Şimdi Ara

Futbol katili Pep Guardiola düşmanları derneği (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
688
Cevap
0
Favori
20.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pep hocamin 6 numarasi iyi, stoperleri iyi olunca basarili oluyor. Keske Otamendi yerine daha iyi bir stoperi olsaydı. Aslinda olmadigi PSG acisindan iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Todo al Blanco

burd pep e sallayanlari unutmayip muhattap bile olunmamali futbol bilgileri 00000000

zamaninda ne guzel konusmusum ve hakli cikmanin gururu ile uyuyorum simdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

burd pep e sallayanlari unutmayip muhattap bile olunmamali futbol bilgileri 00000000

zamaninda ne guzel konusmusum ve hakli cikmanin gururu ile uyuyorum simdi.

allah rahatlık versin hocam ;)

• hocaaammmm.. bu adama köti td diyin balon diyin de futbol katili diyen ne yaşıyor ya aynı şeyleri izlediğimize emin miyiz acaba.
  • oooooooo manu'yu yendi kesin allahın kulu ve elçisi bu adam, hemen tapınalım
    "bu adamı beğenmeyenler futboldan anlamıyor" lol, evet canım kardeşim 80 iq ile sen anlıyorsun ama biz anlamıyoruz. gerçi ronaldocuların analitik zekalarının yani futbol zekalarının ne boyutta olduğunu herkes biliyor.

100000000 pas yaptırıp 90+50'de gol atan keltoş hocam, seni de seviyoruz desem yalan olur. leş gibi futbolunu da alıp çıktığın yere geri dön.
    kısaca borin' borin' city

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E1825AD4A -- 11 Aralık 2017; 6:49:56 >
  • hocam beni de ekle onur üyesi olarak.Futbol tarihinde en nefret ettiğim adam guardiola resmen sevdiğim takımlardan soğuttu beni

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JampolPapa

oooooooo manu'yu yendi kesin allahın kulu ve elçisi bu adam, hemen tapınalım
    "bu adamı beğenmeyenler futboldan anlamıyor" lol, evet canım kardeşim 80 iq ile sen anlıyorsun ama biz anlamıyoruz. gerçi ronaldocuların analitik zekalarının yani futbol zekalarının ne boyutta olduğunu herkes biliyor.

100000000 pas yaptırıp 90+50'de gol atan keltoş hocam, seni de seviyoruz desem yalan olur. leş gibi futbolunu da alıp çıktığın yere geri dön.

:) Eleştiriye gel :)

Kompleksli yapınızı bir kenara bırakın, dünya üstünde böyle çok insan var ve işini iyi yapan herkese laf sokmayı başarı görerek "çocukça" eleştirilerde bulunuyorlar...

Adamın futbol tarzı bu, senin bile algılayıp çözebileceğin yapıyı neden rakipleri öngörüp önüne geçemiyor ? Demek ki bir şeyleri iyi yapıyor. Futbolu sıkıcı değil, herkesin haz aldığı mevzu farklı ve bende pas oyununu, rakibi böyle yıpratmasını seviyorum. Elbette eleştiriye açık durumları vardır herkes beğenmek zorunda da değil :)

Fakat adamı küçümseyecek kadar bu hayatta ne başardın merak ediyorum ? :)

• quote:

An itibariyle sen ve senin gibiler

• başlığı epl katili pep guardıola diye değiştirmek lazım. epldek tüm takımları tek tek katletti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jersey Devil -- 11 Aralık 2017; 11:22:44 >
  • Mourinho hocamın eski günlerine döndüğü zamanlar Pep zirveyi belirledi ve kral benim dedi.

City kadrosu da öyle abartılacak bir kadro değil.Şampiyon olmaları şaşırtıcı değil ama tek kale maç oynuyorlar resmen EPL'de.

Onun takımlarını izlediğimiz için şanslıyız.Çok özel bir adam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lady Sylvanas Windrunner -- 11 Aralık 2017; 11:35:56 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

quote:

:) Eleştiriye gel :)

Kompleksli yapınızı bir kenara bırakın, dünya üstünde böyle çok insan var ve işini iyi yapan herkese laf sokmayı başarı görerek "çocukça" eleştirilerde bulunuyorlar...

