Şimdi Ara

fwqfqwfqfq (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
5
Favori
41.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • baldırım mezura ile ölçülünce 66 cm ye denk geliyor dolayısıyla tüm pantolonların vs ağı yırtılıyor.Bir abi deri yama yap dedi daha dayanıklı diye sizce ne yapayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y.Sarıyıldız

baldırım mezura ile ölçülünce 66 cm ye denk geliyor dolayısıyla tüm pantolonların vs ağı yırtılıyor.Bir abi deri yama yap dedi daha dayanıklı diye sizce ne yapayım.

deri o bölgede dayanmaz sürtünmeden ve terleme yapar ben iç taraftan kumaş parçası koydurup terziye zikzak yaptırıyorum yama da parçalanana kadar ömrü uzamış oluyor .
  • zayıf veya kilolu kendimi bildim bileli bu problemi yaşadım. tamamen kalın apış/basen yapısı ve terlemeyle alakalı bir durum. (65 kiloyken de eriyordu, 110 kiloyken de eriyor)
    burada dikkat edilmesi gereken nokta pantolonların kumaş cinsi (pamuk, yün, polyester vb.) ve apreleme tekniğidir. hatta apreleme tekniği o kadar çok önemlidir ki aynı marka kotlarda bile farklı aprelenmiş bir tanesi 1 ay giderken diğeri 3 sene gider. (tarafımca denenmiş, onanmıştır) bu durumu bana bundan on sene kadar önce lcw'in ankara'da üst düzey bir yöneticisi anlatmıştı. o da aynı dertten müzdarip olduğu için sorunu ve nedenini biliyordu. ben de dediğim gibi aynı marka farklı model iki pantolon üzerinde denedim, biri bir ayda kendini bıraktı, öbürünü üç sene giydim. bu başıma daha sonraları lewis pantolonda da geldi, genelde 3-6 ayda bir pantolonları erirken bir tanesini yine iki üç sene giydim.
    bir keresinde paraya kıyıp damattan oldukça pahalı bir yün pantolon almıştım. pantolon acayip yakışıyordu ama sadece bir gün, evet bir gün giymeden sonra baktım ki bacak arası tüylenmiş toplanmak üzere... anında götürdüm ayıplı ürün diye iade ettim. oysa ayıplı falan değildi, o yündü ve illaki benim bacak yapımda pamuktan daha çabuk eriyecekti.
    demekki kumaşın cinsi en önemli diğer bir faktör. mesela mesleğim gereği hep takım elbise giymek zorundayım. takımların fiyatı malum... sürekli pantolon değiştirmeye kalksam maaşımı sadece pantolona vermiş olurum. bu yüzden polyester ağırlıklı pantolonları tercih ediyorum. mesela şu anda altınyıldız ve sarar iki takımım var ve üç senedir değişimli giyiyorum, gram aşınma yok. neden, içindeki polyester güzel işlenmiş. tamam polyester sağlığa zararlı sonuçta petrolden üretiliyor ama maalesef şu anda bundan başka seçenek yok.
    zira pamuklu kumaşların, bizim yapımıza dayanacak şekilde aprelenmiş modelleri hangisidir bulmak oldukça zor. bilhassa daha çok pantolon satmak için özellikle üretilmiyordur...

• bu konuyla ilgili, altınyıldıza bir kez mail atmıştım. hani nanoteknoloji kumaşları var ya, durumumuzu anlatıp bizim hangi model kumaşlarını tercih etmemiz gerektiğini sormuştum. ama geri dönen olmamıştı. belki şimdi daha ilgili bir müşteri ilişkileri varsa cevaplayabilirler. sormak, araştırmak hatta sendika dernek kurmak lazım
  • Apreleme demişken, bir kumaşta neler yapabileceğine ilişkin fikir vermesi bakımından:www.rudolf-duraner.com.tr/urunler/tekstil-yardimci-kimyasallari/apre/fc-su-yag-ve-kir-itici-apre-maddeleri.htm
  • levis al sorun çözülür diyen arkadaşlara cevap aynı sorun levis dede var markaya bi ton para verip çöpe gidiyor
    kumaş incelmesinden dolayı levis pantolonlar yırtılıyor levis pantolonları geri kabul etmiyor
    sikayetvar olarak googleda arama yapın görün
  • levis falan hikaye
    hepsinde oluyo bu sey
    pantolonun sirf o bolgesinde sorun oluyo diye cope atiyorum :)
    bikere inat edip giymistim
    boxer sarkiyodu :)
    ben hep dieselden alirim hepsinde ayni sorun oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Markayla falan alakası yok kilodan oluyor o bende de vardı aynı problem kilo verdim normale döndüm bacaklar baldırlar incelince kalmadı öyle bir sorun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de aynı problem var kilo dan oluyor bencede. Özellikle kalın bacaklı bir yapıya sahipseniz. Bende bir bende oluyor sanıyordum .
  • US Polo'dan ve GAP'ten aldığım kot pantolonlarda da da aynısı oldu. Ama US Polonunkiler çok iyi 1 sene dayanıyor. GAP 5 para etmez. Aşına aşına fare deliği gibi olmuş sonradan farkettim. Bu bizim gibi balık etli insanların üstüne yapışan pantolon almasından kaynaklanıyor. Bende gidip biraz bol aldım. Çirkin duruyor ama zayıflayana kadar idare edicez :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Apeiron- -- 12 Ekim 2013; 16:50:35 >
  • Dostum bende o sorun 120kg iken vardı:) şuan 80 kg yim ve hiç yırtılmıyor neredeyse.sadece collezionenin pantolonlarında oluyor o dediğin
  • kaliteyle alakası yok bence.zira levis kot pantolonumun ağ kısmında 2 tane yuvarlak delik oldu,çapı yarım cm diyebilirim.neden bilmiyorum.şuan ltb den bi kot pantolonumda da aynı delikler oluştu.yürürken pantolonun o kısmı sürtünüyor birbirine ondan olabilir mi.ama neden 2 delik üst üste onu anlamış değilim.
  • Mavi pant aldım gayette yırtılıyor.Adam 3 liraya iyi fiyat vermiş ben iki pantolana 10 lira veriyorum.
  • ne emanet varmış ha sizde de

