Şimdi Ara

Futbolda bile Turkiye`nin elenmesine sevinir halde gelmek ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Futbolda bile Turkiye`nin elenmesine sevinir halde gelmek ...
    Futbolda bile Turkiye`nin elenmesine sevinir halde gelmek ...

iste `GUCLU` bir Turkiye isteyen sistem - rejim adami.

size bir sey diyeyim mi ? Bu devirde kim `goclo Turkiye` `avrupa bizi gisganiyi` demekte ya cikarci dir ya da egitim eksikligi vardir.

1998 de askeri sinavi gecip bursa isiklar`a gitmeyi planliyordum ... dayim vazgecirdi (bugun akpli kendisi cikar icin)

2003 de askere gidecektim uniye gitmeyip ... babam vazgecirmisti (goreceksin tayyibin ogullarinin biri bile askere gitmiycek demisti ve hakli cikti ) ....

cocuklugumdan beridir hep milliyetcilik sacmaliklari ile buyutuldum. hatirlarim hep subay olarak orduya baslayip rutbeli olma hayalim vardi ilk okul yillarimda.

bugun geldigim nokta icin basta Recep Tayyip Erdogan olmak uzere tum akpli sisyasilerden ozur diliyor ve tesekkur ediyorum Gozlerimi actigi icin. 90larda biz anadolu insanini hep yokluktan okuyamayip cahil kalmis insanlar olarak gorur ve hep `koylu milletin efendisidir` derdik yani o bilincle buyudur.

bugun gelinen noktada ise akp bize gercegi gosterdi. meger anadolu insani yokluktan okuyamamaktan degil de bunyesi `egitime` karsi oldugundan o halde imis. Ataturk ne gordu bu anadolularda ki `Turk ogun calis guven` ile `koylu milletin efendisi` demis. anadolulari, balkanlarla mi yoksa orta asyada kazaklara mi karistirmis anlamadim.

siyasetcisinden, tarihcisinden, bilimcisine, sanatcisina kadar sporunun da ozeti yukarida ki Arda nin resmi ... bu akpnin bir yansimasi ...

tabi alttaki durum da var. benzerlik ?

ILGINC ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justaprogrammer -- 8 Ekim 2017; 18:32:11 >

• Haram zıkkım olsun, ben işimi gücümü bırakıp keyifli bir 1.30 saat geçirmek istiyorum. Yaptıklarına bak. İnşallah elenirler. Yabancı sınırı gelirse de izlemem bir daha. Gider Premier League izlerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKP ve Demirören olduğu sürece .Milli takımdan başarı beklemeyin...Akşam ki maç Rezillik ötesi //Her zaman olduğu gibi yarın unutulacak..

AKP eserinle gurur duy şimdi.. Topunuzun Allah belasını versin Türkiyenin içine ettiniz yeter artık..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • futboldur elenebilirsin ama 3-0 olmuş hiç bişey yapmamışsın bari gülme kaç maçtır izlediğim maçtan zevk almıyorum
  • Turkuvazzz

• Avrupadaki futbolcuları seyredince çok güzel kısrak seyrediyormuşuz gibi.

Bizimkiler ise beygirden hallice ama milyonları götüren e...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 7 Ekim 2017; 1:9:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİpek

Haram zıkkım olsun, ben işimi gücümü bırakıp keyifli bir 1.30 saat geçirmek istiyorum. Yaptıklarına bak. İnşallah elenirler. Yabancı sınırı gelirse de izlemem bir daha. Gider Premier League izlerim.

Dunya kupasi sansimiz kalmadi ki zaten

Ben izlemedim valla kafam rahat. O milli ruh 2008 de bitti.

80+5 milyon ulkede hala mehmet topal, burak, arda oynuyorsa birakin zaten

Bu arada Suriye, dunya kupasina katiliyor bizim stadlards oynasinlar yabancilik cekmez iki taraf da

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Haberleri okuyunca öğrendim şansımız kalmamış.

Canları sağolsun(!)

• Şu oyuncular değişene kadar milli maç izlenmez oyuncusundan federasyon başkanına kadar çöp bir takım

• Olum bunu da akp ye bagladıniz ya ? ee 2008 de de akp vardı avrupa şampiyonasında yarı final oynadık akp nin mi başarısıydı ?

Böyle bir mantık mı olur yahu iyice saçmaladıniz artik .

Siz türk futbolunu ne zannediyorsunuz her turnuvaya katilan basarıli olan bi takım mı..biz hep böyleydik..

• quote:

Orijinalden alıntı: furandor

Olum bunu da akp ye bagladıniz ya ? ee 2008 de de akp vardı avrupa şampiyonasında yarı final oynadık akp nin mi başarısıydı ?

Siz türk futbolunu ne zannediyorsunuz her turnuvaya katilan basarıli olan bi takım mı..biz hep böyleydik..

Uzun uzun yazılır ama sadece futboldan alinan vergi, Fatih Terimin maaşı diyorum.