Adamın futbol tarzı bu, senin bile algılayıp çözebileceğin yapıyı neden rakipleri öngörüp önüne geçemiyor ? Demek ki bir şeyleri iyi yapıyor. Futbolu sıkıcı değil, herkesin haz aldığı mevzu farklı ve bende pas oyununu, rakibi böyle yıpratmasını seviyorum. Elbette eleştiriye açık durumları vardır herkes beğenmek zorunda da değil :)

Fakat adamı küçümseyecek kadar bu hayatta ne başardın merak ediyorum ? :)

önüne geçebilecek adamların da farklı takıntıları var da o yüzden. mourinho mesela, deplasmanlarda top oynatmıyor bilerek, bizim zamanında 3-2 yenmemiz tamamen mourinho yüzünden, başka teknik adam olsa 3 tane de burada sallarlardı. fener manu'yu aynı şekilde yendi.
    futbol dünyanın en basit oyunlarından biri, üstüne milyon tane tez yazılacak bir şey yok. pep ve klopp çakma filozofları kendileri çalıp kendileri eğlensin. düzgün bir kontra atak takımı bu pas manyaklarını delik deşik eder. epl'de zaten çok düşük bir seviyede futbol oynanıyor, real'in 2 senedir oynadığı futbolun epl'de hiç oynandığını hatırlamıyorum.

küçüklüğümden beri hep en iyi okullarda okudum, olimpiyatlarda dereceler yaptım, burs bulursam gelecek sene de ingiltere'ye doktoraya gidiyorum. dahi değilim ama forumdaki asalaklar için fazla zekiyim.

bu egoyla senden hiçbişey olmaz merak etme (doğruysa tabi :))

• Bu adama tika taka nın mücidi diyebilir miyiz? evet

Tarihsel açıdan Neydi tika - taka? Temelinde 1974 yılında Cruyff'un da içinde bulunduğu Ajax ve Hollanda milli takımının felsefesi olan TOTAL FUTBOL mantığını Cruyff'un Barcelona'ya gelmesi ile bu felsefeyi Barcelona'ya getirmesi, sonra teknik direktör olunca da La Masia'dan başlayarak tüm kulübe işlemesi, sonrasında bu taktiğin artık rakiplerce çözüldüğü noktasında revize edilen taktiktir.

Peki Tika - Taka tahta üzerinde neydi? Tıpkı total futbol gibi toplu hücum ve toplu defans olacak, bu sistemde futbolun temelini sahadaki bütün futbolcular oluşturacak. Total futbolda sistemde en kilit oyuncu johann cruyff'du. johann cruyff sahada serbest oynardı, rakipler onun sahanın neresinde durduğunu, nerde oynadığını anlayamadıklarından onun futboluna engel olamaz, oda rakip savunma üzerinde ciddi tehlike oluştururdu. Yani tika - taka da da bir tane sahte 9 olacak oyunu maestro gibi o yönetecekti.

Ancak bunu yaparken o Hollanda ve Ajax'ın oynadığı gibi yüksek tempo, kale önüne süratli driblingler ile değil, bol pas, düşük tempo ve ağır hücum akınları ile yapacaktı.

İşte bu nokta da tika - taka başarılı bir taktik olabilir. Ancak belli bir kesim için futbolun katili olarak nitelendirilecektir.

Neden dersen, bu taktikte asıl olan durum şu, karşı takım pas trafiği karşısında topu takip etmekten hipnotize olmuş gibi, paralize oluyor. zaten tika - taka da bunu amaçlıyor, rakibin beynini yak, boşluğu bulduğun yerden saldır, topu kale önüne indir, pas ve gol.

İşte bu durum gerçek bir total futbol tutkunu olanlar için (mesela ben şahsım adına) bir futbol katlidir. pas -pas - pas -pas - ara pası -pas. Rakip ceza sahası önüne kadar geldin, boşluk bulamadın mı? hadi dön orta sahaya bir daha başla. Futbolun seyir zevkini öldürüyorsun.

Futbolun temeli pasta yatar ama bunun bir ayarı sınırı var, sen pas yapmayı artık rakibi açmak için değil, adamın beynini yakıp ağzından salya getirip, fatal error vermeyi hedefliyorsun oyunda adeta. Bunun bir seyir zevki olmaz ki?

Mesela şöyle bir örnek vereyim. mevcut milli takım kariyerini salla Lucescu'nun. Bu adam Hem Beşiktaş, Hem Galatasaray'ı çalıştırdı, 2 takımla da hem ligde hem de Avrupa'da başarılı oldu. Sanırım hem fikirizdir.

Ama bu 2 takım futbol oynarken ne oynadı? Seyir zevki varmıydı? 1-0 a kilitlenen maçlar, düşük tempo, tatsız futbol, yani taraf olmayı bırak, futbolun tarafında, seyir zevkinde, kapışmada, heyecandan taraf ol varmıyfı böyle heyecan? yok

Aynı şey işte Pep'in Tika - Takası. heyecan yok, seyir zevki yok, sürpriz yok. Futbolun ruhu yok.

