DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Futbolda Teknik Gelişimi İçin Bir Yol
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
50
Cevap
1
Favori
34.165
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Futbolda Teknik Gelişimi İçin Bir Yol
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 sonraki >>>
Giriş
      600 Mesaj
      06 Haziran 2009 23:52:58
      Arkadaşlar futbolda tekniğimi ve şutlarımı ve tabi diğer özelliklerimi de geliştirmek istiyorum, yaza yaklaştık önümde 3 ay var. Yapabilceklerim nelerdir diye araştırırken bu videoyu buldum.

link: http://www.you-tube.com/watch?v=q_O8ikXPzyo

Biraz ticari birşeye benziyor ama işe yarıyorsa almayı düşünüyorum getirtiremezsem de, kendim bi tane bunun benzeri de yapmayı deneyebilirim. Sonuçta evde yapabileceğim birşey.

İstanbul'da oturuyorum yakınımda bir tane halısaha var ve ben kendimi geliştirmek istiyorum ama tabii ki de sadece kendim için halısahayı kiralayamam ve çalışacak bir yerde yok, futbolumu geliştirmem için ne yol önerirsiniz, nasıl çalışmalıyım, ne yapabilirim.

"This whole... living thing is... highly overrated."

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim.
    • Yarbay
      2622 Mesaj
      06 Haziran 2009 23:56:03
      Bol bol top sektir ve bol bol maç yap kendiliğinden gelişir zaten yetenekte varsa

Steam nick: castilla
    • Yarbay
      2262 Mesaj
      06 Haziran 2009 23:58:30
      bu ipten bende varı zamanında az oynamadım kimbilir şimdi nerdedir

• Yüzbaşı
      600 Mesaj
      06 Haziran 2009 23:59:05

quote:

Orjinalden alıntı: CasTiLLa

Bol bol top sektir ve bol bol maç yap kendiliğinden gelişir zaten yetenekte varsa

top sektirmek bilekleri mi geliştiriyor?

• Yarbay
      4653 Mesaj
      07 Haziran 2009 00:06:38

quote:

Orjinalden alıntı: uliking

Alıntıları Göster

top sektirmek bilekleri mi geliştiriyor?

topa daha hakim olmanı sağlar.bol bol maç yap.ama kendini geliştirirken bireysel olarak değil takım oyuncusu olarak geliştir

• Yarbay
      2902 Mesaj
      07 Haziran 2009 00:07:37
      O videodakileri sen evde bile yaparsın,çık bul boş bir alan,bul 1 arkadaş paslaşın oynayın,yetenek yoksa zaten çok gelişmez.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
      Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

• Yüzbaşı
      600 Mesaj
      07 Haziran 2009 00:09:05

quote:

Orjinalden alıntı: Feel Me

O videodakileri sen evde bile yaparsın,çık bul boş bir alan,bul 1 arkadaş paslaşın oynayın,yetenek yoksa zaten çok gelişmez.

Yetenek var mı bilmiyorum ama bazen iyi oynuyorum bazen kötü, istikrarı hiç tutturamıyorum aynı şey şut çekerken de geçerli bazen çok iyi atmaya başlıyorum bazen çok kötü belli bi stili tutturamadım hala

• Yarbay
      2653 Mesaj
      07 Haziran 2009 00:10:21
      Maç dışında yaptığın klas hareketler,top sektirme vs.herşey yalan...Önemli olan maçta nasıl oynadığındır...Maçta hızlı ve istekli olmaya çalış...

• Yarbay
      3640 Mesaj
      07 Haziran 2009 00:17:10

Önemli olan , bileklerdir . Ve iki ayağını da kullanabilmen lazım ki , tekniğinin sağlamlığı tam olsun . Teknik olanlar yavaş olur diye bi kanı var genelde . Hızlı ve teknik olan oyuncuyu havada kapıyolar o ayrı mesela tabi :D Yine de geliştiricem diyorsan , youtube'den bol bol küçük hareket izle. Skılls diye geçer . Sonra yapmaya çalış . Bileklerine hakim olmaya başladığına inandığın an , özgüvenin de olursa teknik kendiliğinden gelişir . Şu adamı nasıl çalımlıcam falan . . olumsuz şeyler bunlar . Düşünme , yap hareketini geç .

