Şimdi Ara

Futbolda Teknik Gelişimi İçin Bir Yol (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
38.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Asil Türk Kanı

Bak şimdi arkadaşım sana tavsiyem nette freestyle hareketleri izle.
    Ve o hareketleri yapmaya çalış.Zordan kolaya doğru git.

Eğer bu hareketleri 1 gün çalışıp düzgünce yapabiliyorsan sende yetenek var.Yapamıyorsan öyle mükemmel bir top oynayamazsın ne kadar geliştirsende kendini.

şurdan sonrasını okumadım.o hareketlerin kaçını maç içinde kullanabilcek?o hareketler ne katıcak ona?maks arkadaslarına hava atmakta kullanır...
  • o toplar türkiyede de satılıyor
    eskiden antremanlarda yüksek direkler vardı bu topları kullanmak için direkten sarkan ipi topa bağlıyorduk çeşitli antremanlar yapabiliyorduk
  • @CCaaNN

O hareketlerin maçta bir işe yaramayacağını futbolla ilgilenen herkes bilir zaten.Bazı arkadaşlar yeteneğim olup olmadığımı bilmiyorum demiş.Bunu ölçmenin yolu budur.

Ha sizi izleyen bir menajer varsa orası ayrı.
    Yoksa halısahada gol çalım gösterisi yapmakla benim yeteneğim var derseniz ancak egonuzu tatmin edersiniz.

Futbolda yetenek herşeyden önce dar alanda oyun geçme becerisidir.Gerçi azcık futbolla ilgili olanlar,Rıdvan hocayı dinleyen kişiler gelip burda gülüp kendini rezil etmez.
    Rıdvan Dilmen ''Messi ve diğerleri'' dedi.Neden böyle bir söz sarfettiğini futboldan bihaber insanlar tabikide anlayamaz.

Futbolda oyun okuma ve çalım kapasitesi büyük oranda değiştirilemez.Çünkü çalım yetenek,oyun okuma ise zeka ile alakalıdır.Bunun haricindeki dribbling,pas,orta,alan boşaltma,boşa kaçma vs herşey çok iyi bir eğitmen ile geliştirilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil Türk Kanı -- 7 Haziran 2009; 2:34:46 >

• quote:

@Gürcan34

Freestyle kelimesinde gülünecek ne var?

Sana flip flop,makas veyahut step over desek sen yine güleceksin galiba.

Futbolla ilgili terimler kullandığımızda burda saçma sapan güleceksen benim yorumlarımı alıntı yapma.

Profesyonel olarak top oynadın mı merak ediyorum?

@CCaaNN

O hareketlerin maçta bir işe yaramayacağını futbolla ilgilenen herkes bilir zaten.Bazı arkadaşlar yeteneğim olup olmadığımı bilmiyorum demiş.Bunu ölçmenin yolu budur.

Yoksa halısahada gol çalım gösterisi yapmakla benim yeteneğim var derseniz ancak egonuzu tatmin edersiniz.

Futbolda yetenek herşeyden önce dar alanda oyun geçme becerisidir.Gerçi azcık futbolla ilgili olanlar,Rıdvan hocayı dinleyen kişiler gelip burda gülüp kendini rezil etmez.
    Rıdvan Dilmen ''Messi ve diğerleri'' dedi.Neden böyle bir söz sarfettiğini futboldan bihaber insanlar tabikide anlayamaz.

Futbolda oyun okuma ve çalım kapasitesi büyük oranda değiştirilemez.Çünkü çalım yetenek,oyun okuma ise zeka ile alakalıdır.Bunun haricindeki dribbling,pas,orta,alan boşaltma,boşa kaçma vs herşey çok iyi bir eğitmen ile geliştirilebilir.

çok güzel yazmışsın.ama dribling yeteneğini geliştirirsende çok rahat adam geçebilirsin.ayrıca illa hocaya ihtiyaç yok.daima senden daha iyi oynayan adamlarla birlikte oynarsan zamanla mecburen gelişirsin...

edit:freestyle kelimesini bi kaç gündür görmemen imkansız aslında bkz:fuat ovv ye man!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CCaaNN -- 7 Haziran 2009; 2:24:25 >

• quote:

Orjinalden alıntı: CCaaNN

quote:

@Gürcan34

Freestyle kelimesinde gülünecek ne var?

