Şimdi Ara

FS 2004-FSX SİSTEM TAVSİYELERİ VE SORUNLARI (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
2
Favori
18.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar q6600'u stok fanla 3 ghz'e oc yapsam nası olur?
  • cevap veriyorum:
  • olmadı mı
  • olmadı. sonunda sunbeam ccf aldım hele bir gelsin bakayım ne olacak sonuç.
  • Arkadaşlar merhaba.

REX SP3 ile ilgili;

http://realenvironmentxtreme.com/forum/index.php?topic=14704.0

http://realenvironmentxtreme.com/forum/index.php?topic=14498.0

buradaki sorundan muzdaribim. Bu sorunu nasıl çözebilirim, bilen var mı? Forumdaki yetkili sorunu yaşayanlara e-mail ile gereken dosyayı atmış fakat sadece REX'i orijinal edinenlere. Sipariş numarasını soruyor, yani anlayacağınız yetkilden dosyayı alamadım.

Yardımcı olabilecek var mı?

Edit : Tamamdır, hallettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobo. -- 30 Haziran 2011; 15:30:49 >

• Arkadaşlarım, bu işin üstadları merhabalar.

Sistem tavsiyeleri bölümünde simulatör amaçlı sistem tavsiyesi için bir konu açmıştım. Bu konu hakkındaki önerilerinizi almak isterim.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=50298136

Son olarak 889 TL lik sistemde hemen hemen karar kılmış durumdayım. Konuda bir arkadaşımız işlemci seçiminde bir fikir verdi. Sadece o konuyu sonuca bağlamadık diyebilirim.

Sistem için görüşleriniz nelerdir?

Şimdiden teşekkürler.
  • işlemciyi (en az) x4 955 almaya çalışın. iyi bir soğutucuyla 3.8ghz gibi oc edin.
    ati kartları fsx için çok tavsiye etmiyorlar. gtx460- 560 daha iyi olabilir.

ben bütçe müsait olursa i52500k lı sistem alacağım. çünkü fsx işlemci sömürüyor. 5ghz yapabilirsem darboğazdan büyük ölçüde kurtulurum.
  • herşey iyi hoş güzel de 3,15 ghz'in üstüne çıktığım anda sistem dengesizleşiyor. sanırım ram'den. ram frekansı 800 mhz gösteriyor oc yaptığımda. ram çarpanını da 2'den aşağı almak gibi bir seçenek yok. şu an 3,15'de çok şahane çalışıyor sistem. hem de yükte 55 - 60 derece maksimum

3,9 yapan var 4 yapan var ben niye yapamıyorum
  • selam arkadaşlar benim pc özelliklerim 256 mb ekran kartı 512 mb ram 3.00 ghz işlemcim var fsx yüklü açıkcası biraz kasma yapıyo fsx in sp1 pack yüklesem acaba kasma 1 nebze olsun azalırmı yada artarmı teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkalcan

selam arkadaşlar benim pc özelliklerim 256 mb ekran kartı 512 mb ram 3.00 ghz işlemcim var fsx yüklü açıkcası biraz kasma yapıyo fsx in sp1 pack yüklesem acaba kasma 1 nebze olsun azalırmı yada artarmı teşekkürler.

kesinlikle performans artar, yükle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahfuzalbayrak

quote:

selam arkadaşlar benim pc özelliklerim 256 mb ekran kartı 512 mb ram 3.00 ghz işlemcim var fsx yüklü açıkcası biraz kasma yapıyo fsx in sp1 pack yüklesem acaba kasma 1 nebze olsun azalırmı yada artarmı teşekkürler.

teşekkür ederim sp2 yide yükliycem o zaman accerelatıon yüklesem aynı sekilde düzelirmi kasarmı ?
  • quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim sp2 yide yükliycem o zaman accerelatıon yüklesem aynı sekilde düzelirmi kasarmı ?

acceleration hepsini içeriyor zaten direk onu kur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

acceleration hepsini içeriyor zaten direk onu kur.

hocam sp2 kurdum kurmaz olaydın oyunda fre flight bölümünde fsx sorunla karşılaştı diyor bu arada 256 mb ekran kartı 512 mb ram var sizce oyunu silip baştan yüklemelimiyim çökertirmi ?

• 256mb ekran kartı ve 512 ram ile zaten fsx kullanılmaz kolay kolay. bence siz fs2004 kurun. çok daha iyi performans ve çok daha az sorun içerir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GUERRA

256mb ekran kartı ve 512 ram ile zaten fsx kullanılmaz kolay kolay. bence siz fs2004 kurun. çok daha iyi performans ve çok daha az sorun içerir.

hocam oyunda herhangi bi kasma çok az sp2 kurduktan sonra oyun hata vermeye başladı oyunun klasörünü ve belgelerim klasörünü sildim kayıt defterindende sildim ama tekrar yüklenmiyo nolur yardım edin nasıl yapıcam lütfen

• Program ekle kaldır ile silseymişsin daha iyi olurdu. Ama zaten belegelerim profil içindeki fsx klasörünü elle silmek gerekiyordu. Şimdi yapman gereken regediti çalıştırıp FSX aratıp ilgili bütün girdileri silmek. Ama daha önce hiç regedit ile uğraşmadıysan tavsiye etmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hölüzöfül

Program ekle kaldır ile silseymişsin daha iyi olurdu. Ama zaten belegelerim profil içindeki fsx klasörünü elle silmek gerekiyordu. Şimdi yapman gereken regediti çalıştırıp FSX aratıp ilgili bütün girdileri silmek. Ama daha önce hiç regedit ile uğraşmadıysan tavsiye etmem.

öncelikle regedit 1 kaç kez kullandım fsx diye aratıcam ve çıkan ne varsa silicem doğrumudur ve benimle iletişimde kalırsanız sevinirim
  • quote:

quote:

Program ekle kaldır ile silseymişsin daha iyi olurdu. Ama zaten belegelerim profil içindeki fsx klasörünü elle silmek gerekiyordu. Şimdi yapman gereken regediti çalıştırıp FSX aratıp ilgili bütün girdileri silmek. Ama daha önce hiç regedit ile uğraşmadıysan tavsiye etmem.

öncelikle regedit 1 kaç kez kullandım fsx diye aratıcam ve çıkan ne varsa silicem doğrumudur ve benimle iletişimde kalırsanız sevinirim

youninstaller miydi neydi bi program var onu kullanmayı dene.
  • quote:

quote:

quote:

youninstaller miydi neydi bi program var onu kullanmayı dene.

iyide zaten oyunun klasörleri silinik

• fsx diye aratarak çok uzun sürebilir, tam isabet de olmayabilir. google da "completely remove fsx" diye aratırsanız birşeyler çıkacaktır. öyle hatırlıyorum.
    ennn son çare format olacak.

hata raporunu ss olarak koyabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GUERRA -- 25 Ağustos 2011; 16:32:58 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.