Şimdi Ara

Full HD mi, 100 Hz mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sizce yeni alınacak bir LDC TV için 100 Hz mi(+hareket düzeltme yazılımı) yoksa Full HD (1080p) mi olmazsa olmaz özelliktir?

Bunu 40" ve üzeri panellerde diye sormak daha mantıklı olacak sanırım; zira küçük boylarda Full HD'nin önemi exponantial olarak düşme eğiliminde olacaktır, insan gözü için. Tabi aramızda çok daha yüksek duyarlılıkta gözü olan arkadaşlar da vardır

Tabi öncelik sıralaması bunlardan farklı olanlar da çıkacaktır; onlar da fikrini belirtebilir (siyah kalitesi,derinlik; contrast, renk doğallığı vs.)

• quote:

Orjinalden alıntı: muratefendi

Sizce yeni alınacak bir LDC TV için 100 Hz mi(+hareket düzeltme yazılımı) yoksa Full HD (1080p) mi olmazsa olmaz özelliktir?

Bunu 40" ve üzeri panellerde diye sormak daha mantıklı olacak sanırım; zira küçük boylarda Full HD'nin önemi exponantial olarak düşme eğiliminde olacaktır, insan gözü için. Tabi aramızda çok daha yüksek duyarlılıkta gözü olan arkadaşlar da vardır

Tabi öncelik sıralaması bunlardan farklı olanlar da çıkacaktır; onlar da fikrini belirtebilir (siyah kalitesi,derinlik; contrast, renk doğallığı vs.)

Tam olarak anlayamadım..Zaten şu anda 40" olup fullhd olmayan tv varmı bilmiyorum..Eğer sorunuz siyah kalitesimi-100hz.mi şeklinde olsaydı ben siyah kalitesi derdim..Çünkü 100hz farkını yatay hareket eden görüntülerde hissedersiniz..Ancak siyah kalitesini herdaim hissedersiniz..Nacizane fikrimdir

• quote:

Orjinalden alıntı: schu-mi

Tam olarak anlayamadım..Zaten şu anda 40" olup fullhd olmayan tv varmı bilmiyorum..

Evet var.

TOSHIBA 42AV500P 42'' HD READY
    VESTEL PIXELLENCE 42825 42" HD READY
    CREA 42'' TIERRA HD READY
    LG 42LG3000
    SAMSUNG LE40A436

gibi...

ama FullHD olmayıp ta 100Hz olan var mı dersen bilmiyorum Sony'nin bazı modellerinin olduğunu duydum ama satışta hiç görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratefendi -- 22 Nisan 2009; 9:45:43 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.