Şimdi Ara

FurMark ile 97 derece normal mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar Gigabyte GTX 1050 Ti Windforce için bu sıcaklıklar normalmi?

• Değil, hele ki 1050Ti için. 85'i geçmemesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettsezis

Değil, hele ki 1050Ti için. 85'i geçmemesi lazım.
    Peki ne önerirsiniz düşürmek için?
  • Veya elden çıkarmam gerekirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hamza Ensar Sağlam

Veya elden çıkarmam gerekirmi?
    sorunlu kartı millete satma
  • Kasanizin hava akışında bir sıkıntı Var galiba, hiç normal değil.
  • Kasanızın hava akışı problemli olabilir.

Gpu soğutmasında temassızlık olabilir
  • Çok fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: WmGMD

Kasanizin hava akışında bir sıkıntı Var galiba, hiç normal değil.
    Kasamın hava akışında sıkıntı olması mümkün değil çünkü en büyük midtower kasa olur kendisi ve her tarafında delikler var(fanların olduğu yerlerde)
    https://www.asus.com/tr/Gaming-Case/TUF-Gaming-GT501-Case/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamza Ensar Sağlam -- 22 Eylül 2020; 20:22:20 >
  • Hamza Ensar Sağlam kullanıcısına yanıt
    Fanların yönü doğru ise haklısınız , karttadır sorun.
  • Thermal pad ve macunları yenileyin. Öncesinde kartta toz temizliği yapın fan ve soğutucu bloklarında. Kasa fanların toz temizliğine dikkat et gerekirse hava debisi yüksek fanlarla tahliye yaptır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uisik34

Thermal pad ve macunları yenileyin. Öncesinde kartta toz temizliği yapın fan ve soğutucu bloklarında. Kasa fanların toz temizliğine dikkat et gerekirse hava debisi yüksek fanlarla tahliye yaptır.
    Arctic MX4 süreli 1 ay olmadı.Toz temizliği yapıldı.Kasa zaten 2 hafta önce toplandı.Fanlar yüksek rpm'li egzoz fan 140 mm.
    Normal değil. Mx4 çok kalın sürülmüş veya blok gpu ya temas etmiyor olabilir. Diğer bir olasılık yolun sonu yaklaşıyor.
  • quote:

Normal değil. Mx4 çok kalın sürülmüş veya blok gpu ya temas etmiyor olabilir. Diğer bir olasılık yolun sonu yaklaşıyor.
    Sorun çözüldü kartın 3d mark sonucu düşük çıktı. Bem yeni kart olarak 5700xt düşünüyorum.Siz ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hamza Ensar Sağlam

Sorun çözüldü kartın 3d mark sonucu düşük çıktı. Bem yeni kart olarak 5700xt düşünüyorum.Siz ne önerirsiniz?
    Sanırım AMD kartlarda bir nedenle tercihiniz var. 5700XT sizi çok uzun süre götürecek bi kart olur, hem F/P olarak da ideal. Ben çok yakın dönemde 2.el Vega ile 5xxx XT serileri arasında bir tercih yaptım ve çok temiz garantisi devam eden bir Vega kart edindim. Benim Vega tercihimdeki neden biraz özel daha optimize sürücü ve uyumluluk bakımındandı. Vega lar compute tarafı güçlü kartlar XT ler oyun FPS açısından ciddi avantajları var. Ben çok oyun oynayan biri olmadığımdan artı diğer haklı nedenle Vega ile devam ediyorum. Siz 5700 XT düşünebilirsiniz arada nerden bakılsa %20 gibi bir perf farkı var. Her iki kartın da dezavantajı fazla sıcak çalışmaları 5700 XT ler Vega lardan daha sıcak çalıştığı söyleyenler var ki Vega lar bile oldukça sıak değerlerdeler. Diğer taraftan referans model ve AMD kart tasarımlarında başarısı çok uzun zamandır kanıtlanmış Sapphire ve Powercolor markalarında tercih yapınız. Bilinenin aksine Asus, Gigabyte veya MSI gibi markaların "AMD ekran kartı" karneleri pek iyi değiller. Ha AMD gibi bir mecburiyetiniz ve bütçe sıkıntınız yoksa şu an bir kaç haftaya satışa çıkacak Nvidia 3xxx serileri gerçekten kağıt üzerinde iyiler ve AMD kıyasla daha serin çalışıyorlar.

• quote:

Sanırım AMD kartlarda bir nedenle tercihiniz var. 5700XT sizi çok uzun süre götürecek bi kart olur, hem F/P olarak da ideal. Ben çok yakın dönemde 2.el Vega ile 5xxx XT serileri arasında bir tercih yaptım ve çok temiz garantisi devam eden bir Vega kart edindim. Benim Vega tercihimdeki neden biraz özel daha optimize sürücü ve uyumluluk bakımındandı. Vega lar compute tarafı güçlü kartlar XT ler oyun FPS açısından ciddi avantajları var. Ben çok oyun oynayan biri olmadığımdan artı diğer haklı nedenle Vega ile devam ediyorum. Siz 5700 XT düşünebilirsiniz arada nerden bakılsa %20 gibi bir perf farkı var. Her iki kartın da dezavantajı fazla sıcak çalışmaları 5700 XT ler Vega lardan daha sıcak çalıştığı söyleyenler var ki Vega lar bile oldukça sıak değerlerdeler. Diğer taraftan referans model ve AMD kart tasarımlarında başarısı çok uzun zamandır kanıtlanmış Sapphire ve Powercolor markalarında tercih yapınız. Bilinenin aksine Asus, Gigabyte veya MSI gibi markaların "AMD ekran kartı" karneleri pek iyi değiller. Ha AMD gibi bir mecburiyetiniz ve bütçe sıkıntınız yoksa şu an bir kaç haftaya satışa çıkacak Nvidia 3xxx serileri gerçekten kağıt üzerinde iyiler ve AMD kıyasla daha serin çalışıyorlar.

Alıntıları Göster
    Aslında ben ileri düzey render yapmak için tercih etmiştim 5700xt'yi.Oyun daha geride benim için.Benim şu anki işlemim R5 2600X kışın R9 3900X almayı planlıyorum.Vega 64 önerirmisiniz?

Render için compute gücü iyi kart lazım. AMD firepro Nvidia da quadro. Her ikisi dengeli olsun diyorsan oyun ve render vega 7 bakın veya dediğim gibi yine Nvidia 3xxxx
  • 1050ti kaç watt çekiyor da 85 derece çıkabiliyor anlamadım fanların önü mü kapalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaksimenes35

1050ti kaç watt çekiyor da 85 derece çıkabiliyor anlamadım fanların önü mü kapalı?
    Hayır önü çok açık.Zaten ben yeni kart almayı aklıma koydum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.