Şimdi Ara

Fransız gözünden Nabil Dirar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fenerbahçe'nin kapalı kutu transferi Nabil Dirar'ı, Fransız medyasından tanıdığımız Khaled Karouri değerlendirdi. Karouri, Faslı futbolcu Dirar'ın saha içi ve saha dışı özelliklerini sorduğum soruları yanıtlayarak anlattı. Keyifli okumalar...

Yazıyı resimli bir şekilde okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Umarım röportajım sonucunda Dirar hakkında biraz olsun yardımım dokunabilir.

Öncelikle kişilik ve genel olarak Nabil Dirar hakkında konuşmak istiyorum. Google’da bulabileceğimiz bilgiler dışında Nabil Dirar kimdir, bahsedebilir misin biraz?
    Çok sağduyulu bir adam. Ayrıca, Fransa’da bir olayı var ve ondan bahsetmek istiyorum. Şubat 2016’da hakem ile arasında bir problem yaşanmıştı ve 8 maç ceza almıştı. Bu, onun için kötü bir hikayeydi.

Nabil Dirar’ın özellikleri hakkında neler söyleyebilirsin, oyun içerisindeki yapısı nasıl?
    Nabil çok kibar biri ve çalıştığı her hoca onu sevmiştir. Sahada yeteneklerini göstermeye çalışan veya çılgınca şeyler yapan birisi değil, fakat her zaman takımı için oynar. Çok ciddi ve disiplinli bir kanat oyuncusu, defansif özellikleri iyi denebilir, bu özelliğiyle birlikte sağ bekte de forma giyebilir.

Dirar’ın güçlü ve zayıf yönleri hakkında bilgi verebilir misin?
    Tabii, Nabil çok iyi bir takım arkadaşı ve gerçekten arkadaşları için oynar. Her zaman takımı için faydalı olmuştur. Dediğim gibi defansif rolü bir tık öne çıkıyor, kanat oynadığı zamanlarda da golden uzak kalıyor, asisti golünden çok olur gibime geliyor.

Nabil aslında kanat futbolcusu, fakat söylediğin gibi zaman zaman sağ bek pozisyonunda da görev alabiliyor. Bu sezon Fenerbahçe’de sağ bek rotasyonuna girme ihtimali de yüksek. Sağ bekte göstereceği performans hakkındaki fikirlerin neler?
    Bu güne kadar gösterdiği sağ bek performansıyla beni etkilediğini söyleyebilirim. Bence sağ bek onun için en iyi pozisyon, yetenekleri ve nitelikleri o bölge için uygun. Eksisi, zaman zaman kontra ataklarda önde yakalanması.

Bugüne kadar bazı yetenekli futbolcuların başka ülkelere gittiğinde adaptasyon sorunu yaşayıp başarısız olduğu örneklerini gördük. Nabil Dirar böyle bir sorun yaşar mı sence Türkiye’de?
    Hayır. Nabil, Monaco’ya katılmadan önce Belçika’da oynuyordu. Monaco ile birlikte hem ligde hem Avrupa’da hem de milli takımında güzel maçlar çıkardı. Tahmin ediyorum ki, Nabil yeni macerasına adapte olabilir.

Örnek vererek somutlaştırmamız gerekirse, Faslı futbolcunun özelliklerine baktığımızda, hangi futbolcuya benzetebilirsin?
    Antonio Valencia’yı söyleyebilirim. Hem kanat hem de sağ bek pozisyonunda görev alabiliyorlar, çok çılgınca özellikleri yok fakat takımın dengesinde çok önemli bir yere sahipler.

Son olarak, şu anda sen Nabil Dirar’ı satacak olsaydın ne kadarlık bir değer biçerdin?
    Yaklaşık olarak 5 milyon Euro’luk bir ücret yeterli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbarismert -- 17 Haziran 2017; 14:35:22 >

• o kadar övmüş değer olarak 5m demiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amonRa kullanıcısına yanıt
    Nani 28 yaşındayken, van Persie 31 yaşındayken kaça geldi de Dirar ne kadar edecek
  • Börcır kullanıcısına yanıt
    Naniyi kaca aldik?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sun of the beach

Naniyi kaca aldik?

6.000.000 €

• quote:

Orijinalden alıntı: sun of the beach

Naniyi kaca aldik?

6
  • Milli takımda kavga mı etmiş bu alınmıyomuş diyolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 17 Haziran 2017; 21:44:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Börcır

Nani 28 yaşındayken, van Persie 31 yaşındayken kaça geldi de Dirar ne kadar edecek

güzel kardeşim benim kastım o kadar övdüğü oyuncu için düşük bir rakam söylemesi.

Kardeş Nani 6 ya geldi 28 yaşında, şimdi bu adam Nani ile ilgili yazsa ve 6 bonservis bedeli iyidir dese aynısını mı diyeceksin? Sanki Ronaldo'yu alıyoruz düşük diyorsun.
    Adamı Fenerbahçe ye göre değerlendiriyor.

Misal Göztepe bir topçu aldığında o topçu Göztepe ye göre değerlendirilir.

Örneğin Hakan Cinemre , Eskişehir de kral olarak görülüyor çünkü oraya göre değerlendiriliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 666azazel kullanıcısına yanıt
    eski hocaların biriyle kavga etti kendi ayrıldı o hoca gidince tekrar çağırdılar
    sanırsam 2012de de gerets çağırdı gitmedi
    şu an oynuyo.
  • lafa değil icraata bakarız, sabredin sahada belli olcak nasıl biri olduğu. şimdi kim ne kadar şişirse yada kötülese boş.....

Adam gibi oynarsa kalbimizde taht kurar, zırvalarsa çöp olur gider bu kadar basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorpion28 -- 20 Haziran 2017; 17:31:46 >
  • Valencia kısmı çok abartı

• Hocam röportaj size mi ait ? Kimsede konu sahibi arkadaşa bi teşşekür sunmamış. Güzel ve yararlı bir konu. Teşşekür ediyorum hocam bu güzel röportaj ve konu için

• Bana ait, teşekkür ederim.
  • gbarismert G kullanıcısına yanıt
    Elinize emeğinize sağlık hocam böyle şeyler görmek gerçekten çok hoş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Andre Santosa benzetmiştim ben de,bek oynarsa faydalı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: K U N

Andre Santosa benzetmiştim ben de,bek oynarsa faydalı olur

O kadar yetenekli ve bileklerine hakim bi oyuncu oldugunu sanmiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.