Şimdi Ara

Sunny 55'' 140 Ekran Full HD LED TV kullanan yada bilgisi olan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
34.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    "Sunny 55'' 140 Ekran Full HD LED TV" almayı düşünüyorum. forumda 49" olan için gayet güzel yorumlar var ve kendimin de deneme imkanı buldum ve görüntü gayet kaliteli tv'yi beğendim. ancak daha büyük ekran alma isteği, DTS desteğinin olması ve hepsiburadan indirimlerle 1600TL'ye alabilecek olmak beni 55" alma isteği uyandırmakta ancak panel kalitesi nasıldır kullanan var mı?
    Not: iki ekran da 50hz. 49" olan da akıcılığı beni tatmıin etmişti 55"de fark edilir ve rahatsız edici olur mu?
    Bugün indirimin son günü ya bugün 49" yada 55" alacağım. Bilgi paylaşımı yapıp yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim

Bilgi: Kullanım mesafesi 3,5 metre ve her zaman bilgisayara bağlı olarak kullanacağım.

55`` DVB-T/C LED ( 140 EKRAN )

teknik detaylar
    Görüntü/Ekran Ekran LED
    Ekran boyutu(inç) 55”
    Ekran boyutu(metrik) 141
    Ekran çözünürlüğü 1920X1080
    En-boy oranı 16:09
    Ses Çıkış gücü 2X8W
    Ses fonksiyonları Nicam Stereo, Surround, Virtual Dolby, Dolby Digital
    Bağlantılar USB 1xUSB 2.0(Multimedya)
    Dijital ses çıkışı Var
    Kulaklık çıkışı Var
    PC ses girişi Var
    Tuner Var
    AV Var
    YPbPr Var
    Scart Var
    Ethernet Var
    HDMI Var x3
    CI Var
    TUNER DVB-T/C Var
    HDMI Video Formatları 480i , 480p , 576i , 576p , 720p , 1080i , 1080p

• alma dostum uzak dur
  • quote:

Orijinalden alıntı: reasdmusti

alma dostum uzak dur

dostum bari bir açıklama yazsaydın neden uzak durmam gerektiği konusunda
  • 55" inç için okadar para veriyorsun inan ürün okadar kaliteli degil en azından vestelin bir modelini al daha memnun kalacaksın

cunku panel 50hz ve buyuk ihtimal lg panel
  • yorumların ve bilgi paylaşımın için teşekkür ederim.
    geçen gün carrefoura gittim ve tüm tvleri görme imkanım oldu. 50" sunny axen LED tv seg ürünlerinden görüntü kalitesi olarak bariz üstündü hatta kendisinin neredeyse iki katı fiyatta olan bir samsung led tv den bile daha iyidi görüntüsü.
    açıkçası oradaki görüntüden sonra seg yerine sunny alma taraftarı oldum (anti vestel fanatiği olmama rağmen).
  • tigria kullanıcısına yanıt
    @tigria Merhaba Sunny 55 inç şu an 1759 tl hepsiburada da siz nasıl 1600 a gördünüz. Peki tv geldimi nasıl kalitesi ben şimdi 1759 tl vermem o zaman zira iki gün önce 1600 müş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertkagaN

@tigria Merhaba Sunny 55 inç şu an 1759 tl hepsiburada da siz nasıl 1600 a gördünüz. Peki tv geldimi nasıl kalitesi ben şimdi 1759 tl vermem o zaman zira iki gün önce 1600 müş.

Cek bolumunden cek alip +50tl wp ile 1600e geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Görüntü kalitesi nasıl bir de ölçülerini bulamadım metre varsa enni boyunu derinliğini ölçüp gönderir misiniz? @tigria
  • Dostum daha siparişi vermedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigria

Dostum daha siparişi vermedim

Dostum 29 Ekim-11 Kasım 5m Migroslarda Sunny 55" Led tv 1499 tl (resimde yeni seri yazıyor) Bu tv'nin paneli nedir bilen var mı acaba? Netice de bu işler panele bakıyor.
     Sunny 55'' 140 Ekran Full HD LED TV kullanan yada bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 28 Ekim 2015; 17:52:55 >
  • dostum ben aldım bu hafta iade edeceğim açıkçası memnun kalmadım. Onun yerine 2.el samsung tv aldım 2000TL'ye çok memnunum.
    Bu arada panel LG ama teknoloji tatminkar değil. 50hz olayı hissediliyor. teknosalara gidip 50" olan sunnynın panelini diğer paneller ile karşılaştırabilirsin
    Memnun kalmadığınız olumsuz yönleri acaba nelerdi? paylaşırsanız sevinirim.
  • yuxeses kullanıcısına yanıt
    1- 50Hz büyük TV için yetersiz geldi ghost olayı hissediliyor.
    2- Renkler yeterince canlı gelmedi
    3- Dijital çıkış olarak sistemde caoxinal çıkış bulunmakta (ben dijital yazınca optic çıkış olduğunu düşünmüştüm)

TV'de hiç ölü piksel vs yoktu sapasağlam yani 49"lerdeki gibi piksel sıkıntıları yok.

