Şimdi Ara

FUTBOL İÇİN ÇOKMU GEÇ KALDIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
65.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Eğer sıkıbir çalışma temposu tutturursan olabilir ama bencede geç.

Ayrıca bence şuan bırak sınava yoğunlaş
  • Bendede yetenek vardı zamanında değerlendiremedim bazı nedenlerden ötürü ama bu tür şeylerde umutsuzluğa kapılırsak, genel olarak hayatı eksik yaşarız zararın neresinden dönülürse kardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: orjinalden Çalıntı

bu yaşta futbola başlaman için en az ribery olman lazım

adam 17 sinde futbola başladı ya da profesyonel oldu diye

8 yılda fransa 2. ligden gs ye ordan lig 1 marsilya sonra münih şimdi de avrupa peşinde

ya da aly cissokho 2 yılda alt ligden çıkıp portekizin vasat takımına gitti yarım sezon sonra porto da oynadı bi yarım sezon sonra da lyon ardından milli takım yolunu tuttu

ama bu ülkede şu anda sergenden daha yetenekli ol yine işin yaş

bence sen halı sahanın aranılan futbolcusu ol

Pardon ? Bu konu için en iyi örneklerden biri benimdir heralde. 17 yaşında tazecik gencecik bir stoper olarak, amatörde değil çeşitli turnuvalara katılan bölgesel takımdan araya abilerimizin girmesi sonucu fenerbahçe ile görüşmeye başladım. 17 yaşından 1-2 ay aldığım dönemlerdi, protokol hazırdı sözlü olarak artık fenerbahçeliydim hatta Daum'un ve ekibinin ilk döneminde 1 maçımı özel olarak izlemeye almışlar. Sözde seçmelere katılıyorum ama zaten anlaşma sağlandığı için seçmelerdeki maçlarımı tamamlayıp direk olarak profosyonel sözleşme imzalamama 2 maç kala hayvanın teki sayesinde futbol kariyerim başlamadan bitti. Şu an 21 yaşımın içindeyim. 4 yıldır ne arayan var ne soran.. Alt yapı genç yetenek olmak bir fayda sağlamıyor. Zaten ilk sakatlandığımda o çocuğu bir bulabilseydim cinayet işleyecek durumdaydım. Sonrasında galiba o çocuk paf takımına mı ne seçilmiş onada kaymışlar 1.5 yıl falan oynayamamış. Ama malesef o dönemlerde param olmadığı için gerekli tedaviyi adam gibi göremedim ve o hayvan sayesinde amatör bile değilken profosyonel olamadım. Üstelik Fenerbahçe gibi hep hayal kurduğum bir şeydi.

Yani şunu söylemek istiyorum insan biraz şanslıysa herşey olur yaş o kadarda problem değil biraz çevre olduktan sonra 20 yaşını geçmemişsen bir yerlere gelirsin. Eğer biraz şansım olsaydı ve tedavimi yaptırsaydım şu an en kötü klubede oturacaktım bana önerilen sözleşme gereği..

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackeagle

Yok ilhan 3 yaşında profesyonel oldu. Verdiğin İlhan Mansız örneğiyle alakasız olduğundan diyorum. Bu yaştan sonra futbola başlayıp, profesyonelliği düşünmek hayalden öteye gidemez. Ancak amatörde takılır..

Bakınız Tuncay ve Robinho kaç yaşında futbola başlamış..
  • cok yeteneklı olup ayrıcalıklı özellıklerının olması lazım. amatörde ne cocuklar war sans bekleyen. zor yanı
  • Ne geçi ya, ben 28 yaşındayım şimdiki bazı futbolcuları görünce kafama tüküreyim diyorum.Imkanım olsa ben bile tekrar başlamak isterdim bu yaşımla.Bence bir hedefin varsa peşinden koş kimseyide dinleme.Yaşında gayet uygun birşeyleri ıspatlamak için.
  • Beyler benim yaşım 16,5 Aralık 1995 doğumluyum ama 17 yaşımda sayılmıyorum hatta 16 ma yeni girdimde denebilir Çok iyi fak atışlarım vardır çok hızlıyımdır kondisyonum baya iyi çok dayanıklıyımdır Halısahada zaman zaman oynadım Sol kanatta iyi oynadığımı söyleyenlerde var futbolcu olabilme kabiliyeti olacağınada ma okulda kendimi gösteremedim hiç okul maçları hep taş zeminde oldu ve zemin çok feci berbattı kalelerde hentbol kalesi

