Şimdi Ara

FUJİFİLM S2950 KULLANICILARI (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
1.756
Cevap
15
Favori
143.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @ ankerh resimlerinizi S image kodu ile ekleyin lütfen. sayfa görünümü ve yüklenmesi açısından çok daha iyi olacak.
  • Bu makinenin diyafram ayarını bir türlü çözemedim sürekli bir sınırlama mevcut hangi konumda neye göre belirliyor anlamış değilim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oblomòv

Muhtmelen siz de benim gibi arada kalmışsınızdır almadan önce Canon sx130 mu yoksa s2950 mi diye , s2950 yi tercih ettiren sebepler neler acaba.

benim sebeb
    sx130 bya almak için uğraştım fakat uygun fiyata bulamadım (geçen c.tesi toknosada 350 satıldı)
    bende mecburen fujiyi aldım ama aklım hala sx130'da
  • 3 gun once hb den siparis vermistim 2 tane suanda elmde 2 saat kullandım fakat henuz bazı ayarları yapamadıgımdan ozellıkle makro camur goruntuler cıkıyor bazende guzel sonuclar alabılıyorum

FUJİFİLM S2950 KULLANICILARI

internet biraz yavas eve gidince daha atarım
  • Arkadaşlar ben de makinayı yeni aldım ancak bir problem var. Makinanın özelliklerinde 23mb dahili hafıza olduğu yazıyor ama benim makinada yok, hafıza kartı yokken resim çektiğim halde playback tuşuna bastığımda resim yok diyor.yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

3 gun once hb den siparis vermistim 2 tane suanda elmde 2 saat kullandım fakat henuz bazı ayarları yapamadıgımdan ozellıkle makro camur goruntuler cıkıyor bazende guzel sonuclar alabılıyorum

Auto modda gündüz çekimlerinde yakından makro ayarına alarak çekin dibine girin objenin , aynı şekilde gece çekimlerindede aynı , bu çektiğiniz macro değil zaten.

buyrun aynı makine ile makro

• quote:

Orijinalden alıntı: Veteriner Hekim

Arkadaşlar ben de makinayı yeni aldım ancak bir problem var. Makinanın özelliklerinde 23mb dahili hafıza olduğu yazıyor ama benim makinada yok, hafıza kartı yokken resim çektiğim halde playback tuşuna bastığımda resim yok diyor.yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler

hafıza vardır telaşlanma. fakat hafıza kartı yokken çektiğin fotoğrafı bi kaç saniyeliğine görebiliyorsun sadece. sonra yok oluyor. belleğe kaydedilmiyor. yani bi hafıza kartı alman şart.
  • merhaba bende bu cihazdan almayı dusunuyorum fotografcılıga amator olarak baslamak isteyen biriyim.
    fakat aklımda bir soru var. bu makinada hdr cekim yapabiliyormuyuz yada program vasıtasıyla hdr resim olusturmak icin bir cekim modu varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickiniyerim

quote:

Arkadaşlar ben de makinayı yeni aldım ancak bir problem var. Makinanın özelliklerinde 23mb dahili hafıza olduğu yazıyor ama benim makinada yok, hafıza kartı yokken resim çektiğim halde playback tuşuna bastığımda resim yok diyor.yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler

hafıza vardır telaşlanma. fakat hafıza kartı yokken çektiğin fotoğrafı bi kaç saniyeliğine görebiliyorsun sadece. sonra yok oluyor. belleğe kaydedilmiyor. yani bi hafıza kartı alman şart.

çok teşekkür ederim, hafıza kartı alıp deneyeceğim
  • devam arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslantr810

quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

3 gun once hb den siparis vermistim 2 tane suanda elmde 2 saat kullandım fakat henuz bazı ayarları yapamadıgımdan ozellıkle makro camur goruntuler cıkıyor bazende guzel sonuclar alabılıyorum

Auto modda gündüz çekimlerinde yakından makro ayarına alarak çekin dibine girin objenin , aynı şekilde gece çekimlerindede aynı , bu çektiğiniz macro değil zaten.

buyrun aynı makine ile makro

makro olmadıgını biliyorum sadece guzel dedigim cekimlerden bi tanesi.

