Şimdi Ara

Fransa ve Yunanistan'i olası çatışmada alt edebilirmiyiz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
0
Favori
13.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • akdeniz ana karamızın dibi biraz mantıklı düşünün arkadaşlar tabiki kolay olmaz hiçbişey fakat anakaranın dibindede yenilecek değiliz , kendi ülkenizi bu kadar küçümsemeyin, şimdi taviz verilirse bundan sonra hiç bir hakkın için gık çıkaramazsın sonuna kadar haklı olduğumuz durum için neden bu kadar ümitsizlik içerisindesiniz , ha diyelimki yine 7 düvel birleşecek ve üzerimize gelecek ne yapalım hakkımızdan vazmı geçelim şimdi olmazsa ilerde boğarlar o sebeple sonu nereye varırsa varsın hakkımızı yedirmemeliyiz

• bizim 16 fırketeyn (8 i modern sistemlere mevcut) + 4 modern korvetimiz olmak üzere toplam 20 büyük gemimiz.

yunanistanın 13 fırkateynden 5-6 ı iyi durumda gerisi eski

fransanın 23 gemisinden 15-16 sı modern iyi durumda

ilaveten savunma uzmanlarının deniz kuvvetlerinden emekli komutaların videolarını izledim akdenizde deniz kuvvetlerinde italya ve fransa bizden üstün durumdaymış onlardan sonra üçüncü sıradaymışız

ingiltere 20 yıllık 13 adet fırkateyni elden çıkarıp çok ucuza yunanistana satacağını açıkladı.

ekonomik nedenlerden ötürü istif sınıfı 4 adet fırkateyn ve tf2000 destroyerlerinin üretiminde ciddi gecikmeler yaşanacak korona ve deprem için kampanya yapılıp bağış toplanıyorsa bence bu projelerimizin gecikmeden bir an önce tamamlanması için yılda 3 feda 10 liradan zorunlu bağış toplansın, ulusal çıkar ve güvenliğimizi ilgilendiren bu projeler benim gözümde yoldan,köprüden,sosyal tesisten daha önemlidir bir an önce tamamlanmaya çalışılmalıdır.

• Fetö mevzusu dönemlerinde Türkiye'nin olası bir durumda Yunanistan'ı işgal planları ortaya çıkmış, daha doğrusu sızdırılmıştı.

Acaba bunun etkisi var mı bu gerilimde diye düşünmüyor değilim. Gerçi pek çok ülke yıllık bazda böyle "cepte" planlar yapıyordur ama sonuçta bu da bir durum.

Bu arada o uçak gemileri tek başına yollanmaz. 4-5 tam donanımlı savaş gemisi, 1 denizaltı eşlik eder.

Uçak gemisi yollamak demek, filo ile yollandı demek. Eskortsuz hiç bir yere yollanmaz o gemiler -ki maliyetleri korkunç düzeyde dolayısı ile değerleride...

• Asarız keseriz diyip sonunda tamam ağğbi diyip yine elin gavuruna madara edecekler bizi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kendine inanmayan bir nesil olduğu sürece edemeyiz.

• Fransa da yunanistan da bize birşey yapamaz ama velakin yunanistanla savaşmak demek bütün avrupa artı amerika ile savaş demektir. Buda fiilen olmasa da bizim için is bitti demek olabilir

• Karaya çıkamazlar ama denizleri vermeyi kesinlikle istemeyiz. Teknoloji ve silah sanayii bakımından israil fransa bir olursa işimiz kesat olabilir. Çatışma çıkacağını düşünmüyorum çünkü ikinci dünya ülkelerindeniz. Yunanistanı çok büyütmeyin; anlarsınız, abileri kürt kavgasındaki mitoz sistemi gibi .dd

• Fransayı ,rusya ve amerika dışında yenebilecek bir ülke yok.

Çin dahil.

• 1 tane scud alıyorsunuz bir tanede rebel alıyorsunuz , ctrl ile rebel ve scudu 1 yapın , sonra 1'e basın ctrl tuşu ile sınırsız scud bugu ile yenebiliriz belki.

İşin şakasını geçtim , savaş mavaş çıkmaz , Yunanistanda ekonomik sıkıntılar var halk sıkıntıda , Fransada 3 senedir halk macronu protesto ediyor zaten halkı uyutma çabaları başka bir şey değil.

ABD izin verir mi sanıyorsunuz buna ? NATO içinde çatışma çıkması demek Rusyanın 5-0 öne geçmesi demek.