O yüzden benim gibi hızlı, süratli akıcı, bireysel yeteneklerin daha ön plana çıktığı futbolu, seyir zevkinin daha iyi olduğunu, ekran başında maç izlerken uyuya kalmadığı, hop oturup hop kalktığı futbol tutkunları için

Pep hep futbol katili olarak kalacaktır.

Kendi açımdan konuşmak gerekirse, mesela 1970 yılında Fenerbahçe ligde şampiyon olurken kalesinde sadece 6 gol görmüştü. O takımın teknik direktörü traian ionescu'nun sene başında Fenerbahçe'ye geldiğinde takımla tanıştıktan sonra yöneticilere sorduğu soru şuydu:

Benden iyi organize olmuş, defansı sağlam bir oyun anlayışıyla bir sezon geçirip şampiyon olmamı mı istiyorsunuz

yoksa bol gollü, temposu yüksek bir sezon geçirip, sezonu ilk 3 te bitirmemi mi?

Yöneticiler tabi ki şampiyonluk deyince, İonescu 'o zaman zaman zaman ıslıklanmaya hazır olun, bu takımın defansı ve kalecesi çok iyi ama hücum hattı iyi değil. biz kalemizi gole kapatırız, 5 pozisyona girip birini atarız demişti.

Aynen de öyle oldu 30 maçta sadece 6 gol yedi. Kazandığı en farklı galibiyet 4-0 lık Göztepe maçıydı. O Göztpe ise o sene Kupa Galipleri kupasında çeyrek finale Roma'ya elenmiş, Göztepe Türkiye'de 4-3-3 sistemini oynayan, total futbolu benimseyen (Adnan Süvari) ilk takımdı.

Aynı Fenerbahçe'den örnek verirsek 1988-1990 arası da Veselinovic'li Fenerbahçe vardı, tek bir taktiği vardı, Çıkın oynayın, takım 3 yiyor, 5 atıyordu, 103 golle şampiyon oldu ama izlediği futbol keyif veriyordu.

İşte Veselonovic, Cruyff'un total futbolu, Kempes sonrasında Maradona'nın sırtladığı yüksek tempolu Arjantin, ortalama 22 saniyede rakip kale önünde olan bir Real Madrid, Porto ve İlk Chelsea dönemi ve İnter'de 4-3-3 kanat oyunu oynayan Mourinho, Yüksek tempo ile oynayan Klopp ve daha da sayacağım ama sayma nedenimin, futbolun genelinde bu yüksek tempoyu barındıran ve futbolun sadece başarı için değil seyir zevki katmasının da teknik direktörün görevi olan hocalar çoğunluktayken,

rakibi felç eden pas trafiği ile sapıttıran, ekran başında esnemeye sebep veren, futbolu senaryo gibi oynayan, oyuncuların bakmadan pas attığı, kimin nerede duracağını ezberlediği, maç içinde top sol bek Abidal'da iken, gör bak akının sağ Bek Daniel Alves ile sonuçlanacağı adına anlık yorum yapılabilen, tek düze, ama işte tika - taka, false nine vs. gibi süslü isimlerle bir şeyler katmaya çalışan Pep

Bu yüzden hep futbol katili olarak anılacaktır.

Mesela Ben Raheem Sterling'in bir pas oyunu oynamasından ziyade bu çocuğun en iyi özelliği ile dribling üzerinden sonuca giden bir city'i izlemeyi tercih ederim, aynı şekilde Sane için de.

Agüero'yu sahte 9 yerine, Atletico zamanında ki gibi hızlı, çabuk driblingle kale önüne gidip, hızlı 1-2 lerle gol atmasını izlemeyi çok özledim. Bu adam beni Agüero'dan soğuttu.

Türkiye'de futbolun katili Türk hakemleri

Avrupa futbolunda ise Pep

• arkadaş citynin tika tika oynamadığından bi haber sanırım. neyse yazmaya devam etsin uğraşmış o kadar :D

• City tiki-taka oynuyor diyen bir zahmet uzaklaşsın.