Lale devrini yaşıyoruz, parayla her şeyi satın alabileceğini sanan zihniyet, işlerin eğitimsiz, kültürsüz ve ahlaksız yürümeyeceğini kanıtlamaya devam ediyor.

AKP ile falan alakası yok, olay mentalitede. Bu iktidar bu ülkeye üretmeyi değil; savrukluğu aşılıyor.

Bu futbolcu bozuntularının hiç bir sorunu yok, devletin malı deniz; yemeyen keriz

• Prim olayından sonra zaten bir kesim desteğini çekmişti. Para karşılığı milli takımda oynayanlardan birşey beklenmez.
    Türkiye ligi balon bir ligtir. 1 milyondan fazla maaş alamayacak oyunculara servet dökülüyor. 350 bin nüfuslu izlanda gelip 3 tane atıp gidiyor.
    Neyseki 2002 yılındaki dünya kupasını izlemiş nesildenim en azından birşeyler gördüm şimdiki gençlere yazık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furandor

Olum bunu da akp ye bagladıniz ya ? ee 2008 de de akp vardı avrupa şampiyonasında yarı final oynadık akp nin mi başarısıydı ?

Siyasî kirlenme, siyasî ilişkilerdeki kirlenmeler her şeyi zincirleme bir şekilde olumsuz etkileyebilir. İnsanlar sinirli, stresli, mutsuz, kutuplaşmış toplumlar devamlı negatif bir enerji savurur. Devamlı kavga gürültü, bir şeyler başarmak kimsenin umrunda olmaz. Umutsuzluk hakim olur ve kimse bir şey yapmak için kılını kıpırdatmaz veya mecburiyetten asgari düzeyde yapar. Siyaset neye bulaşırsa onu kirletir. Dine bulaşırsa dini, sinemaya bulaşırsa sinemayı, futbola bulaşırsa futbolu kirletir. Aslında ben şu an özet geçtim. Uzun uzun yazılıp çizilecek şeyler.

• Konuya gelirsek, futbol gibi materyallerin toplumu oyaladığı, uyuttuğu filan söylenir bu bağlamda iyi bir politk silah olarak düşünülebilir. İyi tarafından bakın artık sizi uyutacak olan haplar tesirini kaybetmiştir. Bi de böyle düşünün. Zaten LigTv dir, ücretli kanallardır, maç biletleridir bi ton para döküyordunuz uyumak için en azından paranız cebinizde kalır. Avuntu-teselli gibi oldu ama gerçek bu. Türk futbolu leş.

• Sporcularin once adam olmasi lazim, sonra sporcu.
  • Ozan kiloluymuş, arda da camış gibi zaten.
  • Uyuyacak etmenler ortadan kalksın ki
    Millet tabloyu görsün...
    ------------
    Her sene Messiyi bu ülkeye getirirsen
    Gitmemek için taraftar uyanmasın diye
    Milli takımın haline oturup ağlarsın
    -----
    Size ilah diye sunular oyuncuların alayı
    Vasattan öte değil..
    Avrupada iş yapmaz..
    ---------------
    Lucescuyu getirdiler
    Adam para için geldi
    Aragonesin yaşına gelmiş
    Adamdan medet umuyorlar
    TFF iSTESE ondan 10 gömlek üstü adamı da getirebilirdi.
    Mesele para değil
    Takımın oyuncuların oynayamıyor
    Bu elit oyuncuların ve isim yapmış insanların ülkemize getirtilmesinin
    Tek sebebi
    Ortadaki hazin tabloyu görmemeli
    POPULARİTE
    Taraftara aşı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

siyasal islam elinin değdiği her yeri kurutuyor.

Atatürk çok haklıymış... din gibi dogmatik bir oluşum ile siyasette sporda ekonomide yanı çağında başarılı olamazsın.
  • BU işin içinde başka işler var gibi. İçinde az biraz vatan sevgisi olan futbolcu, yönetici ya da teknik adam her kim varsa şu kadronun nasıl yapıldığını dürüstçe anlatsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİpek

Haram zıkkım olsun, ben işimi gücümü bırakıp keyifli bir 1.30 saat geçirmek istiyorum. Yaptıklarına bak. İnşallah elenirler. Yabancı sınırı gelirse de izlemem bir daha. Gider Premier League izlerim.

Dunya kupasi sansimiz kalmadi ki zaten

Ben izlemedim valla kafam rahat. O milli ruh 2008 de bitti.

80+5 milyon ulkede hala mehmet topal, burak, arda oynuyorsa birakin zaten

Bu arada Suriye, dunya kupasina katiliyor bizim stadlards oynasinlar yabancilik cekmez iki taraf da

Burak Yılmaz'ın nesi varmış? Ligte en çok gol atan yerli oyuncu oynamayacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şekilsiniz ya -- 8 Ekim 2017; 0:39:5 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.