.93 ghz de prime de 8. Testi tamamladim kapadim sicaklik uzun sure fazla eyretti diye.

Ama cidden sivi sogutma oc icin guzel birsey.. Oc ciysen lagzim ya..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_mania -- 14 Ekim 2013; 5:39:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

FX 6300 , hava soğutma ile bu kadar.

FX 6300 ,4816 mhz.

Metinabi yalniz dikkat ettim de sadece carpanla oynamamissin. Cinebenchr15 konusunda ayni sayfada ben de paylastim gormussundur belki. Brn benim islemciyle en cok 5.20 ye ciktim ve 80 dereceyi görunce vazgectim iptal ettim cinebench i. Aslinda islrmci yemedi 4.80 den sonrasini ht link kopru hizini ve dram voltaji artirdim islemci carpani ve voltajiyla birlikte sonra cidden tutamadim islemciyi ahh dedim sivinsogutma olacakti:-)

Sozun kisasi bazi oc ciler fsp yi artirarak bazilari ise mhz yi artirarak oc yapar. Sence hangisi sentetiklerde daha iyi. Yoksa ikisi birden mi bnim en son yaptigim gibi?? Gunluk kullanimi en iyi hangisi karsilar sicaklik yönünden??

Bus hızı takviyesiyle gidince,sanki daha yüksek hızlara çıkılabiliyor gibi.Denemelerimde bana öyle geldi enazından.

Ayrıca bus hızı ile nb hızınında artması genel performansı etkiliyor.
    Ama dediğin gibi bu seri işlemcilere hızlı bi o.c yapacaksan sıvı soğutma şart. 80 gibi bir derece çok fazla.
    ht hızını 2800 olarak seçtinmi,yoksa bus hızı arttırınca o değeremi çıktı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.