Sana flip flop,makas veyahut step over desek sen yine güleceksin galiba.

Futbolla ilgili terimler kullandığımızda burda saçma sapan güleceksen benim yorumlarımı alıntı yapma.

Profesyonel olarak top oynadın mı merak ediyorum?

@CCaaNN

çok güzel yazmışsın.ama dribling yeteneğini geliştirirsende çok rahat adam geçebilirsin.ayrıca illa hocaya ihtiyaç yok.daima senden daha iyi oynayan adamlarla birlikte oynarsan zamanla mecburen gelişirsin...

edit:freestyle kelimesini bi kaç gündür görmemen imkansız aslında bkz:fuat ovv ye man!

Hocam ben yanlış anladım iyi olmuş uyardığın

Futbol,ders diye diye internette takılmaya zaman kalmıyor.Fuatı muatı bilmiyorum valla

Gürcan arkadaşım k.bakma

• Akşam dh futbol maçı var. Gel bizi izle gelişir tekniğin
  • Arkadaşlar bugün de maç vardı biraz daha iyi çalım atmaya başladım, maçtan sonra şut çalıştım yarım saat kadar ama hala şutlarda problemim var. Hala tam olarak kendi vuruşum stilim yok, yakın olunca plase vuruyorum onun dışında bu ayağımın dışıyla ve içiyle falso olayını tam olarak kıvıramadım.
  • futbolda en önemli şey zeka ve oyunu okumaktır freestyle felan boş şeyler teknik geliştirmek istiyosan nike nin sitesinde futbolcular bunu hakkında ders veriyo onu izle derim
  • Futbolda ilk önemli olan doğuşdan var olan teknik,zeka,oyun okuma,ezber bozma,hayal kurma saydıklarım doğuşdan gelir hiç birisi sonradan kazanılamaz.Kazanılsa bile her zaman aksar..
    Futbolu çok iyi bilen ve oynayan birisi olarak hayatımda daha hiç karşıma kendimden iyi diyebileceğim birisi çıkmadı bundan çokda iddalıyım...Neden? Çünkü futbolu bilen bir insan kimsenin karşısında ezilmez hiç bir zaman...

Futboldan zevk alanlar her zaman doğuşdan bilekleri esnek olanlardır..Allaha şükür allahın lütfu:)

Bu arada videodaki ürün tam bir zırva top sektiremeyen bir adam önce sağlam bir kondisyon alması gerekir.Nedeni şu her takmın 10 numarası doğuşdan teknik insanlardır..Alex-Hagi-Lincoln-Ronaldinho-Messi-Rooney-Benzema...Ve daha niceleri...Teknik+İdman+Disiplin birleşirse mükemmel işler çıkar ortaya..

Tekniği doğuşdan olmayan insanlar 10 numaralardan farklı olarak kondisyon ve kuvvet yüklemeleridirler.Tercihleri oyunun hamalları.Defans-Defansif Orta Saha olmalıdır..

• topa server vurmak istiyorsann merdiven cıkacan sürekli yada kumda çıplak ayakla kosacan geçen yaz full kosmustum her sabah sahilde arkasından yüzüyordum bu sezonda 7 tane asistim var ve kaleciyim top bendeyken genelde karsı tarafın savunması yada kalecisi ortasaha geriiii diye bağırıyor genelde karsı tarafın ceza sahası cizgisine düşüyor toplar ayrıca duran toplardada autlarda özellikle çok aşırı derecede yani süper genclerde benim gibi vuran yoktur diyim ama çalısacan yani
  • bende top sektirmede iyi değilim ya kafama çok takıyorum bu günlerde..ayrıca birçok artistik hareketi canlandırıyorum kafamda maç esnasında bazılarını gerçekleştiriyorum bazıları malesef le sonuçlanıyor:)..maçta istekli oynuyorum koşum pressim çok iyi..İnşallah zamanla daha da geliştireceğim kendimi..kafama taktım dediğim gibi bu günlerde şu yetenek olaylarını falan..bilgi veren arkadaşlara çok teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.Kemalin Askeri

