Şimdi Ara

French Press ve Filtre Kahve Önerisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
12.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • French press için filtre kahve uygun değil. Taneciklerin oldukça kalın olması gerekiyor. Ben de bu işe french press + jacobs filtre kahve ile başladıysam da benim önerim v60 olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • furkan1zek kullanıcısına yanıt
    Kapsülü makineyle uğraşılmaz en dandik tchibo'nun kapsülü olmuş 25₺ benim makineyi kapsül pahalı diye kaldırdım kendime mocha pot alıcam daha iyi para varsa üstten çekirdek hazneli makine alıcan kapsül boş hikaye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    v60'ı öneren bir kişi daha oldu ancak kağıt vs. uğraşmak istemiyorum. çok mu tat farkı oluyor acaba

• iletişimde kalalım hocam

• v60 ta uygun lezzeti yakalamak kolay değil. Ekipman lazım.
    Değirmen,ince ağızlı kettle,termometre,terazi vs.

French press filtre kahveye en yakın kahvedir. Pratiktir ,ucuzdur. Başlangıç için idealdir.
  • Un Kurabiyesi kullanıcısına yanıt
    teşekkür ediyorum hocam. dediğiniz french presslerden seçip, birkaç farklı kahve çeşiti alıp başlayacağım.

• yeni görüş ve tavsiyeleri bekliyorum

• dün siparişleri verdim.

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/sofralar/cay-ve-kahve-aksesuarlari/demlikler-ve-termoslar/00297850/upphetta-demlik.aspx

Tchibo Profesional Special Filtre Kahve 250 grhttps://www.hepsiburada.com/tchibo-profesional-special-filtre-kahve-250-gr-p-HBV00000F8MLF?magaza=Hepsiburada

kahveyi deneme amaçlı aldım. amatörüm ne de olsa. kaliteli kahveyi mundar etmeyeyim

• hocam memnun kaldınız mı? şu an ne kullanıyorsunuz?

• selam hocam. french pressten fazlasıyla memnunum. yaklaşık bir senedir günde en az 2 kere kullanıyorum. kahve konusunda hâlâ net bir şey söyleyemem. tam anlamıyla harika, işte bu diyebileceğim bir kahve bulamadım henüz

• şu an ne kullanıyorsunuz? ben başlangıcı kahve dünyasının filtre kahve setiyle yapmayı düşünüyorum.

• olabilir hocam. şuan tchibo gold kullanıyorum. indirimdeyken epey stoklamıştım ama size tavsiye stok yapmayın. her seferinde yeni ürün deneyin.

• aynen hocam kahve bayatlar, bu ay kahve dünyası ve tchibo special deneyeceğim bakalım.

• Dostum paketle satılan kahvelerden kaçınmalısın genel olarak kalitesiz kahve çekirdeklerinden oluşur. Konu nitelikli kahveye geldiği zaman özenle seçilmiş ve taze kavrulmuş kahve çekirdeklerini alman gerekiyor bir kahve önerisinde bulunmak yanlış olur kahve bulunduğu bölgenin iklim koşullarına toprak yapısına göre lezzet alır. Ve kendi lezzetini ancak kendin bulabilirsin ama iyi kahve içmek istiyorsan sana önereceğim şey kesinlikle bir öğütücün olmalı kahve öğütüldükten çok kısa süre sonra bozulmaya başlar yaklaşık iki gün. Ve nitelikli kahve kavurucularından kahveni satın almalısın sana kendi favorimi söyleyebilirim https://probadorcolectiva.com/aricha-edido-natural-ethiopia ayrıca demlenme biçimi o kahvenin ne kadar lezzetli içim sağlayacağını doğrudan etkilemez. Daha çok bunu doğru demleme belirler V60 aeropress mochamaster vb. Şekillerde içtim ama benim favorim hala french presstir bunun nedeni de biraz kişisel.

Kullanılan filtre kağıtları kahvenin içindeki yağı ve köpüğü süzer ben bunu biraz prezervatifle seks yapmaya benzetiyorum. Kahveyle benim arama bir şey girmemeli ne kadar kahvenin yağının ve köpüğünün fincana yansımaması fincanın lezzetini artırdığı konusunda genel bir kanı olsa da ben fincanımın dibinde kalan tortunun son yudumlarimda ağzıma gelişini seviyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Değirmen modelin ne

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.