• Yüzbaşı
      600 Mesaj
      07 Haziran 2009 00:18:51

quote:

Orjinalden alıntı: DieselTRoniC

Önemli olan , bileklerdir . Ve iki ayağını da kullanabilmen lazım ki , tekniğinin sağlamlığı tam olsun . Teknik olanlar yavaş olur diye bi kanı var genelde . Hızlı ve teknik olan oyuncuyu havada kapıyolar o ayrı mesela tabi :D Yine de geliştiricem diyorsan , youtube'den bol bol küçük hareket izle. Skılls diye geçer . Sonra yapmaya çalış . Bileklerine hakim olmaya başladığına inandığın an , özgüvenin de olursa teknik kendiliğinden gelişir . Şu adamı nasıl çalımlıcam falan . . olumsuz şeyler bunlar . Düşünme , yap hareketini geç .

iki ayak dedin de ben sol ayağımı pek kullanamıyorum, yani sağ ile arasında büyük bi fark var

• Yarbay
      4653 Mesaj
      07 Haziran 2009 00:21:54

quote:

Orjinalden alıntı: uliking

Alıntıları Göster

iki ayak dedin de ben sol ayağımı pek kullanamıyorum, yani sağ ile arasında büyük bi fark var

bi ayağının daha iyi olması tabi ki normal.ama yeri geldi mi sol ayağınla şutta çekmelisin ortada açmalısın.öyle pozisyonlarda topu sağ ayağına almaya uğraşmamalısın.bende sol ayakla duran topa hiç vuramam mesela.ama maç içinde hareket halindeki topa vururken bi sorun çıkmıyo.

• Teğmen
      238 Mesaj
      07 Haziran 2009 00:58:24
      Sen bence şimdilik iyi kullandığın ayağına çalış.Bence teknik gelişimi için en önemli şey topu bileklerine ne kadar yakın tutabildiğin topla giderken.Ben senin yerinde olsam taşları aralıklı dizerim aralarından topu ayağımdan açmadan çapraz geçerim.Bide bir noktaya ,mesafeyi ve pozisyonu değiştirerek orta yaparım.Tabii ki orta yaparken ayağının içinin üst tarafını kullanmanı tavsiye ederim.istanbulda olsaydım belki beraber oynardık.Özlemişim oynamayı.
      Sakın vazgeçme Türkiyede ne kazmalar süper lig de futbolcu oluyor.Kısmet birazda torpil işi bunlar.Yeteneğinde varsa zaten öne çıkarsın.

Ford FİESTA 1.4TDCi Titanium X 2012
      Sony 40D3500 Lcd TV,Samsung 46C750
      ,Samsung Note 5,Epson TW5100,Logitech Z-906 5.1
      Msi Gtx 1070 Gaming
    • Teğmen
      135 Mesaj
      07 Haziran 2009 01:04:45
      Arkadaşın dediği gibi top sektir ve kale varsa frikik falan çalış eğer teknik istiyorsan.Geniş alan bulan bilirsen uzağa nokta paslar çalış,top sür bunları bol bol yaparsan eminim mesafe katedersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLeen -- 7 Haziran 2009; 1:05:00 >

• Yüzbaşı
      651 Mesaj
      07 Haziran 2009 01:06:59
      herşeyden önce zekanı geliştirmelisin tabi bunu tr ligi için demiyorum ne kasap futbolcular bizim liglerimizde oynadı ama hedefin büyükse top gelmeden yapacağın şeyi belirlemen lazım önce kafandaki sorunları gider
      ah ah liflerim saolsun :( gençlik yıllarım aklıma geldi

• Yarbay
      3725 Mesaj
      07 Haziran 2009 01:13:26
      Teknik sonradan geliştirilebilecek bir şey değil bence .

• Yüzbaşı
      700 Mesaj
      07 Haziran 2009 01:17:17
      Top oynarken bir sonraki adımı düşünebiliyorsan (Satranç gibi)...Yeteneklisindir...Ne demek istiyorum yani etrafında 3 kişi varken aşırtarak arkadaşına vereceğin bir pas top yerde sekerken arkadaşın için çok iyi bir şut şansı oluşturur...Belki oynadığın yerde golü atanla ilgilenirler fakat aslında gol senindir :D... Belgesel gibi anlattım yaw...Neyse uzun lafın kısası futbolu sadece koşmak,topa vurmak gerektiren bir spor olarak düşünme...Çok yetenekli olmasanda yaptığın bir dönüş attığın bir pasla İniesta,Xavi tarzı bi oyuncu olabilirsin

Bütün yakınlarınız
      Sizi yanlış tanıdı

Be yâd-i yârî hoşâ katre eşkî
      Be sûz-e eşkî hoşâ zindegânî
    • Binbaşı
      1335 Mesaj
      07 Haziran 2009 01:22:48

quote:

Orjinalden alıntı: @Yqut

Maç dışında yaptığın klas hareketler,top sektirme vs.herşey yalan...Önemli olan maçta nasıl oynadığındır...Maçta hızlı ve istekli olmaya çalış...