neyse benden futbolcu olunurmu ? Özelliklerim

Çalım kabiliyetim iyi
    Hızım iyi
    Topla koşu orta
    Topu ayaımda tutma yeteneğim orta
    Şut gücüm ve yeteneğim kısmen iyi
    Kontraataklara iyi çıkma ve takım oyunu oynamam vardır ?
  • Aslında geç sayılmaz. Ama iyi bir kondüsyon yakalaman gerek. Kuvvetlenmek oldukça önemlidir.

Sene 2001 felan o zamanlar 16 yaşındayım. Haftada 3 maç yapıyordum. Sadece lisede oynamıyordum. Halı sahaların vazgeçilmeziydim. Babamın bir arkadaşı beni o zamanalar yanlış hatırlamıyorsam eski Gs kalecisi Swomiç'in mi yoksa Tanju'nun mu tam hatırlayamadığım bir futbol okuluna yazdırdılar. Hemen kısa sürede üzerinde durulan biri oldum. Ama okul yüzünden fazla gidemiyordum. Ayrıca eskiden astım hastasıydım arada bu maç içersinde sorun çıkartabiliyordu. Bu yüzden fazla kondüsyon edinemiyordum.

Lise döneminde okulda fazla futbol oynamadım. Sadece lise sonda arkdaşların ricasıyla bir iki maç oynadım. Ondan sonra Okulda düzenlenen turnuva kadrosunda yer aldım. Sınıfımız turnuvayı kazandı. Ben orta saha oynuyordum genelde. O yıl en fazla gol ve asist yapan elemandım. Futbol okulunda Hasan hoca diye biri vardı üzerimde duruyordu. Oyun stilim Guti'ye benziyordu. Ama daha fazla çalım atan daha fazla gol atan biriydim.

Kısacası fiziksel nedenlerden dolayı bıraktım.

Buna rağmen askerde kıçımı yerden kaldıramama rağmen kısa dönemlerden oluşan takımımız şampiyon oldu mini turnuvada. Fazla koşamama rağmen ilk 7 de oynuyordum. Defansın arasına çok iyi pas atabiliyordum. Gol yollarına iyi sarkıyordum. Tek vuruşum oldukça iyidi.

Eğer yeteneğin varsa sende fiziksel anlamda çalışarak kuvvetlenirsen fark edilebilirsin. Tabi kronik bir rahatsızlığın olmaması da oldukça önemli.
    Ayrıca bazı arkadaşların dediği gibi torpil olayları oldukça fazla dönüyor.

• biraz geç kalmışsın bu yüzden bütün zamanını ayırman gerekebilir.
  • Hakan sukur bıldıgım kadarıyla futbola 18 yasından sonra basladı. Aynı sekılde Avrupa'da 18 yasından sonra futbol oynamaya baslayan ve cok unlu olan futbolcular var. Tabıkı kucuk yasta baslamak bır avantaj. Onemlı olan yetenegının olup, olmaması. Ayrıca fızk ve kondısyonunun cok ıyı olması gerekıyor. Amator kulupte baslarsan harcanır gıdersın. Benden soylemesı. Toprak sahada top kontrolu zordur. 1 topa 5 kısı basar. Benden sana tavsıye bıtmek tukenmek bılmeyen bır enerjı, kondısyona sahıp olmalısın. Spor salonlarında bacaklarını kuvvetlendırmeye yonelık calısma yap. Kondısyonun ne kadar ıyı olursa sansın o kadar yuksek olur. Yetenegını gelıstır.
  • abi 2 saatir adam 92 li nasıl lise 4 e gider nasıl 17 yaşında olur diye düşünüyorum aptal aptal.Konunun tarihine bakmayı hiç akıl edemedim.Bir hata mı var diye tam mesaj atıyodum bi baktım 2009 :D
  • quote:

Yok ilhan 3 yaşında profesyonel oldu. Verdiğin İlhan Mansız örneğiyle alakasız olduğundan diyorum. Bu yaştan sonra futbola başlayıp, profesyonelliği düşünmek hayalden öteye gidemez. Ancak amatörde takılır..

