Şimdi Ara

FUJİFİLM S2950 KULLANICILARI (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.756
Cevap
15
Favori
143.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ilgazim185

quote:

Orijinalden alıntı: Veteriner Hekim

arkadaşlar makinasında şarjlı pil kullanan var mı? mesela vartanın şarjlı pilini almayı düşünüyordum ancak vartanın pilleri HR6,makinanın üzerinde ise LR6 ve FR6 yazıyor. şarjlı pil kullanan var ise hangi pili kullanıyor?

Evet ben Philips in şarjlı pilini aldım ayarlardan da NiMh yaptım şu ana kadar 280 resim çektim ve 6-7 video ama hala pil var. Durumu iyi. Performansı iyi. Pilin üzerinde Philips2600 Multilife R6NM 1.2 yazıyor. Ve tabi ki Made in China :)

ben de vartanın hr6 olan şarjlı pilini ve şarj cihazını uygun fiyata buldum ancak uyarmı bilmiyorum
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar makinasında şarjlı pil kullanan var mı? mesela vartanın şarjlı pilini almayı düşünüyordum ancak vartanın pilleri HR6,makinanın üzerinde ise LR6 ve FR6 yazıyor. şarjlı pil kullanan var ise hangi pili kullanıyor?

Evet ben Philips in şarjlı pilini aldım ayarlardan da NiMh yaptım şu ana kadar 280 resim çektim ve 6-7 video ama hala pil var. Durumu iyi. Performansı iyi. Pilin üzerinde Philips2600 Multilife R6NM 1.2 yazıyor. Ve tabi ki Made in China :)

ben de vartanın hr6 olan şarjlı pilini ve şarj cihazını uygun fiyata buldum ancak uyarmı bilmiyorum

şarjlı pil ve şarj cihazı almadan önce burayı mutlaka okuyun çok detaylı ve faydalı bilgiler var.

şarj cihazı olarak ataba - 508 tavsiye ediliyor genellikle. incele istersen

http://forum.donanimhaber.com/m_11309414/mpage_1/key_/tm.htm

• merhaba arkadaşlar. bende yeni bir s2950 kullanıcısıyım. forumdaki paylaşımlarınızdan fazlaca yararlanıyorum. makinadan gayet memnunum fakat autofocus hızı çok yavaş. arka arkaya fotoğraf çekmek istediğimde işkenceye dönüşüyor. daha tecrübeli olan arkadaşlarımız bu makinanın daha hızlı odaklanma için hangi AF modunu kullandıklarını paylaşırlarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotografya

quote:

quote:

quote:

şarjlı pil ve şarj cihazı almadan önce burayı mutlaka okuyun çok detaylı ve faydalı bilgiler var.

şarj cihazı olarak ataba - 508 tavsiye ediliyor genellikle. incele istersen

http://forum.donanimhaber.com/m_11309414/mpage_1/key_/tm.htm

incelemeye aldım,teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sagkrose

merhaba arkadaşlar. bende yeni bir s2950 kullanıcısıyım. forumdaki paylaşımlarınızdan fazlaca yararlanıyorum. makinadan gayet memnunum fakat autofocus hızı çok yavaş. arka arkaya fotoğraf çekmek istediğimde işkenceye dönüşüyor. daha tecrübeli olan arkadaşlarımız bu makinanın daha hızlı odaklanma için hangi AF modunu kullandıklarını paylaşırlarsa sevinirim.

af gerçekten yavaş. fotoğraf çekerken sorun yaratıyor.
  • Bende bu cihazdan hepsiburadan den sipariş geçtim şimdi inş pişman olmam sizce iyi yaptimmi ?
  • bende hb dan aldım 295 liraya geldi 399-75-30 3 kampanyayı birleştirdik yanlız insanları kandırıyorlar. Sınırlı ürün diye yazıyor fakat her bittiğinde 200 daha ekleniyor belki 5 belki 6 oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan18

bende hb dan aldım 295 liraya geldi 399-75-30 3 kampanyayı birleştirdik yanlız insanları kandırıyorlar. Sınırlı ürün diye yazıyor fakat her bittiğinde 200 daha ekleniyor belki 5 belki 6 oldu

nasil memnunmusun makina iyimi hocam ? piyasaya göre ucuzmu ? iş görmez ise hemen iptal ettiriyim :(
  • Arkadaşlar bu makinada time lapse modu varmı yani atıyorum 1sn ayarlayıp hiç bir tuşa basmadan 1sn de bir sürekli otomatik çekim yapabiliyormu?
  • quote:

Haklısın kardeşim hemen paylaşayım sırası ile...