bunca yıldır kot giyerim daha apış arası yırtılmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakess

levis falan hikaye
    hepsinde oluyo bu sey

Evet maalesef marka fark etmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nihilous

quote:

Orijinalden alıntı: jakess

levis falan hikaye
    hepsinde oluyo bu sey

Evet maalesef marka fark etmiyor.

ben genelde kemersiz kullanıyorum
    zayıf oldugum için belimden düşüyo
    sonra sürtünme sonucu yırtılıyo
    aslında kemerli kullansam biraz da o ag kısmı bol olan kotlar alsak belki yırtılmaz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: garintsi

Evet beyler, başlıkta zaten konuyu özetledim. Aldığım bir kot pantolonu en fazla 3-4 ay giyinebiliyorum, sonra ağları yırtılıyor. Genelde LCW'den alıyorum kot pantolonlarımı. Hafif balık etliyim acaba ondan mı oluyor, yoksa aynı sorun herkeste mi var? Ayrıca, ağı yırtılan pantolonu terziye götürsem belli olmayacak şekilde diker mi?

Yaklaşık 2 sene sonra gelen edit: Beyler pantolonlarımdan birini birkaç ay önce terziye götürdüm adam 3 liraya pantolonun ağını güzelce tamir etti şimdi o tamir edilen pantolonu giyinebiliyorum. Tecrübeli bir terziye götürürseniz sorun hallolacaktır.

Hocam o olay sadece kilosu fazla olanlarda olmuyor. Bacak yapısı ile alakalı. Bazı insanların bacakları birbirine daha yakındır, bacaklar birleştirilerek bu anlaşılabilir. Birleştirildiğinde arada boşluk kalmıyorsa sebep budur. Öte yandan düzgün bacak bu şekilde olan bacaktır.

• Kro gibi Zıcma Pozisyonunda çömelme her köşe basına bisey olmaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: melyyh

quote:

Orijinalden alıntı: garintsi

Evet beyler, başlıkta zaten konuyu özetledim. Aldığım bir kot pantolonu en fazla 3-4 ay giyinebiliyorum, sonra ağları yırtılıyor. Genelde LCW'den alıyorum kot pantolonlarımı. Hafif balık etliyim acaba ondan mı oluyor, yoksa aynı sorun herkeste mi var? Ayrıca, ağı yırtılan pantolonu terziye götürsem belli olmayacak şekilde diker mi?

Yaklaşık 2 sene sonra gelen edit: Beyler pantolonlarımdan birini birkaç ay önce terziye götürdüm adam 3 liraya pantolonun ağını güzelce tamir etti şimdi o tamir edilen pantolonu giyinebiliyorum. Tecrübeli bir terziye götürürseniz sorun hallolacaktır.

Hocam o olay sadece kilosu fazla olanlarda olmuyor. Bacak yapısı ile alakalı. Bazı insanların bacakları birbirine daha yakındır, bacaklar birleştirilerek bu anlaşılabilir. Birleştirildiğinde arada boşluk kalmıyorsa sebep budur. Öte yandan düzgün bacak bu şekilde olan bacaktır.

yorumunuza katılıyorum bu olay kesinlikle bacak yapısı ile alakalı pantolonun kalitesi ile alakalı değil iyi pantolon daha geç yırtılıyor sadece ama kaçınılmaz son oluyor sonunda ben onun için kasmayı bıraktım orta karar bir pantolon alıp yırtılınca terziye içeriden parça koydurup zikkak yaptırıyorum çok dikkatli bakılmadıkça bellide olmuyor ,
    bacak güzelliği ile alakalı söylediğinize katılıyorum eşim her zaman bacaklarımın çok düzgün olduğunu kız olsam güzel bacaklı bir kız olacağımı söyler

• quote:

Orijinalden alıntı: kara duman

bacak güzelliği ile alakalı söylediğinize katılıyorum eşim her zaman bacaklarımın çok düzgün olduğunu kız olsam güzel bacaklı bir kız olacağımı söyler

Benimde ablam moda tasarımcısı (stilist-modelist) o da bacaklarımın çok düzgün olduğunu, Allah ın bacaklarımı ona vermiş olması gerektiğini söyler
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.