Futbolda ilk önemli olan doğuşdan var olan teknik,zeka,oyun okuma,ezber bozma,hayal kurma saydıklarım doğuşdan gelir hiç birisi sonradan kazanılamaz.Kazanılsa bile her zaman aksar..
    Futbolu çok iyi bilen ve oynayan birisi olarak hayatımda daha hiç karşıma kendimden iyi diyebileceğim birisi çıkmadı bundan çokda iddalıyım...Neden? Çünkü futbolu bilen bir insan kimsenin karşısında ezilmez hiç bir zaman...

Futboldan zevk alanlar her zaman doğuşdan bilekleri esnek olanlardır..Allaha şükür allahın lütfu:)

Bu arada videodaki ürün tam bir zırva top sektiremeyen bir adam önce sağlam bir kondisyon alması gerekir.Nedeni şu her takmın 10 numarası doğuşdan teknik insanlardır..Alex-Hagi-Lincoln-Ronaldinho-Messi-Rooney-Benzema...Ve daha niceleri...Teknik+İdman+Disiplin birleşirse mükemmel işler çıkar ortaya..

Tekniği doğuşdan olmayan insanlar 10 numaralardan farklı olarak kondisyon ve kuvvet yüklemeleridirler.Tercihleri oyunun hamalları.Defans-Defansif Orta Saha olmalıdır..

Çok iddalı olmuş be hocam, barcelonada falan oynuyorsun heralde

• Teknik geliştirmek için bi tane hentbol topu alın ve onla gunde 1-2 saat vakit gecirin, daha cok top sektirin, eviniz buyukse evin içinde o topla gezin oynayın 2-3 ay dediğimi yapın gözle görülür sekilde top tekniginiz artacaktır.

14-15 yaslarında genç arkadaslar varsa aranızda bunu daha cok yapın, bos vaktiniz kalırsa hentbol topunun hemen ardından normal topla dribling falan yapın yine top sektirin. Aslında bu işin bi formulu yok topcu olmak istiyorsanız topla yatıcaksınız topla kalkıcaksınız bu kadar basit, beslenmenize uykunuza dikkat ediceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gerribas

quote:

Futbolda ilk önemli olan doğuşdan var olan teknik,zeka,oyun okuma,ezber bozma,hayal kurma saydıklarım doğuşdan gelir hiç birisi sonradan kazanılamaz.Kazanılsa bile her zaman aksar..

Çok iddalı olmuş be hocam, barcelonada falan oynuyorsun heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nanuk -- 6 Ekim 2009; 4:21:05 >

• quote:

çok yanılıyosun arkadaşım futbolun doğuştan uzakdan yakından ilgisi yoktur futbol bir yaşam şeklidir fiziki gelişimin futbola göre şekillendimi teknikden bahsedilir yani 7-8 yaşındaki kemikleri henüz gelişmemiş bir çocuk futbola başlayarak büyürse işde o zaman teknikden bahsederiz tabi özverilik çalışkanlık ve istekli bir yapıyada sahip olmak gerekir benimde çocukluğum futbolllan geçmişdir içimdeki isteği futbol açlığını hiçbirşeye değişmezdim ozamanlar kendimden büyük insanlarlan çok rahat bir şekilde maçlara çıkabiliyodum ama sonrasında bazı şeylerden ders çıkardım boyum kısaydı ve bazı mücadelelerde fizik gücüm yetersiz kalıyodu sonra anladımki ben futbolcu olamam diye sen çok iddalı konuşmuşsun ama trabzona gelsen senin gibi oynayan gençleri çok gösteririm sana onalrında tekniği mükemmeldir kendim karşına çıkmak isterdim ama artık 5 sene olmuşdur topa vurmayalı ama bir 6 aylan eski durumuma gelirim zannediyorm trabzonda özellikle 86 dan önceki gençlikde teknik gelişim çok farklı son zamanlarda bu bozuldu artık mahallede oynamayan çocuklar kalmadığı için böle oldu hep halısahalarda geniş alanlarda top oynanır hale geldi halbuki mahallelerde dar alanlarda kontrollü direkleri hesap eden duvar pasları yapan önüne çıkacak engelleri gören gençlik artık kalmadı ben teknik gelişimimi isabet oranımı arttırmak için sabahdan akşama kadar elektirk direklerinin arasından top geçirmeye çalışdığım zamanlar olmuşdur bu işler öle kendine güvenlen olmuyo akılcı olmak lazım örnek verirsek trabzondaki alanzinyo adamın tekniği mükemmel ama fiziki gücü olmadığı için pasif kalıyo böle adamları geçmek çok zordur ama kendinden fiziki olarak büyük insanları geçmeside çok zordur diğer bir örnekde rus futbolcu arşavindir kendi oyunuma en çok onu benzetirim sana şöle söliğim bir maçda iyi odaklanmış bir defans futbolcusu arşavine nefes aldırmaz.

