Şimdi Ara

Fren Mesafesi: 1992 Mazda 107 Feet- 2013 BMW 535 116 Feet. Bu MAZDA lar nasıl bir teknolojiye sahip (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
3
Favori
5.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boşverin M5'i, 535i. M5'in bile 110 ft de durduğu Dünya'da Mazdan'nın 107 ft de durmasının imkansız olduğu tezi üzerine yoğunlaşın bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

Boşverin M5'i, 535i. M5'in bile 110 ft de durduğu Dünya'da Mazdan'nın 107 ft de durmasının imkansız olduğu tezi üzerine yoğunlaşın bence.

Kurdugun cümleye arka tarafıyla gülen smileslar bulunmadıgı için şimdilik bununla idare etmelisin bence

/>

• quote:

Orijinalden alıntı: atnakol712

quote:

Orijinalden alıntı: voodoo mojo

E o zaman yapmışlar şimdi de yapsalar ya ne bekliyolar

Gerek yokki hocam. Ben buraya yazmasam kaç kişi o yıllardaki araçların böyle özelliklere sahip oldugunu bilecek? Ya da video paylaşmasak kaç kişi buna inanır? Adamlar videodaki gördüklerine bile inanmadılar baksanıza Yani böyle arabalar bizim milletimize fazla. Eger İnternet daha önce çıkmış olsa, ya da o programı tv'de bizler o yıllarda izleyebilsek ve böyle arabalara önem versek adamlar tabiki bu tarz araçlar çıkarırlardı. Ama alıcı kitlesi belli. Bizde dış görünüşü iyi olsun mantığı var, gösteriş yapmak için pahalı araba alma mantığı var ülkemizde. Bu nedenle artık bu tip arabalar gelmez buralara. Zaten Mazda kendine rakipte bulamadıgından artık rakipleriyle aynı ayarda fren mesafesine sahip araçlar üretmeye başladı. Bunun yerine sorunsuzluk, müşterü memnuniyeti, iç ve dış tasarım ve uygun fiyat politikalarına daha çok önem vermeye başladı. Alın size Dünya'da bir ilk: Hem ilk hem de tek:

Nissan ve Mazda Amerika'da ömür boyu ve sınırsız km garantili satılıyor. Hem de 2. el araçlarda bile aynı garanti var:
    http://forum.donanimhaber.com/m_58287465/tm.htm

Nissan ve Mazda Amerikada omur boyu sinirsiz garanti ile satiliyor demek ayni dizi fragmanlarinda ruya sahneleri gosteren televizyoncularin yaptigi seydir. Bayinin biri eger tum bakimlari o bayide yaptirirsaniz garanti veriyor olay bundan ibaret. Dikkatiniizi cekerim herhangi bir Nissan bayisinde degil illa o bayide. yani tamamen bayinin bakim yapabilmek icin yaptigi bir kampanya.

• Mazda 323 F 10 numara
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: voodoo mojo

E o zaman yapmışlar şimdi de yapsalar ya ne bekliyolar

Gerek yokki hocam. Ben buraya yazmasam kaç kişi o yıllardaki araçların böyle özelliklere sahip oldugunu bilecek? Ya da video paylaşmasak kaç kişi buna inanır? Adamlar videodaki gördüklerine bile inanmadılar baksanıza Yani böyle arabalar bizim milletimize fazla. Eger İnternet daha önce çıkmış olsa, ya da o programı tv'de bizler o yıllarda izleyebilsek ve böyle arabalara önem versek adamlar tabiki bu tarz araçlar çıkarırlardı. Ama alıcı kitlesi belli. Bizde dış görünüşü iyi olsun mantığı var, gösteriş yapmak için pahalı araba alma mantığı var ülkemizde. Bu nedenle artık bu tip arabalar gelmez buralara. Zaten Mazda kendine rakipte bulamadıgından artık rakipleriyle aynı ayarda fren mesafesine sahip araçlar üretmeye başladı. Bunun yerine sorunsuzluk, müşterü memnuniyeti, iç ve dış tasarım ve uygun fiyat politikalarına daha çok önem vermeye başladı. Alın size Dünya'da bir ilk: Hem ilk hem de tek:

Nissan ve Mazda Amerika'da ömür boyu ve sınırsız km garantili satılıyor. Hem de 2. el araçlarda bile aynı garanti var:
    http://forum.donanimhaber.com/m_58287465/tm.htm

Nissan ve Mazda Amerikada omur boyu sinirsiz garanti ile satiliyor demek ayni dizi fragmanlarinda ruya sahneleri gosteren televizyoncularin yaptigi seydir. Bayinin biri eger tum bakimlari o bayide yaptirirsaniz garanti veriyor olay bundan ibaret. Dikkatiniizi cekerim herhangi bir Nissan bayisinde degil illa o bayide. yani tamamen bayinin bakim yapabilmek icin yaptigi bir kampanya.

evet bayi yapıyor aksini iddia eden yok zaten. Adamlar 2. el sattıkları araçlara bile ömür boyu sınırsız km garanti veriyorlar. Bunu yapabilen başka firma ya da bayi yok Zaten garanti siz bakımı bayide yaptırdıgınızda geçerlidir, bayi dışı bakım yaptırırsanız garanti bozulur. Bu bilgiden haberiniz var değil mi?

