Şimdi Ara

FS 2004-FSX YARDIM BAŞLIĞI-TÜM SORULAR BURAYA (Başka konu açmayın) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.397
Cevap
11
Favori
105.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir başkasının uçuşuna katılmamız için ne yapmamız gerekiyor??
  • Arkadaşlar Şimdi ben Flight Simulator X Razor 1911 i indirdim..Bende joistik yok ben bu oyunu o ekipman olmadan oynayabilirmiyim??Birde ilk başta neleri öğrenmem gerekiyor paylaşırsanız sevinirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Murat ÖZDAĞ

Arkadaşlar Şimdi ben Flight Simulator X Razor 1911 i indirdim..Bende joistik yok ben bu oyunu o ekipman olmadan oynayabilirmiyim??Birde ilk başta neleri öğrenmem gerekiyor paylaşırsanız sevinirim..

Klavye ile işkence gibi oluyor oyun ama mouse u joystick yerine kullanabiliyorsunuz..

Taxi yapma,flap pozisyonları,hız,kalkış,otopilot, ve en önemlisi iniş..

Fsx teki eğitimleri yaparsanız iyi noktaya gelirsiniz..

Birde direk boeing den başlamayın..Bombardier,cessna gibi ufak uçaklardan başlayın..
  • Joystick'le nasıl uçulur bilemem ama klavye ile uçtuğum için sanırım oldukça zorladım kendimi. İstenirse Boeing'i realistic ayarlarının hepsi açık bir biçimde indirebilirsiniz. Fakat zaman alır, uğraştırır. Ama daha rahat öğrenmek için kesinlikle bir joystick şart. Bir de oyun olarak bakmazsanız daha iyi olur çünkü sıkılmazsınız, FS bir oyun değildir. Hakkında ciddi kitaplar basılan, gerçek pilotların da uçtuğu bir sim. bu. O yüzden de herkese hitap etmez.

Başlangıç için Cessna, Maule tipi tek pervaneli uçakları tavsiye ederim. En azından temel şeyleri (taxi, take off, landing, VOR, VFR, ATC vs.) öğrenip sonrasında jetlere geçebilirsin. Ayrıca FSX'teki mission'ları tek tek hatta birkaç defa uçmanı tavsiye ederim. Oldukça öğretici bilgiler mevcut, biraz da İng. bağlı tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cocker -- 25 Mart 2009; 20:44:55 >
  • Sistem imzamdaki gibi.Bundan once fly!2 d,ye bir uçuş oyunu oynamıştım.Şimdi benim anlamdığım uçak hangi yola girecek hangi rotada uçacak örneğin Esenboğadan Sabiha Gökçene..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Murat ÖZDAĞ

Sistem imzamdaki gibi.Bundan once fly!2 d,ye bir uçuş oyunu oynamıştım.Şimdi benim anlamdığım uçak hangi yola girecek hangi rotada uçacak örneğin Esenboğadan Sabiha Gökçene..

uçak hava yer seçme bölümünde flight plan var ona bas üsttekine kalkacağın pisti alttakine gideceğin pisti seç sonra alttan ifr seç find route de ok de sonra fly de oyuna girince pist başı olur park halindeyse pist başına gel ifr izni sonra kalkış izni iste uçak flap 10 derece altitute 9000 ayarla sonra altitute tuşuna bas gazı kökle 120 kias olunca otomatik plotu aç uçak kendi kalkar esenboğada 3250 feete gelince tekeri kapa sonra gps nav tuşunu gps e getir ve vor tuşuna bas 4100 feet flapları kapa 300 kias otospeed ayarla autothrottle aç otospeed aç sonra bekle istanbula kadar.istanbula gelirken ils gir ils aç hız ayarla vs.

• Arkadaşlar ben şimdi bu oyunu kurdum.Fakat aklımda bazı sorular var..
    1.Benim ekran 1440*900 en iyi görüntüyü hangisinde alabilirim yani oyundanda 1440*900 mü yapayım??
    2.Joistick olmadan oynamam mümkünmü??
    3.Uçak pistteyken yön tuşlarıyla sağ sol yaptığımda tam dönmüyor dönse bile tam orantılı olmuyor yani dümdüz gitmiyor..
    4.Kokpitte nasıl gezebilirim ayrıca kameralar nasıl değişiyor??
    5.Hava durumunu açık diyorum hep gece oluyor..
    6.Kalkadan radio ya hangi değerleri girip kalkış izni alacağım??
    7.Birde B737-400 kuleye 1 ile komut veriyorum birşeyler soyluyor 144.80 gibi bu değerleri nereye gireceğim..
    8.FS 2004 De B737-800 Yok..Turk Hava Yollarının varsa linkini verebilirmisiniz??