İşte budur ya
      Hayatımda top sektirmeyi öğrenemedim
      Oyunu fazlasıyla iyi okurum, top dağıtmayı severim vs vs vs. futbol bilek hareketlerinden ibaret değildir halısaha maçlarına giderek kendini geliştir takımda oynamayı öğren öncelikle

• Binbaşı
      1404 Mesaj
      07 Haziran 2009 01:40:17
      Bak şimdi arkadaşım sana tavsiyem nette freestyle hareketleri izle.
      Ve o hareketleri yapmaya çalış.Zordan kolaya doğru git.

Eğer bu hareketleri 1 gün çalışıp düzgünce yapabiliyorsan sende yetenek var.Yapamıyorsan öyle mükemmel bir top oynayamazsın ne kadar geliştirsende kendini.

Konuyla alakası yok ama yeteneği ölçmek istiyorsan bu yöntemi dene.

Şimdi soruna gelirsek top tekniğini geliştirmek istiyorsan düz ve boş bir alanda topu çok hızlı sürmeye çalış.Hızını hiç kesmemeyi dene.Ve elinden geldiğince topu ayağından aşma(Burda yetenek önemli)

Ayrıca hafif tempoda topu sektirerek koştur.Daha sonra biraz daha hızlan.

Yerinde top saydırarak teknik geliştirilmez.

Şunu demek istiyorum eğer freestyle hareketleri çok uğraşmadan iyi yapıyorsan sen yeteneklisin.Buna rağmen iyi futbol oynayamıyorsan veya çalım atamıyorsan ya kendine güvenin yok yada kondisyon eksikliği var.

Bu hareketleri yaparak bileğinin kıvraklığını,bacaklarının hızını ölçebilirsin.

Futbolda yetenek pas,şuttan ziyade dar alanda çalımdır.Pas ve şutu çok çalışarak bir oranda düzeltebilirsin ancak çalım doğuştan yetenek gerektirir.Yanlış anlaşılmasın pas ve şut yetenek gerektirmez demiyorum.

Çok çalışarak iyi orta yapılır,50-60 metreye iyi paslar atılabilir xavi gibi,iniesta gibi(iyi bir altyapı eğitimi almak şartıyla).Ancak asla Messi gibi çalım atamazsın.

• Binbaşı
      1335 Mesaj
      07 Haziran 2009 01:50:58

quote:

Orjinalden alıntı: Asil Türk Kanı

Bak şimdi arkadaşım sana tavsiyem nette freestyle hareketleri izle.
      Ve o hareketleri yapmaya çalış.Zordan kolaya doğru git.

Eğer bu hareketleri 1 gün çalışıp düzgünce yapabiliyorsan sende yetenek var.Yapamıyorsan öyle mükemmel bir top oynayamazsın ne kadar geliştirsende kendini.

Konuyla alakası yok ama yeteneği ölçmek istiyorsan bu yöntemi dene.

Şimdi soruna gelirsek top tekniğini geliştirmek istiyorsan düz ve boş bir alanda topu çok hızlı sürmeye çalış.Hızını hiç kesmemeyi dene.Ve elinden geldiğince topu ayağından aşma(Burda yetenek önemli)

Ayrıca hafif tempoda topu sektirerek koştur.Daha sonra biraz daha hızlan.

Yerinde top saydırarak teknik geliştirilmez.

Şunu demek istiyorum eğer freestyle hareketleri çok uğraşmadan iyi yapıyorsan sen yeteneklisin.Buna rağmen iyi futbol oynayamıyorsan veya çalım atamıyorsan ya kendine güvenin yok yada kondisyon eksikliği var.

Bu hareketleri yaparak bileğinin kıvraklığını,bacaklarının hızını ölçebilirsin.

Futbolda yetenek pas,şuttan ziyade dar alanda çalımdır.Pas ve şutu çok çalışarak bir oranda düzeltebilirsin ancak çalım doğuştan yetenek gerektirir.Yanlış anlaşılmasın pas ve şut yetenek gerektirmez demiyorum.

Çok çalışarak iyi orta yapılır,50-60 metreye iyi paslar atılabilir xavi gibi,iniesta gibi(iyi bir altyapı eğitimi almak şartıyla).Ancak asla Messi gibi çalım atamazsın.

• Yarbay
      6387 Mesaj
      07 Haziran 2009 01:58:55
      videodaki gibi entel şeylerle uğraşma normal olarak çalış yeteneğin varsa eninde sonunda sonucunu alırsın

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.