Şimdi Ara

Fren Yaptık Araba Durmadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
4.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabamız Clio Dizel Hatchback 2010 Düz.

30-40 derece gibi bayırı hafif hızda inerken. Öndeki arabaya çok yaklaştım. O da birden durunca frene abandım. Araba durmadı. Çok zor durdu ilerledi ve tam öndekine vurmadan durdu.

Arkadaş dediki senin frenler tuttu ama araba yolda kaydığı için duramadık.

Ben size şimdi şunu sormak istiyorum. Araba gerçekten kaydı mı? Yoksa fren mi tutmadı. Ne dersiniz. Çok teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• inevitable05 kullanıcısına yanıt
    Bi akrabamda clio vardı , yokuş aşşagı frene basınca araba dahada hızlanıyordu kaymaktan. Belkı sizinkide o meseledir.
  • olayı yaşamadan birşey söylemek zor. eğer araçta abs varsa tekerleklerin kaymaması lazım. fren tutmamıştır. frenler bakım istiyordur. abs yoksa tekerlekler kaymış olabilir. oda hızınız yüksekse normal eğer sürekli kayma yapıyorsa yeni lastik istiyodur.
  • Burdaki fikirler pek işe yaramaz ne olduğuyla ilgili aslında. Sürücü olarak onu hissedecek olan sizsiniz. Tahminimce arabada abs vardır,kazık frende araba kızaklanırsa abs devreye girecektir,hatır hutur araba da sallanırdı bunu hissederdiniz bence. Frenleri kontrol etmekte fayda var gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanyuce35

Bi akrabamda clio vardı , yokuş aşşagı frene basınca araba dahada hızlanıyordu kaymaktan. Belkı sizinkide o meseledir.

Fren tutmadıyla komple fren disk misk değiştircem. Anlayamadım ki lastikler mi kaydı fren mi tutmadı iğrenç korkunç bi olaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inevitable05 -- 18 Nisan 2016; 20:02:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

olayı yaşamadan birşey söylemek zor. eğer araçta abs varsa tekerleklerin kaymaması lazım. fren tutmamıştır. frenler bakım istiyordur. abs yoksa tekerlekler kaymış olabilir. oda hızınız yüksekse normal eğer sürekli kayma yapıyorsa yeni lastik istiyodur.

Ab s var. Küt küt ay ağım a vurdu durdu alttan geri

• Hocam yanlış anlamayında arabanın freninin tutmadığını ya da lastiğin tutunamadığını hissedemiyorsanız araç kullanmayın ya da biraz daha tecrübe kazanıp trafiğe çıkın. Belki yeni yeni araç kullanıyorsunuzdur bilmiyorum.
  • Dün m5 e az daha vuruyordum, 110 ile yanımdan geçti bende 100 civarındaydım, yol vermiştim virajı 100 ile aldım tam dönüşte ışık varmış 500mt sonra, bu 100mt kala fren yaptı bende bilmiyordum ışığın yandığını o yapınca fark ettim. Onun aracı 100mt varken anca durdu benim ki 300mt varken ucu ucuna durdu az daha dokunduruyordum m5 e
  • Lastikler kaç yıllık?

• quote:

Orijinalden alıntı: inevitable05

quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

olayı yaşamadan birşey söylemek zor. eğer araçta abs varsa tekerleklerin kaymaması lazım. fren tutmamıştır. frenler bakım istiyordur. abs yoksa tekerlekler kaymış olabilir. oda hızınız yüksekse normal eğer sürekli kayma yapıyorsa yeni lastik istiyodur.

Ab s var. Küt küt ay ağım a vurdu durdu alttan geri

ozaman tekerleklerin kaymaması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucterian

Burdaki fikirler pek işe yaramaz ne olduğuyla ilgili aslında. Sürücü olarak onu hissedecek olan sizsiniz. Tahminimce arabada abs vardır,kazık frende araba kızaklanırsa abs devreye girecektir,hatır hutur araba da sallanırdı bunu hissederdiniz bence. Frenleri kontrol etmekte fayda var gibi

Ya araba o hızda kayar mı ya aklım almadı. Ben de frenler den supelıyım kompleeeee disk fren degıstırıcem. Araba sürmeyi yenı öğreniyorum çok pis tırstım ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inevitable05 -- 18 Nisan 2016; 20:09:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Lastikler kaç yıllık?

Bilmiyorum ki arabayı yeni aldık. Bi arayıp sorucam aldığımız elemana

• inevitable05 kullanıcısına yanıt
    Lastiklere baksaniz daha kolay olur :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: inevitable05

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Lastikler kaç yıllık?

Bilmiyorum ki arabayı yeni aldık. Bi arayıp sorucam aldığımız elemana

Yanaklarında Dot tarihi vardır 4 haneli bir sayı oradan kendiniz öğrenebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Hocam yanlış anlamayında arabanın freninin tutmadığını ya da lastiğin tutunamadığını hissedemiyorsanız araç kullanmayın ya da biraz daha tecrübe kazanıp trafiğe çıkın. Belki yeni yeni araç kullanıyorsunuzdur bilmiyorum.

Yeni öğreniyorum aynen. Kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

Dün m5 e az daha vuruyordum, 110 ile yanımdan geçti bende 100 civarındaydım, yol vermiştim virajı 100 ile aldım tam dönüşte ışık varmış 500mt sonra, bu 100mt kala fren yaptı bende bilmiyordum ışığın yandığını o yapınca fark ettim. Onun aracı 100mt varken anca durdu benim ki 300mt varken ucu ucuna durdu az daha dokunduruyordum m5 e

Aslında trafiğe çıkmak harbiden akıl işi değil

• bir arabanin kaymasiyla freninin tutmamasi arasindaki farki hissedemiyorsan isin zor bunu belirtmekte fayda var.. Soruna gelirsek, eyer dip fren yapipta araba yavas yavas durduysa ki yazilana gore durum boyle fren hidroligin hava yapmistir,lastiklerindr sorun olabilir,disklerin isinmis olabilir eyer trafikten ciktiysan.

• eğimli yol da yaşadığınız normal bütün yük önde arkalar kızaklamış olabilir. Sana nacizane tavsiye hızlandığı gibi durmazlar sen takip mesafeni koru lastiğine fremine sık sık kontrol ettir.

• Hayirli olsun arabaniz. Kazasiz belasiz kullanin insallah. Olay hakkinda teknik bilgim iyi degil ben de acemiyim. Ama siz de pişene kadar benim yaptığım gibi sehir ici, sehir dışı farketmeksizin; o anki yol ve hiz durumuna göre takip mesafesi birakmanız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuvo'

bir arabanin kaymasiyla freninin tutmamasi arasindaki farki hissedemiyorsan isin zor bunu belirtmekte fayda var.. Soruna gelirsek, eyer dip fren yapipta araba yavas yavas durduysa ki yazilana gore durum boyle fren hidroligin hava yapmistir,lastiklerindr sorun olabilir,disklerin isinmis olabilir eyer trafikten ciktiysan.

Araba aynen yavaş yavaşsssss durdu. Aktı. Kayma olsa, hizli kayardi değip mi. Ses mes gelmedi. Lastik kayma sesi falan. Araba akarak durdu. Guzel kanit yakaladiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.