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat ÖZDAĞ -- 27 Mart 2009; 23:24:43 >
  • FSXde Vatsim tarzı ağlara nasıl bağlanıyoruz arkadaşlar?
  • missing coworker görevindeki düşen uçağı bulamadım, yardımcı pilottan da fayda yok.

FS 2004-FSX YARDIM BAŞLIĞI-TÜM SORULAR BURAYA (Başka konu açmayın)
  • Zamanında ben de o görevi yapmaya çalışmıştım. Fakat ben de o bulamamıştım. Yeri sanırım her seferinde değişiyor. O nedenle kesin bir yeri yok.
  • evet, kaza yeri rastgele değişiyormuş (6 noktada)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silver_Sky -- 4 Nisan 2009; 3:33:34 >
  • arkadaşlar oyuna ek olarak thy uçaklarını ekledim fakat cocpitten kontrol edemiyorum.uçağın içine giremiyorum.bu normal mi?
  • Beyler Flight Simulator x 'i imzadaki sistemde full detay kasmadan oynayabilirmiyiz? Ona göre 2004 versiyonunu yükleyebilirim olmazsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuriev -- 8 Nisan 2009; 13:14:50 >
  • EP35-DS4, Q9450@3,52 GHz, 2X2 GB Mushkin extreeme ram, HD4850 512MB ekran kartı ile çok bulut olursa takılmalar yaşayabiliyorum bu arada çözünürlüğüm 1680X1050@32Bit

quote:

Orjinalden alıntı: yuriev

Beyler Flight Simulator x 'i imzadaki sistemde full detay kasmadan oynayabilirmiyiz? Ona göre 2004 versiyonunu yükleyebilirim olmazsa.

• selam arkdaslar ben 3 yıldır fs 2004 oynuyorum fakat hala ucusa kapıdan basladıgım zaman piste gıdene kadar ucagı taxi yolunda sabit tutamıyorum sorun yasıyorum ucak bir saga bir sola savruluyor bunu sarı cızgı ustunde sabıtlemenın bır yolu yok mu?birde su sorunum var 737-800 le ucuyorum genelde ataturk havalımanına ındıgımde bana hep aynı kapıya yaklasmam gerektıgını soyluyor kı oda ataturk havalımanın ordakı thy teknık hangarına yonlendırıyor.neden normal bır kapıya yonlendırmıyor?yanasacagımız kapıyı bız secebılıyor muyuz? sımdıden tesekkur ederım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dogukan111

selam arkdaslar ben 3 yıldır fs 2004 oynuyorum fakat hala ucusa kapıdan basladıgım zaman piste gıdene kadar ucagı taxi yolunda sabit tutamıyorum sorun yasıyorum ucak bir saga bir sola savruluyor bunu sarı cızgı ustunde sabıtlemenın bır yolu yok mu?birde su sorunum var 737-800 le ucuyorum genelde ataturk havalımanına ındıgımde bana hep aynı kapıya yaklasmam gerektıgını soyluyor kı oda ataturk havalımanın ordakı thy teknık hangarına yonlendırıyor.neden normal bır kapıya yonlendırmıyor?yanasacagımız kapıyı bız secebılıyor muyuz? sımdıden tesekkur ederım.

3 yıldır oynuyorsanız durum kötü.

• 3 yıldır oynuyorsanız durum kötü.

neden?
  • Nedeni basit. 3 seneden sonra Flight Simulator'ı hala oyun olarak görüyorsunuz.
  • merhaba beyler ben uçak simulasyon oyunlarına merak saldım ve size sorular sormak istiyorum.
    en yeni ve en iyi uçak simulatör oyunu hangisi (online olarak en çok kullanılan )
    ve bu oyunlarda joystick alsam klavye ile arasında fark oluo mu yani özellikle almalısın diyebilirmisiniz
    ve bana fiyatı uygun marka model söylermisiniz?
  • En son çıkan Flight Simulator X. Fakat imzandaki sistem bunun için biraz zayıf kalır. O nedenle FS 2004 e yönelmeni öneririm.
    Joystick konusuna gelince, kesinlikle şart değil. Eğer bütçen elvermiyorsa klavye de işini görür.
    Ama bir çok şeyi klavye ile yapamazsın. En basitinden görerek iniş yapamazsın.
    Joystick olarak da Logitech ya da Saitek markalarına bakmanı öneririm.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.