• Konuya cevap yazamayan arkadaşlar önce fanatizm diyorlar, sonra kendilerine göre farklı bişey uyduruyorlar o da tutmayınca direk şahsa yönelik yorum yazıyorlar. Herşey ortada neden çekemiyorsunuz anlamıyorumki. Bize "Ne araba yapmışlar 20 yıl önce, Helal olsun adamlara!" demek düşer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atnakol712 -- 15 Şubat 2013; 11:15:56 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

Boşverin M5'i, 535i. M5'in bile 110 ft de durduğu Dünya'da Mazdan'nın 107 ft de durmasının imkansız olduğu tezi üzerine yoğunlaşın bence.

Kurdugun cümleye arka tarafıyla gülen smileslar bulunmadıgı için şimdilik bununla idare etmelisin bence

/>

Hayirlisi diyelim o zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sırf msj sayım artsın diye yorum yazanlar var msj sayınız 15bin olunca saygınlık kazanacağınızı falan mı sanıyorsunuz anlamıyorumki. Boşa meşgul etmeyelim arkadaşlar 10 msjı olanda 10bin msjı olanda bir fark yok yani
  • dunya rekoru kimdeki fren mesafesinde onu merak ettim su an?
  • Kimse asbestli balatadan bahsetmemiş. :) Mazda'nın test edildiği dönemde büyük ihtimalle bakata asbestliydi, bu da fren mesafesini kısaltıyordu. Asbestli balatalar hem iyi tutarlar, hem de uzun ömürlüdürler. Kanserojen oldukları için yasaklandılar.

Tabi bu durum Mazda 929'un harika bir araba olduğu gerçeğini değiştirmez.

• Türk milleti, alman arabasına adeta bir Tanrı edasıyla tapar, japon aracına adete bir çöp gibi itekler, görmezden gelir... Fransız aracına teneke kola kutusu mualemesi yapar...

Bunu bir yönden seviyorum. İlerde daha güzel araçları 2.elde tutulmaması sebebiyle rahatça alabileceğim. Devam edelim bu güzel mantıklı. Siz alamancılar sağolsunlar
  • Gurur duydum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikrijohn33

quote:

Orijinalden alıntı: takma ad

BMW de abs var digerinde yoksa normal

iki araçta da abs var...Yazdığınızdan anlaşıldığı kadarıyla mazda da abs yoksa o nedenle daha kısa mesafede durmuştur demek istemişsiniz... abs durma mesafesini uzatmaz kısaltır defalarca konusu açıldı burada

Tam tersi olmasın. Abs bariz uzatıyor, fakat güvenli bir duruş sağlıyor. Hem internet kaynaklarında gördüğüm hem de bir BMW e39da yaptıgım gözlemin sonucu bU.

Konu hakkında da ; e39umu sattim bu konudan sonra, mazda 6 aldım iki rekat şükür namazı kıldım harbidn huzur namazda

• iki arabada da abs var arkadaşlar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fikrijohn33

quote:

BMW de abs var digerinde yoksa normal

iki araçta da abs var...Yazdığınızdan anlaşıldığı kadarıyla mazda da abs yoksa o nedenle daha kısa mesafede durmuştur demek istemişsiniz... abs durma mesafesini uzatmaz kısaltır defalarca konusu açıldı burada

Tam tersi olmasın. Abs bariz uzatıyor, fakat güvenli bir duruş sağlıyor. Hem internet kaynaklarında gördüğüm hem de bir BMW e39da yaptıgım gözlemin sonucu bU.

Konu hakkında da ; e39umu sattim bu konudan sonra, mazda 6 aldım iki rekat şükür namazı kıldım harbidn huzur namazda

http://www.youtube.com/watch?v=ly62FoZH_Dc

http://www.youtube.com/watch?v=rbirSKxzNgE
    http://www.youtube.com/watch?v=k37J2u3II-M

http://www.youtube.com/watch?v=l9w0RlbuRmE

forumdaki ABS durma mesafesi üzerine açılan konulardan sadece bir tanesi, buna benzer çok var hepsinde de sonuç aynı
    http://forum.donanimhaber.com/m_66060452/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dombıra552 -- 17 Şubat 2013; 23:30:26 >

• Mazda tüm zamanların en sorunsuz aracı...
  • porsche panamera bile 116 feet mesafede duruyor

http://www.youtube.com/watch?v=og3q-EdMt5M
  • quote:

Orijinalden alıntı: paganra

Mazda tüm zamanların en sorunsuz aracı...

Geçenlerde de hiç arıza yapmadan 1.6 milyon km yol yapan 90 model bir Honda Accord vardı Amerika'da. Adam hergün 100 km uzaklıktaki işyerine 2 kez gidip gelmiş ve 1.6 milyon km'ye ulaşmış aracıyla. Honda firması eski accord'u alıp adama yeni model Honda Accord hediye etti. Böyle kullanıcılar olsa Mazdalar daha çok yol gider sanırım. Taksiler bile ugras ugras o kadar yol yapamıyorlar bir türlü.
  • Böyle bir dünya şey bulunabilir.
    bilmem kaç model araba şunu yapabiliyorken bakın yıl olmuş 2012 bir de şu aracın yaptığına bakın gibi gibi gibi.

Eee ne oldu şimdi. Gidip millet BMW alacağına 1992 model Mazda mı alacak.

Amaç nedir anlamış değilim.
  • Birkez daha sevdim seni Mazda

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.