Şimdi Ara

Fujitsu siemens 1425 vs. sony?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba,aranıza yeni katıldım ve en sık sorulan soruyu benimde sorma vaktim geldi sanırım;>
    Fujitsu siemens 1425 almaya çok yakınım fekat grafiker olarak çizim ve vektör programı kullanırken beni üzmeyecek yine totalde 2500ytl yi geçmiyecek başka notebooq bulunurmu diye yine sizlere bir danışmak istedim!?gönülde sony almak var ama,bu fiyata sadece aşağıdaki modeli bulabildim;sizce hangisi??
    -Fujitsu siemens 1425-
    # 15.4'''' Wide View TFT WXGA renkli ekran (1280x800)
    # Intel Centrino Pentium M 1.7GHz işlemci (735-1.7 Dothan)
    # 512MB (2x256) DDR 333MHz Bellek (max 1GB)
    # DVD-RW Dual Double Layer sürücü (CD 24x/CD-R 24x/CD-RW 20x, 10x/ DVD 8x/DVD+R 8x /DVD-R 8x/DVD+RW 5x, 4x/DVD-RW 5x, 4x/DVD+R DL 5x, 2.4x)
    # 80GB HDD, dahili 56K fax/modem ve 10/100 ethernet combo
    # entegre Wireless Lan 2200 B/G kablosuz iletişim
    # Li-lon pil (3 saate kadar pil kapasitesi)
    # 128MB bellekli ATI Radeon 9700 Ekran kartı IEEE 1394 (FireWire)
    # TV-out S Video çıkışı
    # 3x USB 2.0 port, 1xCRT, 1x Mikrofon in, 1x headphone out, 1x line in, 4 in 1 flash card port (SD/MS/MMS/MSPRO)
    # 1x type I/II PCMCIA Slot, 1xSPDIF
    # Stereo hoparlör ve mikrofon
    # Q Türkçe klavye
    # MS WinXP Home TR
    # MS Works Suite 2004
    # Norman anti-virus ve Adobe Acrobat Reader 6.0, Win DVD 5, Nero CD-Maker 6, Adobe Photoshop Album 1.0, Adobe Photoshop Elements 2.0 yazılımları
    # kolay erişim tuşları
    # 358x272x25,3/33,1mm, 3Kg
    # 2 yıl garanti
    KDV Dahil 2.817,11 YTL(hepsiburada.com fiyatları)yazıcıoğlundan alıcam tabiiki;>

-SONY VAIO VGN-FS215B-
    # Intel Pentium M 740 Centrino 1.73 GHz SpeedStep,533 Mhz,
    # 2 MB Cache bellek,
    # 512 MB DDR-SDRAM PC2700-DDR333 (Max.1 GB),
    # 60 GB HDD,
    # 15,4" X-Black WXGA TFT 1280x800 ekran,
    # Intel GMA 915GM PCI Express Chipset max. 128 MB VRAM ,
    # Double Layer DVD±RW Drive,
    # 56 K modem,
    # 10/100 Ethernet,
    # Wireless LAN B/G ,
    # Touchpad mouse,
    # Intel High Definition ses kartı,
    # i-link S400, 3xUSB2,0, VGA , 1xType II PC card,
    # mikrophone ve kulaklık çıkışı,
    # Memory Stick Pro/Duo uyumlu Slot,
    # MS Windows XP Home İngilizce,
    # 2.85 Kg.,
    # 2 yıl Garanti,
    KDV Dahil 2.464,21 YTL(hepsiburada.com fiyatları)

• sony deki

Intel GMA 915GM PCI Express Chipset max. 128 MB VRAM

paylaşımlımı ?
    çünkü hiç bi model vermemiş eğer geforce 6200 turbo falansa sony derim benn
    bizzat bunun biraz daha yükseğini kullanıyorum hiç bişeye değişmem
  • sony vaio
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vaio

sony deki

Intel GMA 915GM PCI Express Chipset max. 128 MB VRAM

paylaşımlımı ?
    çünkü hiç bi model vermemiş eğer geforce 6200 turbo falansa sony derim benn
    bizzat bunun biraz daha yükseğini kullanıyorum hiç bişeye değişmem

o modelde paylaşımlı olması lazım.
  • paylaşımlıysa...
    ben sony derim ama sonra sağlam bi oynayacağın gelir oynayamazsan verdiğin 2500 ytlye küfür edersin