• Bende futbolu gerçekten iyi oynarım bi aralar gs nin alt yapısındaydım.
    İki ayağımıda kullanabiliyorum ve çalım atmak doğuştan gelir
    Birde imzamı oku
  • Bence bu topa bağlı iple falan futbol öğrenilmez, teknik olarak belki bi derece artar ama futboluna bi katkısı olmaz. Gerçi küçükken okulun beden derslerinde ilkokullara top vermezlerdi bizde evden torbayla getirirdik yolda sıkıldığım için torbalı topu sektire sektire götürürdüm, şuan bulunduğum aktivitelerdeki futbol takımlarının karmasında olmamın sebebi bu mu acaba merak ettim şimdi.
  • Hocam boş alanda topla bir çok hareketi yapıyorum ancak maçlarda Stoper oynuyorum ve dışarda yaptığım hiç bir hareketi yapma şansım yok o yüzden yan tekniğini takım içinde oyunu görerek geliştirebileceğini düşünüyorum bunların pek bir yararı olacağını sanmıyorum duvara topu vurdurup sert gelen topu kontrol etmeye alışabilirsin mesela böyle ticari şeylere gerek yok yani
  • Calim meselesi dogustan gelmez bence.Ama yetenek olmali oyle kalaslar oluyor ki:))Futbol oynamaya 6 yasinda basladim.Bahceye iner abiler beni takima alsin diye beklerdim.7 yasinda kaleci eksikliginden dolayi aliyorlardi/Oynamasam bile onlari izliyordum.Daha sonra yas arttikca kendimdeki yetenegi kesfettim.1e 5 2ye 5 gibi maclar yaptik.Bunlarin top teknigime yaptigi katki inkar edilemez.Birde dayi faktoru var.Ronaldinhonun yandan yemisi mubarek.Kalp sorunu nedeniyle futbolu birakmis ama inanilmaz bir teknige sahip.derler ya cocuk dayiya ceker..

YasIn kac bilmiyorum ama imkanin varsa evin icinde hentbol topuyla dolas.Su an kardesimin yaptigi gibi :) Disarida topla kosular yap.Top kontrolunu gelistirmek icin havaya attigin toplari stop et.Oynayabilecegin bir arkadasin varsa tek pas yap uzun paslar at.Bol bol sut cek kendine bir sut teknigi edin.Ben solagim ama sag ayagimida kullanabiliyorum mac icinde.Onume vurulacak top geldiginde sag sol bakmam.Imkanim varsa sola alirim yoksa Allah ne verdiyse

Ip atlama ve merdiven cikma isleri zoruna gitmezse sana katki saglar.

Bu arada sol ayak ile burun,ayak ustu,ayak ici karisimi bi sekilde topun

Futbolda Teknik Gelişimi İçin Bir Yol

kirmizi ile isaretli kismina vurunca dehset gidiyor.Tabi oturursa

• Ev Korıdorluysa kordıron sonuna bır sandalye koy sende korıdorun basına gec,kucuk sunger topla sandalyenın ıcınden gecırmeye calıs topo.

Sahsen ben oyle yaparım,Teknıgım ıyıdır,ama Kosamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.