Şimdi Ara

Fuji AV100 mü Canon A490 mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumu günlerdir inceliyorum ve sonunda pilli bir makine almanın daha doğru olacağı kararına vardım. Bütçem sınırlarında yaptığım araştırmada iki makine arasında kararsız kaldım.

1 - Fujifilm AV100
    http://www.hepsiburada.com/Liste/fujifilm-av100-122mp-27lcd-dijital-fotograf-makinesihd-video-cekimcanta-hediyeli-/ProductDetails.aspx?productId=ft00161&categoryId=248

2- Canon Powershot A490
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=248&productid=ft00178

Fuji Av100 de soluk renk problemi ve video çekiminde sorunlar olduğu, firmware gerektiği, firmware yapanların ise hatalarla karşılaştıkları forumun ilgili bölümlerinde var. Bu da beni acaba alınca sorun yaşarmıyım şüphesine düşürdü.

A490 ile ilgili fazla bilgi bulamadım. Ancak flickr da yaptığım aramada çok güzel fotoğrafların çekilebildiğini gördüm.
    http://www.flickr.com/search/?q=Canon+PowerShot+a490#page=4

Fotoğraf makinesini günlük olarak kullanacağım, tamamen amatör çekimler. Yani ailemi, gittiğim yerleri, bebeğimi doğru düzgün çeksin istiyorum ve bir kere para vermek istiyorum.

Yukarıdakilerden hangisini önerirsiniz ya da en fazla 300 TL ye kadar başka bir makine önerir misiniz?

• valla aynı dertten bende muzdarip durumdayım..

insan şunu soruyor..
    çok satılan AV100 den sonra niye aynı tip AV130 çıktı ?
    150TL şuan aV100 ve satıcı acayip şekilde önderdi GOLD,
    bimeks ise illede canon dedi...

kodak M550 170TL indirimde idi kaçırdım.
    hiç kimse adını anmadı bile şuan 200TL.

canon biraz kaba ama lens ve adı var..
    FF ise yorumlar +-/ arada kalıyor..

topici okuyanlar bi el atsa ????
  • Bir ustanın bize yol göstereceğine inancımı muhafaza ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeteze -- 19 Şubat 2011; 15:28:20 >
  • Aynı iki makine için benim de incelemelerim devam ediyor. Şu ana kadar ulaştığım kadarıyla şunu söyleyebilirim: Fujifilm AV100 daha çok özelliği daha uygun fiyata sunarken, Canon Powershot A490 daha az özelliği daha üstün bir kaliteyle sunmakta...
  • gelişme var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smmugler

gelişme var mı acaba?

ben samsung pl100 aldım yarın gelir sanırım
  • Daha önce kısa bir süre av100 kullanmıştım. izlenimlerimi farklı başlıklarda yazmıştım.

Ben bu iki makine arasında kalsaydım renk doygunluğu nedeniyle a490 ı tercih ederdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

Daha önce kısa bir süre av100 kullanmıştım. izlenimlerimi farklı başlıklarda yazmıştım.

Ben bu iki makine arasında kalsaydım renk doygunluğu nedeniyle a490 ı tercih ederdim.

hayırlısı bakalım hocam samsung kargoya verilmiş bugün gelir bende birkaç örnek resim koyarım artık umarım memnun kalırım
  • fuji av100'den uzak dur. 1 ay olmadan bozuldu benimki. 4-5 sene önce aldığım canon a540 bile fujiyi ayakta tokatlıyor resmen. Ben canon seçerdim ne olursa olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

fuji av100'den uzak dur. 1 ay olmadan bozuldu benimki. 4-5 sene önce aldığım canon a540 bile fujiyi ayakta tokatlıyor resmen. Ben canon seçerdim ne olursa olsun

samsung seçtim ve daha gelmedi kargom ama aklım canonda kaldı benim de hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: syruse

quote:

fuji av100'den uzak dur. 1 ay olmadan bozuldu benimki. 4-5 sene önce aldığım canon a540 bile fujiyi ayakta tokatlıyor resmen. Ben canon seçerdim ne olursa olsun

O zaman hayırlısı olsun. Samsungun da çekimleri kötü değil. Ama kullanmadım. Tam emin olamıorum. Ben artık akıllandım. Özelliğe bakmayacam. Markaya bakacağım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: syruse

quote:

O zaman hayırlısı olsun. Samsungun da çekimleri kötü değil. Ama kullanmadım. Tam emin olamıorum. Ben artık akıllandım. Özelliğe bakmayacam. Markaya bakacağım.

