Şimdi Ara

Fren yapınca araba (direksiyon) titriyor, sorun ne olabilir? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
206.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozyurek

quote:

Orjinalden alıntı: Superonline1
    hava soğuksa disk zaten sürekli ıslanarak soğur ani olmaz
    hava sıcaksa yolda su olmaz olsada soğuk olmaz suda ılık olur, aşırı bir sıcaklık değişimi olmaz

Hava ne kadar soğuk olsa da uzun ve sert bir frenlemede disk sıcaklığı 500 derecelere yaklaşıyor..
    Suya girmezse sorun yok.. kendi kendine hava ile soğur..
    Hava sıcaksa yolda su niye olmasın, sulama kamyonlarını unutmayın.. Olsada ılık olur demişsiniz ama 500 derecelere ulaşmış disk için 30-35 derece su çok soğuk gelecek ve ani soğuyacaktır..

Alıntıları Göster
    zaten bizim diskler hava soğutmalı :D ama ozyurek inde dediği gibi yüksek sıcaklıklara 500 derece için 100 derece bile soğuk kalıyor 20 -30 derece dondurur

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

zaten bizim diskler hava soğutmalı :D ama ozyurek inde dediği gibi yüksek sıcaklıklara 500 derece için 100 derece bile soğuk kalıyor 20 -30 derece dondurur

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mustafatufekci

disklerin çoğu hava soğutmalı ancak genede dikkat edin boşu boşuna yoktan yere diskleri elinize almayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

quote:

Orjinalden alıntı: mustafatufekci

disklerin çoğu hava soğutmalı ancak genede dikkat edin boşu boşuna yoktan yere diskleri elinize almayın

Alıntıları Göster
    bu sorun önceleri bzdede vardı torna kurtardı kurtulduk :D o günden beri her suya gridiğimde içim cız ediyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

bu sorun önceleri bzdede vardı torna kurtardı kurtulduk :D o günden beri her suya gridiğimde içim cız ediyo

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ilk etapda titreme olayı belki ön fren disklerinde olabilir ama bir cok nedenide var yanii aracın disklerinden olabilir ön tekerin rulmanlarından olabilir rot kollarından olabilirr aracın ön jantlarından olabilir kısacasın arkadasım en yakın bildiğin bir ustaya götür yadar servise götür derim

saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: kral_cennect

arkadaşlar ilk etapda titreme olayı belki ön fren disklerinde olabilir ama bir cok nedenide var yanii aracın disklerinden olabilir ön tekerin rulmanlarından olabilir rot kollarından olabilirr aracın ön jantlarından olabilir kısacasın arkadasım en yakın bildiğin bir ustaya götür yadar servise götür derim

saygılar...

Alıntıları Göster
    arabayı ilk aldığım zamanlarda bendede olmuştu tornacıya verdim sorun hal oldu bana sıcakken jantlara disklere su tutma demişti tabi ben buna uysam bile yıkamacı uymuyor şu aralar benimde tekrar titremeye başladı bir sanayiye gitmek gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: immortal43

arabayı ilk aldığım zamanlarda bendede olmuştu tornacıya verdim sorun hal oldu bana sıcakken jantlara disklere su tutma demişti tabi ben buna uysam bile yıkamacı uymuyor şu aralar benimde tekrar titremeye başladı bir sanayiye gitmek gerekiyor

Alıntıları Göster
    Aynı olay 4-5 defa başıma geldiği için biliyorum
    Madem bu disk suyla temas ettiğinde eğiliyor yamuluyor, mutlaka otomobil üreticileri
    suyla temas etmemelerini sağlarlardı. Ya da kullanım kılavuzlarında bir uyarı olurdu.

Boşta giderken frene basınca aracın bütün yükü balatalara/diske biniyor o sebeple zamanla aşınıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: filiz_1977

01focus ghia sedana hangi marka almalıyım
    bendix 70,80
    ford otosan 86,73
    valeo 81,77
    brembo 149
    wod 77,88

hangi markayı tavsiye edersiniz
    birde ne kadara taktırabilirim.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: filiz_1977

bendix 70,80
    ford otosan 86,73
    valeo 81,77
    brembo 149
    wod 77,88

kimsenin bir fikri yokmu arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Superonline1

Aynı olay 4-5 defa başıma geldiği için biliyorum
    Madem bu disk suyla temas ettiğinde eğiliyor yamuluyor, mutlaka otomobil üreticileri
    suyla temas etmemelerini sağlarlardı. Ya da kullanım kılavuzlarında bir uyarı olurdu.

Boşta giderken frene basınca aracın bütün yükü balatalara/diske biniyor o sebeple zamanla aşınıyor

Alıntıları Göster
    quote:

suyla temas etmemelerini sağlarlardı.

Sudan izole ederse havadan da etmiş olur.. Soğutamaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: ozyurek

quote:

suyla temas etmemelerini sağlarlardı.

Sudan izole ederse havadan da etmiş olur.. Soğutamaz..