Not:
    Benim aldığım sunny 55" Tıkla

Kutu içerisinden kablosuz kullanım için usb wireless stick çıktı.
  • bende migrostaki indirimi görünce takibe almıstım acıkcası ama sizin iade kararı almanız benı olumsuz dusunmeye yonlendirdi..
    Şuanda tüplü tv kullanıyoruz ve açıkçası smart tv ye filan ihtiyaç vs yok en fazla laptopu bağlayıp maç izleyebilirim o kadar onun dısında annem için alıyoruz zaten ne diyorsunuz 55" bumu 49" segler veya aexon mu ne onlar mı yoksa 40" lik samsunglara mı yoneleyim bütçe 1600-1700 max
  • birde şu migros indirimindekini almaktansa teknosa çekle

http://www.teknosa.com/urunler/800019137/sunny-50-nboa-4k-uhd-android-smart-led-ekran-ucret

bu ürünü almak daha mantıklı değilmi teşhir ürün sadece kutusunda bozulma varmıs ürün 0 ve hiç açılmamış..Zaten teşhir olmayanı ile arasında 80 tl fark var
  • Bes para etmez cok acimasiz bir yorum olur ancak 4k olayina inanmamak gerekir bu tvlerde 4k olayini biraz arastirmanizi tavsiye ederim. Zira 4k 50"sunny almaktansa 55" almak tercihim olurdu.
    Size tavsiyem buradaki yorumlar degerlidir elbette ancak gidin bir kendiniz gorun tavsiyemdir

• quote:

Orijinalden alıntı: tigria

Merhaba arkadaşlar,
    "Sunny 55'' 140 Ekran Full HD LED TV" almayı düşünüyorum. forumda 49" olan için gayet güzel yorumlar var ve kendimin de deneme imkanı buldum ve görüntü gayet kaliteli tv'yi beğendim. ancak daha büyük ekran alma isteği, DTS desteğinin olması ve hepsiburadan indirimlerle 1600TL'ye alabilecek olmak beni 55" alma isteği uyandırmakta ancak panel kalitesi nasıldır kullanan var mı?
    Not: iki ekran da 50hz. 49" olan da akıcılığı beni tatmıin etmişti 55"de fark edilir ve rahatsız edici olur mu?
    Bugün indirimin son günü ya bugün 49" yada 55" alacağım. Bilgi paylaşımı yapıp yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim

Bilgi: Kullanım mesafesi 3,5 metre ve her zaman bilgisayara bağlı olarak kullanacağım.

55`` DVB-T/C LED ( 140 EKRAN )

teknik detaylar
    Görüntü/Ekran Ekran LED
    Ekran boyutu(inç) 55”
    Ekran boyutu(metrik) 141
    Ekran çözünürlüğü 1920X1080
    En-boy oranı 16:09
    Ses Çıkış gücü 2X8W
    Ses fonksiyonları Nicam Stereo, Surround, Virtual Dolby, Dolby Digital
    Bağlantılar USB 1xUSB 2.0(Multimedya)
    Dijital ses çıkışı Var
    Kulaklık çıkışı Var
    PC ses girişi Var
    Tuner Var
    AV Var
    YPbPr Var
    Scart Var
    Ethernet Var
    HDMI Var x3
    CI Var
    TUNER DVB-T/C Var
    HDMI Video Formatları 480i , 480p , 576i , 576p , 720p , 1080i , 1080p

Ürün öncelikle Yerli üretim.Atmaca elektronik ürettiği tüm TV'lere Samsung ve LG panelleri kullanmakta.Bu üründe de Samsung panel kullanılmıştır.Gönül rahatlığı ile alabilirsin kardeşim.

• Ben aldım görüntü güzel, diğer özelliklerini de denedikçe anlayacağız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi U39770434 -- 21 Ekim 2016; 20:02:27 >
  • Arkadaşlar bir haftalık kullanımım sonucu diyebilirim ki tv gerçekten harika. Görüntüsü sesi tam da aradığım gibi. Dahili uydu alıcısı var. Modül girişi var, çalışıyor. Fiyatı da bana maksipuanla 1620 liraya geldi. Altı taksit yaptım + n11 den indirim kuponu geldi onunla da ses sistemi alacağım.

• hocam bende aldım tvyi ama herzaman kullandıgım 5+1 ses sistemini arkasındaki cıkısa takıyorum ama ses tvden gelmeye devam ediyo acaba kumandadan ayarı mı var sen denedin mi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.