İyi bir kadro, uyum iyi. seri oynuyorlar ve topu rakibe pek vermiyorlar. ama de bruyne kilit adam. o olmayınca city çok takılıyor.
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    Aradesh kullanıcısına yanıt
    En son söyleyeceğimi en başta söyleyeyim, Adam kendi itiraf ederken siz neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz?
    http://www.sporx.com/pep-guardiola-ingilterede-barcelona-gibi-SXHBQ674366SXQ Pardon ama Hangi tarzdan bahsediyor olabilir? gerçekten şaka gibisiniz. Al bak bu da ingilizcesi :http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-5165221/Pep-Guardiola-praises-Man-City-playing-Barcelona-way.html

Bahsettiği tarz herhalde Real Madrid'in hızlı hücum yapan tarzı değil herhalde, adam resmen Barcelona gibi oynayabilirim diyor, Ne oynuyordu bu adam Barcelona'da 4-4-2 mi? Santroforsuz tika taka oynuyordu, City'de de aynısını yapıyor. Tek fark İspanya'da bu oyunla 3. viteste rölanti giderken, İngiltere'de 5. vites son sürat yapmak zorundaydı, bu sene vitesi 5 e takıp tempoyu yükseltti. Bu fark, City nin oyunu tika taka değil denilebilirmi? Valla Pep'in kendisi bile kabul ederken sizin birde çok bilmişler gibi ukalaca yorumunuz pek bir komik.

Şimdi en başta söyleyeceğime geleyim;

Süper ligde tuttuğum takım olan Göztepe dışında takip ettiğim lig EPL'dir.

DÜn de aynı saatte başlamasına rağmen, izlediğim maç Manchester derbisi idi.

C.tesi pazarları da izinli olduğum için genellikle city maçlarını izliyorum. Sanırım bir tek west bromwich maçını kaçırdım yakın dönemde, çünkü c.tesi akşamları dışarı çıkıyorum.

Yani city'i takip ediyorum ve takip ettiğim dönemde ya ben city diye başka bir şey izliyorum, yada siz Pep'e toz kondurmamak için böyle konuşuyorsunuz.

Ama hem maçı izleyen hem istatistikleri takip eden, birisi olarak lütfen bana City Tika - Taka oynamıyor demeyin lütfen.

Pep geldiğinden beri city'e tek bildiği taktik olan Tika - Taka oynatmaya çalıştı. Tıpkı Bayern'de olduğu gibi. Bu sene kendi taktiğini geçen senenin verdiği deneyimle güncelleştirip sahaya çıktı. Bana kimse bu istatistiklere rağmen bu oyunun tika taka olmadığını söylemesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwin35 -- 11 Aralık 2017; 14:26:47 >

Şey,

siz 2 nizden gerçekten bir cevap bekliyorum hala şu city'nin tika - taka oynamadığı ile ilgili.

http://www.sporx.com/pep-guardiola-ingilterede-barcelona-gibi-SXHBQ674366SXQ
    http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-5165221/Pep-Guardiola-praises-Man-City-playing-Barcelona-way.html

• winwin35 kullanıcısına yanıt
    barcelona da oynattığı pas sistemi ile şu an oynattığı sistem farklı. şu an topu ayağında daha çok tutup çabuk ve araya atılan paslarla içeriye giriyor.

Barcelona da ise 3-5 kişiyle kurduğu pas trafiğiyle, ceza sahasına giriyor.

Evet çok benzer sistemler ama tiki taka değil. Arada fark var. Dikkat ettiyseniz city nin golleri kontro gibi gelişiyor. genel de hızlı paslarla dalıyorlar içeri.

Barcelona da resmen adam öldüren, bayıltan pas sistemiyle uyutup uyutup sonra seri 3-5 pasla ceza sahası içinde bitiyolardı.

zaten city orta sahası xavi , iniesta, messi gibi adamlara sahip de olmadığı için o sistemi kurması zor.

yoksa benzerini bayernde de denedi olmadı. tutmadı.

bu arada kötü oynatıyor demiyorum. şu an epl nin resmen içinden geçiyor adam. ama barça daki tiki taka ile arasında fark var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

Şey,

siz 2 nizden gerçekten bir cevap bekliyorum hala şu city'nin tika - taka oynamadığı ile ilgili.

http://www.sporx.com/pep-guardiola-ingilterede-barcelona-gibi-SXHBQ674366SXQ
    http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-5165221/Pep-Guardiola-praises-Man-City-playing-Barcelona-way.html

arkadaşım bahsettiği tarz topa sahip olma, oyunu rakibe yıkma futbolu, sen citynin maçını izledin mi hiç? tiki taka esintisi bulabilirsin fakat oynadığı futbol tiki taka değil. her pas futbolu tiki taka değil

edit: tutturmuşsunuz bi pep tiki taka barça messi tiki taka pep. her ağızdan bu kelimeler çıkıyor. biraz maç izleyip aradaki farkları çok rahat görebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aradesh -- 11 Aralık 2017; 16:59:19 >

• Kel hocam geleni geçeni tokatlıyor, ilk yılında bocaladı ama şuan epl de terör estiriyor. Sevmeyebilirsiniz ama cahil cahil konuşup balon demeyin, boş yapıyosunuz.