• Ne savaşı be bu dönemde savaşmı çıkar?Hemde 2 NATO ülkesi birbiriyle mi savaşacak güldürmeyin.

savaş olursa bırak Fransa’yı,Yunanistan bile siler bizi.Tek başına değil.Abileri sayesinde siler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Red Fox

evet nato ülkeleri çatışır, anca sizin küçük beyninizde gerçekleşir.

Ahhh ahhh anlamıyorlar işte...

Dolar artmış , arabada ötv.fırlamış , ekonomi kötü durumda.

Şimdi bunu iki ay konuşurlar .. kim kimi yener kim.ne yapar.

Cevabı da veriyim tükürüğümüz de boğarız...

• Nato ülkeleri kendi aralarında atışabilir ama büyük bir savaşın patlak vereceğini asla ama asla düşünmüyorum. Olabilecek en fazla şey ufak 1-2 karşılıklı hamle sonrasında birleşik devletler noktayı koyar zaten.

• Valla sıkıldım artık bu haberden.Ara ara, Fransa uçak gemisi yolladı, haberi çıkması artık benim için, Cem Uzan'a hapisi şoku, gibi oldu.Fransa zaten senelerden beri Akdeniz'e uçak gemisi yollar ama bu aralar Libya ve Doğu Akdeniz'de aramız bozuk olduğu için bu haber çıktığında ortalık genelde iki çeşit argüman ile doluyor:

1-Yollasınlarda görsünler günlerini; asarız, keseriz, batırırız.

2-Uçak gemisi yolladıysa; battık, bittik, yandık, Fransa bizi yok edecek.

Olacak şey büyük ihtimalle şu, Fransa uçak gemisiyle Akdeniz'de bir tur atacak.Belki arada Yunan gemileriyle bir iki tatbikat yapacak.Bizim gemilerin belki yakınlarında bulunacak ama dokunmayacak.İki tarafta diğer tarafı saldırgan olmakla suçlayacak.En sonunda da Fransız uçak gemisi Fransa'ya geri dönecek.

• İki ülkede gücünü birlikten alıyor. Fransa'nın ordusu güçlüdür, 300 adet nükleer silahı da var diye biliyorum. Ama başka bir dünya savaşı çıkmadan bunları kullanabileceğini zannetmiyorum. O kadar kafasına buyruk hareket edebilecek tek ülke ABD. Askeri güç anlamında Türkiye ikisinide tokatlar. Fakat savaşların artık bu kadar basit olmadığını çocuklar bile biliyor. Kısacası ABD'yi kendine çeken taraf kazanır.  

• Öncelikle şunu söyleyim durumun bu hale gelmesi zaten bizim rezil oğlu rezil dış politikamız yüzünden oldu zaten 1 0 yenik başlıyoruz. Deniz ve hava savaşında çok kısa sürede kaybederiz. Kara savaşında ise düşman yıllar sürecek bir bataklığa saplanmış olur. . O yüzden kara savaşı yaşanmaz gerekte yok zaten adamlar denizlerimizi istiyor

• Valla benim bizim ülkenin insanından hiç ama hiç umudum yok.Ne yeticilerinde iş var ne halkta tüm bunlara rağmen kendimizi dev aynasında görüyoruz.Etrafta anca fransa kim uçak gemiside neymiş diye dolanıyoruz.Yarın görün bir savaş çıksın halimiz ırak gibi olur demedi demeyin.

• Şu çok açık, tıpkı PKK, DAEŞ, FETÖ'yü önümüze nasıl sürdülerse, şimdi de ekonomisi bitik, etiyle kemiğiyle Avrupa'ya bağımlı Yunanistan'ı sürüyorlar. Satranç gibi piyonlarını sürüyorlar. Yunanistan'ın belki hava kuvvetleri biraz uğraştırır ama her türlü onları yeneriz bence.

Fransa ve diğer Avrupa ülkelerine karşılık ise mutlaka yanımızda haklılığımızı gören ülkeler yer alacaktır. Çünkü cüzdanındaki parayı kendi kullanmak isteyen haklı bir ülkeyiz. Tabii kaynaklarımızı kullanmak istiyoruz. 12 mil gibi saçma sapan bir şey öne sürüyorlar. Haksızlık ayan beyan ortada. Avrupa birbirini tutuyor elbette. Haksız görünse de kendi çıkarını koruyacak, duruşu sürpriz değil. Ama bize Yunan sataşır ve biz de cevap verirsek bir yerden sonra yanlış yapmadığımız müddetçe Fransa vesaire karışmayabilir bile. Kıbrıs çıkarmasında olduğu gibi.