İlhan Mansız Samsunspor'a Münih Türkgücü takımından gitti. Samsun'a gittiğinde 21 yaşındaydı. Futbolda çok geç profesyonel olmuş bir isimdir. Hatta Samsunspor'a elene kadar kendisinin söylediğine göre futbolcu olma amacı yoktu. Kendisini denemek için Samsunspor ile idmanlara çıktı. İdmanlarda beğenilince babası, İlhan'dan habersiz Samsunspor ile 125 milyara 4 seneliğine anlaştı. Babası paranın yarısını peşin aldığı için İlhan Samsunspor'da oynamak zorunda kaldı. Amacı Almanya'ya geri dönmekti.

18 yaşında profesyonel olmuştur. Belirteyim.

• Com yazdıkların bilmediğimiz şeyler değil. Benim o mesajda anlatmak istediğim farklı bir olaydı.
  • quote:

Com yazdıkların bilmediğimiz şeyler değil. Benim o mesajda anlatmak istediğim farklı bir olaydı.

Farketmez hadi gel gençler maçında forvete geçelim. Almeida'dan iyi oynarız bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

17 yaşındasın yaşın çok fazla başlamak için
    ama burası türkiye sonuçta futbolcuların fizik kondisyonları çok da mükemmel değil uzun bir dönem çok çalışırsan kondisyon açığını kapatırsın
    yaşın daha 17 eskiden daha iyidim diyosun esas şimdi çok daha iyi durumda olman lazım sürekli üstüne bir şeyler koyarak ilerlemen lazım
    yani çok kişi futbola başlar bizde "doğdu klübe gitti" diye bir laf vardı aramızda yani biz 16-17 yaşlarındayken bazı adamlar biz bildik bileli klübte oynuyorlardı herhalde 7-8 yaşlarında falan klübe gitmişlerdi
    sana diyeceğim şey boşver futbolu
    türkiyede torpilin yoksa istersen messi ol yinede bir yerlere gelemezsin
    futbola başlarken kafanda hep iyi şeyler olur iyiyim hızlıyım vs...
    ama genelde oyuncular sakatlanıyor geçmiyor sakatlıkları,klüp hiç bir şekilde karşılamıyor sakatlık masraflarını
    sen kendi başına uğraşıyosun bu da çok fazla sorun çıkartıyor
    bonservisin klüpte kalıyor başka takıma gitmek istesen bonservisini vermiyorlar çok para istiyorlar vs vs vs
    yani torpilin yoksa boşver futbolu benim o yıllarda süper olan arkadaşlarım vardı,mesela bir arkadaşım vardı topu şu direğe at derdik adam tek şutla o direği vururdu
    klüpte oynayan çok hızlı,çok teknik arkadaşlarım vardı şimdi hepsi futbolu bırakmak zorunda kaldı,hakem falan olmaya çalışanlar vardı...
    yani öss ye falan çalış bence

Verdiğin cevaptan 5 yıl geçmiş fakat cevap yazmadan edemiyicem

(türkiyede torpilin yoksa istersen messi ol yinede bir yerlere gelemezsin) Bu sözünden dolayı ne kadar bilinçsizce konuştuğunu fark ettim. Futbolla türkiyede bir çok iş var torpille girilebilecek fakat futbolcu olmak için torpil olması imkansız profesyonel bir takımda torpilin hiç bir işe yaramadığını biliyoruz iyi oyunculara verilen paralar belli torpilli kişi para vererek amatör takımdan başka hiç bir yerde oynayamaz. 19 yaşında futbola başlayıp profesyonel takımda oynamış çok futbolcu var.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.