Tamam işte hocam benim söylemeye çalıştığımda buydu zaten Ne oynuyordu bu adam Barcelona'da 4-4-2 mi? Santroforsuz tika taka oynuyordu, City'de de aynısını yapıyor. Tek fark İspanya'da bu oyunla 3. viteste rölanti giderken, İngiltere'de 5. vites son sürat yapmak zorundaydı, bu sene vitesi 5 e takıp tempoyu yükseltti. Bu fark, City nin oyunu tika taka değil denilebilirmi?

ilk sene tika -taka yı denedi, 2. sene kendi felesefesi ile EPL felsefesi arasındaki durumu gördü ve güncelledi. AMa bu güncelleme bariz bir güncelleme değildi. Mesela şöyle özetlenebilir;

FM oynadığını düşün yaptığın taktik, tika taka adını verdin;

oyun temposu düşük, pas kısa idi.

City De taktiği, oyun temposu yüksek, pas karışık, rakip savunmanın üzerine git komutu verdi.

Taktiği farklı kaydetti, tika taka v2 yaptı.

ama temel ne? aynı pasa dayalı topu ayakta tutarak domine etme üzerine kurulu. yani FM üzerinden gidersek, taktik ekranında her şey aynı :) oyunun temposu bir de dribling imkanı vermiş oyuncularına ama bu 2 unsur, tamam bu tika taka değil denilecek kadar major bir unsur değil.

Kıyaslama yapmak için söylemiyorum, ama Ancoletti bile son 4 takımında ki bunlar, İngiliz, İspanyol, Fransa ve Almanya futbolu idi. Bu adam her gittiği yerde tamamen farklı bir taktik varyasyonla oynadı.

Pep ise Total futbolu revize edip, uyku getiren tika taka icat etti Barcelona ile başarılı oldu, Almanya'ya gitti, revize etmeye bile gerek duymadı. İngiltere'ye gitti, ilk sene bildiği gibi oynadı, baktı olmuyor, İngiliz futbolunun karakteristik özelliği olan hızlı ve sert futbol anlayışına göre, tempo oyunun temposunu yükseltti, biraz daha dribling özelliği kattı ve şu an için başarıyı yakaladı.

Hayır siz benim Real Madrid hayranı olduğum, yada anti Barca cı olduğumu falan düşündüğünüz için mi Pep'e gıcıklık duyduğumu sanıyorsunuz?

Benim Pep'e duyduğum öfke futbolun güzelliğini öldürmesi.

Bunu anlatmam için eğer boş anınız var ise ve izlemediyseniz, James Hunt ve Lauda'nın çekişmesini anlattığı Rush filmini öneririm.

İzlediyseniz de final sahnesini hatırlatmak isterim.

İşin içinden ruhu almak, sadece başarıya endeksli bir taktik ve sürprize yer yok. Bu Lauda'nın sitili idi. Yani futbolda Pep'in. futbolun temel unsurlarını en iyi şekilde yapmak ama tüm heyecanı da öldürmek (pasa dayalı oyun, rakibi paralize etmek.)

Hunt ise, herhangi bir olasılık veya profesyonellik gerekliliklerine uymadan o günkü şartlar altında yapması gereken ne ise onu en iyi şekilde yapmak için saldırmak. İşte buna bir taraf olmadığım için çok örnek sunabilirim, EPL üzerinden gidersek, Klopp derim, Pochettino derim, Rafa derim.

tamam skor gelsin ister ama önemli olan bunu futbol seyir zevki çerçevesinde yapmak için uğraşır.

Conte nasıl ki takımı 5 li defansla kapatıp, hücumda da birden o bekleri çıkaran sistemi tek düze ise,

Mourinho nasıl o 'Special one' özelliğini kaybettikten sonra yeri geldiğinde önceden park the bus taktiğini eleştirip şimdi aynısını yapabiliyorsa

Pep'te aynısını yapıyor

başarı endeskli gidip, seyir zevkini düşünmeden bol paslı ve rakibi sersemletmeye dayalı futbol oyantıyor.

City'i izlerken tam da kendisinin maç sonu açıkladığı gibi Barcelona'yı izlemiş gibi hissediyorum.

Çünkü bu adam takımı maçlara, yıl sonu müsameresine hazırlanan çocuklar gibi rol ezberletiyor.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.