Askeri bilgi olarak dün akşam bir programda emekli asker asıl gücün kara ordusu olduğunu söylüyordu. Onun üzerine de Almanya-İngiltere savaşı belgeseline rastladım. Hakikaten Almanya İngiltereyi bombardımana tutuyor ama karaya çıkarma yapamadığı için hava üstünlüğü hiçbir işe yaramıyordu. Bizim Edirne'den Yunanistan'a geçme imkanımız var.

İnşallah hakkımız olan doğalgaz, petrol her neyse alırız. Yunan müdahale ederse bence hiç şansı yok. He arkasındaki Avrupa Kıbrıs'taki gibi susmazsa müdahaleye kalkarsa savaşmaktan başka yapacak bir şey yok, bakanların ve Mete Yarar gibi kişilerin açıklamalarında oldukça sürprizli teknolojiler geliştirdiğimiz söyleniyor, kendimize güvenelim.

Bu işler ilerlerse hangi ülke yanımızda durur onu kestiremiyorum.

• 9 Eylül'de bu arada ülkücüler İzmir'de on iki ada için yürüyeceklermiş. Bir iki bozkurt işareti yapan birini Yunan kanalları hemen haber yapıyor normalde, herhalde bu sefer bütün gün bunu konuşurlar :))

• quote:

Orijinalden alıntı: yazar-çizer

Şu çok açık, tıpkı PKK, DAEŞ, FETÖ'yü önümüze nasıl sürdülerse, şimdi de ekonomisi bitik, etiyle kemiğiyle Avrupa'ya bağımlı Yunanistan'ı sürüyorlar. Satranç gibi piyonlarını sürüyorlar. Yunanistan'ın belki hava kuvvetleri biraz uğraştırır ama her türlü onları yeneriz bence.

Fransa ve diğer Avrupa ülkelerine karşılık ise mutlaka yanımızda haklılığımızı gören ülkeler yer alacaktır. Çünkü cüzdanındaki parayı kendi kullanmak isteyen haklı bir ülkeyiz. Tabii kaynaklarımızı kullanmak istiyoruz. 12 mil gibi saçma sapan bir şey öne sürüyorlar. Haksızlık ayan beyan ortada. Avrupa birbirini tutuyor elbette. Haksız görünse de kendi çıkarını koruyacak, duruşu sürpriz değil. Ama bize Yunan sataşır ve biz de cevap verirsek bir yerden sonra yanlış yapmadığımız müddetçe Fransa vesaire karışmayabilir bile. Kıbrıs çıkarmasında olduğu gibi.

Askeri bilgi olarak dün akşam bir programda emekli asker asıl gücün kara ordusu olduğunu söylüyordu. Onun üzerine de Almanya-İngiltere savaşı belgeseline rastladım. Hakikaten Almanya İngiltereyi bombardımana tutuyor ama karaya çıkarma yapamadığı için hava üstünlüğü hiçbir işe yaramıyordu. Bizim Edirne'den Yunanistan'a geçme imkanımız var.

İnşallah hakkımız olan doğalgaz, petrol her neyse alırız. Yunan müdahale ederse bence hiç şansı yok. He arkasındaki Avrupa Kıbrıs'taki gibi susmazsa müdahaleye kalkarsa savaşmaktan başka yapacak bir şey yok, bakanların ve Mete Yarar gibi kişilerin açıklamalarında oldukça sürprizli teknolojiler geliştirdiğimiz söyleniyor, kendimize güvenelim.

Bu işler ilerlerse hangi ülke yanımızda durur onu kestiremiyorum.

Kimse gercekten yaninda olmaz turkiyenin. Ben tek basima kalacagimizi dusunuyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Paris’te Notrdam katedralini cami yapar cumayı orada kılarız ! Kimse sabrımızı test etmesin. Şimdi biraz mehter dinleyip rahatlayalım.

Olmadı mı, bulduğumuz doğalgaz ile Fransa ve Yunanistan’ı satın alırız.

Olmadı mı, tweet atar hepsini kınarız. Nota verecek halimiz yok herhalde, müzik notası mı bu?

Olmadı mı, dünya liderimiz “EYYYYY........” diye açıklama yapar, herkes hizaya gelir.

Şimdi biraz daha mehter dinleyelim...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.