Makro denemelerimdeen en begendigim

• arkadaşlar makinasında şarjlı pil kullanan var mı? mesela vartanın şarjlı pilini almayı düşünüyordum ancak vartanın pilleri HR6,makinanın üzerinde ise LR6 ve FR6 yazıyor. şarjlı pil kullanan var ise hangi pili kullanıyor?
  • 1 aydır bende s2950 kullanmaktayım.. Güzel çekimler yapabildiğim bir makine işi öğreninceye kadar idare edecek en azından...
  • Arkadaşlar merhaba ben de fujifilm s2950 aldım ama daha manuel ve flu olayını çözemedim manuel ayarları nasıl kullanabilirim ve flu olayını insan üzerinde nasıl yapabilirim yardımlarını bekliyorum
  • quote:

arkadaşlar makinasında şarjlı pil kullanan var mı? mesela vartanın şarjlı pilini almayı düşünüyordum ancak vartanın pilleri HR6,makinanın üzerinde ise LR6 ve FR6 yazıyor. şarjlı pil kullanan var ise hangi pili kullanıyor?

Evet ben Philips in şarjlı pilini aldım ayarlardan da NiMh yaptım şu ana kadar 280 resim çektim ve 6-7 video ama hala pil var. Durumu iyi. Performansı iyi. Pilin üzerinde Philips2600 Multilife R6NM 1.2 yazıyor. Ve tabi ki Made in China :)
  • Yalnız benim bir sorum olacak. Ben videoyu hd çekmeyi işaretledikten sonra 9 sn sonra video otomatik kaydediyor yani videolar 9 sn'lik. kart 4gblık. video diğer 640 ve 320 seçince ise istediğin kadar çekiyor. Bu hd de neden 9 sn anlamadım. Ayar mı yapmak gerekiyor? Yardım lütfen. Birde fotoğrafları burada nasıl paylaşıyoruz?
  • quote:

arkadaşlar makinasında şarjlı pil kullanan var mı? mesela vartanın şarjlı pilini almayı düşünüyordum ancak vartanın pilleri HR6,makinanın üzerinde ise LR6 ve FR6 yazıyor. şarjlı pil kullanan var ise hangi pili kullanıyor?

GP 2700 kullanıyorum gayet uzun kullanım sağlıyor tabi flash çok etkiliyor.Ayrıca kutusundan çıkan pilleri 3 gün gibi bir sürede deneme çekimlerinde anca bitirebildim...

Birde arkadaşlar ben bu diyafram ayarını çözebilmiş değilim sadece diyafram önceliği olan A modda istediğim çekimleri yapabiliyorum. M mod için biraz bilgi verebilirseniz sevinirim. Birkaç kare çektiğim ilk fotoğraflar...

• Arkadaşlar merhaba,

Bilgi ve resim paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.
    Ben de 5 aydır S2950 kullanıyorum ve memnunum. Çektiğim resimler bana kaliteli gözüküyor. Ancak stok fotoğraf sitelerine kendimi denemek için bi kaç tane gönderdim. Gönderdiğim resimler teknik nedenlerden dolayı kabul görmedi.
    Sizden ricam, hangi modda hangi değerler ile çekim yapıyorsunuz. Paylaşabilir misiniz. Exif okumaya yeni başladım. Ben de araştırmaya devam ediyorum. DSLR mi alalım illa ki..
  • Haklısın kardeşim hemen paylaşayım sırası ile...

f/3.8 1/52sn ISO 64 odak 9mm flaş açık Mod A diyafram önceliği
    f/3.1 8sn ISO 64 odak 5mm flaşsız Mod A diyafram önceliği
    f/3.1 1/60sn ISO 100 odak 5mm flaşsız Normal Mod Makro
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan18

quote:

GP 2700 kullanıyorum gayet uzun kullanım sağlıyor tabi flash çok etkiliyor.Ayrıca kutusundan çıkan pilleri 3 gün gibi bir sürede deneme çekimlerinde anca bitirebildim...

Birde arkadaşlar ben bu diyafram ayarını çözebilmiş değilim sadece diyafram önceliği olan A modda istediğim çekimleri yapabiliyorum. M mod için biraz bilgi verebilirseniz sevinirim. Birkaç kare çektiğim ilk fotoğraflar...

ben de vartanın hr6 olan şarjlı pilini ve şarj cihazını uygun fiyata buldum ancak uyarmı bilmiyorum

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.