Şimdi Ara

Fransa ve Yunanistan'i olası çatışmada alt edebilirmiyiz? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
0
Favori
13.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yine siyasilerden çok siyaseti bilenler dolmuş sayfaya..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İsterse 10 trilyon metreküp doğal gaz bulunsun vatandaşın cebine üç kuruş girmez giremez.Bu kafayla o paralar ilk önce kendi çevrelerine sonra da yut dışına aktarılır.Halkı kandırmak için ise yerli nükleer füzeşlerimiz 2071 de hazır denilir.

Bu adamlar çıkacak olan altının yalnızca %2'lik karşılığı kaz dağlarını rezil etti.Petrol ve doğalgazda ise bu oran %12 diye biliyorum.Yerli ve milli hükümet ilk önce bu yasaları değiştirir.

• gowlet kullanıcısına yanıt

Siyasiler "Suriye'ye gireceğiz" diyordu ama ne oldu?Suriye Türkiye'ye girdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

doğalgaza gerçekten inanıyor musun? Eğer öyle bir ümidin varsa sana hayal kırıklığına uğrayacağını çok net söylerim.

Sömürge ülkeleri diye birşey yoktur. Kafasını kullanan ülkeler ve halkları vardır. Osmanlı da sömürgeciydi, osmanlı da emperyalistti. Ama kendi halkını başkentine sokmayan aldıklarını halka değil de padişaha veren, sadece savaş zamanı halkı hatırlayan bir yönetim vardı. Böyle hikayeler ile kendinizi kandırmayın.

Alıntıları Göster

Böyle konuşuyorsunuz ama mesela Marmaray hizmete girdiği zaman da ilk siz biniyorsunuz :))

Padişah ahkam-ı şeriyyeyi uygulamakla ve ülkeyi idare etmekle memur. O dediğini yaptığı an Yeniçeriler hemen başında bitiyor. Tarih kitaplarını biraz karıştırmak lazım ;)

Bizim ecdadımız kimseyi asimile etmemiştir, sömürmemiştir.

İspanyollar yarım adayı alınca ne yapmış, Haçlılar Kudüs'ü alınca ne yapmış ama bir de biz İstanbul'u, Kudüs'e fetih ettiğimizde ne yapmışız bir bak, araştır bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

acaba değer mi çıkardıklarına

yani devasa bir doğalgaz petrol kaynağı varsa göze alırlar heralde o zaman

Alıntıları Göster

Bunu göze almazsak hiçbir zaman ekonomik olarak kalkınacağımızı düşünmüyorum..

Sonra sürekli işsizlikle ilgili konu açıyoruz bu forumda, yahu asıl konu bu :)

• Sen batı ekseninden kayıp fakir doğu eksenine kayarsan hepsi birarada gelir. Ama sıcak çatışma değil ab ambargosu ile olur. Veya gümrük birliğin iptal ederler. Savaş her zaman en son ihtimaldir. Önce ekonomik savaş..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazar-çizer

Bunu göze almazsak hiçbir zaman ekonomik olarak kalkınacağımızı düşünmüyorum..

Sonra sürekli işsizlikle ilgili konu açıyoruz bu forumda, yahu asıl konu bu :)

Alıntıları Göster

valla knk ekonomik olarak kalkınmanın nasıl olacağını hepimiz biliyoruz boşver  

ama hadi minik bir ipucu

Büyük Atatürk ne demiş vekil maaşları öğretmen maaşını geçmesin....bence vekil maaşları asgari ücreti geçmesin 

• artik dedelerimiz kadar vatanperver, dini tam Musluman Turk erkekleri pek kalmadigi icin savas donanimlarimiz esit olsa dahi kazanabilecegimiz hicbirsey kalmadi. biz herseyimizi asilimile olup aslimizdan uzaklastiktigimiz zaman kaybettik ozgurluk turkuleri pesinde iken:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

Bugüne kadar yapılan hiç birşeyden benim cebime kuruş bir şey girmedi. Sadece sömürüyorlar ve sömürmeye de devam edecekler. Umut fakirin ekmeği diye boşuna dememişler. Ne çıkarsa ne çıksın vatandaşın cebini kuruş yansımaz, hayal aleminden çık istersen.

Alıntıları Göster

Geçenlerde bir haber vardı. Türkiye'de meşhur bir oyuncu Amerika'ya gitmiş kampon şöförlüğü yapmış. Bunun gibi yine mesela birileri Almanya'ya gidiyor çöpçü oluyor. Yani bu işlerle bile çok kazanç sağlayabiliyorlar. Bir aile kurabilecek ve rahatça yaşayabilecek kadar. O ülkeler yurtta barış dünyada barış diyerek tabii değerlerini başkalarına bıraksalardı bu çekiciliğe sahip olmazlardı. Pardon yanlış dedim, tabii değerleri değil tabii değerler. Çünkü bunlar hep bizim coğrafyamızda var. Biz coğrafyamıza sahip çıkmaya başladık. Sıkıntı buradan kopuyor. Bu iş ekonomi için önemli ama her şey de para değil. Her şey para olunca bu Batılı ülkeler gibi insafsız olunuyor; bizim Mehmetçiğimizdeki insancıllık hiçbir orduda yok. Peygamber ocağı diye boşuna denmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

valla knk ekonomik olarak kalkınmanın nasıl olacağını hepimiz biliyoruz boşver  

ama hadi minik bir ipucu

Büyük Atatürk ne demiş vekil maaşları öğretmen maaşını geçmesin....bence vekil maaşları asgari ücreti geçmesin 

Alıntıları Göster

O konu ayrı tabii.. Milletvekillerinin, 4 partinin tek anlaştığı konu bu milletvekilleri maaşı zaten..