f/3.8 1/52sn ISO 64 odak 9mm flaş açık Mod A diyafram önceliği
    f/3.1 8sn ISO 64 odak 5mm flaşsız Mod A diyafram önceliği
    f/3.1 1/60sn ISO 100 odak 5mm flaşsız Normal Mod Makro

kusura bakma kardeş ama bu odak 5 veya 9mm gibi nasıl ayarlanıyor birde şu F yazan değer sadece 3.1 ile 6.4 oluyor nasıl anlamadım?
  • AF hızı peşpeşe fotoğraf çekiminde önemli etkenlerden sadece biri değildir. Buradaki peşpeşe çekim olarak kast ettiğiniz olayı daha açık yazabilir misiniz ? Peşpeşe fotoğraf çekmek "seri çekim modu mu", deklanşöre basıp 1 kare çektikten hemen sonra 1 fotoğraf daha çekmek istediğinizde makinanın sizi bekletmesi mi(ki burada durum makinanın tepki hızından tutun da, SD kartınızın hızına ve AF hızına göre de sizi az-çok bekletir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 28 Kasım 2011; 15:03:10 >
  • makina 4 gundur elmde 800 kusur fotoya sahibim alismak biraz zaman aliyor ama yavaş yavaş neyin ne oldugunu anlıyorum
  • quote:

quote:

kusura bakma kardeş ama bu odak 5 veya 9mm gibi nasıl ayarlanıyor birde şu F yazan değer sadece 3.1 ile 6.4 oluyor nasıl anlamadım?

Odak uzaklığı makinenin sensörü ile optik arasındaki uzaklıktır. Bunuda söyle ifade edebilirim örneğin bir nesneye odaklandınız eğer uzaktan odaklanıp zoom yaparsanız odak uzaklığınız artar ama makineyi nesneye yaklaştırırsanız odak uzaklığınız azalmıs olur. Anlatabildim mi bilmiyorum ama kontrol tamamen sizde

• quote:

Orijinalden alıntı: HD-DOĞAN

quote:

bende hb dan aldım 295 liraya geldi 399-75-30 3 kampanyayı birleştirdik yanlız insanları kandırıyorlar. Sınırlı ürün diye yazıyor fakat her bittiğinde 200 daha ekleniyor belki 5 belki 6 oldu

nasil memnunmusun makina iyimi hocam ? piyasaya göre ucuzmu ? iş görmez ise hemen iptal ettiriyim :(

özür dilerim cevabınızı yeni gördüm makineden gayet menunum piyasa değerinin cok altında elime ulasti ve piyasa degerinde bile almıs olsam kesinlikle hakeden bir teknoloji. Bazı olumsuz yönleri yok değil kısıtlamalar var ama yarı pro işte söyenecek söz yok...

• quote:

quote:

quote:

Odak uzaklığı makinenin sensörü ile optik arasındaki uzaklıktır. Bunuda söyle ifade edebilirim örneğin bir nesneye odaklandınız eğer uzaktan odaklanıp zoom yaparsanız odak uzaklığınız artar ama makineyi nesneye yaklaştırırsanız odak uzaklığınız azalmıs olur. Anlatabildim mi bilmiyorum ama kontrol tamamen sizde

teşekkür ederim anladım ama mm hesabı yazmışsınız ben de ekranda falan mı yazıyor diye sordum

• ARKADAŞLAR 13 GÜN ÖNCE HEPSİ BURADAN ALMIŞ OLDUĞUM S2950 FOTORAF MAKİNASINI 350TL DEN SATIYORUM .SATMAM SEBEBİM ABİMİN YANINDA İŞE BAŞLICAKTIM O YÜZDEN KENDİMİ GELİŞTİRMEK İÇİM ÇOK BÜYÜK ARAŞTIRMALAR SONUCU VE HEVES SONUCU ALDIĞIM BU GÜZELİM MAKİNAYI ÇOK BAŞKA Bİ ALANDA İŞE BAŞLADIĞIM İÇİN ARTIK KULLANMICAĞIMDAN DOLAYI ZARARINA SATIYORUM .

NOT: FATURASI + GARANTİSİ+ TÜM KUTU İÇERİKLERİ KUTUSU HERŞEYİ DURUYOR ZATEN ALALI TAM 13 GÜN OLDU EĞER ARZU EDEN OLURSA İSTANBULDA OTURUYORUM ELDEN TESLİM EDEBİLİRİM TERTEMİZ 13 GÜN ÖNCE ALDIĞIM GİBİ DURUYOR .
    SAYGILAR
  • quote:

teşekkür ederim anladım ama mm hesabı yazmışsınız ben de ekranda falan mı yazıyor diye sordum

yok ekrande görememen normal. Odak uzaklıgı minimumda en geniş görüş açısına sahip olur. Maksimumda tam tersinde ise makibe en dar görüş açısına sahip oluyor. Onada şöyle örnek vereyim pencereye nekadar yakından bakarsanız okadar geniş alanı görebilirsiniz nekadar uzaktan bakarsanızda okadar kısıtlanmış , dar bir alanı görebilirsiniz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan18 -- 28 Kasım 2011; 16:20:45 >
  • paylaşımlara devam
  • quote:

quote:

yok ekrande görememen normal. Odak uzaklıgı minimumda en geniş görüş açısına sahip olur. Maksimumda tam tersinde ise makibe en dar görüş açısına sahip oluyor. Onada şöyle örnek vereyim pencereye nekadar yakından bakarsanız okadar geniş alanı görebilirsiniz nekadar uzaktan bakarsanızda okadar kısıtlanmış , dar bir alanı görebilirsiniz....

teşekkür ederim :)
  • Arkadaşlar makinem kargoda :=) bu makineyi ALMAK İLE HATA YAPMADİM DİMİ ? YAPTİYSAM SÖYLEYİN BİLELİM GER İADE EDİYİM 430TL GELDİ KLİF İLE
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.