bugün evdeyim bakalım hocam bekleyeceğim gelir akşamüstü, ve geldiğinde birkaç örnek resim çekerim

• Ben de Canon A495 bakıyordum, Fuji AV100'ü yeni fakettim. Aslında 12MP olduğundan yüksek piksel yoğunluğu sorun oluşturur mu diye 12MP'lere hiç bakmamıştım. Konuyu açan arkadaş acaba bir sonuca ulaştı mı?

f 2.9 değeri ve 32mm odak mesafesi ile Fuji, f 3.0 ve 37 mm odak mesafesine sahip Canon'dan daha avantajlı gibi duruyor. Ancak böyle 12 MP bir makinede piksel yoğunluğu da yüksek olacak ki, zannederim bu sınıf cihazlarda bu iyi değil. Hangisi sonuca daha fazla etki ediyor, bilemiyorum.

A495'i hızlıal'da uygun fiyata buldum, endişem canon türkiye garantisi olup olmadığı. Mesela Fujifilm A130 satıyor hızlıal, ama fuji türkiye biz bu ürünü getirmedik diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 27 Şubat 2011; 1:53:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatipoglu

Ben de Canon A495 bakıyordum, Fuji AV100'ü yeni fakettim. Aslında 12MP olduğundan yüksek piksel yoğunluğu sorun oluşturur mu diye 12MP'lere hiç bakmamıştım. Konuyu açan arkadaş acaba bir sonuca ulaştı mı?

f 2.9 değeri ve 32mm odak mesafesi ile Fuji, f 3.0 ve 37 mm odak mesafesine sahip Canon'dan daha avantajlı gibi duruyor. Ancak böyle 12 MP bir makinede piksel yoğunluğu da yüksek olacak ki, zannederim bu sınıf cihazlarda bu iyi değil. Hangisi sonuca daha fazla etki ediyor, bilemiyorum.

A495'i hızlıal'da uygun fiyata buldum, endişem canon türkiye garantisi olup olmadığı. Mesela Fujifilm A130 satıyor hızlıal, ama fuji türkiye biz bu ürünü getirmedik diyor.

makine geldi ama cihaz arızalı geldi, şimdi HB'ye değişim için mesaj attım hocam,

Öndeki lcd ekran çok hoş güzel bir uygulama, çekimleri de gayet net yalnız eski kullandığım SONY'nin tadını vermiyor.

Yeni gelecek olan cihaz ile tekrar çekimler yapar koyarım hocam

• AV100 ile A495 arasında seçim yapmak üzereyim. Son sorum şu, karanlık ortamdaki başarısı göz önüne alındığında bu iki modelden hangisi daha iyi?
  • bende bu ikisi arasında kaldım galiba canon alacağım..
  • Canon imaj kalitesi bakımından çook daha üstün fujiden (1 cm makro + 10 mp + 1/2.33" ccd) ama fujide video kalitesinde bir adım daha önde..Ama herşeye rağmen CANON A495 fiyatnın çok ama çok daha ötesinde süper bir performans gösteriyor...Şiddetle tavsiye ederim..Temin etmek isteyen olursa da bana yazabilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Canon imaj kalitesi bakımından çook daha üstün fujiden (1 cm makro + 10 mp + 1/2.33" ccd) ama fujide video kalitesinde bir adım daha önde..Ama herşeye rağmen CANON A495 fiyatnın çok ama çok daha ötesinde süper bir performans gösteriyor...Şiddetle tavsiye ederim..Temin etmek isteyen olursa da bana yazabilirsiniz..

Ben en son olarak A495 ile A3000 IS arasında seçim yaptım ve %50 daha pahalı olan A3000 IS aldım. Aydınlıkta A495'in A3100'den (12MP olan) çok daha iyi görüntü kalitesine sahip olduğunu gösteren bir test var, ama daha küçük f değeri, daha geniş açı ve düşük ışıkta önemli olan IS nedeniyle A3000 aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 5 Mart 2011; 15:30:54 >
  • Canon A490 aldım. özellikle fotoğraf çekimlerinden gayet memnunum. Video çekimleri de çok iyi olmamakla beraber iyi diyebilirim. Yalnızca geniş ve loş ortamlarda makine zorlanıyor, yavaşlıyor. Bu fiyata bu performans bence çok iyi tereddüt etmeyin derim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.