Alıntıları Göster
    ozyürek kaptanıma katılıyorum ısı olayı olmasa idi belki olurdu ama kampana disk den beterdirr
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral_cennect

ozyürek kaptanıma katılıyorum ısı olayı olmasa idi belki olurdu ama kampana disk den beterdirr

Alıntıları Göster
    titremenin sebebinin diskin yamulmasından dolayı olduğu bence de doğru. Diskin yamulma sebebi ise yazılanların içinde en mantıklısı su sıçraması yüzünden ani soğuyarak eğilmesidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetd756

titremenin sebebinin diskin yamulmasından dolayı olduğu bence de doğru. Diskin yamulma sebebi ise yazılanların içinde en mantıklısı su sıçraması yüzünden ani soğuyarak eğilmesidir.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar benim araçtada başladı şu titreme ne kadara patladı sök tak torna vs yazarmısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Altay Han

ön disklerde zamanla oluşan çizgi halindeki kanalcıklardan muhtemelen. aynı sorun benim araçtada vardı. çözüm yolu ön diskleri değiştirmek veya ön diskleri tornaya vermek.

yaptırmamak nelere sebep olur ki çok az benim arabadane kadara mal oldu fiyat ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: leeeooon

quote:

ön disklerde zamanla oluşan çizgi halindeki kanalcıklardan muhtemelen. aynı sorun benim araçtada vardı. çözüm yolu ön diskleri değiştirmek veya ön diskleri tornaya vermek.

yaptırmamak nelere sebep olur ki çok az benim arabadane kadara mal oldu fiyat ne

3 yıl önceki mesajımdan alıntı yapmışsın leeeooon,

şu anki fiyatlardan bilgim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nejdet Ay

quote:

quote:

3 yıl önceki mesajımdan alıntı yapmışsın leeeooon,

şu anki fiyatlardan bilgim yok.

Alıntıları Göster
    :D olur öyle:D kendime güldüm şimdi

• quote:

:D olur öyle:D kendime güldüm şimdi

Alıntıları Göster
    Disk tornalatmak 40 TL , 5-6 ay götürür sizi
  • quote:

quote:

bendix 70,80
    ford otosan 86,73
    valeo 81,77
    brembo 149
    wod 77,88

http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=arac&sid=JYJA73FBL6&likethis=kategori&filtre=108
    http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=arac&sid=JYJA73FBL6&likethis=kategori&filtre=74
    TRW iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commonwealth -- 23 Mayıs 2012; 9:46:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: commonwealth

quote:

quote:

bendix 70,80
    ford otosan 86,73
    valeo 81,77
    brembo 149
    wod 77,88

http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=arac&sid=JYJA73FBL6&likethis=kategori&filtre=108
    http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=arac&sid=JYJA73FBL6&likethis=kategori&filtre=74
    TRW iyidir.

Alıntıları Göster
    sımdı bazı arkadaslar kızabılır bana 3 sene oncekı konuyu acmıssın dıye ama su saatten sonra aynı problemı yasayacak arkadasların bazıları ararken bulup bakabılsın dıye actım konuyu ..
    uzun bır zamandır frene basınca dıreksıyonda tıtreme olayını bende yasıyorum .. daha once antalyada basıma geldıgınde gercekten dıskler sıcakken suyta gırıs yaptıgımdan dolayı oldugundan emınım.. ve tornaya goturup tornalattık oldu bıttı.. derken ıkı ay once uzun yola cıktıgımda frene basınca tıtremeyı tekrar farkettım .. ancak bu sefer dıskler sıcakkek suya gırmedıgımden cok ama cok emınım.. demekkı sıcak dıskle suya gırmeden de olabılıyormus.. ustama goturdum ..aynı torna olayını soyledı .. ama balata degısımı yapılması gerektıgı ıcın balataları degıstırırken ustam farkettı kı rot kolunda cok hafıf bır bosluk var.. ıyıce emın olduktan sonra rot kolunu degıstırmeye karar verdık .. sunu anlatmak ıstıyorum ..yuruyen aksam o kadar cok parcadan olusuyor kı .. muhendıs arkadasın dedıgı gıbı bu parcalardan bırısının orıjınal parca dan degısık olması bıle nedenı anlasılmayan bır tıtreme yapabılıyor..

• quote:

aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadiruysal

quote:

aynen

Alıntıları Göster
    herkese merhaba ,
    benim aracımda 2 yıldır bu sorun bitmek bilmedi. 3 kere disk değiştim aynı diskleri 3 er kerede tornaladık yine titriyor.yapılması gereken herşeyi yaptık.ön poryalar değişti aks lara bakıldı değişen belataları hiç saymıyorum ama sorun yine aynı.işin entrasan tarafı ise takılan disk alışıncaya kadar sorun yok disk balata birbirine alışında titreme başlıyor.gösterdiğim usta sayısını bilmiyorum.
    dedikleri hep aynı.yapılması gerekn herşeyi yapılıpta sorunun bitmemesi psikolojimi bozdu.
    çözüm hakkında bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.
    saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mondeo99-erdogdu50

herkese merhaba ,
    benim aracımda 2 yıldır bu sorun bitmek bilmedi. 3 kere disk değiştim aynı diskleri 3 er kerede tornaladık yine titriyor.yapılması gereken herşeyi yaptık.ön poryalar değişti aks lara bakıldı değişen belataları hiç saymıyorum ama sorun yine aynı.işin entrasan tarafı ise takılan disk alışıncaya kadar sorun yok disk balata birbirine alışında titreme başlıyor.gösterdiğim usta sayısını bilmiyorum.
    dedikleri hep aynı.yapılması gerekn herşeyi yapılıpta sorunun bitmemesi psikolojimi bozdu.
    çözüm hakkında bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.
    saygılar.

Alıntıları Göster
    bende daha 2012 model 308 aldım aynı sorun 110 dan sonra frene basınca titreme disklerden oluştuğunu düşünerek servise gittim.bana ön rotillerin hatalı üretildiğinden ve tablayla beraber sökülüp titreşim yapmayan rotillerin sanayide preste çaktırılacağını söylediler.ama bu bana cok mantıksız geldi sıfır aracın sanayide çakılan parçayla değiştirilmesi çok mantıksız peugeot eğer düzgün olsaydı onu tablayla beraber titreme yapmayan rotillerle değiştirrdi..birde rotilleri kontrol ettirin derim...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.