• quote:

Orijinalden alıntı: yazar-çizer

Böyle konuşuyorsunuz ama mesela Marmaray hizmete girdiği zaman da ilk siz biniyorsunuz :))

Padişah ahkam-ı şeriyyeyi uygulamakla ve ülkeyi idare etmekle memur. O dediğini yaptığı an Yeniçeriler hemen başında bitiyor. Tarih kitaplarını biraz karıştırmak lazım ;)

Bizim ecdadımız kimseyi asimile etmemiştir, sömürmemiştir.

İspanyollar yarım adayı alınca ne yapmış, Haçlılar Kudüs'ü alınca ne yapmış ama bir de biz İstanbul'u, Kudüs'e fetih ettiğimizde ne yapmışız bir bak, araştır bence.

Alıntıları Göster
    Marmaraya binmedim köprülerinden geçmedim. Buna rağmen binlerce liram 1 liralık işi 5 liraya yapıp 4 lirasını 2 2 paylaşanların cebine gidiyor.

Ecdadın elbette kimseyi asimile etmedi. Daha doğrusu kendisi asimile oldu. Türke düşman oldu. Arap oldu rus oldu fransız oldu ama Türk olamadı. Başkalarından aldığını kişisel hazinesine ya da haremine kattı. Vatandaş bönbön baksın istedi. Türke verdiği birşey yok hep araba hep sırpa gitmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackgolden

artik dedelerimiz kadar vatanperver, dini tam Musluman Turk erkekleri pek kalmadigi icin savas donanimlarimiz esit olsa dahi kazanabilecegimiz hicbirsey kalmadi. biz herseyimizi asilimile olup aslimizdan uzaklastiktigimiz zaman kaybettik ozgurluk turkuleri pesinde iken:)

Konuyu Cihattan Cihad-ı Ekber mevzusuna getirdin :) O olmazsa olmaz zaten, kendimizi de bu asimilasyondan kurtarmalıyız

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Marmaraya binmedim köprülerinden geçmedim. Buna rağmen binlerce liram 1 liralık işi 5 liraya yapıp 4 lirasını 2 2 paylaşanların cebine gidiyor.

Ecdadın elbette kimseyi asimile etmedi. Daha doğrusu kendisi asimile oldu. Türke düşman oldu. Arap oldu rus oldu fransız oldu ama Türk olamadı. Başkalarından aldığını kişisel hazinesine ya da haremine kattı. Vatandaş bönbön baksın istedi. Türke verdiği birşey yok hep araba hep sırpa gitmiş.

Alıntıları Göster

Siyasetçiler halktan çıkıyor. Siyasetçiye küfür ettiğimiz kadar kendimize küfür ediyoruz haberimiz yok. Onlar düzelsin istiyorsak biz haram yemeyeceğiz. Başka yolu yok.

Ecdat Allah rızası için yaşadı. Allah'ın rızasında kavmiyetçilik yok. O nefsin rızasında var.

• Ne kadar tirstiniz azdan az coktan cok gider. Koca Çanakkale'de sanki teknolojimiz mi vardi. Geri adim atarsaniz zaten hep gelecekler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu arada bir ekleme yapayım bir kaç kaynakta görmüştüm savaş gemisi açısından İtalya ve Fransa'nın gerisinde olabiliriz ancak Türkiye Akdeniz'in en güçlü denizaltı filosuna sahip.

Ki bence denizaltı savaş gemisinden daha stratejik bir silah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 1 Eylül 2020; 23:11:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hopdediks-Dediğimdediks

İsterse 10 trilyon metreküp doğal gaz bulunsun vatandaşın cebine üç kuruş girmez giremez.Bu kafayla o paralar ilk önce kendi çevrelerine sonra da yut dışına aktarılır.Halkı kandırmak için ise yerli nükleer füzeşlerimiz 2071 de hazır denilir.

Bu adamlar çıkacak olan altının yalnızca %2'lik karşılığı kaz dağlarını rezil etti.Petrol ve doğalgazda ise bu oran %12 diye biliyorum.Yerli ve milli hükümet ilk önce bu yasaları değiştirir.

O konuda Bakan da çıkıp açıklama yapmıştı iyi yönetilemedi diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Sen batı ekseninden kayıp fakir doğu eksenine kayarsan hepsi birarada gelir. Ama sıcak çatışma değil ab ambargosu ile olur. Veya gümrük birliğin iptal ederler. Savaş her zaman en son ihtimaldir. Önce ekonomik savaş..

Dünya tek kutuplu değil ki, artık tek bir eksene bağımlı değil ülkeler... Ha 15 Temmuz gibi bedelini ödüyorsun ama bedelini ödeyebilene tek kutuplu değil bu dünya

• Evet. Ben bu halka da küfür ediyorum. her aptala da ederim.

Bilim yerine hürafelerle yol almaya çalışan, kendisini ahlak bekçisi yapıp her türlü ahlaksızlık yapanları yok etmek isteyen herkese de destek veririm. Kim olduğu önemli değil. Gerekirse ben de yanarım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.