ama bak sony sonoma diğeri dothan bunu göz önünde bulundur...
    bide tabi sony kalite ve karizmasınıda....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vaio -- 27 Temmuz 2005, 0:53:09 >
  • cevaplarınız için teşkür ederm arkadaşlar
    dediğim gibi benimde aklım mantığım sony dior fekat okuduğum araştırdığım kadarıyla paylaşımlı dediğimiz şey bela bir durum notebook için,üstadlar daha iyi bilirler bunu tabi;>
    peki sony almak için ıkınıyorum kasıyorum;;>şimdi bana tavsiye edebileceğiniz bir sony modeli,yine ilk mesajda söylediğim üzre 2500-2700ytl civarı ati 9700 ekran kartı gibi başarılı "paylaşımsız" bir karta
    sahip bir sony modeli lütfen lütfen yoksa elim mahkum fujitsu ya dooru yolalıcam gibi;<
    her türlü tavsiye bekleniorrrrrrrr
  • o fiyata o özellikli sony zor ben 3.500ytlye 128 6200 turbo ekran kartlı aldım en idali buydu sonylerde fiyat performans olarak ama max 2700 dediğin için bu seçenek kalkıyo..

ya paylaşımlı ekran kartı hiç bi işe yaramaz diye bişey yok ama komplex oyunları çalıştıramaz o doğru oyun manyağı değilsen sorun yok bende pek sevmem ama dedim olurda tatilde cnm oyun ister almışken alayım dedim

sende bi düşü keseyi biraz aç taksit falan iyi bişi al almışken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vaio -- 27 Temmuz 2005, 2:31:09 >
  • SONY VAIO SAĞLAMLIK AÇISINDAN FS DEN ÖNDE.

RAMİ 1 GB YAPARSAN TEPE TEPE KULLANIRSIN.PROBLEMDE YAŞAMAZSIN.
  • tavsiyelerinizde sony ön planda anlaşılan,keseyi açmam önerilmiş biraz daha;>ısrarlara dayanamadım eweeek,rakamı 3000ytl sınırına dayadım gibi
    şimdi küçük bir hatırlatma: notebooqu kesinlikle oyun amaçlı almıom(oynasam oynasam worms oynarım heheh),asıl amaç işimle ilgili programlarda beni üzmemesi(photoshop,3dmax,freehand,aftereffects,premiere gibi programlarda).evde amd64bit,160gb hd,ati radeon9600pro,1gb ram kullanıom.notebooq masaüstü bilgisayarımı elbet aratacak
    ama çok aratmasın bilmem anlatabildimmi
    toparlamak gerekirse, elime geçecek para miktarı henüz kesinleşmediği için alma ihtimalim olan notebooqlar arasında bir sıralama yapmak durumunda kaldım : 1sony 2fujitsu-siemens 3keysmart
    aşağıda gereksinimlerime uygun olduğunu düşündüğüm modelleri sıraladım,naçizane yorumlarınızı bekliyorummm
    1) SONY VAIO VGN-FS115Z Notebook-keseyi sonuna kadar açmış,baya bi zor duruma düşmüş oluom bu tercihte-
    http://www.pcsatis.net/site/page.asp?dsy_id=2416

2)SONY VAIO VGN-FS215S TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR-keseyi sonuna kadar açmış,baya bi zor duruma düşmüş oluom bu tercihte-
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=807&productid=bd45706

3)FUJITSU SIEMENS M1425 CENT. 1.7GHZ 15.4" DVD-RW TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR-bütçeye en uygunu;>
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=779&productid=bd30521

4)KEYSMART KN1860WA CENTRİNO 1.8GHZ 512MB 60GB TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR-hiç olmadı bunu alırım,paraya iyice sıkışırsam-
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=85229&productid=bd90093

• 1. seçeneğini kullanıyorum üzülmezsin
  • mini mini bir soru daha;>

diyelimki ilk üç seçenekten birine okey verdim
    Nereden Almalıyım??-taksit imkanı olan güvenilir ve de-
    kadıköyde yazıcıoğluna beş dakika mesafede yaşıorum ama
    istediğim modelleri bir türlü gittiğim mağazalarda bulamıorum
    örneğin fs 1425 şu an hiç bir mağazada mevcut değil baktıım kadarıyla,keza sony de öyle-"fanatikleri için getirioz ancak sony yi" dedi bir bayi eheh
  • Vatan Computer dan bulabilirsin Card finansa peşin fiyatına taksit imkanı var ve o modeller mevcut...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.